Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלבום תמונות VS תמונות במחשב

darkmanxxx
שימו לב! השרשור הזה בן 4156 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים!

ודאי יש לכם "כמה" תמונות מילדותיכם שהיו בזמנו את הפילים, וארגנו את התמונות בתוך אלבום יפה ומסודר. לאורך השנים התמונות מתחילות להתקלף/להצהיב או הולכות לאיבוד.

אומנם בגילי הצעיר, אבל יש הרבה תמונות שכבר מתחילות להצהיב או קלטות וידאו (למי שזוכר את המצלמת וידאו "נשיונל" M7 שהייתה נהדרת אגב) שהשנים לא עושות חסד למדיה ההולכת והנשכחת הזאתי. במצב זה שאני רוצה שישאר פיסת זכרון ממה שהיה בעבר איך אוכל לשמור את זה כדי שזה לא יהרס עוד יותר. פתרון לקלטות וידאו יש לי וידאו מקליט שמעבר מוידאו לDVD, אבל התמונות?! אין.

מה אומרים חברי הפורום, עדיף לסרוק אותן ולהעביר למחשב? דיסק חיצוני רק לתמונות שלא יהיה מחובר למחשב כלל? פתרון יצירתי יתקבל בברכה.

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משעשע, בדיוק נתקלתי באותה בעיה (הסתיו גורם ללחלוחית בעיניים, כנראה).

צילום רגיל - כן, כן, פשוט לקחת מצלמה דיגיטלית רגילה ולצלם -

היה יכול לעבוד יופי אלמלא השכבה המבריקה שנמצאת על התמונות המודפסות,

הן בהדפסת מאט והן בהדפסה מבריקה. מה שלא תעשה, תמיד יהיה איזה שהוא קטע בתמונה

שיחזיר אור, וייראה בצילום כאוסף נקודות לבנות בוהקות.

סורקים ייעודיים לתמונות אמורים להתגבר על הבעיה הזאת, ועל הדרך לפתור את הבעיה הכי חמורה,

שהיא מהירות, או עבודה ב-batch - יענו, זיהוי אוטומטי של תמונות, ושמירה אוטומטית של קבצים

בגודל / איכות שאתה קובע. בקרוב אקנה, כנראה.

מהרגע שהפכת את המידע לדיגיטלי, אנא התייחס אליו ככזה -

גיבוי, גיבוי ועוד גיבוי. גם במחשב האישי שלך, גם במחשב של אחד מקרובי המשפחה,

גם בכונן חיצוני, ואם אין יותר מדי תמונות, אז גם בכמה דיסקים צרובים.

אם אתה לא מגבה כבר עכשיו את המחשב, זה הזמן להתחיל!

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה את הסדרה REVOLUTION ותלמד להעריך את חשיבות אלבומי התמונות :)

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משעשע, בדיוק נתקלתי באותה בעיה (הסתיו גורם ללחלוחית בעיניים, כנראה).

צילום רגיל - כן, כן, פשוט לקחת מצלמה דיגיטלית רגילה ולצלם -

היה יכול לעבוד יופי אלמלא השכבה המבריקה שנמצאת על התמונות המודפסות,

הן בהדפסת מאט והן בהדפסה מבריקה. מה שלא תעשה, תמיד יהיה איזה שהוא קטע בתמונה

שיחזיר אור, וייראה בצילום כאוסף נקודות לבנות בוהקות.

סורקים ייעודיים לתמונות אמורים להתגבר על הבעיה הזאת, ועל הדרך לפתור את הבעיה הכי חמורה,

שהיא מהירות, או עבודה ב-batch - יענו, זיהוי אוטומטי של תמונות, ושמירה אוטומטית של קבצים

בגודל / איכות שאתה קובע. בקרוב אקנה, כנראה.

מהרגע שהפכת את המידע לדיגיטלי, אנא התייחס אליו ככזה -

גיבוי, גיבוי ועוד גיבוי. גם במחשב האישי שלך, גם במחשב של אחד מקרובי המשפחה,

גם בכונן חיצוני, ואם אין יותר מדי תמונות, אז גם בכמה דיסקים צרובים.

אם אתה לא מגבה כבר עכשיו את המחשב, זה הזמן להתחיל!

תוכל בבקשה להרחיב קצת על הסורקים המיוחדים?

דגמים? מחירים? חשיבות של איכות? (בכל זאת מדובר בתמונות עתיקות שלא פעם בעצמן באיכות גרועה מאוד, אז עד כמה זה קריטי האיכות של הסורק).

ולא פחות חשוב - מבחני השוואה?

תודה!

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

פשוט סורקים את התמונה בסורק צבעוני. אני משער שאפשר להחזיר חלק מהצבע לתצלומים שהצהיבו בפוטושופ אבל כמובן שגם לזה יש גבולות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק חשבתי לא מזמן על כך שאנחנו כנראה הדור האחרון שיראה תמונות של ההורים ואפילו הסבים בשחור-לבן או בדהוי-ענתיקה.

ויש מצב מעולה שהתמונות שהנכדים שלי יראו מהתקופה הזו הם של "duck-face"

(טוב, במקרה שלי זה נכון במיוחד)

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמח שזה עורר עניין במה בכך, ראשית שלא נדבר על המקרן סרט, שיש אצלי בבית שכנראה המצב פחות טוב. המקרן כמעט חדש,והסרטים.. זוועת עולם.

הרעיון של hans מצא חן בעיניי, וגם אני מתעניין בסורקים המיוחדים האלה. סרקתי כמה תמונות בסורק פשוט והתמונות יוצאות בסדר, השאלה אם אין דרך אחרת? לסרוק תמונה תמונה? או כמה תמונות ב"מכה"? בהתחשב שאחרי שסורקים תמונה באיכות טובה גודל תמונה הוא כ 1.5M או 2MB צריך לקחת את זה בחשבון על מקום.

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אוכל לצערי להמליץ על סורקים, אבל אני כן יכול להמליץ בחום על לקנות כונן חיצוני לטובת גיבוי, רצוי SSD (solid state drive) ולהשאיר אותו למטרה זו בלבד, עם תשמור את התמונות על הדיסק הקשיח במחשב, הוא עלול לשבוק חיים (ורוב הסיכויים שגם יעשה את זה, רק עניין של זמן) בגלל שהוא כל הזמן בתנועה (דיסק וזרוע) וכמו שכולנו יודעים, חלקים נעים מתבלים. אורך החיים של הSSDים האלה מוערך ב1000 שנים, כך שלא צריך ליצור 30 עותקים של כל תמונה.

הם אמנם לא זולים החבר'ה האלה, אבל לדעתי מאוד שווים את זה.

עוד פתרון שאני יכול לחשוב עליו הוא שירות הענן של גוגל או אפל (לא יודע איך זה של אפל עובד אז לא אפרט עליו): מעלים קבצים, וזה שומר אותם לנצח (או עד שהם יתהפכו עלינו ויחליטו להשתלט על העולם, אבל אז התמונות של דודה רבקה מקיבוץ דגניה א' יהיו כבר פחות רלוונטיות).

או שאפשר לפתוח שרשור בפורום בשם "תמונות של דודה רבקה מקיבוץ דגניה א'" ולהעלות אליו את כל התמונות. אני בטוח שעמוס לא יתנגד.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אוכל לצערי להמליץ על סורקים, אבל אני כן יכול להמליץ בחום על לקנות כונן חיצוני לטובת גיבוי, רצוי SSD (solid state drive) ולהשאיר אותו למטרה זו בלבד, עם תשמור את התמונות על הדיסק הקשיח במחשב, הוא עלול לשבוק חיים (ורוב הסיכויים שגם יעשה את זה, רק עניין של זמן) בגלל שהוא כל הזמן בתנועה (דיסק וזרוע) וכמו שכולנו יודעים, חלקים נעים מתבלים. אורך החיים של הSSDים האלה מוערך ב1000 שנים, כך שלא צריך ליצור 30 עותקים של כל תמונה.

הם אמנם לא זולים החבר'ה האלה, אבל לדעתי מאוד שווים את זה.

עוד פתרון שאני יכול לחשוב עליו הוא שירות הענן של גוגל או אפל (לא יודע איך זה של אפל עובד אז לא אפרט עליו): מעלים קבצים, וזה שומר אותם לנצח (או עד שהם יתהפכו עלינו ויחליטו להשתלט על העולם, אבל אז התמונות של דודה רבקה מקיבוץ דגניה א' יהיו כבר פחות רלוונטיות).

או שאפשר לפתוח שרשור בפורום בשם "תמונות של דודה רבקה מקיבוץ דגניה א'" ולהעלות אליו את כל התמונות. אני בטוח שעמוס לא יתנגד.

אז אני מבין שדיסק קשיח 2.5 או 3.5 לא עדיף כמו הSSD.

בזמנו שמרתי תמונות על דיסק DVD והיום הצורב לא מצליח לקרוא את זה. :|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסרוק את התמונות, ולגבות על שרת מרוחק (רצוי כמה)

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחלק מחנויות הצילום יש סורקי פילם יעודיים. הם יתנו תוצאות טובות יותר מסריקת הנייר, למרות שגם פילם דוהה.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

... אבל המחיר יהיה בהתאם!

לתמונה-שתיים זה בסדר, לאלבומים ייצא יקר עד מאוד.

הכיוון צריך להיות כזה - בסביבות ה-350-500 ש"ח בארץ, פלוס מינוס:

http://www.canon-europe.com/For_Home/Product_Finder/Scanners/Flatbed/canoscan_lide_210/

מה שחייב (מיליון סימני קריאה!) להיות בסורק הוא:

1. זיהוי אוטומטי של מספר תמונות.

2. תיקון אוטומטי של אבק.

3. מכסה מתפרק לגמרי (כדי לסרוק ספרים ואלבומי תמונות.

כל, אני חוזר, כל הסורקים של HP במדפסות המשולבות שלהם

אינם מסוגלים לעשות את זה, רק CANON מספקים איך שהוא את הסחורה

בטווח המחירים הזה.

סורקים נורמליים מזהים מספר תמונות כשאתה סורק כמה בבת אחת, ושומרים כל תמונה בקובץ נפרד.

לגבי איכות הסריקה - הפרמטר הכי חשוב זה הרזולוציה. קח קובץ בגודל מסוים,

עדיף שהוא יהיה מאוד מכווץ (יענו, עם רעש) וברזולוציה גבוהה

מאשר מעט מכווץ (בלי רעש) וברזולוציה נמוכה. אני לא יכול לתת "מספר קסם",

אבל נגיד את זה ככה: אם אתה מסוגל לראות את הטקסטורה של הנייר עליו הודפסה התמונה, זה בסדר. :-)

בגדול, זאת תהיה בחירה בין סריקה ב-600DPI או 300DPI. ברוב המקרים 300 יהיה מספיק

(מדובר בסריקה של צילום, לא של תשליל זעיר).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בווינדוס (ואני בטוח שגם במערכות הפעלה יותר טובות) תוכנה שמאפשרת לשנות את הגודל של מקבצים של תמונות היישר מהתפריט שיוצא כשלוחצים על הכפתור הימני.

Windows Image Resizer

אני יודע, יש לזה שם מקורי ממש...

אז אם רוצים, אפשר לסרוק על הרזולוציה הכי גדולה ואז לחסוך כמה שעות של עבודה על ידי שימוש באוטומציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר ללכת לבתי דפוס ולבקש לסרוק את התמונות בסורק המסמכים של מדפסות הדפוס שלהם.

עשיתי את זה בעבודה שלי - יש לנו מדפסת של XEROX - למעשה מכונת דפוס.

שמתי את כל התמונות בFEEDER של המסמכים ותוך כמה דקות היו לי 200 תמונות סרוקות בJPEG (אפשר גם ב TIFF או PDF) באיכות מצויינת ובמבחר רזולוציות.

זה מה שיש לנו בעבודה וראיתי את זה בכמה וכמה בתי דפוס.

201690.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנימה אחרת .. יש לי בערך 20 גיגה של תמונות .. על המחשב בבית וגיבוי בדיסק חיצוני

האם יש מקום אונליין שמפנק ב 20 גיגה חינם ? הכי הרבה שאני מכיר זה 5 וגם זה.. לא להיט

אשמח לדעת איפה אתם מאחסנים את התמונות שלכם :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...