Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

• תגובות 60.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4891

• SlowRide

4759

• פינדר

3775

• m3x7r3m3

2926

לפני 1 דקה, David32 כתב:

מסתובב סרטון של בצלאל ארבייטמן סמוטריץ נואם באנגלית. אוי הבושות.

וזה עדיין עדיף על מה שהוא אומר בעברית.

• אהבתי 1
  • מצחיק 2

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מי שיודע אנגלית טוב לא צריך להיות פוליטיקאי כדי להתפרנס.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, David32 כתב:

נואם באנגלית.

לא ממש ברור למה נאם באנגלית.

היחידים שהסכימו (מלית ברירה) להיפגש איתו הם השגריר הישראלי, גלעד ארדן מהאו״ם ועוד דוברי עברית.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, Nemesis כתב:

נראה לי שקצת הפכת סיבה ומסובב. 

בינתיים הארגונים שעברו כאן דמוניזציה במשך שנים הן עמותות שמאל פוליטיות. 

אני מקווה שעכשיו שגם קהלת וגם סמוטריץ' עושים קולות של אחורה פנה, אולי באמת יהיה אפשר להגיע להסכמה, למרות שהיכנשהו נראה לי שקם הגולם על יוצרו. 

אם כתוצאה מהמשבר הזה גם יקימו מעין טלאי חוקה, שתסדיר את מעמדם ודרך החיקוק של חוקי יסוד - אולי אפילו הרווחנו משהו כמדינה. 

כי עד עכשיו לא שמעו את עמותות הימין (או יותר נכון לא היה להם אפשרות להשפיע יותר מדי).

לפני 20 דקות, Night Driver כתב:

למדו מהטובים ביותר.

לא תמצא איפה תקפתי את קהלת על מקורות מימון. תקפתי את מה שהוא מקדם בדיוק כמו שני בא בטענות לפוליטיקאים או אנשי רוח שמקדמים דברים שאני מתנגד להם. שומר את הדיון לגופו של עניין ולא לגופו של הגוף המתבטא.

צודק. היה יותר נכון לרשום בתגובה אלייך "שלא יתקפו" מאשר "אל תתקפו".

לפני 15 דקות, David32 כתב:

מסתובב סרטון של בצלאל ארבייטמן סמוטריץ נואם באנגלית. אוי הבושות.

בדיוק אמרו לי עליו בעבודה, לא רואה יותר מדי נאומים של פוליטיקאים אז ראיתי רק את ה2-3 דקות הראשונות.

לא מדהים אבל לא נורא. קצת רובוטי אבל בסה"כ היה נשמע בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, יובל .מ. כתב:

כי עד עכשיו לא שמעו את עמותות הימין (או יותר נכון לא היה להם אפשרות להשפיע יותר מדי).

לא הייתה להן הזדמנות להשפיע יותר מדי במהלך שלטון הימין שנמצא כאן כמעט ברציפות למן 1996? ולפני זה בחלק ניכר מהתקופה שבין 1977-1992?

• רעיון טוב! 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, יובל .מ. כתב:

אבל בסה"כ היה נשמע בסדר.

רציני? נשמע מביך ביותר.

ומה הכי גרוע? שהילדים שלי מדברים אנגלית פי כמה וכמה יותר טובה משלו. בני 18 שגדלו בארץ ולמדו אנגלית בתיכון. לא משהו מיוחד.

אבל הם נחשפו לאנגלית. בטלוויזיה, בסרטים, קצת בחו״ל, בספרים. שמעו, קראו ודיברו.

הגימגומים שלו מעדים על הבעיה האמיתית. צר עולמו כעולם הישיבות התורניות. הוא לא בחור טיפש וכנראה אפילו די חכם. אבל הוא לא נחשף לידע באנגלית.

לא צפה, לא קרא, לא שמע, לא דיבר עם דוברי אנגלית. הוא יכול לדבר עד מחר על הטרלול הפרוגרסיבי. אבל הוא כנראה מכיר אותו, רק ממה שסיפרו לו. בעברית.

אותו דבר לגבי ארגוני היהודים האמריקאים, הלך הרוח במפלגה הדמוקרטית או הרפובליקנית. הכל מידע יד שניה לעוס ומעוות.

אבל היהירות שלו גורמת לו לחשוב שהוא מומחה ומבין בהכל.

• אהבתי 3

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, יובל .מ. כתב:

לא מדהים אבל לא נורא. קצת רובוטי אבל בסה"כ היה נשמע בסדר.

תסלח לי, אבל זה כנראה מראה על האנגלית שלך.

זה נשמע נורא. זה ברמה נמוכה. הוא לא מבטא מילים בסיסיות נכון.

בסופו של דבר, גם את ארבייטמן הבנתי.

גם אלוצ'קה שוקינה השתמשה רק ב 30 מילים והבינו אותה, אבל זה לא אומר שזה סביר. בטח לא לפוליטיקאי שהולך לנאום.

למי שמתעצל למצוא:

עריכה אחרונה על ידי David32
  • אהבתי 1

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים החרדים מקדמים במרץ את חוק יסוד לימוד תורה.

או בשמו האחר חוק ״אתם תלכו לצבא ואנחנו לא, אבל נקבל את אותן ההטבות או אפילו יותר״.

image.thumb.png.55ee22167fb9f439e3c4a08ce583ad2d.png

• מבאס 1

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יש הבדל בתכלס בין מה שהם מציעים למה שכבר קורה פה?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף פעם לא הבנתי את זה. אם אתה לא דובר טוב את השפה, למה אתה מנסה לנאום באותה השפה? בשביל מה יש מתרגמים?

אם אתה בתפקיד שגריר\מייצג באופן קבוע את ישראל בחו"ל - אוקיי. צריך לדעת אנגלית.

אבל שר אוצר? או ראש ממשלה? או נשיא? - אם אתה לא יודע טוב, בשביל מה - שיצחקו עליך? סתם מראה על פרובינציאליות מסוימת. תנאם בעברית.

וזה נכון גם לפאשיסט סמוטריץ, גם לקומוניסט עמיר פרץ וגם למתקרבן דוד לוי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, SlowRide כתב:

יש הבדל בתכלס בין מה שהם מציעים למה שכבר קורה פה?

כן עד עכשיו היה להם פתור הגיוס לצבא, עכשיו לפי הצעת החוק הנ"ל לימודי תורה יחשבו מקבילים לשירות משמעותי, כלומר הם גם לא ישרתו וגם יקבלו את הזכויות שמקבלים חיילים.
ציטוט מהחוק: "וכי תהיה לך השלכה על זכויותיהם וחובותיהם"

ז"א שאם החוק עובר הם יכולים לדרוש את כל הזכויות של מי שמשרת "שירות משמעותי" כלומר: משכורת של חייל, פיקדון, הטבות מס, פקדון שחרור, שירותי בריאות מלאים בחינם וכל מה שיוצא בזה...

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, David32 כתב:

תסלח לי, אבל זה כנראה מראה על האנגלית שלך.

זה נשמע נורא. זה ברמה נמוכה. הוא לא מבטא מילים בסיסיות נכון.

את האמת האנגלית שלי על הכיפאק, קראתי ספרים באנגלית בכיתה ב' כבר וגם ניהול שיחה אצלי מתנהל ממש סבבה למרות שלא ראיתי יוטיוב מגיל 3, אבל תודה על הדאגה.

רשמתי שהוא לא בדיוק נשמע כמו נשיא ארצות הברית, אבל בואו, דיפלומטים ממקומות רבים בעולם אפילו לא מדברים באנגלית, הם מביאים מתורגמנים כי זה על ה*** שלהם.

אז שוב, not great, not terrible (אין לי כוח לחפש את המם, דמיינו בראש).

תשמרו את העקיצות עליו למקומות יותר רלוונטים (ויש מספיק).

לפני כשעה, פינדר כתב:

ומה הכי גרוע? שהילדים שלי מדברים אנגלית פי כמה וכמה יותר טובה משלו. בני 18 שגדלו בארץ ולמדו אנגלית בתיכון. לא משהו מיוחד.

אבל הם נחשפו לאנגלית. בטלוויזיה, בסרטים, קצת בחו״ל, בספרים. שמעו, קראו ודיברו.

הגימגומים שלו מעדים על הבעיה האמיתית. צר עולמו כעולם הישיבות התורניות. הוא לא בחור טיפש וכנראה אפילו די חכם. אבל הוא לא נחשף לידע באנגלית.

לא צפה, לא קרא, לא שמע, לא דיבר עם דוברי אנגלית. הוא יכול לדבר עד מחר על הטרלול הפרוגרסיבי. אבל הוא כנראה מכיר אותו, רק ממה שסיפרו לו. בעברית.

אותו דבר לגבי ארגוני היהודים האמריקאים, הלך הרוח במפלגה הדמוקרטית או הרפובליקנית. הכל מידע יד שניה לעוס ומעוות.

אבל היהירות שלו גורמת לו לחשוב שהוא מומחה ומבין בהכל.

פצצה. כל הכבוד.

שילמדו ויפתחו כשרונות כמה שיותר, בלי טיפה של ציניות. יעזור להם בחיים בכל מקום שיבחרו ללכת.

זה עדיין לא אומר שהבעיה הכי גדולה שלי כרגע זה הנאום באנגלית של בצלאל סמוטריץ.

לפני כשעה, RK כתב:

לא הייתה להן הזדמנות להשפיע יותר מדי במהלך שלטון הימין שנמצא כאן כמעט ברציפות למן 1996? ולפני זה בחלק ניכר מהתקופה שבין 1977-1992?

שלטון הימין היה בשלטון עם "שמאל". ההשפעה שלהם הייתה קטנה כאשר היו גורמים יותר מרסנים כמו מפלגת העבודה, כחול לבן, יש עתיד ושאר חבריהם. מן הסתם כאשר הצד המתון בממשלה זה מפלגת הליכוד (או סוג כלשהו שלה) ההשפעה שלהם תהיה משמעותית.

אין לכם אפילו את היושר להגיד "וואלה סתמנו כשזה היה לצד שלנו", בזמן שאני בא ואומר ששניהם עושים משהו שלדעתי פסול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Gavrik כתב:

משכורת של חייל

משכורת של חייל אין לי בעיה שיקבלו, עליי.

את אותם 420 ש"ח בחודש שאני קיבלתי בסדיר.

כנ"ל לגבי מענק שחרור שאפשר פחות או יותר להתנגב איתו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, יובל .מ. כתב:

שלטון הימין היה בשלטון עם "שמאל". ההשפעה שלהם הייתה קטנה כאשר היו גורמים יותר מרסנים כמו מפלגת העבודה, כחול לבן, יש עתיד ושאר חבריהם. מן הסתם כאשר הצד המתון בממשלה זה מפלגת הליכוד (או סוג כלשהו שלה) ההשפעה שלהם תהיה משמעותית.

זה כל כך בולשיט ובריחה מאחריות, שזה מדהים שיש אשכרה אנשים שמאמינים בזה אמונה שלמה.

לפני 1 דקה, יובל .מ. כתב:

אין לכם אפילו את היושר להגיד "וואלה סתמנו כשזה היה לצד שלנו", בזמן שאני בא ואומר ששניהם עושים משהו שלדעתי פסול.

זה לא תחרות מי מודה יותר, ואני לא הבעתי בכלל דעה על האם זה תקין או לא תקין. בעיני זה כנראה בלתי נמנע.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...