Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז מה, עוד סיבוב בעזה?

mystopp
שימו לב! השרשור הזה בן 3537 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לקוח מהודעה #987 שלי:

לקוח מהודעה #989 של יבגני:

לקוח מהודעה #995 של יבגני:

אז מי השקרן כאן?

מי טען שאימוץ האלים הוא-הוא הלכה למעשה סובלנות דתית?

ולא רק זאת, אלא שזו הדרך היחידה להפגין סובלנות דתית!

אז אני מראש טענתי שאימוץ אלים לא קשור לסובלנות דתית, יבגני טען שזה המדד היחיד לסובלנות דתית.

עכשיו יבגני טוען שמעולם לא טען כך, מזל שיש ציטוטים.

ותודה לפנדוב שדירבן אותי לצאת למסע חיפוש ברחבי השרשור כדי לאסוף את הציטטות המקוריות.

לא הבנת נכון, יבגני טען שאני כתבתי שהשמאל הקיצוני מעודד פיגועים, אני אמרתי שלא כתבתי זאת וההסקה שלו הייתה לא נכונה.

ולכן אלו הם דבריו ולא טענתו (נו באמת? שיבגני יטען שהשמאל הקיצוני מעודד פיגועים? יכול לטעון זאת רק מי שלא מכיר אותו).

אחזור על דבריי - לא טענתי בשום מקום שהשמאל הקיצוני מעודד פיגועים, יותר מזה כתבתי במפורש כמה פעמים שמה שהם עושים זה למיטב ידיעתי ברשלנות ולא בכוונה.

עידוד פעולה כלשהי חייב להיות בכוונה, אי אפשר לעודד ברשלנות.

יבגני טורח להסביר לי מה אני חושב, ומה אני טוען, ושאני בעצם מחזיק בטענה שהוא יגיד, וזה לא משנה שלא טענתי זאת, וזה לא משנה שכדי להפיג כל חשש טרחתי והסברתי שוב ושוב את דבריי.

יבגני בשלו - אני טענתי שהשמאל הקיצוני מעודד פיגועים, רוצה פיגועים ועושה זאת במזיד, ושילכו לעזאזל כל אלה שמתעסקים בזה שהבנת הנקרא שלו לוקה בחסר והוא הלכה למעשה מבין דברים שונים ממה שכתוב.

הקלתי עליך, קבל ציטוטים ולינקים בתחילת התגובה.

נ.ב. מסתבר שאני זה שבודקים שתי וערב כל מילה בתגובה שלו, אני לא חושב שאתה צריך להתאמץ כמוני.

נ.נ.ב בעצם אולי זה היה נסיון לעקיצה מצידך?

כמובן שאין דעות אחידות, אבל מה שמאחד את כל השמאל הפוסט-ציוני נמצא בשם - הם פוסט ציונים, הם מאמינים בכך שהציונות צריכה לבוא לקיצה, ומכיוון שתשתית המדינה הדמוקרטית והיהודית היא הציונות מבחינת כולם מדובר על חיסול החלק היהודי של המדינה, והפיכתה למדינת כל אזרחיה.

מסכים איתך שמדובר על מיעוט קטן שבקטנים מתוך האוכלוסיה היהודית, אבל צריך לקחת בחשבון גם את האוכלוסיה הערבית ישראלית.

צריך גם לקחת בחשבון שנכון להיום יש להם 11 מנדטים (בערך 9%) למפלגות האנטי ציוניות באופן מובהק (כלומר רע"מ, בל"ד וחד"ש).

האם הם חסרי יכולת השפעה? לא לגמרי, יש להם ארגונים ממומנים היטב (בעיקר ממדינות אירופה), יש להם מפלגות בכנסת, יש להם ח"כים שמוכנים גם להסתכן בכלא (בשארה למשל) כדי לממש את מטרותיהם.

הבעיה לא מתחילה כשלמשטר אכפת מהדת שלך, אלא כשעל הדת שלך מוטלות הגבלות, ראה פירוט שלי לגבי מדינות ערב למטה יותר.

גם אתה לא כוס התה שלי, אבל אם נתדיין רק עם אנשים שמסכימים עם דעתנו מהלך השיחה יהיה "ביבי עשה ככה", "כן נכון זה גרוע", כמאמר המשורר פילוס "מצ'עמם".

זה יפה שאתה בטוח שאני משקר, במיוחד שיש למעלה הוכחה חד משמעית מי משקר.

אני אקל עליך, אני אצטט את זה שוב, הקלתי עוד יותר, שמתי קו תחתון בדיוק על מילות הויכוח.

לקוח מהודעה #987 שלי:

לקוח מהודעה #989 של יבגני:

לקוח מהודעה #995 של יבגני:

האם עכשיו שיש הוכחה חד משמעית לכך שאתה זה ששיקרת אתה תתנצל ותודה בכך?

קראתי 3 עמודים, החל מהעמוד (ותחילת הפרק יש לציין) שאליו אתה קישרת.

אם אתה מקשר ישירות לעמוד 196 (אתה מוזמן לבחון את הלינק שלך, הוא פותח את הספר בדיוק בעמוד 196), אז אני מצפה ששם יהיה תוכן רלוונטי, כמו שאמרתי, אין לך שמץ של הבנה איך עובדים דיונים נכון? זה לא התפקיד שלי לבסס את הטענות שלך, ולא התפקיד שלי לבצע בשבילך חיפושים בתוך ספרים של 400 עמוד, זה התפקיד שלך.

המינימום זה לצטט דברים רלוונטיים, המינימום של המינימום זה לקשר לעמוד הנכון.

לא עשית אף אחד מהם.

לחיצה על הלינק הזה מביאה תוכן שהכותרת שלו היא:

מה עכשיו תטען? שאני שוב מסלף דברים? שאני ממציא לינקים? שאני בלילה מתגנב לעמוס השרת ומשנה את ההודעות שלך?

שוב עניין הבנת הנקרא.

בוא נתעכב לרגע על העניין הזה, איפה אתה רואה שכתבתי שאין בספר הזה שום דבר רלוונטי?

אני כתבתי באופן מפורש שאני לא מתכוון לקרוא 400 עמודים כדי למצוא את החומר הרלוונטי לטענה שלך.

לא כתבתי בשום מקום (ועצוב שצריך לכתוב את זה במפורש, אבל מסתבר שהבנת הנקרא לא זורמת אצלך) שאין שם מידע רלוונטי!

עכשיו גם תקרא לי שקרן? קרא מה כתוב בתגובה #987, קישרתי ישירות אליה, ושם כתוב במפורש:

לא, הקישור הזה לא מחזק את הטענה שלך כי הוא לא קשור לטענה שלך.

אתה צריך להחליט, או שלדעתך הדרך היחידה להפגין סובלנות דתית היא אימוץ אלים (כמו בהודעה #989 שלך ובציטוט למעלה), ואז לדעתך הלינק הזה באמת תומך בדעה שלך, או שלדעתך אין קשר בין אימוץ אלים ובין סובלנות דתית (כפי הודעותיך המאוחרות יותר), ואז בלינק הזה אין תוכן רלוונטי.

אתה לא יכול להחזיק המקל משני קצוותיו.

בינתיים אני רואה פה רק ציטוט מדויק שמראה שאתה משקר.

האמת אפילו שניים.

טקסט מעניין, לא חשבתי שייצא משהו דומה לזה מהמקלדת שלך.

--------------------------------------------------------------

זה משהו באופן כללי, ולא מיועד למישהו ספציפי.

יצא לי לדבר עם סבא שלי בנושא היהדות במדינות ערב, הוא עלה לישראל ב-1948 במסגרת גח"ל, לפני כן הוא חי בקזבלנקה ולמד לימודי רבנות.

אז ככה: במדינות צפון אפריקה לא היו יהודים עד גירוש ספרד (1492, הרבה אחרי הקמת האיסלאם).

היחס ליהודים השתנה בין כמעט דמוקרטיה ועד לרדיפה מוחלטת, כתלות בעומד בראש המשטר, ולפעמים גם אצל אותו מלך היחס היה שונה בתקופות שונות.

בכל מקרה, לעולם היה אסור על היהודים (אולי גם על הנוצרים, הוא לא בטוח) לבצע המרות דת למוסלמי, המרות דת בין שבטים ברבריים, יהדות, ונצרות היה מותר בתקופות מסוימות בתנאים מסוימים.

המרות דת מכל אחת מהדתות לאיסלאם היה מותר ורצוי.

מי שטוען שתחת שלטונות אלה יכלו לבצע גיור במספרים גדולים משלה את עצמו וחי בעולם מקביל.

מי שטוען שהגיור התבצע לפני הקמת המשטרים הללו שוכח שלפני 1492 לא היו יהודים באיזורים הללו.

הי מממ3

בגדול ניצחת כי מה שקורה הוא שאני מתחיל לקרוא את ההודעה שלך ואז בשלב מסויים אני צריך ללכת לשירותים[לא קשור חלילה לתוכן ההודעה, רק לאורך]. אז אני חוזר , שוכח איפה הייתי בהודעה שלך[לא אשמתך, זה הריכוז שלי]. מתחיל מחדש ואז שוב שרותים וחוזר חלילה. אני כבר לא בדיוק יודע איפה הדבקת ליבגני טיעון ואיפה הוא לקח לך טיעון.[ באלו הודעות]

מה שמאוד הפריע לי היה טיעונך בהודעה 604 ממנו עשוי להשתמע שהשמאל הקיצוני שותף לרצח. בהמשך התכחשת לטיעון זה. בהודעתך הקודמת סוף סוף נתת הסבר בגוף הטקסט. ברור לך שההסבר הוא שונה לחלוטין במשמעותו מטיעונך המקורי.

אמנם טענת טענות אחרות שנראות לי מוזרות עד תמוהות, אבל את תעלומת הרצח כביכול ע"י השמאל- פתרנו.

בימים אלו אני מקדיש ממרצי וכוחותיי לתעלומה חשובה לא פחות:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4553529,00.html

אבל אם יעלו סוגיות מענינות אבוא לבקר.

נ.ב באשר לטענת סבך שלא היו יהודים בצפון אפריקה לפני גירוש ספרד- מעניין, יהודים הגיעו לשלל מקומות. מוזר שלא הגיעו גם לשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ממש לא מיתוס - אתה באמת מאמין כי בריטניה תמסור את המידע הנ"ל באופן רשמי .

בלתי אפשרי לספר את הסיפור הזה ולא לחטוף מיפי הנפש .

עשו בשקט - ושתקו , מי שידע ידע . אבל העיקר התושבים מסביב ידעו ונרגעו -

בדיוק כמו אצלנו עם הבדוויים בשנים הראשונות למדינה - כאשר רצחו מטיילים וחיילים ופגעו באוטובוס במעלה עקרבים .

טיפלו בהם בשקט ונכון - כאשר התחלנו לדבר (תנועות השמאל היפות ) התחלנו לחטוף גם אבנים בכבישים .

ושוב - בדיון כאשר אני כותב , זה עובדות - אפשר להיתווכח על הדרך :wink: , אם טוב או לא .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאתה אומר "תאמין לי, זה קרה" עדיין לא הופך את זה לעובדות.:wink:

בכל מקרה, מאחר וההלכה המוסלמית קבעה שאין לעניין שום משמעות בנוגע לעלייה לגן עדן, אני לא רואה יותר את הפואנטה מאחורי מעשה שכזה כיום.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בנושא הזה אין מחלוקת. הם רוצים להגיע לגן עדן, אנחנו נשמח לשלוח אותם לשם בהקדם האפשרי.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי מממ3

בגדול ניצחת כי מה שקורה הוא שאני מתחיל לקרוא את ההודעה שלך ואז בשלב מסויים אני צריך ללכת לשירותים[לא קשור חלילה לתוכן ההודעה, רק לאורך]. אז אני חוזר , שוכח איפה הייתי בהודעה שלך[לא אשמתך, זה הריכוז שלי]. מתחיל מחדש ואז שוב שרותים וחוזר חלילה. אני כבר לא בדיוק יודע איפה הדבקת ליבגני טיעון ואיפה הוא לקח לך טיעון.[ באלו הודעות]

תתרכז בשלושת הציטטות מתגובות 987, 989 ו-995, אין שם הרבה טקסט, לא צריך להיות קשה.

מה שמאוד הפריע לי היה טיעונך בהודעה 604 ממנו עשוי להשתמע שהשמאל הקיצוני שותף לרצח. בהמשך התכחשת לטיעון זה. בהודעתך הקודמת סוף סוף נתת הסבר בגוף הטקסט. ברור לך שההסבר הוא שונה לחלוטין במשמעותו מטיעונך המקורי.

אמנם טענת טענות אחרות שנראות לי מוזרות עד תמוהות, אבל את תעלומת הרצח כביכול ע"י השמאל- פתרנו.

אני צריך לפתוח פה כיתה ה' ללשון כדי להראות לך איך בעברית לא משתמע דבר כזה מההודעה המקורית שלי?

ההסבר שלי אינו שונה בכלל מטיעוני המקורי, זו העברית, מה לעשות.

אני אשקול בפעם הבאה לתרגם כל הודעה שלי גם לאנגלית.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי מממ3

אתה שולח אותי להודעות 987 989 995. אתה חושב שלא שמתי לב שכולן הודעות אי זוגיות? איך אדע שהן משקפות את המצב? אולי כל העניין מצוי דווקא בהודעות הזוגיות? לדוגמא ההודעה שבגינה אנו מתכתבים היא הודעה 604- הודעה זוגית.

לגבי הודעה604 והודעתך הלפני לפני אחרונה המפרשת אותה בגוף הטקסט[תודה שזה היה רעיון טוב]. הרי שההודעה היא דבר אחד, הפרשנות היא דבר אחר. אם תרצה להבא לתרגם לי הודעות לאנגלית זה בסדר, אבל בלי סלנג ניו יורקי, בבקשה.

אגב, לא הבנתי כיצד השמאל הקיצוני משפיע על פתיחת מעברים לפלשתינאים, גם לא כיצד הוא מייבא אריתראים או שאינו מייבא אלא רק מעודד את התופעה?

בנוגע ליהודים בצפון אפריקה לפני גירוש ספרד- לא בדקתי ואינני טוען שאתה טועה, אני רק חושב שרצוי להצליב עדויות ולדבר עם עוד סבא או סבתא בעניין, אם ניתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב באשר לטענת סבך שלא היו יהודים בצפון אפריקה לפני גירוש ספרד- מעניין, יהודים הגיעו לשלל מקומות. מוזר שלא הגיעו גם לשם.

זה בהחלט מוזר. איזה אחד בשם רמב"ם אחד הגיע לצפון אפריקה ולאחר מכן למצרים, במאה ה-12, אם אני זוכר נכון.

אבל גם לפניו - סיפור ארבעת השבויים המסורתי מספר על קהילות יהודיות גם בתוניס (זה נחשב צפון אפריקה, לא?), כבר במאה ה-10. למעשה, בתקופה זו כבר היו קיימות שם וגם באלג'יר ישיבות בעלות שם.

אבל אני מניח שהם הגיעו לשם ברשלנות או משהו כזה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר ויהודים ירדו מצריימה מראשית היהדות, צריך להיות תמים בכדי לחשוב שהם לא הקימו קהילות גם קצת יותר מערבה או דרומה במיוחד לאור קהילת היהודים הענפה באתיופיה.

היהודי הנודד הוא לא רק שם של צמח.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאתה אומר "תאמין לי, זה קרה" עדיין לא הופך את זה לעובדות.:wink:

בכל מקרה, מאחר וההלכה המוסלמית קבעה שאין לעניין שום משמעות בנוגע לעלייה לגן עדן,

אני לא רואה יותר את הפואנטה מאחורי מעשה שכזה כיום.

לגבי פסק ההלכה המוסלמית בנוגע לעור החזיר

זה סתם מילים , אתה פשוט לא מבין את הפגיעה בכבוד למשפחה לחמולה ולשבט .

ברור כי ינסו להגיד על פניו כי זה כלום - כדי לא לתת לך אפשרות לפגוע בנקודת חולשה שלהם .

ואם זה כלום איך ידעו אם יקבל את חיי הנצח והבתולות למעלה .. הרי השהיד לא חוזר לספר אם הבתולות למעלה יפות .

וגם איזה פוסק הלכה - שיעי או סוני , הלכה לתורתם לא תופסת לכולם , ויש פוסק הלכה אחר אשר יקבע אחרת ,,

זה מורכב יותר ממה שנראה על פני השטח -

מדוע הם טוענים כי להרוג ערבי מוסלמי מזרם אחר , יותר חשוב מלהרוג בני דתות אלוהים אחרים ( נוצרים ויהודים )

מדוע יש תנועות ג'יהאד סוניות שיעיות - סאלפיות .

מדוע הבדוויים מסוכסכים בנייהם , ולא יכולים לגור באותו איזור כולם -

מדוע פתאום קרעו הבריטים את עבר הירדן המזרחי מא"י פלסטינה ומסרו למשפחה ההאשמית .

אשר הייתה צריכה בכלל לקבל את עירק .

כדי להבין את העמים סביב צריך ללמוד ולשמוע והרבה סבלנות , ולמצוא את נקודות החולשה שלהם .

ראה את התשובה הקודמת שלי 1033 -

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי מממ3

אתה שולח אותי להודעות 987 989 995. אתה חושב שלא שמתי לב שכולן הודעות אי זוגיות? איך אדע שהן משקפות את המצב? אולי כל העניין מצוי דווקא בהודעות הזוגיות? לדוגמא ההודעה שבגינה אנו מתכתבים היא הודעה 604- הודעה זוגית.

תשמע, אתה אמנם טרול, אבל טרול נחמד...

ומכיוון שכך אזרום איתך, אז ההודעה הזוגית 988 היא שלך, גם 990

ובכל מקרה יש לנו כאן שקרנות ממדרגה ראשונה, בהודעה 989 נטען משהו, בהודעה 995 נטען להד"מ.

לגבי הודעה604 והודעתך הלפני לפני אחרונה המפרשת אותה בגוף הטקסט[תודה שזה היה רעיון טוב]. הרי שההודעה היא דבר אחד, הפרשנות היא דבר אחר. אם תרצה להבא לתרגם לי הודעות לאנגלית זה בסדר, אבל בלי סלנג ניו יורקי, בבקשה.

אגב, לא הבנתי כיצד השמאל הקיצוני משפיע על פתיחת מעברים לפלשתינאים, גם לא כיצד הוא מייבא אריתראים או שאינו מייבא אלא רק מעודד את התופעה?

אכן רעיון מצוין לפרש את ההודעה, חבל שנדרשנו להגיע לכך, אך הפתרון אלגנטי.

בכל מקרה ההודעה והפרשנות אחת הן, אלא אם כן עברית אינה שפת האם שלך.

אני מאוד מקווה שהשמאל הקיצוני לא משפיע על פתיחת מעברים, אבל הוא בהחלט מנסה.

אם ע"י הפעלת לחץ על גורמי הצבא והמשטרה (מחסום ווטש וכו'), ואם ע"י תירוץ פעולות טרוריסטיות ("הם יורים עלינו רקטות בגלל שיש מצור על עזה"), אולי יש דרכים נוספות שאני לא מכיר.

לגבי אריתראים, לא צריך לייבא אותם, צריך רק לאפשר להם להכנס, נניח להעלות אותם על אוטובוסים מדרום הארץ לתחנה המרכזית הישנה בת"א, ולתת להם לעבוד ולהקים עסקים בשתיקה.

עובדה שזה הספיק כדי להביא לגלים של עשרות אלפים עד שהוקמה הגדר.

אבל אני מניח שהם הגיעו לשם ברשלנות או משהו כזה.

שים לב שהרמב"ם נאלץ לברוח מספרד עקב כיבוש המוסלמים, משפחתו ברחה למרוקו אך לא התיישבה בה!

יותר מזה, יש הטוענים שהרמב"ם נאנס להתאסלם (לפחות למראית עין) עד שיכל לברוח למצרים.

אני לא מכיר את ההיסטוריה של תוניס או אלג'יר, כתבתי "צפון אפריקה" כי מסתבר שזה כבר לא פוליטיקלי קורקט לכתוב "מרוקו".

בתור בן למשפחה מרוקאית 3/4 אני לא יודע למה, זה לא מעליב אותי, אבל מסתבר שזה לא פוליטיקלי קורקט.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר ויהודים ירדו מצריימה מראשית היהדות, צריך להיות תמים בכדי לחשוב שהם לא הקימו קהילות גם קצת יותר מערבה או דרומה במיוחד לאור קהילת היהודים הענפה באתיופיה.

היהודי הנודד הוא לא רק שם של צמח.

האמת שזה נושא מרתק, גם אם לא ממש קשור לשרשור. באמת, הרי, יש יהודים בכל חור אפשרי בעולם. חובבי הקונספירציות אפילו טענו שמריה מהברית החדשה, אישתו לכאורה של ישו, ברחה מא"י לגאליה הרחוקה (צרפת של היום), שם הייתה קיימת קהילה יהודית כבר במאה הראשונה לספירה (לפי טענותיהם - לא בדקתי). ולעולם כנראה לא נדע מי מאיתנו הוא תוצר של גיור. חוץ ממי שדודים או סבים שלו יכולים להעיד מה היה במאה ה-10 לספירה בארץ המוצא שלהם, כמובן.

אבל מה שיותר מעניין, לדעתי, מעצם שאלת המוצא, היא הפוליטיזציה של הנושא הזה, בין אם על ידי חוגי הימין לבין אם על ידי חוגי השמאל.

כאילו זה באמת עקרוני היום, לאור כל מה שקרה מאז הגיור או הגיור לכאורה, אם היהודים שהגיעו לכאן מרוסיה או ארצות ערב הם יהודים "אתניים" או רק יהודים "לפי דת".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלוף פיקוד הדרום: "אין פתרון טכנולוגי למנהרות, בכל פעם שנאתר נפשוט פנימה"

פורסם: 10.08.14 , 20:40

איזו אמירה אומללה,אין סוג של ביקורת על כל מה שהגאונים בצמרת פולטים לתשקורת?

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהודה, שתי הסתייגויות:

במלחמה או אפילו במבצע צבאי מוגבל, המטרה הראשונה אינה שמירת חיי החיילים, אחרת לא יוצאים לקרב.

למלחמה יש מטרות, צודקות יותר או פחות ויש לה מחיר.

גם מבחינה טקטית שמירה על חיי החיילים בכל מחיר, איני בטוח שתביא לתתוצאה זו, ודאי לא לתוצאות מבוקשות אחרות.

אתה צודק לגבי מלחמה "רגילה" בין 2 צבאות, אבל גם שם מתיחסים אחרת ללוחמה בשטח בנוי. הגדולה הצבאית של הגרמנים (ימ"ש) בהתחלת מלחמת העולם ה2 היתה מלחמה מהירה שבה כיתרו והשמידו \ הכניעו את עיקר כוחו של היריב. הם ניסו להימנע ככל האפשר מלחימה בשטח בנוי והצליחו בכך לצערינו. נדמה לי שגנרלים גרמנים מתחו אז ביקורת על הכניסה המוטעית לסטלינגרד שגררה אבידות כבידות בקרבות בשטח בנוי במקום האלטרנטיבה לפרוץ ולכתר את סטלינגרד בתנועת מלקחיים.

במבצע הנוכחי אין לנו כמובן מטרה לכבוש שטח ולהחזיק בו. אין לנו את היכולת לגלות את כל המנהרות, ולפי ציטוט שהבאתי החמאס יכול לחפור מנהרות חדשות בתוך מספר חודשים. היכולת שלנו להשמיד את משגרי הרקטות מוגבלת אלא אם נגרש את כל תושבי עזה , וניכנס לעיר שאמורה להיות ריקה כך שנוכל להשמיד את המשגרים. אם כך, מה יכולה להיות המטרה הראויה? המטרה יכולה להיות לגרום הרס כפי שנגרם בדאחיה בבירות ושכתוצאה נסראלה אמר שאם היה יודע לא היה מתחיל.

אם זו המטרה, יש להימנע מטפשות צבאית שגורמת לאבידות ולהעדיף השגת המטרות כך שיהיו מינימום אבידות.

עניין שני: כמובן אין זאת אומרת שאין לשמור על חיי אדם ככל שניתן[להבדיל מבכל מחיר- אין דבר כזה"בכל מחיר"]

לגבי טיעוניך ל"גנרלים". אתה טוען ובצדק שאתה רוצה שישתפרו בפעם הבאה.

מן הסתם, הם אינם קוראים את ביקורתך בפורום, אך לצורך העניין, נניח שכן, נניח שלביקורתך יש השפעה כלשהי.

האם לא רצוי לדבר ענינית? הרי אתה חוזר שוב ושוב על המנטרה הצינית של "הגנרלים החכמים".

אם אתה רוצה לשכנע מישהו במשהו, אתה בטוח שהדרך הרצוייה היא לעג חוזר ויצירת אנטגוניזם?

טוב, בוא נניח שהם אינם קוראים כאן. אני קורא את דבריך ומעריך בד"כ את הידע ויכולת הניתוח שלך, את דבריך הענייניים והמלומדים. נראה לך שמנטרת הגנרלים החכמים מוסיפה לדבריך או גורעת מהם?

מה שותיקי מלחמה ידעו בכל הצבאות לא קיים כשמדובר בצה"ל שלנו. מדוע צריך להיכנס ללחימה בשטח בנוי? במיוחד כשברור מראש שנפנה כל שטח שנכבוש. האם במצב כזה לא עדיף להפציץ ולשטח את האיזור הבנוי לפני הכניסה של חילינו?

אני מכיר הורים של מ"מ בגולני, שהיה בלחימה בסג'עיה. הסבל שהם עברו בדאגה לבן הוא פשוט לא יתואר. כאשר באמת יש צורך בפעולה צבאית, צריך להשלים גם עם סבל כזה. אבל איך ניתן לעבור לסדר היום כשהגנרלים שלנו פועלים בטפשות ולא יודעים מה שכל הצבאות המנוסים יודעים?

בכל זאת, אשתדל להבא לשמוע לעצתך ולמתן עוד את הזעם על הטפשים האלה.

מי מתנדב לעשות טבלת סיכום מי הרוויח יותר ומי הפסיד במיבצע הזה?

כי בינתיים אני רואה שהחמאס קיבלו את כל מה שהיו זקוקים לו וישראל קיבלה HOT DOG.

עוד מוקדם לסכם. רק בעוד כמה שבועות\ חודשים השטח ירגע ויתברר במה הצלחנו ובמה כשלנו. קח בחשבון שאחרי מלחמת לבנון ב 2006 היינו משוכנעים שנכשלנו, אבל לאחר כמה שנים התברר שבכל זאת השקט די נשמר בגבול עם לבנון.

אלוף פיקוד הדרום: "אין פתרון טכנולוגי למנהרות, בכל פעם שנאתר נפשוט פנימה"

איזו אמירה אומללה,אין סוג של ביקורת על כל מה שהגאונים בצמרת פולטים לתשקורת?

בתור מי שמבקר קשות את האלוף הזה, במקרה הזה הוא צודק לצערינו. זאת עובדה שאין לנו פתרון טכנולגי. מה לעשות?

לגבי ההתיחסות הערבית לישראל, מענין לקרוא מאמר דיעה בעיתון סעודי באנגלית. כידוע בסעודיה חופש העיתונות די מוגבל, ומפליא בעיני שלא מנעו את פרסום המאמר הזה.

http://www.arabnews.com/arab-spring-and-israeli-enemy

On the anniversary of the 1973 War between the Arab and the Israelis, many people in the Arab world are beginning to ask many questions about the past, present and the future with regard to the Arab-Israeli conflict.

The questions now are: What was the real cost of these wars to the Arab world and its people. And the harder question that no Arab national wants to ask is: What was the real cost for not recognizing Israel in 1948 and why didn’t the Arab states spend their assets on education, health care and the infrastructures instead of wars? But, the hardest question that no Arab national wants to hear is whether Israel is the real enemy of the Arab world and the Arab people.

נראה לי שסוכן של משרד החוץ הישראלי הסתנן לשם וכתב את המאמר.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו דיבורים על התקרבות בין ישראל לסעודיה במהלך הסבב האחרון. יש אינטרסים משותפים, כמו שיש גם עם מצרים.

הם גם קידמו כבר יוזמת שלום לפני 6-7 שנים. אפשר להתווכח אם היא רלוונטית או לא (כנראה שלא), אבל בכל זאת, אולי יש עתיד (רצוי שלא בראשות יאיר לפיד)...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3537 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...