Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה ספורטג' 2015 , שדה ראייה

kobi1969
שימו לב! השרשור הזה בן 3364 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב !

אחותי רכשה קיה ספורטג' חדשה לפני חודש לערך , והיא מתלוננת על שדה ראייה לקוי לחלוטין בזמן פנייות , היא עלתה על כיכרות מ"ס פעמים לטענתה , אני גם עשיתי סיבוב על האוטו והשדה ראייה גם בעייתי בעיני ( אני בדרך כלל לא נוסע על רכב גבוה ) .

האם עוד מישהו נתקל בתופעה הזו ?

מה עושים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לרכב חדש, באשר הוא, דורש למידה של הגבולות (הפיזיים) והמגבלות שלו.

לענין אחותך, זה כולל הגבלות בשדה הראיה, לא רק לפנים אלא גם לצדדים ולאחור, וגם הכרה של גודל הרכב והיכן נמצאים קצוותיו ביחס לנקודת המבט שלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אולי ישמע הכי טיפשי, אבל מה עם כיוון גובה מושב וכיוונון נכון של ההגה בתור התחלה?

אני בטוח שהמהנדסים של הרכב חשבו על זוויות ראיה בפניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להתרגל לנהיגה בג'יפונים / ג'יפים.

אם אחותך עולה על כיכרות מוטב שהיא תכוון לעצמה (אולי בעזרתך) את תנוחת הנהיגה.

אני לא נתקלתי בבעיה שכזו ברכב האמור. גם אישתי שנהגה על הרכב האמור לא נתקלה בשום בעיה אחרי שהיא כיוונה לעצמה את המושב, המשענת שלו וההגה.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אולי ישמע הכי טיפשי, אבל מה עם כיוון גובה מושב וכיוונון נכון של ההגה בתור התחלה?

אני בטוח שהמהנדסים של הרכב חשבו על זוויות ראיה בפניות.

זה לא טיפשי בכלל. תנוחת ישיבה נכונה עושה פלאים לנוחות הנסיעה ולשיפור שדה הראייה של הנהג מכל הכיוונים.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שמתכנני הרכב ישתדלו, אי אפשר לתכנן רכב שיתאים ל-100% של האוכלוסייה. (גם להגיע ל-90% זו משימה קשה מאוד).

כאשר עוברים לנהוג ברכב חדש, צריך ללמוד את מגבלות שדה הראיה ולהסתגל למידות הרכב.

לקח לי זמן להתרגל למיקום של קורה A ב- C3. התרגלתי להזיז את הראש לפנים בפניות שמאלה כדי שלא יהיה שטח מת בשדה הראיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזו ילדים, הסיבה שבגללה חייבים לבצע נסיעת מבחן.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורס נהיגה מתקדמת יעזור.

מלבד שיפור הנובע משיפור תנוחת הנהיגה (אם זו לקויה), קורס שאינו כולל תרגול ייעודי של הכרת ממדי הרכב, תרגולי חניות או ג'ימקאנה - לא יועיל.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזו ילדים, הסיבה שבגללה חייבים לבצע נסיעת מבחן.

ועוד כשספורטאז' כל כך זול היום,עוד מעט נראה לוחות מפוצצים בדגם 1.6 עם קילומטראז'ים אפסיים של אנשים שפשוט קנו בלי נסיעת מבחן/עשו נסיעת מבחן על 2.0 ועכשיו בוכים שהמנוע לא מספיק חזק להם.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שהמליצו,אולי שינוי מושב הנהג יכול לעזור בשיפור שדה הראייה

מה שכן,אכן הקורות בספורטאז' (מקדימה כאילו) מפריעות מאוד לשדה ראייה,משום מה הקורות רחבות מדי

וכן,גם מאחורה,השדה ראייה הוא לדעתי כמעט אפסי (לפי מה שראיתי בספורטאז' שלנו,בקושי רואים משהו במראה אם אתה מסתכל על השמשה האחורית,היא קטנה מאוד)

בית"ר נורדיה ירושלים !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם ספורטג' זה לא הרכב לשים על האייפקס במילימטר, אבל למי שאינו שואף לקו המירוצים המושלם, כיכר היא עצם מספיק גדול לחמוק ממנו. מילא עליה על ככרות, אני יותר מרחם על הרכבים שביניהם היא חונה. ייתכן שקיה פיקנטו היתה מתאימה יותר. מעניין איך אשתי דוחסת ילדים וקניות לתוך פנדה בלי להתלונן על חוסר במקום או ליקויים בפוזה.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט חייבים לעשות נסיעת מבחן. יש רכבים שיותר גרועים מאחרים מהבחינה הזאת. באופן כללי המצב ברכבים חדישים גרוע מאוד. בשל התאמת הרכבים לקבלת ציון טוב במבחני ריסוק ובדריסת הולכי רגל בפחות נזקים מרחיקים את השימשה מהנהג וקורות A עבות מדי. התוצאה היא בהרבה קרוסאוברים וג'יפונים שמפספסים הולכי רגל שמגיעים מהצדדים. כך גם נולד הצורך בחיישני חניה למיניהם.

בחו"ל נערכו מבחנים מה שדה הראייה ממושב הנהג במגוון דגמים בעזרת ציוד לייזר. יש מכוניות טובות יותר ופחות, אבל הציונים הטובים ביותר מתקבלים בדגמים משנות השמונים. נסו לנהוג בBMW E30 או מרצדס 190 מדגם W201 ותראו מה זה שדה ראייה כמו שצריך.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3364 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...