Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טס לתאילנד - טיפים

spun24
שימו לב! השרשור הזה בן 4504 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא ממולץ לשתות שם מהברז, יש שמחמירים ואפילו לא מצחצחים שיניים מהברז- אני צחצחתי ולא קרה לי כלום אבל זה יכול להיות אינדיווידואליי, המים שם עולים גרושים.

1. לגבי הטרוול צק, בכמה עמלות זה כרוך? נניח שאני בא לדולר ומבקש 3000 דולר בשטרות של 100, שהבנתי שזה היחס הכי טוב. ואז אני ממש חותם על כל שטר מאחורה? ומה זה נראה כמו שטר רגיל? כלומר איך אותו טלר יודע שאתה עם טרוול צק או לא רק שהוא מסתכל מאחורה ורואה חתימה? זה נשמע רעיון ממש טוב אני חושב מחר ללכת לבנק הדואר ולקחת טרוול צק של איזה 3000 דולר.

2. שאתה עושה נסיעות ארוכות באוטובוסים (למשל מבנקוק לצ'אנג מאי 13 שעות אם אני זוכר נכון) אתה שם את המוצ'ילה בתא המטען של האוטובוס, באחת הנסיעות עם כל התיקים היה גם תאילנדי חמוד שרוקן לכולם את התיקים, אתה גם לא תדע שנגעו לך מכיוון שהם פורצים את המנעולים על התיקים במידה ויש לך וסוגרים אותם כמו שצריך ואפילו מסדרים את הלמעלה של התיק שלא תחשוד,

גם אם זה עלייך יכולים לגנוב לך, במקביל לתקופה שהייתי גם חבר שלי היה ואת האוטובוס שלו הרדימו עם גז מזגנים וגנבו לאנשים דברים מחגורות בטן.

אני לא חושב שיש לי בכלל מנעול למוצילה. אם זה ככה זה רעיון טוב להביא איתי מנעול שיתחברו על הסוגרים.

נשמע כמו סרט הקטע עם הגז מזגנים. ומה אסור לך לשים באוטובסים את התיק לידך?

אני חושב לקחת טיסה מבנקוק לצאנג מאי, או רכבת, לא אוטובוס.

הייתי בלאוס בערך חודש, לא הייתי ב4000 האיים כי זה לא היה העונה להיות שם, היה חם מדי.

המסיבות שהעלת תמונות בוואנווינג זה של מסלול אבובים בואנווינג וכל המסיבות האלו תלויות בכמות של האנשים שיהיו שם בתקופה הזו, בגדול עושים את האבובים פעם אחת כי זה דיי מתיש ואחרי זה אם יש הרבה אנשים םשוט אפשר ללכת עם טוקטוק לברים(מקפצות) על הנהר

אז מה עשית בעקרון חודש בלאוס באלו מקומות היית? זו אמורה להיות עכשיו העונה החמה בלאוס לא? שיהיה די מפוצץ בואנגויינג

אני חשבתי להיות שם לפחות שבועיים.

אם אתה מתכנן לצאת מתאילנד לפני שאתה שם 30 יום אז אל תעשה ויזה מהארץ פשוט תטוס לשהם ותקבל אישור שהייה ל30 יום מכיוון שברגע שאתה עושה ויזה נגיד ל60 יום ויוצא מתאילנד לפני שהיא נגמרת אז היא מתבטלת, בקיצור הויזה תקפה עד שתצא מתאילנד ושתחזור תקבל שוב אישור ל30 יום.

התכוונת לשהם? מה זה שהם? או שהתכוונת לשם? הכל תלוי במה שאני אעשה קודם. אם אני יהיה קודם כל באיים ובדרום ואז קצת בצפון תאילנד ויעביר שם 25-29 יום עד הכניסה ללאוס,אז אני אוכל להעביר את הזמן בלאוס ולחזור לתאילנד לטיסה הביתה בלי לחדש שום ויזה נכון? השאלה מה קורה אם אני אחליט קודם כל לעשות בחודש הראשון את צפון תאילנד ולאוס? ואז שאני אצא אני אוטומטית יקבל ויזה ל15 יום שזה לפני הטיסה חזור. אז מה אני עושה? נוסע שום בחזרה לגבול ונכנס שוב לחדש?

* כן הבנתי שהמים עולים שם גרושים ואני אקנה רק בקבוקי מים.

I never thought it could happen, but love hit me like an elephant and I was thrown into a jungle of dreams.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

1. נסה להכניס ל-X3 שלך סים של פלאפון או סלקום ותקבל תשובה אם הוא פתוח או חסום לסים זר.

2. אתה נוסע לתקופה ארוכה - אישית הייתי מוותר על הקו הישראלי שכן אם הכרטיס ייגנב\יאבד ומישהו יחגוג עליו תוכל לעבוד הרבה שעות נוספות כדי לשלם את החשבון. אם אתה מוטרד מהקטע בין הבית לנתב"ג קנה סים ישראלי פריפייד (עולה 30-50 ש"ח, למשל בדואר) ושמור 10 ש"ח ליום חזרתך ארצה כדי להגיד שלום לאבא\אמא.

כן זה גם רעיון טוב. הבנתי שגם אפשר לקנות שם גם מין טלכרט בתאילנד שממנו אפשר להתקשר למי שרוצים בנוסף לסים שלהם.

יש דבר כזה הקפאת חשבון? אולי אפשר בנתיים להקפיא את הקו של אורנג? או שאני עדיין אצטרך לשלם את הדמי מנוי הרגילים והתחייבות למכשיר? בנתיים אני מקפיא את הביטוח חובה והמקיף ושם את הרכב שלי בחניה סגורה ..לא שאני מאמין שמישהו יגנוב אותו אבל בכל זאת..יש גם אופציה להקפיא את הרישיון רכב? חשבתי גם לנתק לרכב את המצבר. אבל לא נראה לי.

עדיף רק להניע אותו פעם בשבוע שבועיים?

I never thought it could happen, but love hit me like an elephant and I was thrown into a jungle of dreams.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי הבוקר מתאילנד דרך טשקנט.

אין לי הרבה מה להוסיף על מה שכבר נכתב, למעט זה שאתה חייב להתכונן מנטלית לפגוש עם שיש לו תרבות שונה מאוד ממה שאתה מכיר.

התאילנדים תאבי בצע וחמדנים בצורה מחליאה, אי אפשר לסמוך על מילה שלהם, הם יענו לך ב-yes גם כשאין להם מושג מה אמרת להם ובאיזורים שמחוץ לבנגקוק עפ"י רוב גם כלל אינם דוברי אנגלית.

הצטייד בהרבה סבלנות ואורך רוח. תאילנד היא ארץ מדהימה עם שלל אטרקציות אבל העם התאילנדי זה מכה שלא כתובה בתורה.

וואלה עד כדי כך..חשבתי שמי שבא מישראל יסתדר שם בקלות. זה לא שפה הסוחרים הם הכי נחמדים. :wink:

אבל כן אני יודע שבלאוס זו תרבות יותר נחמדה ועם יותר נחמד, אולי רק בבנקוק זה ככה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועכשיו כשאני ליד מחשב נורמלי, אפשר לכתוב תגובה קצת יותר ארוכה:

[*]מוניות - לא להיכנס למונית שהנהג שלה מסרב להפעיל מונה!! בנוסף, לא להיכנס למוניות שעומדות ברחוב ומנסות לצוד נוסעים, אלא לעצור בעצמך מונית נוסעת. בנסיעה מנמה"ת של בנגקוק לעיר קיימת תוספת של 50 באט, ואם הנהג נכנס לכביש אגרה, אתה נושא בעלות הנסיעה. ועדיין, לא להתפתות לנסוע ללא מונה. איך שלא תהפוך את זה, אתה תשלם יותר ביחס למה שהיית משלם עם מונה. הם לא פראיירים.

איך אתה אומר להם מונה באנגלית? counter? אני לא מבין למה כולם נוסעים מהשדה לבנקוק במוניות? שיש שם רכבת שנכנסת לעיר? לי המלון המליץ לנסוע ברכבת שזה ממש זול.

[*]עדיין מוניות - אם הנהג מתחיל לעשות עליך עוונטות וממציא לך חיובים אחרי שהוא התחיל לנסוע, תגיד לו שיעצור לך כדי שתוכל לרדת. הנהג המזדיין שלקח אותנו אמש לנמה"ת החליט שאנחנו חייבים לו עוד 50 באט בגלל שהוא לוקח אותנו לנמה"ת, וזאת בנוסף למחיר שהמונה הציג. כאמור, החיוב הזה תקף רק בנסיעה מנמה"ת, ולא אליו. אחרי שאמרנו לו לעצור ושהבהרנו לו שאין סיכוי שהוא יקבל את הסכום הזה, הוא חזר בו מהדרישה החצופה הזאת.

[*]ועוד אחד אחרון על מוניות: תעריף הנסיעה המינימלי עם מונה הוא 35 באט. אם אתה נתקל בנהג שמציע לך נסיעה במחיר נמוך יותר ובלי מונה, שלא תעז להיכנס אליו למונית. אני עשיתי את הטעות הזאת, רק כדי לגלות שהכולירע לקח אותנו לאיזו מסעדה שתוקעת מחירים הזויים, שכמובן הוא עובד איתה. תפנים שבתאילנד אין דבר כזה ארוחות חינם.

אני רואה שלא הלך לך שם טוב עם המוניות, אני לא מתכוון ללכת למסעדות פאר שם :-)

[*]אם יש לך סמארטפון, לאחר שקנית סים מקומי דאג לחבילת גלישה באינטרנט והצטייד באפליקציה של גוגל יש בנוקיה שלי אינרטנט אבל זה מסך קטן מעפן כזה או שאני אקנה אייפוד טאץ או שאני אשב בבתי קפה כאלה. .

[*]אם אתה מגיע לקוקוד (Koh Kood) למלון שנקרא קפטן הוק רזורט, אתה יכול לבקש (וגם לקבל) סלט ישראלי אסלי. עבדך הנאמן ורעייתו נכנסו שם למטבח ולימדו את המקומיים סלט אמיתי מה הוא :-):-D

[*]אם אתה יכול, אני ממליץ לך להתנייד בטיסות ולא באוטובוסים. חברת התעופה הפנימית - Bangkok Airways - נותנת שירות מעולה. בהקשר זה, שים לב שהם מקיימים קו לעיר שנקראת טראט, שנמצאת במרחק של כשעת טיסה מבנגקוק. מרוב שהעיר הזאת נידחת, אפילו סוכני נסיעות מקומיים לא מכירים אותה. מצד שני, ברגע שגילינו את הקו לשם, זה סגר לנו חתיכת חור בהעברות הפנימיות מקוסאמוי לקוצ'אנג (ובהמשך לקוקוד), ולאחר מכן בהמשך לבנגקוק.

הטיסות שם יקרות? אני באמת חושב שאולי לקחת טיסות מאשר 12-13 שעות באוטובוסים.

[*]יש בסבן אילבן סנדביץ' קטן ומעולה של עוף. הם מחממים לך אותו על המקום ואתה מוסיף לו תוספות איך שבא לך: בצל, חסה, מלפפון חמוץ, רטבים וכו', וכל זה תמורת גרוש וחצי. מומלץ! נשמע טוב!

[*]תשתית הכבישים מעולה ומתוחזקת ברמה גבוהה מאוד, אבל התאילנדים נהגים איומים, שלא לומר מזעזעים. אני ממליץ לך בחום לא לחשוב אפילו על נהיגה, בטח שלא בבנגקוק. שכרתי ליום אחד קטנוע בקוצ'אנג, וזה הכי קרוב שהתקרבתי לנהיגה במהלך החודש הזה. אני לא יודע לנהוג על קטנוע! הייתי שוכר רכב אולי באיים אם יש מקום נורמלי לנהוג. או שמה לעשות כמה חודשים בלי נהיגה.

[*]נמל התעופה של טשקנט דומה לבסיס של חיה"א הסובייטי. לא התלהבתי מהדיוטי פרי הקטן והמעפן שלהם, וגם שילוט נורמלי בקושי יש שם. מצד שני, הם מאוד מקפידים על נהלי הבטחון, כולל סריקת רנטגן של הנעליים. תשכח מ-WIFI שם. אגב, הטיסה מטשקנט גם לבנגקוק וגם לת"א יוצאת משער B2. אני כותב לך את זה עכשיו כי לא בטוח שזה יופיע על הצגים שלהם כשתהיה שם. אין לי מושג איפה זה שער B2? אצלי רשום רק בכרטיס טיסה זה שהיציאה היא מטרמינל 3. בי2 זה בטרמינל 3 אגב זה נכון שממש קר שם בשדה תעופה שלהם??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכבר רשמו לך, אין מה לחפש בבנגקוק.

תשריין שם 3 ימים בסוף בשביל קניות (MBK, פאנטיפ פלאזה, שווקים) וזהו בערך. הסיור בארמון גם נחמד.

אל תתפתה לקנות שום דבר שאתה לא חייב לפני. קניתי כמה דברים שחשבתי שנמכרו ממש בזול ובסוף גיליתי אותם בחצי מחיר בבנגקוק.

האזור המומלץ לגור בו הוא הקאוואסן (הכי הרבה תיירים). ממליץ על מלון D&D החדש (נמצא מול הישן שממש זוועה לעומתו והמחיר זהה).

אם אתה לא חייב לשכור טוסטוס/טרקטורון (לא צריך רשיון בשביל זה), אל תעשה את זה.

על כל שריטה קטנה שימצאו עליו כשתחזיר, ישחטו אותך ממש במחיר. גם אם הנזק היה שם קודם ולא שמת לב.

25,000 זה מלא.

עם כזה תקציב חבל להתכלב במלון זול ואפשר ללכת על מלונות מפנקים (בעיקר בהאדרין). ממליץ על Palita Lodge.

גם חבל לא להשתמש בטיסות כשאפשר. זה לא הרבה יותר יקר ויחסוך זמן.

לדעתי ישאר לך בכייף עודף של 10 אלף לפחות.

תהנה!

1. הבנתי שבפול מון זה עולה כפול כסף המחירים. אני פשוט עוד לא החלטתי סופית אם אני מתחיל לטייל מהצפון ולאוס או קודם מהאיים הבנתי שב8 לפברואר זה הפול מון. אבל מקסימום גם יהיה לי את כל חודש מרץ להיות באיים. 300 באט זה סבבה לחדר.

אם אתה בעניין של צלילה, ממליץ לך לבקר גם בקוטאו (חצי שעה במעבורת מקופנגן).

אפשר לעשות שם קורס יחסית בזול ביומיים שלושה (ממליץ על חברת BANS, יש להם גם מדריכים בעברית). קוטאו זה מקום מצויין לצלילות, נראה לי השני בגודלו בעולם.

אף פעם לא צללתי אבל נראה לי שאני אנסה, זה לא אמור להיות ממש קשה נכון? :)

אם יש זמן, כדאי להתחיל מהצפון. אפשר לסגור טיול ג'יפים ב-3 ימים ולהמשיך בטיסה לקוסמוי.

לא יודע אם כדאי "לבזבז זמן" בלאוס. זה לא יחדש הרבה על צפון תאילנד.

למה אתה חושב שלאוס זה ביזבוז של זמן?? יש לך שמה את ואנג ויינג שזה אחד המקומות שהכי שווה להיות שם.

ויש לך שם יופי ונופים ותרבות שאין בתאילנד, אם כבר לטייל אז לא רק מסיבות וסתלבט גם לראות נוף ותרבות..

יש לך שם מערות, מעיינות לגונות מלא דברים מיוחדים.

המסיבות בקופנגן מתחילות בערך שבוע לפני הפול מון. יום אחרי האי מתרוקן לחלוטין.

זדומרת שאם אני נוחת ב31 אני יכול תוך יום יומיים לעבור לקופנגן.

שמעתי על חוף הדרין בקופנגן ששם חייב לקחת את החדר. וגם עוד מישהו אמר לי על הסוכנות של לילי.

לא מכיר את לילי אבל יש שם ישראלית חמודה בשם מיכל.

יש לה גם אתר עם הרבה מידע על האי: http://www.phangan.co.il.

אפשר להזמין דרכה מלונות (יש טלפון באתר - היא עונה בעברית).

בכל מקרה, לקחת רק בהדרין סנרייז. אמנם הכול נמצא במרחק 5-10 דקות הליכה אבל אתה ממש לא רוצה לעשות אותה כשאתה חוזר גמור ממסיבה או שסתם בא לך ללכת לים אחרי שבוקשי הצלחת לגרד את עצמך מהמיטה.

הכי חשוב, לא ללכת מלון קוקוהאט. גם רחוק וגם מלא בערסים ישראלים.

וכמו שכבר אמרתי, להזמין כמה שיותר מוקדם!!!!

טוב אני מחר אתקשר לברר מה המחירים ואם אפשר להזמין מעכשיו, וגם מתי המסיבות פול מון במרץ וככה אני אחליט מה קודם.

אני גם חושב שבתקציב של 25 אלף או כמה גרושים יותר, אולי גם שווה לי להמשיך חודש בהודו. אז אני אבדוק מאיפה יותר שווה להמשיך להודו, מלאוס או מבנקוק. כי עד שאני מטייל..עדיף לא להגביל בזמן, גם ככה שאני אחזור לארץ אני צריך להחתים אבטלה ולחפש עבודה. אז שווה לי כבר להמשיך עוד.

אגב מה זה בצפון מקום בשם תנע או טנע? אמרו לי שבצפון תאילנד אני חייב לנסוע לשם קודם ומשם לצאת לכל המקומות שזה מאורגן ומשם אפשר להמשיך לפאי וללאוס.

נוסעים קודם לצ'אנגמאי (יש טיסה מבנגקוק).

יש 2 חברות שעושות טיולי ג'יפים - טאנה ורד בריק.

אין הרבה הבדל בין ה-2. עשיתי רד בריק ונהנתי. הם גם כוללים במחיר חדר באכסניה שלהם בלילה האחרון.

יש ישראלי ממש נחמד בשם משה שגר שם ומתעסק בכל הטיולים האלו. הוא יוכל להמליץ לך ואפשר גם להזמין דרכו. תוכל למצוא אותו בפיסבוק: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000705967252

אחלה נראה מה המשה הזה אומר. אז יותר משתלם כבר לקחת הכל מאורגן מאשר לעשות לבד?

אז המקום הכי טוב לקניות זה השווקים של בנקוק והMBK? הבנתי שבאיים הכל יעלה כפול. אבל גם בשוק לילה של פאי והשוקי לילה של המקומות בצפון ובלאוס אמור להיות זול.

וכן אני יודע שתקציב של 25 אלף זה מלא, אבל אם אני לא אלך למלונות הכי יקרים אולי ישאר לי להמשיך עוד חודש.

אני יכול לדחות את הכרטיס טיסה ב150 דולר קנס. ואולי אני אמשיך לעוד חודש בהודו אם אני כבר מטייל.

או באיזו מדינה מעניינת ליד. אגב אם אני עד סוף החודש ועל החודש הזה קיבלתי עדיין משכורת מהעבודה, ובחודש פברואר לא. אז אני צריך ללכת לביטוח לאומי לעשות משהו לומר שאני טס לחו"ל, או שום דבר? תודה על המידע חברים, אני ממש אחכ אדפיס לי את כל השרשור שיהיה לי מה לקרוא ולסדר הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מונה באנגלית זה METER. תגיד להם METER ONLY. מי שיגיד שהוא לא מוכן, שלח אותו להזדיין.
  2. הטיסה מסאמוי לטראט עלתה 4920 באט ומטראט לבנגקוק 3110 באט. שלוש טיסות פנימיות שהזמנתי מהארץ בתאי איירליינס (בנגקוק -> צ'יאנג מאי -> פוקט -> בנגקוק) עלו כ-300$ לאדם, אך כאמור: בטיסה האחרונה בסוף לא השתמשתי והכסף הלך פארש.
  3. בפשטות: תוציא לעצמך מהראש את הרעיון של השכרת רכב. זה לא רק זה שהם נוהגים בצד שמאל, הם פשוט נהגים לא זהירים והדבר האחרון שאתה רוצה זה לסיים את הטיול אחרי שהיית מעורב בתאונה. אני בטוח שאתה נהג טוב, אבל עדיין כדאי להשאיר להם את מלאכת הנהיגה, מה גם שזאת כנראה תהיה האופציה הזולה והנוחה ביותר.
  4. שער B2 זה בטשקנט, לא בארץ.

לגבי ההוא שחושב שעשיתי הכללה, קבל את הסיפור הבא: כשהייתי בקוצ'אנג, קניתי באחד הימים סנדביץ' קר אטום הרמטית בסבן אילבן, חזרתי למלון והכנסתי את הסנדביץ' למקרר מתוך כוונה לאכול אותו בשעה מאוחרת יותר. בערב רציתי לאכול אותו, אבל הוא היה די קר, ועל האריזה שלו היה כתוב שניתן לחממו במיקרוגל במשך 2 דקות לפני האכילה. התקשרתי לקבלה והסברתי לפקידה שיש לי סנדביץ' סגור הרמטית שאני מעוניין לחממו במיקרוגל של המלון. הפקידה השיבה לי שתבדוק את העניין ותחזור אלי. ואכן, תוך דקות ספורות היא התקשרה אלי לחדר ואמרה שאני יכול להשתמש במיקרוגל, אבל התענוג יעלה לי 50 באט. זאת, לדעתי, כבר האמא של החוצפה. אין לי בעיה שהיא היתה אומרת שלא ניתן להשתמש במיקרוגל באוכל שאינו שייך למלון - זאת תשובה לגיטימית ומקובלת. העניין הוא שבקשת התשלום הזאת היא תאבת בצע בצורה המכוערת ביותר שאני יכול להעלות על הדעת. גועל נפש.

היו לתופעה הזאת סימפטומים נוספים, אבל זה היה הבולט והמכוער ביותר שבהם. ברגע שהתאילנדים מריחים כסף, כל השערות שלהם סומרות והפיוזים קופצים. מי שאומר שיהודים הם תאבי בצע כנראה שמימיו לא ביקר בתאילנד.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד משהו הציעו לי בארץ איזו חברה בסם ספיקפון, סים תאילנדי של TRUE MOVE. וככה יהיה לי גם מספר תאילנדי + מספר ישראלי של 057. וככה הם אומרים שאני אוכל לקבל שיחות נכנסות ל2 המספרים. העלות 60 אגורות לדקה למספר נייד, 15 אגורות לדקה לטלפון נייד + 220 שקל על הסים לחודשיים.

אל תלך על ההצעה הזאת!!!

את אותו סים קניתי ב"מרכז למטייל" בקוואסן, עלה לי 200 בהאט (כ-25 שקלים).

כמובן שקיבלתי את המספר הישראלי של ה-057, את המספר הזה אתה יכול לתת לכל החברים בארץ והם יכולים להתקשר אליך וזה יעלה להם כמו שיחה מקומית.

קח בחשבון שביום הראשון יהיו לך ניתוקים באמצע השיחה, תופעות לוואי של הסים שהוא חדש.

התוקף של הסים הוא לשנה, שחזרתי מתאילנד פשוט העברתי אותו לחברים אחרים שטסים, זה שעין טוקמן שאתה מטעין ב-seven eleven שזה סופר שנמצא בכל חור בתאילנד.

באותו סופרמרקט תקנה גם מים מינרלים כי אסור לשתות מי ברז, אבל תיקח בחשבון שהרבה טיולים בצפון והאיים שאתה לוקח דרך המלון/סוכנות נסיעות, אתה מקבל בקבוקי שתייה.

הקטע עם הסים התאילנדי זה יעיל, גם עזר לי לשמור על קשר עם ישראלים שהכרתי בתאילנד, ויצא לי לראות אותם אחרי זה בעוד מקומות ובעצם גם לקבוע להפגש איתם.

טיילתי בתאילנד ב-2010 אבל אני בטוח שהטיפים יעזרו גם היום.

1) טיפ חשוב לגבי טיסה לקופנגן, מעניין שהרבה הציעו טיסה לקוסומוי, הבעיה עם קוסומוי היא שהטיסות לשם הם מאוד יקרות כיוון שמדובר בשדה תעופה פרטי של בנגקוק איירוויס והמחירים בהתאם, הם רוצים 100$ על טיסה לפוקט, 100$-150$ לבנגקוק ו-200$-250$ לצ'אנג מאי.

אני לקחתי טיסה לסורטאני דרך אייר אסיה, עלתה לי שליש מחיר לעומת טיסה לקוסומוי, החסרון הוא שסורטאני יותר רחוקה מקופנגאן מאשר קוסומוי (שעתיים נסיעה במעבורת מסורטאני לעומת חצי שעה מקוסומוי), החסרון באייר אסיה שמדובר בחברה די מחורבנת (חברת לואו-קוסט של המזרח), יש הגבלה של 15 קילו למזוודה לעומת 20 קילו בשאר החברות ואם אתה רוצה אוכל/שתייה תצטרך לשלם מחיר יקר מאוד, אצלי זה לא כל כך הפריע כי היה מדובר בטיסה של שעה בסה"כ, עם בנגקוק איירווייס טסתי מפוקט לפאטייה (עלה לי 1500 בהאט) אבל חברה מעולה, אגב בגלל שאני שומר כשרות הצהרתי שאני צמחוני וקיבלתי קערה גדולה של פירות במקום ארוחה בשרית.

2) אל תיסע באוטובוסים, נסיעה מאוד סיזיפית ומרגיזה שבמהלכה אתה מחליף אוטובוסים, גגם הסוכנויות עובדות עליך שמציעות לך לשדרג לאוטובוס VIP, אבל חבר שלי מספר שהם שילמו על רגיל וקיבלו VIP וההיפך, באחד הנסיעות הוא מספר ששמו אותם לשעתיים באוטובוס מיושן של מקומיים שאפילו לא היה עם מזגן, אגב ללאוס אפשר גם לקחת רכבת (יותר מומלץ מאוטובוס), אין לי מושג לגבי תחנות אבל אין בעיה לבדוק, ואנג ויאן מטורפת והרבה יותר שווה מויאן טיאן.

כמו כן באוטובוסים יש את התופעות של הגניבות מתיקים, גם אם אתה נוסע אל תשים אפילו שקל אחד בתיק שנכנס לתא מטען אלא תשאיר הכל עליך, אני אישית כל הטיול שמתי את הדולרים בחגורת כיס שלא היתה על הבטן אלא על התחתונים שלי, ואגב על המכנס שמתי חגורה אז אם היו מנסים לגנוב מהחגורת כיס בדוק הייתי מרגיש, הייתי בנסיעת אוטובוס אחת מקוסומוי לפוקט ויצאתי ממנה בזול (1000 בהאט ששכחתי בתיק של התא מטען) אבל היו איתי ישראלים שנגנב להם 500 דולר שהם שמרו בתיק, אישית העדפתי לשלם יותר ולקחת טיסות קצרות מאשר לנסוע באוטובוס נסיעה סיזיפית ולפחד כל שנייה מגניבה, אגב ככל שתזמין טיסות פנים בתאילנד יותר מוקדם ככה המחיר יהיה זול יותר, סתם לדוגמא אוטובוס מבנגקוק לצ'אנג מאי זה 13 שעות נסיעה שאתה מגיע לתחנה מרכזית וצריך לקחת עוד טוק-טוק למלון לעומת טיסה שעלתה לי 40$ וצוות של הטנא חיכה לי בשדה תעופה ולקח אותי למלון שלהם, למרות שהוא מפוצץ ישראליים מדובר במלון די נחמד שעולה 600 בהאט ללילה (בגלל זה לקחתי את המלון שלהם ולא את הגסט האוס).

3) פוקט מעניינת רק בגלל המועדונים שלה, ממליץ ללכת שם כדי להתרשם מחיי הלילה, בפאטייה אני לא ממליץ ללכת למועדונים, תמצא שם בקושי תיירות ורובן המולחט הן זונות תאילנדיות שמסתובבות/או מחפשות להסתובב עם תיירים.

4) כמעט בכל מלון יש מעין סוכנות נסיעות ויש עוד כמה פזורות ברחוב, שאתה סוגר טיול תשים לב שיבוא ואן, יאסוף אותך מהמלון ויעבור בעוד מלונות כדי לאסוף תיירים אחרים שנרשמו, לכן תצפה לסיבוב אם אתה עולה ראשון, טיפ חשוב בקשר לזה אל תסגור טיולים בעיר מסויימת מעיר אחרת, לדוגמא לא לסגור טיולים בצ'אנג מאי בבנגקוק, או טיולים בקו-פיפי בפוקט...

5) אם אתה בבנגקוק ורוצה להנות מחיי לילה, תיקח טקסי-מטר לאיזור שנקרא RCA, איזור נקי מישראלים לשם מגיעים תיירים ותאילנדים מהמעמד הגבוה, אפילו התחלנו עם תאילנדיות שהזמינו אותנו לשתות איתן בקבוק ג'ק דניאלס על חשבונן, לעומת מקומות אחרים בתאילנד בהם זונות תאילנדיות מפתות אותך לקנות להם שתייה וסוחטות ממך כסף.

ממליץ לך אחרי קופנגן לרדת במשך חודש את האיים עד לקראבי ומשם תחזור לבנגקוק ולבית, ותמנע מלנסוע בטוק-טוקים בבנגקוק (מה שיותר מצחיק שהם עדיפים במקומות אחרים), אתה תגלה שנסיעה במונית ממוזגת שנהג מפעיל מונה ייצא לך יותר זול מטוק-טוק שלא יעשה לך עצירות.

6) אל תעשה את הטעות שעשיתי הגעתי לקופנגן, יום לפני הפול מון ותכננתי להשאר שם, אחרי הפול מון האי מתרוקן, הייתי שם רק שלושה ימים ואחרי זה עברתי לקוסומוי, אגב אין שתי מסיבות פול מון בחודש, אלא יש פול מון והאלף מון (האלף מון קצת פחות המוני).

7) כל מלון תבקש לאחסן את הדולרים שאתה לא צריך לאותו רגע ב-safe box מדובר בכספות בלובי (שמאוייש 24 שעות ביממה) אבל המפתח לכספת נמצא אצלך, אפילו נתנו לי לספור את הדולרים לפני ואחרי האחסון, זה ייראה לך קצת מפחיד אבל אין לך מה לדאוג, בקטע הזה הם נחשבים למאוד אמינים, גם לפני הטיול ג'יפים שילמתי 50 בהאט תמורת זה שבמשך שלושה ימים שהדולרים שאני לא צריך לשלושה ימים יהיו מאוחסנים בבנק תאילנדי, כיוון שראת התיקים הגדולים אתה משאיר במלון ולוקח איתך תיק גב קטן.

8) אין לך מה לקחת בגדים לחודשיים, בכל מקום בתאילנד יש לך מכבסה שאתה משלם גרושים ומקבל בגדים נקיים ומקופלים ואפילו בריח לבנדר, קח בחשבון שהמכבסה במלון יקרה.

9) חולצות מתאילנד תקנה מידה אחת מעל, אם מדיום מתאים לך תקנה לארג', אם לארג' מתאים לך אז תקנה אקטרה לארג'...הבגדים נוטים להתכווץ בכביסה הראשונה שלהם בארץ.

10) אל תתקמצן על מסאג'ים באך מקום בעולם לא תזכה למסאג' מפנק של שעה במחיר רצפה.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. 300 באט זה סבבה לחדר.

לא חושב שתמצא ב-300 בפול מון (זה בערך 35 שקל, מחיר של מזרון ים מתנפח ב seven eleven). אולי ב-800 וזה יהיה משהו דיי מעפן. ובלי מזגן.

המלונות הטובים (שווה ערך ל 4-2 כוכבים בארץ) לוקחים 3000-5000 ללילה.

אף פעם לא צללתי אבל נראה לי שאני אנסה, זה לא אמור להיות ממש קשה נכון? :)

לא קשה. מלמדים כל מה שצריך ובקבוצות קטנות.

בכל מקרה מתחילים בברכה מיוחדת ואם אתה ממש לא מסתדר, אפשר לפרוש ולקבל את הכסף בחזרה.

בסוף מקבלים רשיון בינלאומי (תקף גם בארץ) אז לדעתי שווה.

למה אתה חושב שלאוס זה ביזבוז של זמן?? יש לך שמה את ואנג ויינג שזה אחד המקומות שהכי שווה להיות שם.

ויש לך שם יופי ונופים ותרבות שאין בתאילנד, אם כבר לטייל אז לא רק מסיבות וסתלבט גם לראות נוף ותרבות..

יש לך שם מערות, מעיינות לגונות מלא דברים מיוחדים.

אותי זה פחות עניין ו-3 ימים בצפון הספיקו לי.

אולי כי באתי בראש שונה ממך.

תתכונן לזה שהרבה מהמקומות שתבקר בהם התמסחרו וכל ה"תרבות" שתראה נועדה להביא כסף.

זדומרת שאם אני נוחת ב31 אני יכול תוך יום יומיים לעבור לקופנגן.

אתה יכול כבר באותו היום. יש טיסות מהשדה שאתה נוחת בו לסמוי ומשם מעבורת של שעה לפנגן.

טוב אני מחר אתקשר לברר מה המחירים ואם אפשר להזמין מעכשיו, וגם מתי המסיבות פול מון במרץ וככה אני אחליט מה קודם.

תבדוק לבד: http://fullmoonparty-thailand.com/schedules.html

אני גם חושב שבתקציב של 25 אלף או כמה גרושים יותר, אולי גם שווה לי להמשיך חודש בהודו. אז אני אבדוק מאיפה יותר שווה להמשיך להודו, מלאוס או מבנקוק. כי עד שאני מטייל..עדיף לא להגביל בזמן, גם ככה שאני אחזור לארץ אני צריך להחתים אבטלה ולחפש עבודה. אז שווה לי כבר להמשיך עוד.

אחלה נראה מה המשה הזה אומר. אז יותר משתלם כבר לקחת הכל מאורגן מאשר לעשות לבד?

הם עושים גם מאורגן וגם אישי (כלומר קח נהג+ג'יפ ותעשה מה שבא לך). דבר איתו ותראה מה הוא ממליץ.

אז המקום הכי טוב לקניות זה השווקים של בנקוק והMBK? הבנתי שבאיים הכל יעלה כפול. אבל גם בשוק לילה של פאי והשוקי לילה של המקומות בצפון ובלאוס אמור להיות זול.

בנגקוק הכי זולה. גם יותר מהצפון.

גם אם נראה לך שמצאת משהו זול בצפון, חבל סתם לסחוב. תמצא את זה גם בבנגקוק.

וכמו שאמרו, לא לוותר על לפחות מסאג' אחד ביום :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמו שאמרו, לא לוותר על לפחות מסאג' אחד ביום :-D

תודה על הטיפים, אני רואה שכולם אומרים שהמעבר לבנקוק זה מקוסומי?

טוב אני עכשיו ממש מכין לי מין מסמך בוורד ומרכז את כל הטיפים שרשמו פה ומדפיס.

הכי אני רוצה להגיע לקופיפי זה נראה המקום הכי יפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תלך על ההצעה הזאת!!!

את אותו סים קניתי ב"מרכז למטייל" בקוואסן, עלה לי 200 בהאט (כ-25 שקלים).

כמובן שקיבלתי את המספר הישראלי של ה-057, את המספר הזה אתה יכול לתת לכל החברים בארץ והם יכולים להתקשר אליך וזה יעלה להם כמו שיחה מקומית.

קח בחשבון שביום הראשון יהיו לך ניתוקים באמצע השיחה, תופעות לוואי של הסים שהוא חדש.

התוקף של הסים הוא לשנה, שחזרתי מתאילנד פשוט העברתי אותו לחברים אחרים שטסים, זה שעין טוקמן שאתה מטעין ב-seven eleven שזה סופר שנמצא בכל חור בתאילנד.

באותו סופרמרקט תקנה גם מים מינרלים כי אסור לשתות מי ברז, אבל תיקח בחשבון שהרבה טיולים בצפון והאיים שאתה לוקח דרך המלון/סוכנות נסיעות, אתה מקבל בקבוקי שתייה.

הקטע עם הסים התאילנדי זה יעיל, גם עזר לי לשמור על קשר עם ישראלים שהכרתי בתאילנד, ויצא לי לראות אותם אחרי זה בעוד מקומות ובעצם גם לקבוע להפגש איתם.

וואלה, מגניב חשבתי שלא יהיה לי מספר ישראלי של 057. ניסו למכור לי משהו ב220 ואמרו שמה שיש בתאילנד לא יתן לי מספר של 057, מגניב!

טיילתי בתאילנד ב-2010 אבל אני בטוח שהטיפים יעזרו גם היום.

1) טיפ חשוב לגבי טיסה לקופנגן, מעניין שהרבה הציעו טיסה לקוסומוי, הבעיה עם קוסומוי היא שהטיסות לשם הם מאוד יקרות כיוון שמדובר בשדה תעופה פרטי של בנגקוק איירוויס והמחירים בהתאם, הם רוצים 100$ על טיסה לפוקט, 100$-150$ לבנגקוק ו-200$-250$ לצ'אנג מאי.

אני לקחתי טיסה לסורטאני דרך אייר אסיה, עלתה לי שליש מחיר לעומת טיסה לקוסומוי, החסרון הוא שסורטאני יותר רחוקה מקופנגאן מאשר קוסומוי (שעתיים נסיעה במעבורת מסורטאני לעומת חצי שעה מקוסומוי), החסרון באייר אסיה שמדובר בחברה די מחורבנת (חברת לואו-קוסט של המזרח), יש הגבלה של 15 קילו למזוודה לעומת 20 קילו בשאר החברות ואם אתה רוצה אוכל/שתייה תצטרך לשלם מחיר יקר מאוד, אצלי זה לא כל כך הפריע כי היה מדובר בטיסה של שעה בסה"כ, עם בנגקוק איירווייס טסתי מפוקט לפאטייה (עלה לי 1500 בהאט) אבל חברה מעולה, אגב בגלל שאני שומר כשרות הצהרתי שאני צמחוני וקיבלתי קערה גדולה של פירות במקום ארוחה בשרית.

לא הבנתי, לטוס לסורנאטי דרך איר אסייה, זה שליש מחיר. אבל אז אני פשוט נוסע במעבורת לקופנגן שעתיים במקום חצי שעה מקוסומי? אם ככה אין שום בעיה וזה מעולה. הבנתי נכון? לגבי אוכל כשר, במטוס יהיה לי אוכל כשר. אני לא ככ שומר כשרות, אני רק לא אוכל בשר וחלב ביחד. הבנתי שיש שם מלא אוכל מוקפץ ואורז וכאלה. אני גם לא אגע בדברים שנראים לי מגעילים

2) אל תיסע באוטובוסים, נסיעה מאוד סיזיפית ומרגיזה שבמהלכה אתה מחליף אוטובוסים, גגם הסוכנויות עובדות עליך שמציעות לך לשדרג לאוטובוס VIP, אבל חבר שלי מספר שהם שילמו על רגיל וקיבלו VIP וההיפך, באחד הנסיעות הוא מספר ששמו אותם לשעתיים באוטובוס מיושן של מקומיים שאפילו לא היה עם מזגן, אגב ללאוס אפשר גם לקחת רכבת (יותר מומלץ מאוטובוס), אין לי מושג לגבי תחנות אבל אין בעיה לבדוק, ואנג ויאן מטורפת והרבה יותר שווה מויאן טיאן.

היית בלאוס? הבנתי שויאן טיאן זו העיר בירה לשעבר, אחרי השלטון הצרפתי או משהו. ויש את לואנג פבראנג שיפה שם. בעקרון רק ואנג ויאן ובפארגנג ממש מערביות..יש בלאוס מלא מקומות נגיד כמו דרום לאוס שזה לא איזור מתוייר בכלל, ויש שם מלא דברים לראות. נסעת ברכבת ללאוס? מאיזו נקודה? אני אשמח לשמוע איך, הכי מתאים לי לנסוע ברכבות! לא מטוסים ולא אוטוסים, רכבות.

כמו כן באוטובוסים יש את התופעות של הגניבות מתיקים, גם אם אתה נוסע אל תשים אפילו שקל אחד בתיק שנכנס לתא מטען אלא תשאיר הכל עליך, אני אישית כל הטיול שמתי את הדולרים בחגורת כיס שלא היתה על הבטן אלא על התחתונים שלי, ואגב על המכנס שמתי חגורה אז אם היו מנסים לגנוב מהחגורת כיס בדוק הייתי מרגיש, הייתי בנסיעת אוטובוס אחת מקוסומוי לפוקט ויצאתי ממנה בזול (1000 בהאט ששכחתי בתיק של התא מטען) אבל היו איתי ישראלים שנגנב להם 500 דולר שהם שמרו בתיק, אישית העדפתי לשלם יותר ולקחת טיסות קצרות מאשר לנסוע באוטובוס נסיעה סיזיפית ולפחד כל שנייה מגניבה, אגב ככל שתזמין טיסות פנים בתאילנד יותר מוקדם ככה המחיר יהיה זול יותר, סתם לדוגמא אוטובוס מבנגקוק לצ'אנג מאי זה 13 שעות נסיעה שאתה מגיע לתחנה מרכזית וצריך לקחת עוד טוק-טוק למלון לעומת טיסה שעלתה לי 40$ וצוות של הטנא חיכה לי בשדה תעופה ולקח אותי למלון שלהם, למרות שהוא מפוצץ ישראליים מדובר במלון די נחמד שעולה 600 בהאט ללילה (בגלל זה לקחתי את המלון שלהם ולא את הגסט האוס).

איפה קנית את החגורת כיס הזו??? אני אלך מחר למטייל או לאיזה חנות כזו לקנות תרסיס נגד יתושים וגם לקנות משהו כזה.

לא לקחת איתך מנעולים לתיק? הבאתי מחבר מין מוצילה ענקית כזו של איזה 60 ליטר, ואני מתכוון גם לקחת עוד איזה תיק קטן בתוכה שיהיה לי לדברים קטנים שאני ארצה לצאת. עם תיק קטן הם מרשים לעלות לאוטובוס לא?

אגב לא עשית ביטוח בריאות ומטען לחו"ל? עשיתי דרך הכללית מושלם, יצא 420 שקל לחודשיים. ואם נגנב לי משהו יש החזר עד 2500 דולר, ואם חס וחלילה צריך טיפול רפואי בבית חולים אתה מחוסה.

לא אכפת לי אם לישון בגסט האוסים או מלונות, כי אם אני אצליח בתקציב של 25-28 אלף למשוך שם 3 חודשים זה יותר טוב, או לעשות איזה חודש בהודו. כי אין לי מה למהר לחזור לארץ, שאני חוזר אני גם ככה הולך להחתים אבטלה כי בדיוק סיימתי לעבוד.

3) פוקט מעניינת רק בגלל המועדונים שלה, ממליץ ללכת שם כדי להתרשם מחיי הלילה, בפאטייה אני לא ממליץ ללכת למועדונים, תמצא שם בקושי תיירות ורובן המולחט הן זונות תאילנדיות שמסתובבות/או מחפשות להסתובב עם תיירים.

את פטאייה בנתיים הורדתי מהפרק, בגלל המיקום שלה. זה לא מקרב אותי לא לצפון לא לדרום, סתם מרחיק אותי מבנקוק. ולא אמור להיות שם חוף טרופי ..סתם זונות כנראה

4) כמעט בכל מלון יש מעין סוכנות נסיעות ויש עוד כמה פזורות ברחוב, שאתה סוגר טיול תשים לב שיבוא ואן, יאסוף אותך מהמלון ויעבור בעוד מלונות כדי לאסוף תיירים אחרים שנרשמו, לכן תצפה לסיבוב אם אתה עולה ראשון, טיפ חשוב בקשר לזה אל תסגור טיולים בעיר מסויימת מעיר אחרת, לדוגמא לא לסגור טיולים בצ'אנג מאי בבנגקוק, או טיולים בקו-פיפי בפוקט...

וואלה, זדומרת בצאנק מאי לסגור בצאנג מאי, פאי בפאי. זה לא אמור להיות הרבה יותר כסף שאתה סוגר דרך חברה כזו מאשר עושה הכל לבד? מה יש לראות בצפון חוץ מצאנג מאי, פאי והאומגות וכל זה? הבנתי שגם יש שם איזה גן חיות ענקי או משהו. אני תכלס אהיה בצפון רק כדאי לעבור ללאוס, ואם משהו יעניין אותי שם.

5) אם אתה בבנגקוק ורוצה להנות מחיי לילה, תיקח טקסי-מטר לאיזור שנקרא RCA, איזור נקי מישראלים לשם מגיעים תיירים ותאילנדים מהמעמד הגבוה, אפילו התחלנו עם תאילנדיות שהזמינו אותנו לשתות איתן בקבוק ג'ק דניאלס על חשבונן, לעומת מקומות אחרים בתאילנד בהם זונות תאילנדיות מפתות אותך לקנות להם שתייה וסוחטות ממך כסף.

ממליץ לך אחרי קופנגן לרדת במשך חודש את האיים עד לקראבי ומשם תחזור לבנגקוק ולבית, ותמנע מלנסוע בטוק-טוקים בבנגקוק (מה שיותר מצחיק שהם עדיפים במקומות אחרים), אתה תגלה שנסיעה במונית ממוזגת שנהג מפעיל מונה ייצא לך יותר זול מטוק-טוק שלא יעשה לך עצירות.

מה זה קראבי? אי? אני הכי רוצה להיות בקופיפי כמה שיותר, זה איפה שצילמו את הסרט החוף ונראה לי מדהים שם. ובקופנגן, ובעוד אי בשביל לנסות צלילה. יש בכלל הבדלים בצבע של המים, בין פוקט, רייילי לקופיפי, או שהכל זה אותו יופי טרופי?

6) אל תעשה את הטעות שעשיתי הגעתי לקופנגן, יום לפני הפול מון ותכננתי להשאר שם, אחרי הפול מון האי מתרוקן, הייתי שם רק שלושה ימים ואחרי זה עברתי לקוסומוי, אגב אין שתי מסיבות פול מון בחודש, אלא יש פול מון והאלף מון (האלף מון קצת פחות המוני).

תכלס אני לא מתלהב מזה שהאי יהיה מפוצץ בלי לזוז?? כן אני אבוא כמה ימים לפני ויום אחרי אעזוב. אבל יותר נראה לי המסיבות של ואן ויינג, לשבת בזולה בסבבה מאשר עומס של אנשים

7) כל מלון תבקש לאחסן את הדולרים שאתה לא צריך לאותו רגע ב-safe box מדובר בכספות בלובי (שמאוייש 24 שעות ביממה) אבל המפתח לכספת נמצא אצלך, אפילו נתנו לי לספור את הדולרים לפני ואחרי האחסון, זה ייראה לך קצת מפחיד אבל אין לך מה לדאוג, בקטע הזה הם נחשבים למאוד אמינים, גם לפני הטיול ג'יפים שילמתי 50 בהאט תמורת זה שבמשך שלושה ימים שהדולרים שאני לא צריך לשלושה ימים יהיו מאוחסנים בבנק תאילנדי, כיוון שראת התיקים הגדולים אתה משאיר במלון ולוקח איתך תיק גב קטן.

וזה משהו שנהוג רק בבתי מלון או גם באסט האוסים? למשל אפילו בגסט האוס הפשוט שהזמנתי בבנקוק רשום שיש כספת בחדר שאני ישן בו. או שגם על זה לא לסמוך ולשים בכספת עם שומר?

8) אין לך מה לקחת בגדים לחודשיים, בכל מקום בתאילנד יש לך מכבסה שאתה משלם גרושים ומקבל בגדים נקיים ומקופלים ואפילו בריח לבנדר, קח בחשבון שהמכבסה במלון יקרה.

הא אתה עושה זה בנפרד? לא שם בכביסה בגסט האוס עצמו או במלון?

9) חולצות מתאילנד תקנה מידה אחת מעל, אם מדיום מתאים לך תקנה לארג', אם לארג' מתאים לך אז תקנה אקטרה לארג'...הבגדים נוטים להתכווץ בכביסה הראשונה שלהם בארץ.

מה אני עושה אם אני מידה XL או L לרוב חח, מה אתה אומר. הבגדים שם באיכות טובה?? הבנתי שהכל שם זיופים ואי אפשר למצוא שם משהו אמיתי כמעט. אבל יש בגדים מאיכות טובה?

10) אל תתקמצן על מסאג'ים באך מקום בעולם לא תזכה למסאג' מפנק של שעה במחיר רצפה.

וואלה ננסה אחרי 3 שנים של לעבוד רצוף מגיע קצת מסאג :)

תודה רבה על הטיפים!!

עוד שאלה, שאני אשים את הסים התאילנדי במכשיר שלי, כל האנשי קשר שיש לי מהארץ והרשימת טלפונים תמחק?

או שיש דרך להעביר את זה?

אני רק חושב לקנות לי אייפוד בדיוטי פרי, שככה יהיה לי איך לשמוע מוזיקה WIFI זמין כל הזמן בלי לחכות בתור לאנשים וזה.

ואז אני מסודר לגמריי. ובתאילנד לקנות איזה נעל טובה להליכה וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש זיופים ברמה טובה ויש כאלה שהם ברמה פחות טובה. בסה"כ קשה מאוד ליפול בקטע הזה, וגם אם נפלת, הנזק הכספי מינורי.

בכל מלון שמכבד את עצמו יש כספת - בין אם בחדר ובין אם בדלפק הקבלה. כשנסעתי לטיול של טאנה, השארתי את הדרכון ואת כרטיסי האשראי ומרבית הכסף במלון בצ'יאנג מאי בכספת בלובי. טאנה גובים עבור השירות 50 באט ליום, המלון שלי לא גבה ממני גרוש, אע"פ שבתקופה האמורה לא הזמנתי שם חדר (כי ממילא הייתי בטיול של שלושה ימים).

קראבי זה שם של אי.

מחיר של מכבסה נורמלית נע בין 30-60 באט לקילו כביסה. בד"כ השירות הוא מהיום למחר. חלק מהמכבסות מספקות שירות מהיום להיום בעלות גבוהה יותר.

לא לוותר על מסאז'ים!!

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי סורטאני, זה אכן מה שהתכוונתי, שעה וחצי יותר במעבורת מאשר קוסומוי.

בלאוס לא הייתי והתחרטתי שלא הייתי, במיוחד אחרי שחבר שלי סיפר לי מה הולך שם, אולי שנסיים את התואר נלך לשם.

אני יודע שרכבת יש מבנגקוק ומעוד עיר בצפון שנקראת נונג-קאי, אבל לא יזיק לברר, בכל מקום תמצא ישראלים שידריכו אותך עם טיפים משלהם.

חגורת כיס תמצא בכל מקום, לנו במשפחה יש 2 כאלה, תוכל לקנות אותה בצ'יינג'ים, בחנויות של טיולים למיניהם (כמו ריקושט).

בצ'אנג מאי יש מה לראות והייתי שם ארבעה ימים (לא כולל הטיול ג'יפים), יש את האומגות, יש את דוי סוטפ שזה מקדש מדהים ויש את דוי איתנון שזה ההר הכי גבוה בתאילנד, יש כמובן את הבנג'י שכולם עושים שם.

המלצה שלי, אם אתה עושה את הבאנג'י, אתה יכול ללכת משם עצמאית לדוי סוטפ, במקום לסגור את הטיולים מהמלון, תתפוס טנדר אדום ברחוב ותבקש שיהיה איתך כל היום (תתמקחו על מחיר ואת הכסף תשלם לו שהוא רק בסוף), בצפון תאילנד אתה תראה מלא טנדרים אדומים שמשמשים כמוניות.

הצוות של הטנא מאוד נחמד וסימפטי לישראלים וגם המלון שלהם נותן תמורה לא רעה ל-600 בהאט ללילה, אגב בתאילנד אתה תחטוף קצת הלם ראשוני שתראה את המקלחות, ברוב המלונות הזולים והגסט-האוסים המקלחת והשירותים הוא חדר קטן, שהמקלחת היא פשוט דוש שתלוי על הקיר, עוד עניין מצחיק שם שעל המפתח לחדר יש לה מעין כרטיס שאתה שם בכניסה לחדר ורק אז יש לך חשמל בחדר.

לגבי מה שאמרתי על סגירת טיולים הבנת נכון, כי אתה לא ממש יודע מתי יהיה בא לך לעשות את הטיול ואיך תרגיש באותו יום, וטיולים בתאילנד אפשר אפילו לסגור ערב לפני באותו מחיר.

לגבי טיסות, תנסה לתכנן לעצמך מתי אתה בדוק טס למלקום למקום, ככל שאתה מזמין טיסות מוקדם יותר ככה אתה תשלם פחות, אגב אם אתה טס עם בנגקוק איירוויס, בכל שדה תעופה יש להם "לאונג'", חדר של החברה עם ספות נוחות, כיבוד של עוגות ושתייה ואפשרות לגלוש באינטרנט.

קראבי זה אי דרומית לקו-פיפי, אי מדהים (במיוחד ריילי ביץ'), ואגב גם יש מסיבות חוף, אבל הרבה פחות המוניות מהפול מון.

לגבי הפול-מון, יש גם אזהרות, אני חוץ ממצלמה, טלפון סלולארי ו-1000 בהאט לא לקחתי איתי שום דבר, ו-1000 בהאט זה מספיק שבירה עולה 70 בהאט ובאקט שתייה עולה 500 בהאט (אתה תראה שבמסיבות בתאילנד מוכרים מעין דלי קטן מלא אלכוהול).

אם אתה קונה נניח בירה, ושם אותה איפשהו, אל תיקח אותה בחזרה כי עלולים להשתיל לך בה סמים, כנ"ל לגבי באקט ובתאילנד מאוד לא סלחנים על סמים.

משהו משעשע שאני וחבר שלי עשינו בפול מון, קנינו דלי של שטיפה, מילאנו אותו באלכוהול וככה הסתובבנו בפול מון, אפילו התאילנדים צחקו ואמרו שזה הבאקט הכי גדול שהם ראו, מה שמצחיק זה שחיברנו אליו משאבה של אקווריום כדי לשתות.

אם יש לך כספת בחדר אז יותר טוב, הטיפ של לשמור בכספת בלובי זה רק במקרים שאין כספת בחדר.

אגב, תסתובב רק עם עותק של הדרכון ואת הדרכון המקורי תשמור בכספת/בחגורת כיס, במקרה הכי קיצוני ששוטר מבקש ממך דרכון, תגיד לו שיש לך צילום ושהמקור במלון ושהוא מוזמן איתך למלון כדי לראות את הדרכון המקורי.

אני לקחתי לתאילנד שתי תיקים, תיק של 80 ליטר כדי לאחסן את כל הדברים שלי (אוכל כשר בהלוך וכל השטויות שקניתי בחזור), ועוד תיק גב קטן שעלה איתי למטוס והייתי גם לוקח אותו לטיולים הקצרים.

לגבי בגדים, עד היום רוב החולצות מתאילנד שרדו אצלי, אגב אין סיבה לשלם עליהם יותר מ-150 בהאט על טי-שירטים ו-600 על ג'ינסים של דיזל, תמיד תתמקח איתם, אם הם לא מוכנים להוריד למחיר שאתה רוצה, תעזוב את החנות ואז הם ירדפו אחריך ויורידו את המחיר, אם אתה קונה כמה חולצות אז תתמקח על מחיר של חולצה אחת ואז שאתה קונה עוד תוכל עוד יותר להוריד אותו במחיר, שקונים בתאילנד כמות אז המחיר ליחידה יורד, לגבי מידות גם לי יש את אותה בעיה שלפעמים אני L ולפעמים XL כי אני גבוה ורזה, אז תמיד תמדוד ומה שמתאים לך תקנה מידה גבוהה יותר, במקרים שאתה מתלבט בין L ל-XL תקנה את ה-XL.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי טיפ חשוב.

כדאי לך לקנות בתאילנד דוחה יתושים ללאוס ולצפון, וגם לקנצ'נבורי (אם תהיה שם)

היתושים שם לא ממש סופרים את הדוחה הישראלי, ואם לא תקנה הם "יאכלו" לך את היד.

תכנס לבית מרקחת ותגיד לו שאתה רוצה "מוסקיטו" (דוחה יתושים שלהם) זה אמור לעלות 60 בהאט.

ורק אזהרה, אל תשים את זה בתיק גב, אלא שאתה טס תשים את זה במזוודה הגדולה, אני לא ידעתי על זה, קניתי אחד בקנצ'נבורי ושטסתי לצ'אנג מאי זכיתי לראות את ה^*#&* מאייר אסיה זורקים לי אותו, כי שמתי אותו בתיק גב ואסור לעלות למטוס עם נוזלים, כמובן שנאלצתי לקנות חדש בצפון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...