Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 7 דקות, יבגניפ כתב:

מי שבוחר להאמין שדברים פשוט מסתדרים, שבעיות חברתיות כאן פשוט יפתרו מעצמן, ופתאום יום אחד לא נצטרך להתמודד עם מיעוט אתני שמוחרג ממדינת הלאום כאן, עם קבוצת דת עצומה שהיא כאילו חלק מהסיפור הלאומי, אבל מעשית לא רואה בחקיקה של המדינה משהו מחייב - בסדר. לגיטימי. 

שואל את זה מהשרשור קורונה, כדי לא להכניס שמה פוליטיקה.

אני לא מאמין שדברים פשוט מסתדרים. אבל גם היציאה של הנשים במגזר החרדי לא "פשוט הסתדרה". זה קרה אחרי שינוי שנגע בנקודה שבד"כ מביאה לשינוי התנהגות - כסף (קבצאות). גם הקטנת היחס בהכנסות ממיסים ישירים (מפי 5 פחות לפי 3 פחות) לא "פשוט הסתדרה".

אני חושב שהקורונה עשתה הרבה כדי להבליט עד כמה יש חלקים במגזר הנ"ל (ובעוד מגזרים), ובכלל באוכלוסיה הכללית, הם לא ממש חלק ממדינת הלאום כאן. ואולי זו שאלה שצריך לדון בה (פה דיברנו עליה לא מעט), מה מאחד פה את האנשים, איזה מכנה משותף יש פה שאפשר לבנות על בסיסו מדינת לאום (כלומר להמשיך לתמוך את קיומה)?

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4669

• SlowRide

4484

• פינדר

3536

• m3x7r3m3

2926

לפני 26 דקות, RK כתב:

ארה"ב שמה אלף זין על מה שישראל חושבת על מכירת הנשק למדינות ערב.

ושוב, מדינות ערב רוכשות גם ממדינות אירופה, ואם ארצות הברית שמה אלף זין, צרפת שמה אלפיים זין...בחזקת עשרים.

• אהבתי 1
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Gosser1860 כתב:

אני חושב שהקורונה עשתה הרבה כדי להבליט עד כמה יש חלקים במגזר הנ"ל (ובעוד מגזרים), ובכלל באוכלוסיה הכללית, הם לא ממש חלק ממדינת הלאום כאן. ואולי זו שאלה שצריך לדון בה (פה דיברנו עליה לא מעט), מה מאחד פה את האנשים, איזה מכנה משותף יש פה שאפשר לבנות על בסיסו מדינת לאום (כלומר להמשיך לתמוך את קיומה)?

שואה ושנאה לערבים וקצת דת.

זה כל הסיפור בסיכום ציני אחד.

אתה רוצה עתיד? הדרך היחידה לבנות אותו היא להבין שחילוניות *ישראלית*, שתכלול גם ערבים (כאלו מהם שיוותרו על לאומיות פלסטינאית כמובן), היא יותר פרגמטית וריאלית וגם ציונית מסיפורי סבתא על האחים החרדים שלנו, שמקסימום רואים בנו ארנק ומעולם לא הצטיינו באיזה פטריוטיות יוצאת דופן.

אם אני רוצה להיות אופטימי, זה גם מה שיקרה. אבל הדרך לשם ארוכה. החרדים אומנם מתלוננים שכולם אנטישמים וכו׳, אבל נהנים מסוג של מגננה אוטומטית גם מהשמאל וגם מהימין, פעם אחת בשם pc, פעם שניה בשם הדת. כמובן, גם הנהגה ערבית אחרת והסדר כלשהו עם הפלסטינאים יכולים לעזור.

• רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, RK כתב:

במילים יותר גסות מה שכתב חן - ארה"ב שמה אלף זין על מה שישראל חושבת על מכירת הנשק למדינות ערב. אנחנו לא בפוזיציה לאשר, לא לאשר, להתנגד, לקבל, לתת גושפנקא או כל דבר חוץ מלהביע דעה שאם תודפס על נייר רך מספיק, ינגבו איתה את התחת. 

עד כדי, כמו שבורסוד כתב יש דברים שלא ימכרו, אם אני זוכר נכון סעודיה לא הזמינה F35 וזה לא בגלל חוסר רצון של סעודיה או חוסר כסף.

לפני כשעה, RK כתב:

ארה"ב מכתיבה לנו מה למכור יד 2 - לראיה, רק לאחרונה, עסקת הברקים לקרואטיה שטורפדה, ובעבר היותר רחוק כפירים, פאלקון ופרוייקט הלביא. אנחנו לא פונקציה בקביעת מדיניות מכירת הנשק של ארה"ב.

מאותה סיבה שכלב מלקק לעצמו את הביצים, כי הם יכולים.

לפני 54 דקות, borsood כתב:

אתם יודעים ש"שמירת היתרון האיכותי" זה חוק אמריקאי. חלק מArms Export Control Act

לאמריקאים יש תכונה מוזרה כזו לשמור על החוקים שלהם...

בדיוק

לפני 27 דקות, יבגניפ כתב:

שואה ושנאה לערבים וקצת דת.

זה כל הסיפור בסיכום ציני אחד.

לפחות אתה מודה שלערבים בגדול אין שום רצון להיות חלק מהמדינה (או לחילופין שערבים שונאים ערבים)

לפני 27 דקות, יבגניפ כתב:

אם אני רוצה להיות אופטימי, זה גם מה שיקרה. אבל הדרך לשם ארוכה. החרדים אומנם מתלוננים שכולם אנטישמים וכו׳, אבל נהנים מסוג של מגננה אוטומטית גם מהשמאל וגם מהימין, פעם אחת בשם pc, פעם שניה בשם הדת. כמובן, גם הנהגה ערבית אחרת והסדר כלשהו עם הפלסטינאים יכולים לעזור.

הסיבות הן לכאורה PC או דת, הסיבה האמיתית היא שצריכים אותם מבחינה פוליטית אלקטורלית, לא שום דבר אחר.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, יבגניפ כתב:

אתה רוצה עתיד? הדרך היחידה לבנות אותו היא להבין שחילוניות *ישראלית*, שתכלול גם ערבים (כאלו מהם שיוותרו על לאומיות פלסטינאית כמובן), היא יותר פרגמטית וריאלית וגם ציונית מסיפורי סבתא על האחים החרדים שלנו, שמקסימום רואים בנו ארנק ומעולם לא הצטיינו באיזה פטריוטיות יוצאת דופן.

מה המקום של הלאום היהודי בעתיד הזה? מה המקום של העם היהודי בעתיד הזה? כתבת ישראלית - למה אתה מתכוון?

כלומר, אני בערך מבין איפה החרדים נמצאים בעתיד הזה, אבל מה עם מסורתיים? דתיים לאומיים?

ד"א, בנוגע לחרדים, זה פחות או יותר היה ככה מההתחלה:

https://jerusaleminstitute.org.il/wp-content/uploads/2019/07/מלחמת-העצמאות_pub.pdf

https://www.google.com/search?channel=crow2&client=firefox-b-d&q=חרדים+לוחמים+במלחמת+העצמאות

לפני 15 דקות, יבגניפ כתב:

אם אני רוצה להיות אופטימי, זה גם מה שיקרה. אבל הדרך לשם ארוכה.

הייתי מוסיף גם אלימה. אני לא חושב ששינויים כאלו יעברו בלי התנגדויות עזות.

• רעיון טוב! 1

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, m3x7r3m3 כתב:

עד כדי, כמו שבורסוד כתב יש דברים שלא ימכרו, אם אני זוכר נכון סעודיה לא הזמינה F35 וזה לא בגלל חוסר רצון של סעודיה או חוסר כסף.

כי ארה"ב מפעילה עליהם לחץ, משיקוליה היא. אנחנו לא פונקציה שם. כשאנחנו קיבלנו F-15, גם הם קיבלו. כשאנחנו קיבלנו סקייהוקים, ירדן קיבלו F-104. כשאנחנו קיבלנו פטונים, גם ירדנים קיבלו. מצרים קיבלו פאנטומים זמן קצר אחרי ההסכמים איתנו. קיבלו גם F-16. עוד מדינות ערב קיבלו F-16. אני כבר לא מדבר על טנקים ונשק פשוט יותר. כל מה שאנחנו מקבלים, מקבלים גם הם, כשהחוק המוזכר דואג בעיקר לעניינים מעט יותר חסויים ממה שמותר לי לדעת, אמל"ח וכו'. והחוק וודאי לא מקנה לנו זכות ווטו או אפילו משהו שדומה לכך. להגיד שביבי הסכים לזה שארה"ב תמכור נשק (או לא תמכור) משול לזה שאני אסכים לחבר פורום פלוני (או אאסור אליו) לשכב עם אשתו.

• מעניין 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט סביר שארה"ב תשתמש בנשק מתקדם כזה או אחר לקידום האינטרסים שלה (בין היתר למשל קידום עסקאות כמו זו של הסכמי אברהם).

רוצים F35? אין בעיה, תחתמו פה ופה ופה כשאחד מה"פה" זה נירמול יחסים עם ישראל.

ה-F104 של ירדן לא השתתפו במלחמת ששת הימים (מעניין למה 🤷‍♂️) ובדורות ה-F15/F16 ישראל מקבלת Variants שונים של כלי טיס, ובנוסף הם מופשטים כמעט מהכל ומותקנות עליהן מערכות שונות.

אז האם מצרים מחזיקה F16? כן, אבל זה כמו ה-F16 הישראלי? לא בטוח, כלומר דיי בטוח שלא

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

אם אני זוכר נכון סעודיה לא הזמינה F35 וזה לא בגלל חוסר רצון של סעודיה או חוסר כסף.

לא זוכר שראיתי עניין ב-F-35 מצד סעודיה. הם קיבלו דגם מאוד מתקדם של F-15 ויש להם גם יורופייטר טייפון. תזכור ש-F-35 הוא הדור הבא של ה-F-16 ורוב המדינות שרכשו אותו הן מדינות שמפעילות F-16, שלא כמו סעודיה. היא נשארה עם ה-F-15 וכווית עם ה-F/A-18E, פשוט בתצורות שמהוות חלופה במובנים מסוימים ל-F-35.

לפני 43 דקות, m3x7r3m3 כתב:

בל זה כמו ה-F16 הישראלי? לא בטוח, כלומר דיי בטוח שלא

אני כתבתי בשעתו פרסום על ה-F-16 המצרי, שכלל נספח טכני ובו טבלה המשווה את הדגם הישראלי המקביל ("סופה") לדגם במפרט המצרי. בגדול, די דומה.

ההבדל העיקרי עד חתימת הסכם ה-CIS MOA היה המחסור ב-AIM-120 ו-JDAM. המטוס עצמו בא עם "הכנה" לחימושים אלו, וסופקו למצרים חלופות כמו AIM-7M-2, שאין לישראל, בתור "AIM-120 לעניים".

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, חן ג. כתב:

לא זוכר שראיתי עניין ב-F-35 מצד סעודיה. הם קיבלו דגם מאוד מתקדם של F-15 ויש להם גם יורופייטר טייפון.

זכור לי דווקא שהם כן הביעו עניין (לפחות תקשורתית, אולי בלי כיסוי או לצרכים אחרים)

לפני 2 דקות, חן ג. כתב:

אני כתבתי בשעתו פרסום על ה-F-16 המצרי, שכלל נספח טכני ובו טבלה המשווה את הדגם הישראלי המקביל ("סופה") לדגם במפרט המצרי. בגדול, די דומה. ההבדל העיקרי עד חתימת הסכם ה-CIS MOA היה המחסור ב-AIM-120 ו-JDAM.

ומה עם כל המערכות הישראליות? החל מל"א ועד קסדות

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Gosser1860 כתב:

מה המקום של הלאום היהודי בעתיד הזה? מה המקום של העם היהודי בעתיד הזה? כתבת ישראלית - למה אתה מתכוון?

שאל את עצמך מה זה לאום יהודי קודם :) 

מיליוני יהודים בוחרים לא לחיות כאן, רבים מהם, אפשר לנחש, מתעיינים הרבה יותר במה שנעשה במדינה שלהם ממה שקורה כאן.

וגם לא כזה מזמן, הציונות לא עניינה את הרוב המוחלט, לפני שהיטלר חיסל שישה מיליון מאיתנו, והמוסלמים התחילו לפגוע ביהודים במדינות שלהם אחרי הקמת המדינה.

אין לי מתכון מנצח שירצה את כולם, מודה. אולי זה יתחבר לזרמים יותר ליברליים בימין שמימלא רוצים לצמצם את תפקידה של המדינה בכל תחום. אולי האסימון יפול כשיגמר לצהל סופית פול המלשבים. אני באמת לא יודע. אבל לחלוטין משוכנע שמצב שבו מה שנתפס כמיינסטרים הלאומי כאן הולך ומצטמק לא יעבוד לנצח, אם לא ישתנו יחסי הכוחות לפחות עם הערבים או לפחות עם החרדים. ורצוי עם שתי הקבוצות. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיכיתי כל היום היום לקרוא את הטור של ליבסקינד, שעוזב לרגע את המדינה בתוך פרקילטות בתוך מדינה, ועובר לנתח את פרעות אוקטובר 2000.

אין כמובן מה להתייחס יותר מדי לסילופים ("כולם אומרים שזה בגלל עלייתו של שרון להר הבית" - האמת שלא. את בוגי, שחושב אחרת, מראיינים לא מעט בתקשורת. וגם את מופז. וגם אחרים).

מה שכן מעניין, ובגלל זה רציתי לקרוא את זה, זה הכותרת "היהודי תמיד אשם", והתובנה בפנים - "היהודים בארץ ישראל נדרשים ללכת על בהונותיהם, ולשאול את עצמם בכל רגע נתון אם הם לא מפריעים למישהו". 

באמת?

במדינה שבה היהודים היו נדרשים ללכת על בהונותיהם ולשאול אם לא מפריעםי למישהו, ליבסקינד לא היה עיתונאי שמביע דעות כאלו באחד מהעיתונים המרכזיים במדינה.

הוא באמת עד כדי כך גלותי ולא מבין את זה?

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, יבגניפ כתב:

שאל את עצמך מה זה לאום יהודי קודם :) 

lolz. כבר יותר קל להוכיח P=NP.

ציטוט

אין לי מתכון מנצח שירצה את כולם, מודה. אולי זה יתחבר לזרמים יותר ליברליים בימין שמימלא רוצים לצמצם את תפקידה של המדינה בכל תחום. אולי האסימון יפול כשיגמר לצהל סופית פול המלשבים. אני באמת לא יודע. אבל לחלוטין משוכנע שמצב שבו מה שנתפס כמיינסטרים הלאומי כאן הולך ומצטמק לא יעבוד לנצח, אם לא ישתנו יחסי הכוחות לפחות עם הערבים או לפחות עם החרדים. ורצוי עם שתי הקבוצות. 

אני חושב שיש עוד שמסכימים איתך:

https://www.idi.org.il/parliaments/10290/10741

בגדול, אני די מאמין שזה ילך בכיוון הזה. הזיקה לישראליות תגדל (היא כבר גדלה ככל שאנשים מתבגרים), והיא כנראה תתפוס חלק יותר משמעותי בעתיד. מה יהיה עם האוכלוסיה הערבית (שים לב לנתונים שם) ולאוכלוסיה החרדים (שים לב לנתונים גם שם), זה קשה לחזות.

• רעיון טוב! 1

לפני 5 שעות, falou כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, m3x7r3m3 כתב:

בהחלט סביר שארה"ב תשתמש בנשק מתקדם כזה או אחר לקידום האינטרסים שלה (בין היתר למשל קידום עסקאות כמו זו של הסכמי אברהם).

רוצים F35? אין בעיה, תחתמו פה ופה ופה כשאחד מה"פה" זה נירמול יחסים עם ישראל.

ה-F104 של ירדן לא השתתפו במלחמת ששת הימים (מעניין למה 🤷‍♂️) ובדורות ה-F15/F16 ישראל מקבלת Variants שונים של כלי טיס, ובנוסף הם מופשטים כמעט מהכל ומותקנות עליהן מערכות שונות.

אז האם מצרים מחזיקה F16? כן, אבל זה כמו ה-F16 הישראלי? לא בטוח, כלומר דיי בטוח שלא

באותם שנים גם הסקייהוקים שקיבלנו הופשטו לחלוטין ממערכות מתקדמות. קיבלנו אותם בלי מחשב הפצצה, עם כוונת צלב פשוטה, בלי הכנה לטילי א"א - את כל זה עשו רטרופיט בחיל האוויר על פני תקופה. רק מדגם N התחלנו לקבל משהו שהזכיר מטוס מתקדם, וזה היה ממש לפני מלחמת יום כיפור ובקושי הספיק לטייסת אחת מתוך חמש (2 בכלל היו מטוסי יד 2 מהצי).

גם ה-F-16 הראשונים שקיבלנו היו אלה שיועדו לאיראן, לא במפרט שאנחנו רצינו וגם אותם שדרגנו. שוב, אנחנו לא מגדירים להם. 

היתרון האיכותי שלנו בא בעיקר בזה שהם לא מתערבים לנו כשאנחנו עושים מהמטוסים שלהם מה שאנחנו רוצים.

לגבי ה-F-104 במלחמת ששת הימים, הרי לפי ויקי:

Jordan received 29 F-104A and four F-104B aircraft delivered under the Military Assistance Program in 1967. Controlled by the United States these aircraft were moved temporarily to Turkey during the Arab–Israeli Six-Day War.

• אהבתי 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, יבגניפ כתב:

זה בעיקר משאלת לב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, עדי-אל כתב:

זה בעיקר משאלת לב

הכל זה משאלת לב. אנחנו כבר 70 שנה מנסים לבנות מדינה יהודית, רק כדי לגלות כל פעם מחדש שקבוצת המיעוט החרדית סוחטת מאיתנו עד תום כל מה שאפשר ולא נותנת שום דבר בתמורה, חוץ מה"זכות" להגיד שהם כאילו גם שותפים לחזון הציוני. אנחנו משלמים הון בכל תחום אפשרי כדי לתחזק מבנה קורס.

ואני מסתכל לצדדים, ואומר בקול רם שיש סיכוי שלנסות לבנות משהו מחודש עם מי שלוקח חלק כלשהו בחיים האמיתיים, ולא רק בתפילות או סיפורי מסורת יעבוד קצת יותר טוב. ויכול להיות שלא. אבל אני לא חושב שיש לנו אלטרנטיבה חוץ מלנסות. כי מה תעשה עוד 30 שנה? עוד 50 שנה? הרי הרעיון הבסיסי עליו נשענת המדינה, כאילו מי שמגדיר את עצמו כיהודי בהכרח תורם למדינה, או בהכרח מטיב איתה, מת כבר עכשיו, והקורונה רק העצימה את זה. וישראל יהודית מיינסטרימית תהפוך לקבוצת מיעוט. ומה אז? לא יהיה לך את מי לגייס לצבא, שעדיין תהייה תלוי בו בדיוק כמו שאתה תלוי בו היום. לא יהיה לך מי שישלם מיסים. לא יהיה שום דבר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...