Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הקטע של ״דמי רצינות״ בחברות רכב?

eranbet
שימו לב! השרשור הזה בן 3636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא קונה את זה שדמי הרצינות נועד למנוע מאנשים להזמין סתם רכבים.

חברת ליסינג רצינית הייתה מביאה לכל המגרשים שלה רכבים במידה זהה (2 עם קילומטראז גבוה , 2 נמוך, 2 עם תאונות וכו')

השיטה הזו היא כמו שיטת ההתחייבות ל 36 חודשים הידועה לשמצה את הסלולאריים לפני כמה שנים - רוצה לומר:

לא משנה איזה רכב תקנה, העיקר שזה דרכנו.

אז מה עושים? קודם כל תהיה באמת רציני. לכל החברות יש פחות או יותר אותם רכבים ( אם לא היום אז בעוד שבוע). תחליט לאיזה חברה אתה הולך, ולפני שאתה משלם דמי רצינות תבקש לחתום על מסמך שאם הרכב לא עונה על דרישות XYZ (שאתה דורש - לא רק 'שלדה נקיה') אתה מקבל את הסכום בחזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איכשהו אני כבר מתחיל להרגיש שאולי בכל זאת עדיף לקנות מפרטי, אפילו אם יעלה קצת יותר.

למרות שבמציאות של ימינו (שקצת נכפתה עלינו ע״י המדינה, יבואני הרכב וחברות הליסינג), בכלל לא בטוח שיעלה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה הגיון בעניין. אם לא יבקשו דמי רצינות אנשים יטרטרו אותם בלי סוף.

נכון שתיאורטית דמי רצינות שמוחזרים במלואם לא מונעים זאת. כי אדם יכול לטרטר ואז לבקש חזרה. אבל זו דוגמא יפה להבדל בין תיאוריה למציאות. בפועל דמי הרצינות מסננים הרבה הזמנות סרק.

אני הזמנתי פורד פוקוס חדשה מדלק, שילמתי דמי רצינות של 2,000 ש"ח בהזמנה בעיקר בכדי לשריין רכב ספציפי - תצורה, ידני ובצבע מועדף. וידאתי את הזכות לבטל וגם אמרתי למוכר בכנות שאני במו"מ בעניין רכב משומש ואם המו"מ יעלה יפה אבטל. בסוף באמת ביטלתי בכתב ותוך שבועיים קיבלתי הביתה צ'ק.

אבל מכל ההתעסקות הבנתי מאיש המכירות שבפועל מעט מאוד אנשים מבטלים. זה עניין פסיכולוגי. זה שלב ראשון בהבשלה הפנימית של הרוכש.

נכון שברכב חדש אין שינוע אבל יש שמירת רכב שיכול להפריע להם אבל העקרון דומה.

מבחינת אמינות אז יבואן וחברת טרייד אין רצינית זה אותו הדבר.

לא חושב שירמו אותך בחברה רצינית ואצלן תקבל גם אישור ברור בכתב. לא יעשו לך תרגילים כאלו במקום רציני. הסיכון היחיד הוא אם הם קורסים כלכלית. סיכון תיאורטי ששווה 500-1000 ש"ח.

אם החברה לא נראית לך מספיק בכל הקשור לדמי הרצינות אז מוטב שלא תעשה איתה כל עסקה.

פרטי או חברה זו סוגיה מורכבת. אבל אל תחשוב שהיתרון היחיד של החברות זה המחיר. ראשית מי אמר שיותר זולות - מישהו הרי מממן את כל העסק הזה. ויותר חשוב יש מוכרים פרטיים איומים שמטרטרים בלי חשבון, מאוהבים ברכב, סתם מגששים, מובטלים שזמנם בידם וכל מיני בעיות.

בחברות ההתנהלות פשוטה. יש רכבים שלא תמצא שם (ידניים לדוגמא) אבל מהרכבים שכן תמצא שם יש מבחר אדיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 חודשים קניתי דרך קרסו טרייד רכב מסוג מגאן 2, אחרי שביקשו ממני דמי רצינות בסך 500 שח, אמרתי להם "תודה, אני קופץ פה ממול ל umi , אם אני לא חוזר תבינו לבד", יום למחרת חזרתי אחרי שהסוכנת התקשרה אלי והודיעה לי שהרכב מחכה לי בסניף להתרשמות.

בסוף קניתי מהם אחרי שמצצתי להם את הדם - מ 26 אש"ח הורדתי ל 15 אש"ח, ודרשתי וגם קיבלתי אחריות לגיר ומנוע ל 3 חודשים.

הרכב ד"א עם 66 אלף קמ.

אל תתנו להם למשוך אתכם באף, ברגע שניכנסתם לסניף תנו להם לעבודה קשה כדי למכור את הרכבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטרו81, אמנם הצלחת אבל אני לא בטוח שהדוגמא שלך מייצגת.

קרסו טרייד ויתרו על דמי הרצינות אבל יש מקומות שלא יוותרו. בדיוק כמו שיש יבואנים שבקלות נותנים הטבות ומיגון בשווי אלפים רבים ויש כאלו שממש לא.

גם הוצאת מהם 42 אחוז הנחה, שזה מאוד מרשים. אבל אי אפשר ללמוד מזה שבעסקאות כאלו זו הנחה סטנדרטית שעל פחות ממנה אין מה להתפשר.

בתכל'ס, דמי רצינות לא צריכים להטריד מתעניין רציני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...