Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפיכת מטען של מקיטה מ 110V ל- 220V

לוקי2
שימו לב! השרשור הזה בן 3861 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הפעם, אני נאלץ לחלוק עלייך.

נתקלתי בבעיה זו לפני כחצי שנה ולאחר גיגול קצר מצאתי את הלינק הבא:

http://folk.uio.no/rickyh/DC18RA/

חיש שמתי פעמי לסימן טוב, רכשתי את האביזרים הדרושים, 4 דקות של החלפת קומפוננטים והפלא ופלא, המטען עובד על 220V.

אם כול התעסקות היתה 4 דקות אז בשעות הפנאי הייתי מתעשר.

שום עבודה של פירוק/הרכבה והלחמת רכיבים לא לוקחת 4 דקות ולא 30 דקות.

מה עם נסיעה לסימן-טוב אלקטרוניקה ? זה לא גוזל זמן וכסף למי שלא גר קרוב ?

מי אמר שהמטען של סדרת מקיטה שהבחור קנה דומה למטען שלך ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

צר לי להיות מבשר הרעות אך אתה טועה ומטעה. מדובר בספק ממותג. מלבד הזיהוי הברור של המעגל אם לא היה כך היה צורך להחליף את השנאי ודיי בזה שהוא לא מוחלף כדי להוכיח שזה ספק ממותג.

דבר שני אין כזה דבר כלים בתקן lead free יש רכיבי lead free. יש כלים אנטי סטטיים ואולי לזה התכוונת.

לעניין עצמו- אני ממש לא בטוח שהשינוי המוצע שם מספיק. יכול להיות שזה עובד ואחרי כמה זמן נשרף (יכול להיות גם שלא), יכול להיות שזה מקצר את חיי הסוללה עקב יכולת ייצוב גבולית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נראה כמו ספק רגיל, אחרת השנאי היה יכול להיות קטן הרבה יותר, ומסביבו היו רכיבי PWM (שלפחות מהתמונות ברזולוציה הנמוכה שבקישור, לא קיימים).

אני לא יודע איזה שנאי זה, בכל מקרה, אם התיילים המלופפים בשנאי יהיו מספיק עבים ע"מ לספוג את העלייה במתח, המתח בליפוף המשני יהיה כמעט כפול, ואז הטיפול בעניין הזה יהיה בצד המתח הנמוך (לא אידיאלי בכלל, אבל פתיר בהחלט)

בקישור הזה יש הסבר והשוואה בין 2 סוגי הספקים:

http://en.wikipedia.org/wiki/Switched-mode_power_supply

כלים LEAD FREE הם הכלים החמים (כמו מלחמים ושואבי בדיל חשמליים), בעוד בדיל רגיל 60%40% נמס בכ-200 מעלות, בדיל ללא עופרת צריך 450 מעלות לעבודת הלחמה טובה (במקרה הזה ע"מ להסיר את הרכיבים המולחמים במעגל בתקן ROHS צריך מלחם או שואב בטמפרטורה גבוהה כאמור), בהלחמה בחזרה של הרכיבים משתמשים בבדיל 60-40 רגיל ואז מלחם רגיל דו-שלבי (30W-130W) עם ראש כהה או שטוח בתוספת טיפה פלאקס יספיקו לעבודת הלחמה סבירה.

אני אישית לא סובל את הצמידים האנטי-סטטיים הללו, סוג של קלסטרופוביה, מרגיש כבול, אני לא משתמש בהם ועדיין לא נהרג אצלי שום מעגל עקב מטען סטטי, יחד עם זאת אני מבין את חשיבותם, וכן, זה יכול במקרים מסויימים להיות ההבדל בין חיים או מוות של מעגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נראה כמו ספק רגיל, אחרת השנאי היה יכול להיות קטן הרבה יותר, ומסביבו היו רכיבי PWM (שלפחות מהתמונות ברזולוציה הנמוכה שבקישור, לא קיימים).

המטען הזה מבוסס על ספק ממותג וקל מאוד לראות שהשנאי קטן מאוד ביחס להספק הכללי של המטען שהינו בסביבות 240W.

שנאי לזרם של 9 אמפר ומתח מוצא של 18 וולט הוא הרבה הרבה יותר גדול.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי הכרות אינטימית עם המטען הזה (חוץ מהתמונות ברזולוציה הנמוכה והלא מפוקסות שבקישור כאמור), אבל אם באמת אילו הזרמים, אז כן, השנאי היה צריך להיות הרבה יותר גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד לא נתקלתי בספק ממותג שלא מתמודד על מתח כיסה של 90-240 וולט, מבלי לשכוח שהם גם הצליחו תמיד לעבוד אפילו על 400 HZ.

מפתיע לגלות שיש ספקים שלא מתמודדים עם כל טווח המתחים.

לדעתי, אם לא תמצא אחד ב EBAY בזול (הסבלנות משתלמת) תישאר עם שנאי ממיר חיצוני.

לדעתי המקצועית, גם חיבור דיודת ישור (מתאימה למתח ולזרם) על כניסת ה 220 וולט, תקטין את המשרעת של 110 וולט (אומנם תדפוק את התדר... אבל זה לא אמור להפריע).

יש מצב שזה יעבוד, אבל אני לא לוקח אחריות.

שים לב שמדובר בעבודה על מתח חי! על כל המשתמע מכך.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבוקר נכנסתי ל"אבן אלקטרוניקה" בהר-ציון כדי לקנות קבל ו-וריסטור עבור המטען של השואב הרובוטי (יש לי מטען נוסף כזה ש"הוסב" כבר בארה"ב. זה בדיוק מה שנעשה שם - החלפת הקבל (47 מיקרו-פאראד/ 400 וולט במקרה של הרומבה, ערך אחר במקיטה) והח' וריסטור בערך של 275 וולט (אפשר גם להפעיל את המטען בלעדיו, אם כי זה מהווה ויתור על הגנה נגד נחשולי מתח, לכן לא ממש מומלץ).

ברגע שביקשתי את הקבל וה-וריסטור, המוכר שאל אותי אם זה עבור הסבת מטען של מקיטה (110 ל-220), כך שככל הנראה מדובר בסוד גלוי ל-לא מעט אנשים. :idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיודת יישור ל-9 אמפר לפחות תתחמם בצורה משמעותית לכן צריך גם גוף קירור לדיודה.

זה 9A DC.... אני מדבר על ה AC

9X18 = 160W

בנצילות זוועתית של 50 % (כדי לקחת מקדם בטיחות) 160W על 220 וולט זה זרם של.... בקושי אמפר.

צריך דיודת ישור של 300 וולט לפחות 1-2 אמפר.

לפי התגובה של שמר, כנראה בקבל שעליו מתפתח הישור של ה AC

כנראה שהמטען האמריקאי פשוט מגיע עם קבל מתח מקסימלי נמוך יותר. (לישור של 220 וולט צריך קבל לפחות ל 308 וולט לפי הנוסחא שתיים שורש שתיים.... בקיצור קבל של 400 וולט.

הקבל שיש ל 275 פשוט יתפוצץ וזה מתאים לתאוריה שספק ממותג יכול לאכול כל מתח (אלא אם הקבל הראשי לא עומד במתח הכניסה שזה לגמרי פתיר).

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הקבל הקטן אפשר לוותר (לנתק לחלוטין).

החלפה של הגדול היא באמת דקות מועטות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הח' וריסטור בערך של 275 וולט (אפשר גם להפעיל את המטען בלעדיו, אם כי זה מהווה ויתור על הגנה נגד נחשולי מתח, לכן לא ממש מומלץ).

זה מה שרשמתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...