Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חדש או ישן? סקודה או הונדה?

smadar79k
שימו לב! השרשור הזה בן 4143 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

אשמח לייעוץ:

התקציב הוא בסביבות ה- 80 אלף, וההתלבטות היא סביב הונדה ג'אז 2008 , יד 1, עם 24000 ק"מ, לעומת סקודה סיטיגו החדשה שאמורה להגיע לסוכנויות בארץ עוד כמה ימים.

הסקודה היא מנוע 1.0, קטנה וחסכונית, תעלה בין 70 ל- 80 אלף, והביקורות מהארץ ומחו"ל מאוד טובות, בהדגשה על שימוש עירוני. ההונדה היא רכב שאני יודעת שנחשב טוב מאוד ואמין וגם חסכוני מאוד (אבל פחות מהסקודה), אבל עם תג מחיר, למשומשת, של 73000 ש"ח. היתרון שלה מבחינתי הוא המנוע של 1.4.

הצורך שלי מרכב הוא בעיקר לנסיעות עירוניות, עבורי ועבור תינוק. הבטיחות מאוד חשובה (שני הרכבים הם 5 כוכבים במבחני ריסוק), וכך גם צריכת הדלק. אני תוהה עד כמה מנוע 1.0 יהיה מבאס, ולעומת זאת האם לא יותר מבאס לרכוש רכב בן 5 במחיר דומה לרכב חדש.

אשמח מאוד לעצותיכם ודעותיכם, וכמובן- המלצות נוספות אם יש. ... ממש צריכה עזרה בהחלטה מאנשים עם ניסיון והיכרות.

המון תודה,

סמדר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום וברכה,

הונדה ג'אז שאת מדברת עליה היא ידנית או אוטומטית?

בשנתון 2008 גיר אוטומטי למעשה לא היה אוטומטי אלא רובוטי חד מצמדי, עם העברות הילוכים לא חלקות.

לכן צריך לעשות מין נסיעת מבחן כדי להרגיש ולהבין, האם הגיר הזה מתאים למשתמש.

ג'אז מרווחת מאוד, בדומה למשפחתית קטנה, בגאז' סביר, ועם כל זה צריכת דלק מצוינת.

לפי הפרסום, גם סקודה סיטיגו תהיה עם גיר רובוטי חד מצמדי , בשונה לגירים DSG ברכבי פולקסוואגן אחרים.

נסיעת מבחן חובה.

עושה רושם שמדובר ברכב הרבה יותר צפוף מג'אז, אבל פחות צפוף מרכבי מיני אחרים (פיקאנטו\C1 וכו..).

אם המרחב של ג'אז לא חשוב לך, ואת מסתדרת טוב עם הגיר של סקודה, תקני סקודה .

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר רק על אוטומט. חידשת לי לגבי הגיר הרובוטי בסקודה. לגבי הג׳אז, ביררתי עוד פרטים ומדובר בדגם האחרון שיוצר עם תיבה אוטומטית רציפה, כך שאין את העצבים של הרובוטית. כמו כן, מדובר בדגם es, אם זה משנה משהו...

אני הולכת לדגום את הג׳אז הערב, ולראות מי נגד מי. אחזור עם עדכונים.

תהיה חדשה שעלתה לי בראש בינתיים- האם ייתכן ששמירת הערך המטורפת של הג׳אז תיעלם בשנתיים הקרובות עקב הריבוי בסופר מיני זולות וחדשות שנכנסות לשוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לשים לב שהג'אז 2008 רק 4 כוכבים במבחני ריסוק, 4 כריות אוויר, ואין ביטול כרית אוויר אם זה רלוונטי לנסיעה

עם תינוק.

באותו כסף אפשר להשיג סופר מיני חדשה ידנית, הרבה יותר חסכונית ובטיחותית.

נהג ותיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום סמדר,

הבדל חשוב בין הונדה ג'אז לסקודה סיטיגו הוא במרווח הפנימי. הונדה ג'אז נחשבת לאחת מהמכוניות המרווחות בקטגוריה שלה, בעוד הסיטיגו היא מכונית מיני קטנה שנמצאת קטגוריה אחת כלפי מטה. נפח תא המטען והמרווח במושב האחורי הם ללא ספק עדיפים בג'אז וזה קריטי אם אתם עדיין עם עגלה וכיסא בטיחות. במידה וכן, אני ממליצה לך להגיע לאחת מהסוכנויות של סקודה בימים הקרובים ולבדוק האם הכיסא והעגלה נכנסים כמו שצריך לרכב. אם כן, זאת באמת נראית כמו מכונית מאוד מעניינת.

מה לגבי רכבים אחרים בקטגוריה? ההונדה שומרת על מחיר מחירון גבוה יחסית למשומשות אחרות, כך שאולי אחת מהמתחרות כן תוכל להתאים לכם? בסכום כזה ניתן לרכוש סיטרואן C3 כמעט חדשה או יונדאי i20 בת שנה בערך. שני הרכבים בטיחותיים מאוד ומספיק מרווחים בחלק האחורי עבור תינוק.

מקווה שעזרתי, אשמח לענות על שאלות נוספות,

מיטל מאלדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות, אנשים!

מיטל- המכוניות המוצעות לא עונות על הדרישה שלי מבחינת חסכוניות, אז הן לא על הפרק.

לגבי 4 כוכבי בטיחות, אכן מבאס. לגבי אי האפשרות ביטול כרית אוויר קדמית- לא ידעתי.

נהגתי על הג׳אז אתמול. לא הכי כיפית לנהיגה, אבל נראה שעונה על כל שאר הדרישות באופן יותר מסביר. כנראה שאקח אותה מחר לבדיקה ואחליט במקום.

מדגדגת לי גם פריוס יד שנייה, אבל יש איזה חוסר ביטחון גדול לגבי הסחירות שלה לאחר שתיגמר תקופת האחריות. מישהו מבין בזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון להיום גם פריוס לאחר תקופת האחריות נהנות מסחירות טובה. מה יהיה מחר - אני לא יודע.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז עדכון קצר:

לקחתי את הרכב המיועד (הונדה ג'אז), למכונאי היקר שלי אורון, ממוסך רביע בכפר סבא, שעשה בדיקה ראשונית והתריע שתיתכן בעייה בגיר. המוכרת טענה שלא ידוע לה דבר על בעיות בגיר.

על פי המלצתו, הלכנו למכון בדיקה חדש ומעולה בכפר סבא, של הרצל ביטון, שבהזדמנות זו אני רוצה להמליץ עליו מקרב לב- עשה בדיקה מדוקדקת בעצמו, הסביר מה הוא מוצא ומה הוא בודק בכל שלב מהתהליך, ואף עזר לי באופן אישי מול בעלת הרכב שהתגלתה כבלתי אמינה, בלשון המעטה:

במהלך הבדיקה, לאחר שגילינו כי אכן קיימת בעיה בגיר, ולאחר שמצאנו שהרכב נוסע ללא טסט ורשיון תקף (הבעלים טענה לטסט עד ינואר), התגלתה גם תאונה משמעותית מאוד שהרכב עבר, כזו עם ירידת ערך גדולה. כששאלתי את בעלת הרכב מדוע לא אמרה לי על כך מבעוד מועד- טענה בתוקף כי הרכב מעולם לא עבר תאונה. כשהמכונאי המשיך והראה לה את הצלקות הרבות בשלד הרכב, הלחמות והחלפות לכל אורכו השמאלי, שינתה את הגירסה, ואמרה כי "שכחה" מהתאונה הזו. מביך.

בשלב זה דרשתי את הכסף ששילמתי על הבדיקה בחזרה, מכיוון שהיא התחייבה לשאסי יום לפני. מבחינתה, היא לא חייבת לי דבר וחצי דבר מכיוון שאין בפועל פגיעה בשאסי, אלא רק בשלד הצדדי, אבל היא תתן לי חצי מהכסף, ככה סתם- שארגיש טוב. הלכתי לצד להירגע עם עצמי (כי בשלב זה רציתי פשוט להעיף עליה נעל), וכשחזרתי, ראיתי שהבעלים של מכון הבדיקה מדבר איתה. היא ניגשה אלי ואמרה שהוא שיכנע אותה להחזיר לי את מלוא הסכום, וש"לא אקח ללב".

אז- הרכב ירד מהפרק, אני עדיין בשוק מהטמטום של לא לגלות מידע חשוב שבמילא ייחשף בבדיקה, מעריצה את הרצל ביטון הבודק שעשה מעל ומעבר לתפקידו וסייע לי מאוד, ולצערי- עדיין בחיפושים אחרי האקזמפלר המתאים!

תודה על הסיוע בינתיים. הפורום הזה עוזר לי רבות....

סמדר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4143 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...