Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טס לתאילנד - טיפים

spun24
שימו לב! השרשור הזה בן 4504 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

sperial אין צורך בחברות סלולר , הוא יגיע למרכז למטייל ישלם שם 5 שקלים יקבל כרטיס סים עם כמה דקות , יילך ל7 אילבן ישלם עוד 20 שקלים ויקבל עוד איזה 40 דקות שיחה , ייבקש מהמוכרים והם יזינו לו לטלפון את הקוד ושלום על ישראל , ככה כל פעם שייגמר נכנס ל7 אילבן ומטעין.

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קודם כל תצא מהשוק , ותבין שאתה לא טס לאיראן ולא לארה"ב , זו תאילנד , לא צריך ויזה ולא צריך כלום ,

אני נסעתי עם כ"א מהסיבה היחידה שנדפקתי מבחנית הצ'יינג (המרתי לדולרים וכשהגעתי לדואר לעשות המחאות נוסעים הם עושים רק בשקלים ורצו להמיר לי בחזרה והיה יוצא שהייתי מפסיד מלא אז לקחתי איתי מזומן וכ"א) , קח איתך מזומן , תמיר אותו בחלקים , כשייגמר תעשה משיכות גדולות עדיף לסיים את הטיול עם מקסימום 3 משיכות , כי כל משיכה זה עמלה ענקית , זו הסיבה שעדיף לסוע עם כ"א אחד וגם זה לגיבוי של הגיבוי , 2? מה תעשה איתם? העמלות יקרעו אותך.

2. כנס לצ'יינג' שנותן לך יחס הכי טוב ותמיר , זה הכל לא בנקים ולא שמנקים , אתה מקבל קבלה גם של הדולרים וזהו

5.אל תגיד לי שהזמנת מלון מראש , ועוד בבנגקוק? , בסדר את הנעשה אין להשיב הזמנת וזהו , עצה שלי היא לא להזמין יותר מלון מראש אתה מגיע למלון וזהו מזמין , בקופנגן תגיד שאתה נשאר עד הפול מון וגם שם יהיה לך מקום.

6. הפנטיפ פלזה דווקא יקר מבחינת המצלמות , עדיף לך במקום לבזבז נסיעה וזמן (אתה תסתנוור שם ותרצה לטייל בכל הקניון והוא ענק תאמין לי 5 קומות של שפע אלקטרוני) לקנות בדיוטי , אם אתה מתעקש על מצלמה מקצועית אתה צריך לשלם בהתאם

7. לא צריך לעשות מהארץ כלום , כשתגיע לביקורת גבולות יחתמו לך על כניסה למדינה והכניסה הזו היא ל30 יום. אם תרצה להאריך תקח אוטובוס לגבול תחצה אותו ותחזור זה הכל.

8. שוק ג'טוג'ק זה שוק שפועל רק בסופ"ש , יש בו מליוני דוכנים ויש מפה שמחלקים בכניסה לשוק , ענק , קשה לי לתאר כמה ענק עם הכל מהכל כל מה שאתה חפץ בו פרוש על דוכנים צמודים אחד לשני (אפילו ראש מפוחלץ של תנין), תתכונן , זה לא קל , אין מיזוג , חם ולח וצפוף , אם אתה מחפש דברים ספצייפים (דברים לבית , ואולי קצת בגדים זולים) אז שווה ביקור , אני יצאתי משם עם אחלה מזכרות , תמונות , ואפילו שטיח לרגליים ביציאה מהאמבטיה של ANGRY BIRDS.

שלושת המקומות הללו יספיקו לך דיי והותר , אבל תתכנן טוב , זה לא קניון ארנה , אני במשך 4 ימים חרשתי את בנגקוק בקניות.

ותקח נעליים נוחות , היו לי ימים שקמתי ב9 בבוקר ב10 יצאתי לMBK , וב10 בלילה חזרתי לקוואסאן , ואז הלכתי לשוק לילה , ואז חזרתי לבלות בקוואסאן.

תקשיב , ממליץ לך בשביל למנוע אי נעימות לתכנן לך את המסלול מראש כבר עכשיו , קודם כל אני מקווה שאתה יודע מתי הפול מון , אם לא חיפוש קטן בגוגל יביא אותך לאתר שלהם ושם יש תאריך.

בעקרון הטיול שלך אמור להתכוונן (זה נשמע הזוי שאתה מתכנן טיול לפי מסיבה אבל זה שווה) לפי הפול מון.

אם אתה הולך ללאוס הייתי ממליץ לנחות לסוע לאיים ואז לחזור לעשות טראק בצפון , ומשם לחתוך ללאוס. אפשרי תבדוק את זה במרכז למטייל.

בתחילת הטיול לא הייתי מבזבז יום אחד בבנגקוק ובטח שלא בבית חב"ד. שתבין אנחנו יצאנו ב12 בצהריים מישראל הגענו לתאילנד ב7 בבוקר , היינו בקוואסאן עד 11 וחצי בצהריים וחזרנו לנמל התעופה וטסנו לפוקט והגענו ב5 בערב.

בנגקוק זה לסוף הטיול ולקניות . זה הכל.

מבחינת איים יש לך את פוקט וקופיפי שהם קרובים , וקופנגן וקוסמוי שהם קרובים אבל מהצד השני. יש גם את ריילי ביץ' אבל זה אם יש אקסטרה זמן.

אם הפול מון קרוב לזמן שאתה נוחת הייתי קודם טס לקוסמוי ואז מעבורת לפנגן , אחרי הפולמון חוזר לסמוי לעוד יום יומיים , ומשם לוקח את הנסיעה הארוכה של 2 אוטובוסים 2 מעבורות ל לפוקט , עושה שם כמה ימים בפטנוג , ועובר למינימום 5 ימים בקופיפי , המהקום הזה מדהים , יש שם גראס בשפע , הנופים מטריפים , יש את הפיפי VIEWPOINT , ההרגשה שם סתלבט מטורף , הלכתי שם יחף יומיים ופשוט מדהים.

נעליים אין לך מה לקנות תביא מהבית רוב הטיול שלך יהיה על כפכפים.

בהצלחה וואו כמה כתבתי חח

חח תודה תודה אחלה מידע!

תראה התקציב שלי זה בערך 25 אלף שקל לטיול, אני לא אקח איתי איזה 5 אלף דולר במזומן זה מסוכן.

אולי אני אקח 2000 דולר גג והשאר ב3 משיכות ענקיות לפי הצורך.

2. כל ציינג נותן יחס אחר? זה לא אמור להיות איזה 31 באט על דולר משהו כזה?

5. לא הזמנתי מלון מראש..רציתי לשלם להם דרך האתר שלהם והיה כתוב שאין חדרים. אז שלחתי להם אימל והם אמרו לי שהם שומרים לי חדר מה31 עד הרביעי לפב, יום שבת. זה המלון שרציתי בגלל שקראתי עליו מלא ביקורות טובות באתר הזה

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g293916-d1966515-Reviews-Khaosan_Baan_Thai-Bangkok.html

הוא גם לא ברחוב הקאוסן אבל הבנתי שזה 5 דק הליכה לא משהו רציני.

6. אני גם חשבתי לקנות בדיוטי אבל מסתבר שהם לוקחים 400-500 שקל יותר מהמחירים בזאפ שזה הזוי.

אני לא קונה מצלמה מקצועית SLR כי אני לא מבין בזה. אבל יש מצלמה קומפקטית קנון S95 שהיא עם חיישן ועדשה גדולים ומוציאה את התמונות הכי איכותיות. יש אחת יותר זולה קנון S230HS. שתוציא תמונות סבבה באור יום ועם זום גם.

8. בקשר לשוק, יש גם שוק לילה בפאי, ושוק לילה בלואנג פברנרג בלאוס ומלא מקומות..

9. לגבי המסלול. אין לי מושג מתי הפול מון. אבל אני יודע שיש 2 ימים כאלה בפברואר ו2 ימים במרץ נכון?

אם אני מתחיל באיים, זה אומר שאני מתחיל בדרום, ואחכ צריך לחזור בחזרה הכל צפונה כדי לעבור ללאוס.

מה שכן עם הפול מון יוצא מתי שאני נוחת אז אולי כדאי להתחיל במסיבת פול מון ואז להמשיך לצפון.

אבל מה שתכננתי, זה יום קניות בבנקוק לדברים בסיסיים, אחכ לעבור לצפון לאיזה טרק בפאי וצאנג מאי, אחכ לעבור ללאוס.

אני לא יודע אם היית בלאוס, אבל שם זה כבר לא משחק כמו תאילנד. שם אפשר ללכת לאיבוד, אין הרבה כבישים טובים ודרכים מסודרות. ושם יש מלא יופי לראות. מה שאני תכננתי זה 3 שבועות -4 שבועות של טיול וטראקים בלאוס, ואז לחזור לסתלבט של האיים והקניות. כי זה יותר כיף אחרי שטיילת הבנת?

לא יודע אם שמעת יש שם מקום בשם ואנג ויינג שזה המקום. גם מבחינת יופי. ויש שם מסיבות כל הזמן.

כמו בירת הסטלנים של העולם..

שם אני מתכוון להיות כמה שיזרום לי. זו דוגמא למסיבות שם

הבנתי שבבתי קפה שם מוכרים לך שם קוקטיילים של אופיום ופטריות וגראס ומה שאתה רוצה. לא שאני מתכוון לגעת בדברים שאני לא מכיר. אבל יש שם אלכוהול חופשי ומסיבות, חבר שלי סיפר לי שהוא היה שם 3 שבועות ולא רצה לעזוב מרוב שכיף שם.

אז זהו מה שאני תכננתי זה חודש ראשון של מין טיול של טבע ונוף עם עצירה לנוח בואנג ויינג.

ואחכ לחזור לאיים של תאילנד למסיבות פול מון לראות את החופים ואז לחזור לבנקוק.

מה שצריך לתכנן זה מה לעשות בדיוק חודש בלאוס, כי חוץ מואנג ויינג והעיר שלהם לואנג פבראנג שהן יחסית מערביות.

כל שאר המקומות שם זה טראקים די קשים. ולהגיע לכל מקום זה איזה 8 שעות של נסיעת לילה בכבישים לא הכי מסודרים.

ובכלל יש את כל דרום לאוס שזה איזור בלי הרבה תיירים ושם ממש יפה.

מפוקט אני לא הכי מתלהב. הבנתי שזה לא מי יודע מה שם וסתם אי יקר. הכי אני רוצה לראות את קופנגן, ואת קופיפי האי שצילמו שם את הסרט החוף. קופנגו וקופיפי בטוח, שאר האיים אני לא יודע אלו כדאי.

קיצר זו החלטה ממש קשה אם להתחיל בדרום באיזה אי לכמה ימים ואז להגיע לצפון ולאוס. או פשוט להשאיר את החודש השני לאיים ולכל הסתלבט והקניות. אני גם לא מתלהב מהצפון, מללכת לרכב על פיל ולהצטלם עם איזה טיגריס שסיממו אותו.

אני פשוט לא רוצה לעשות את המסלול הרגיל שכולם עושים.

נראה יש לי עוד שבוע לתכנן בדיוק. אבל נראה לי שהרעיון של הטרוול צק זה הכי חשוב.

I never thought it could happen, but love hit me like an elephant and I was thrown into a jungle of dreams.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אל תדאג, תאילנד היא מדינה יחסית מפותחת, וכל מה שתצטרך תמצא שם בלי יותר מידי בעיות.

כמו תמיד, שאתה נמצא בחו"ל תהיה ערני, ואל תכניס את עצמך למצבים שאתה לא צריך להיות בהם.

לגבי מצלמה, לדעתי קנה בארץ, יש בזאפ או בכל מיני חנויות אחרות אחלה מצלמות, תקבל גם אחריות

ושירות, ואין לך יותר מידי דאגות.

לגבי החלפת הכסף, כל שעה השער יכול להשתנות, ויש מצב שביום הראשון תקבל 30 באט לדולר, וביום

השני 30.5, ויכול להיות גם 29.5. זה תלוי בשערי המטבע הבינלאומיים.

אני אישית לא אחד של טראקים וכד', אבל לדעתי כמו שכתבת, תהיה שלושה ימים בבנגקוק, סע לצפון ומשם

ללאוס, תחזור חזרה או לאזור של קראבי, משם תגיע לקופיפי, אבל המלצה שלי למקום יותר סבבה ויפה

שזה ריילי ביץ'. הוא גם נהרס בצונאמי, ועכשיו הוא כבר משוקם, כך שהכל יחסית חדש שם.

ואז משם תעבור לאזור של קופנגן/קוסאמוי, או הפוך, כלומר קודם קופנגן/קוסאמוי ואח"כ קופיפי/ריילי.

לדעתי אחרי שתהיה באיים, יהיה לך קשה יותר לעבור למקומות כמו לאוס, או לעשות טראקים וכד',

כי אתה כבר תתרגל לסטלבט, ולחיים הטובים באיים. ואל תוותר על מסיבת פול מון אחת לפחות.

על פוקט הייתי מוותר, זה יותר מידי ממוסחר, ואין איזה משהו כ"כ מיוחד שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,

1. איפה עושים את הטרווקל צק הזה? בסניף של הדואר? ומה זה? אתה מפקיד שם נגיד 1000-2000 דולר ואז כל פעם אתה צריך ללכת לאיזה סניף דואר ולהוציא סכום חלקי? איך זה עובד?

טרוול צ'קס אתה קונה בדואר, אתה מקבל כמו שטרות של כסף לפי 50 או 100 דולר או יורו לפי מה שתבחר, השטרות ממוספרים ואתה נדרש לחתום על כולם, אתה יכול לפרוט אותם בכל צ'ינג שיש שם (ויש כל 2 מטר ) אתה פשוט מציג דרכון את הסכום שאתה רוצה לפרוט ואז אתה חותם בנוכחות הטלר.

ולא הבנתי איך גנבו לך את זה? שאתה נוסע שם באוטובוסים השארת את זה בתוך התרמיל ופשוט לקחו את זה?

אם זה ככה אולי עדיף שהארנק וכל זה יהיה עליי תמיד וכלום לא בתיק כשאני בנסיעה.

שאתה עושה נסיעות ארוכות באוטובוסים (למשל מבנקוק לצ'אנג מאי 13 שעות אם אני זוכר נכון) אתה שם את המוצ'ילה בתא המטען של האוטובוס, באחת הנסיעות עם כל התיקים היה גם תאילנדי חמוד שרוקן לכולם את התיקים, אתה גם לא תדע שנגעו לך מכיוון שהם פורצים את המנעולים על התיקים במידה ויש לך וסוגרים אותם כמו שצריך ואפילו מסדרים את הלמעלה של התיק שלא תחשוד,

גם אם זה עלייך יכולים לגנוב לך, במקביל לתקופה שהייתי גם חבר שלי היה ואת האוטובוס שלו הרדימו עם גז מזגנים וגנבו לאנשים דברים מחגורות בטן.

המטרה שלי היא לא להפחיד אותך אלא שתהיה מודע לדברים האלה.

2. עשית טרק ב4000 האיים?? היית בלאוס? הבנתי ש4000 האיים זה מקום כמו ואן ויינג כזה של סתלבט כזה??

אם היית בלאוס על אלו מקומות שם אתה ממליץ? וכן שמעתי שיש לכדורים נגד מלריה תופעות לוואי אבל הבנתי שלמלרון אין.

הייתי בלאוס בערך חודש, לא הייתי ב4000 האיים כי זה לא היה העונה להיות שם, היה חם מדי.

המסיבות שהעלת תמונות בוואנווינג זה של מסלול אבובים בואנווינג וכל המסיבות האלו תלויות בכמות של האנשים שיהיו שם בתקופה הזו, בגדול עושים את האבובים פעם אחת כי זה דיי מתיש ואחרי זה אם יש הרבה אנשים םשוט אפשר ללכת עם טוקטוק לברים(מקפצות) על הנהר

3. כמה כסף עולה סים תאילנדי? אני פשוט מכניס אותו למכשיר סים פרי, ואז אני מקבל מספר תאילנדי ושאליו אני יכול לקבל שיחות נכנסות בלי לשלם עליהן, ולהתקשר לארץ במחירים שפויים? זה משנה איפה אני קונה אותו? בסבן אילבן? במרכז למטייל?

מה שאני אעשה פשוט לשלוח סמסים לחברים את המספר הזה בתאילנד.

זה לא משנה איפה אתה קונה אותו, זה בעצם כמו טוקמן

4. כן אם זה ככה אני פשוט אשב באינטרנט קפה, ואם אני אמצא שם טאבלט או משהו נחמד במחיר סביר אני אקנה.

5. אין לי מושג לבדוק עם המחירים של קנון שם יותר זולים משמעותית, אני מניח רק שאני אהיה שם אדע. אני לא לוקח איתי מצלמת SLR כי אני לא מבין ממש בצילום. אבל הבנתי שהקומפקטית הכי איכותית שיש כרגע זו S95 של קאנון שיש לה עדשה יחסית רחבה וחיישן טוב, אבל הזום לא ממש גדול. ויש את ה CANON S30HS. שהיא גם טובה עם זום *12 אבל פה כבר חיישן ועדשה קטנים יותר. את ה230 אפשר לקנות ב960 שקל, ובדיוטי פרי זה איזה 1400 שקל שזה הזוי לגמריי.

6. אם אתה עושה ויזה מהארץ אתה יכול לקבל אישור שהייה ל60 יום (בעבר היה אפשר גם 90 לא יודע אם זה ניתן גם היו) אך אם תצא ללאוס אחרי שבועיים בתאילנד הויזה תבוטל ושתחזור לתאילנד תקבל אישור כניסה ל30 יום, במידה ואתה מתכנן להיות שם מהכניסה הראשונה יותר מ30 יום זה משתלם וחוסך נסיעה ארוכה ומעייפת לגבול עם לאוס(13 שעות נסיעה) או לגבול עם קמבודיה 5 שעות נסיעה (אך שם יכולים לעשות בעיות שתרצה להיכנס חזרה לתאילנד) בסופו של דבר זה לשיקולך הנושא של הויזה

לא הבנתי. אני הבנתי שאיך שאני מגיע לתאילנד זה אוטומטית ויזה ל30 יום. ואם אני אכנס ללאוס ואצא, זה מתקצר אוטומטית ל15 יום. אני שמעתי שאפשר להוציא ויזה ל90 יום ב150 או 300 שקל בשגרירות בהרצליה.

אני חושב שאני אכנס לללאוס כבר אחרי שבוע בתאילנד. כי אני מתכנן להיות בהתחלה כמה ימים בבנקוק, ואחכ לנסוע לצפון תאילנד להיות קצת בפאי ובצואנג מאי. ומשם לעבור את הגבול ללאוס. להיות איזה 3 -4 שבועות בלאוס - בואן ויינג וכל מיני מקומות בלאוס ואז משם לעבור בחזרה את הגבול ואת החודש השני לעשות באיים, בקופנגן, קופיפי, קוסומי. ואז לחזור לבנקוק לעוד כמה ימים לפני הטיסה חזרה. מה שאני מתלבט זה אם בהתחלה איך שאני נוחת אחרי כמה ימים ישר להיות בפטאייה? שזו עיר חוף יפה? ואז משם לנסוע לצפון תאילנד ולעבור ללאוס. כי פטאיה היא לא בכיוון לא ללאוס ולא לדרום לאיים.

אם אתה מתכנן לצאת מתאילנד לפני שאתה שם 30 יום אז אל תעשה ויזה מהארץ פשוט תטוס לשהם ותקבל אישור שהייה ל30 יום מכיוון שברגע שאתה עושה ויזה נגיד ל60 יום ויוצא מתאילנד לפני שהיא נגמרת אז היא מתבטלת, בקיצור הויזה תקפה עד שתצא מתאילנד ושתחזור תקבל שוב אישור ל30 יום.

אבל בעקרון התכנון שלי זה קודם בנקוק לקצת סידורים וקניות לתחילת הטיול, אחכ צפון תאילנד לראות קצת טבע ואטרקציות תוך כדי הדרך. ואז ללאוס, לשלב שם טרקים ולראות את היופי של הארץ. ללכת לראות את כל היופי והמסיבות של וואן ויינג ולנוח שם איזה שבוע כמה שיזרום לי, ולהיות גם בלואנג פאראבנג. רק הקטע שבלאוס אפשר ללכת לאיבוד זה לא כמו תאילנד. שם אני צריך לדעת לאלו מקומות ללכת. כי כל מקום זה איזה 8 שעות נסיעה באוטובוס לילה

לגבי הנסיעה מהשדה תעופה. המלון שלי הוא לא בקאוסון הוא ברחוב אחר של 5 דק הליכה מהקאוסן.

אני רק מתלבט אם להגיע לבנקוק לכמה ימים בהתחלה או ישר מהשדה תעופה לנסוע לצפון או לפתאיה.

לי הסבירו שהכי מהר להגיע וזול מהשדה תעופה, זה לקחת את הרכבת שיש להם שם עד תחנה בשם Phayathai זה יעלה לי 45 באט וחצי שעה ברכבת. אחכ משם לקחת טוק טוק או מונית למלון בין 40 ל 60 באט.

זה מה שהסבירו לי הגסט האוס באימל, הם ממש נחמדים.

* אגב זה נכון שאף אחד לא שותה שם מים מהברז? רק מים מורתחים או שכולם רק קונים שם בקבוקים של מים?

לא ממולץ לשתות שם מהברז, יש שמחמירים ואפילו לא מצחצחים שיניים מהברז- אני צחצחתי ולא קרה לי כלום אבל זה יכול להיות אינדיווידואליי, המים שם עולים גרושים.

היום זה המחר שדאגת לו אתמול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי הבוקר מתאילנד דרך טשקנט.

אין לי הרבה מה להוסיף על מה שכבר נכתב, למעט זה שאתה חייב להתכונן מנטלית לפגוש עם שיש לו תרבות שונה מאוד ממה שאתה מכיר.

התאילנדים תאבי בצע וחמדנים בצורה מחליאה, אי אפשר לסמוך על מילה שלהם, הם יענו לך ב-yes גם כשאין להם מושג מה אמרת להם ובאיזורים שמחוץ לבנגקוק עפ"י רוב גם כלל אינם דוברי אנגלית.

הצטייד בהרבה סבלנות ואורך רוח. תאילנד היא ארץ מדהימה עם שלל אטרקציות אבל העם התאילנדי זה מכה שלא כתובה בתורה.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועכשיו כשאני ליד מחשב נורמלי, אפשר לכתוב תגובה קצת יותר ארוכה:

1. שתיית מי ברז - אני הקפדתי לשתות אך ורק מבקבוקים סגורים, אבל צחצחתי שיניים במי ברז. בינתיים נראה שהכל תקין. אגב, בכל בית מלון שמכבד את עצמו תקבל לפחות שני בקבוקי מים קטנים ביום על חשבון הבית. בכל סניף של סבן אילבן תוכל לקנות בקבוק ליטר וחצי בכ-14 באט (קצת פחות משני שקלים).
  2. מוניות - לא להיכנס למונית שהנהג שלה מסרב להפעיל מונה!! בנוסף, לא להיכנס למוניות שעומדות ברחוב ומנסות לצוד נוסעים, אלא לעצור בעצמך מונית נוסעת. בנסיעה מנמה"ת של בנגקוק לעיר קיימת תוספת של 50 באט, ואם הנהג נכנס לכביש אגרה, אתה נושא בעלות הנסיעה. ועדיין, לא להתפתות לנסוע ללא מונה. איך שלא תהפוך את זה, אתה תשלם יותר ביחס למה שהיית משלם עם מונה. הם לא פראיירים.
  3. עדיין מוניות - אם הנהג מתחיל לעשות עליך עוונטות וממציא לך חיובים אחרי שהוא התחיל לנסוע, תגיד לו שיעצור לך כדי שתוכל לרדת. הנהג המזדיין שלקח אותנו אמש לנמה"ת החליט שאנחנו חייבים לו עוד 50 באט בגלל שהוא לוקח אותנו לנמה"ת, וזאת בנוסף למחיר שהמונה הציג. כאמור, החיוב הזה תקף רק בנסיעה מנמה"ת, ולא אליו. אחרי שאמרנו לו לעצור ושהבהרנו לו שאין סיכוי שהוא יקבל את הסכום הזה, הוא חזר בו מהדרישה החצופה הזאת.
  4. ועוד אחד אחרון על מוניות: תעריף הנסיעה המינימלי עם מונה הוא 35 באט. אם אתה נתקל בנהג שמציע לך נסיעה במחיר נמוך יותר ובלי מונה, שלא תעז להיכנס אליו למונית. אני עשיתי את הטעות הזאת, רק כדי לגלות שהכולירע לקח אותנו לאיזו מסעדה שתוקעת מחירים הזויים, שכמובן הוא עובד איתה. תפנים שבתאילנד אין דבר כזה ארוחות חינם.
  5. תתכונן לראות המון טויוטה. בעעעע...
  6. גם אם אתה בטוח שסיכמת עם נותן שירות כלשהו על פרט מהותי כמו שעה או מחיר, תהיה מוכן להפתעות. הם לא יכולים להימנע מזה.
  7. אם יש לך סמארטפון, לאחר שקנית סים מקומי דאג לחבילת גלישה באינטרנט והצטייד באפליקציה של גוגל תרגום. לי זה עזר המון.
  8. אם אתה מגיע לקוקוד (Koh Kood) למלון שנקרא קפטן הוק רזורט, אתה יכול לבקש (וגם לקבל) סלט ישראלי אסלי. עבדך הנאמן ורעייתו נכנסו שם למטבח ולימדו את המקומיים סלט אמיתי מה הוא :-)
  9. אם אתה יכול, אני ממליץ לך להתנייד בטיסות ולא באוטובוסים. חברת התעופה הפנימית - Bangkok Airways - נותנת שירות מעולה. בהקשר זה, שים לב שהם מקיימים קו לעיר שנקראת טראט, שנמצאת במרחק של כשעת טיסה מבנגקוק. מרוב שהעיר הזאת נידחת, אפילו סוכני נסיעות מקומיים לא מכירים אותה. מצד שני, ברגע שגילינו את הקו לשם, זה סגר לנו חתיכת חור בהעברות הפנימיות מקוסאמוי לקוצ'אנג (ובהמשך לקוקוד), ולאחר מכן בהמשך לבנגקוק.
  10. יש בסבן אילבן סנדביץ' קטן ומעולה של עוף. הם מחממים לך אותו על המקום ואתה מוסיף לו תוספות איך שבא לך: בצל, חסה, מלפפון חמוץ, רטבים וכו', וכל זה תמורת גרוש וחצי. מומלץ!
  11. טויוטה Commuter זה דרעק!!
  12. תשתית הכבישים מעולה ומתוחזקת ברמה גבוהה מאוד, אבל התאילנדים נהגים איומים, שלא לומר מזעזעים. אני ממליץ לך בחום לא לחשוב אפילו על נהיגה, בטח שלא בבנגקוק. שכרתי ליום אחד קטנוע בקוצ'אנג, וזה הכי קרוב שהתקרבתי לנהיגה במהלך החודש הזה.
  13. אני שונא טויוטה!!
  14. נמל התעופה של טשקנט דומה לבסיס של חיה"א הסובייטי. לא התלהבתי מהדיוטי פרי הקטן והמעפן שלהם, וגם שילוט נורמלי בקושי יש שם. מצד שני, הם מאוד מקפידים על נהלי הבטחון, כולל סריקת רנטגן של הנעליים. תשכח מ-WIFI שם. אגב, הטיסה מטשקנט גם לבנגקוק וגם לת"א יוצאת משער B2. אני כותב לך את זה עכשיו כי לא בטוח שזה יופיע על הצגים שלהם כשתהיה שם.
  15. עשה לעצמך טובה, וכשאתה בבנגקוק פנה לך איזה אחה"צ ועלה לתצפית מהגג של ה-Baiyoke Sky. זה המלון שהתאכנסתי בו, וזה הבניין הגבוה ביותר בתאילנד (83 קומות). זה חינם. אם אתה באמת רוצה להתפנק, תשאר שם לבופה של ארוחת הערב. נכון, זה לא זול, אבל זה שווה כל גרוש, במיוחד אם אתה חובב פירות ים.
  16. טויוטה? טפו!
  17. בעקבות גל ההתרעות הנוכחי, הקאוסאן מפוצץ במשטרה, במיוחד באיזור של בית חב"ד והקשר למטייל. הייתי ממליץ להתרחק משם עד יעבור זעם.

זהו בינתיים.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפ שלי: אל תיזרום עם בחורה שיש לה בליטה בצוואר (גורגרת).

תאילנד מדינה מערבית כמעט לכל דבר ויש בה הכל.

קח רק את התרופות שאתה צריך מהבית.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד הטיול שלך קצת שונה כי זה ירח דבש , הוא הולך להתפרק יותר ,

הקטע עם המוניות אתה פשוט צריך לסגור מראש , התאילנדים הם לא מכה , הם למודי ניסיון , אנחנו זה המכה , ויש מוכרים שמשתגעים מאיתנו אתה לא יודע מה עושים ישראלים שם , ולקחו אותך למסעדה כי המסעדה הזאת לא נמצאת באזור תיירות , כמו המון מקומות בהם הודים תופרים חליפות , אתה כביכול מרוויח נסיעה חינם או מוזלת ובתמורה אתה עושה עצירה או שניים בחנויות מוזר שהנהג לא סיכם איתכם את זה , הוא בתמורה גם אם אתה לא קונה מקבל תלוש לדלק לטוקטוק או מונית

פותח השרשור , פול מון (למה אני צריך לבדוק לך!? :() יש ב8 לחודש , ז"א יש לך 8 ימים עד הפול מון , עצה שלי , יום אחד בבנגקוק וגם זה יותר מידי , מיד לאחריו טיסה לקוסמוי , לילה אחד שם , באותו יום שאתה מגיע לקוסמוי תזמין מעבורת למחרת לפנגן , תגיע תכנס למלון תגיד שאתה נשאר עד הפול מון ועוזב בבוקר ותסגור חדר ,תגיד גם שאתה משלם על כל יום ביומו. ותן מקדמה ליומיים מקסימום.

המסיבות הכי טובות זה המסיבות לפני הפול מון , יום יומיים ושלוש יום לפני מה שהולך שם זה טירוף ולאט לאט האי מתמלא ומתפוצץ עד שאין מקום והפול מון זה גם משהו מטורף , אל תשכח לאכול במאמא שניצל!!!

ביום עצמו יש לך חופים יפים לך גם לחוף הקוקו האט מהצד השני יותר שקט , יש אופנועי ים , יש המון ישראלים שמשחקים כדורעף , לפני הפול מון יום או יומים לפני יש טורניר כדורגל שאפשר להרשם , וכל יום כולל היום של הפול מון יש טורניר פוקר באי.

לאחר מכן הייתי ממליץ לך לחזור לסמוי (חוף צ'אוונג כמובן) לעוד יום יומיים , גרין מנגו וכו'.

אחר כך הייתי הולך למסעדת דניאלה ולוקח נסיעה יומית לפוקט. הדבר הזה חסך לי 3200 באט וזה המון , במקום 3800 שילמנו 600 באט במקום טיסה יצאנו ב6 בבוקר אוטובוס לצד השני של האי אחר כך מעבורת לקראבי אחר כך אוטובוס קצרצר לנמל שם ועוד מעבורת לפיפי (במקרה שלך עדיף פוקט) , פוקט אני ממליץ לך כי פשוט מטורף שם וכל כך מושחת שאסור לפספס , במיוחד את השדרות על גבי שדרות של בארים שיש שם צמודים אחד ליד השני וכולם פתוחים. לפחות 2 לילות ואלכוהול עף שם.

אחר כך הייתי לוקח מעבורת לפיפי , ושם עושה לפחות 5 לילות , הכי נהנתי בעולם באי הזה ואני מקווה לחזור הקיץ הזה או הבא לתאילנד לסיבוב נוסף.

אחרי זה הייתי הולך לסוכנות של לילי באי , מזמין מעבורת לקראבי משם אוטובוס לנמל תעופה ומשם טיסה לבנגקוק , מגיע למרכז למטייל נח טיפה ועובר לצפון ומשם ללאוס.

נ.ב.

אין לך בתחילת הטיול יותר מידי מה לעשות בבנגקוק , ברחוב הקוואסאן יש חיי לילה בלילה וביום המון קניות שם תוכל לקנות מה שחסר לך בהתחלה.

אתה הולך להנות בגדול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד הטיול שלך קצת שונה כי זה ירח דבש , הוא הולך להתפרק יותר ,

הקטע עם המוניות אתה פשוט צריך לסגור מראש , התאילנדים הם לא מכה , הם למודי ניסיון , אנחנו זה המכה , ויש מוכרים שמשתגעים מאיתנו אתה לא יודע מה עושים ישראלים שם , ולקחו אותך למסעדה כי המסעדה הזאת לא נמצאת באזור תיירות , כמו המון מקומות בהם הודים תופרים חליפות , אתה כביכול מרוויח נסיעה חינם או מוזלת ובתמורה אתה עושה עצירה או שניים בחנויות מוזר שהנהג לא סיכם איתכם את זה , הוא בתמורה גם אם אתה לא קונה מקבל תלוש לדלק לטוקטוק או מונית

פותח השרשור , פול מון (למה אני צריך לבדוק לך!? :() יש ב8 לחודש , ז"א יש לך 8 ימים עד הפול מון , עצה שלי , יום אחד בבנגקוק וגם זה יותר מידי , מיד לאחריו טיסה לקוסמוי , לילה אחד שם , באותו יום שאתה מגיע לקוסמוי תזמין מעבורת למחרת לפנגן , תגיע תכנס למלון תגיד שאתה נשאר עד הפול מון ועוזב בבוקר ותסגור חדר ,תגיד גם שאתה משלם על כל יום ביומו. ותן מקדמה ליומיים מקסימום.

המסיבות הכי טובות זה המסיבות לפני הפול מון , יום יומיים ושלוש יום לפני מה שהולך שם זה טירוף ולאט לאט האי מתמלא ומתפוצץ עד שאין מקום והפול מון זה גם משהו מטורף , אל תשכח לאכול במאמא שניצל!!!

ביום עצמו יש לך חופים יפים לך גם לחוף הקוקו האט מהצד השני יותר שקט , יש אופנועי ים , יש המון ישראלים שמשחקים כדורעף , לפני הפול מון יום או יומים לפני יש טורניר כדורגל שאפשר להרשם , וכל יום כולל היום של הפול מון יש טורניר פוקר באי.

לאחר מכן הייתי ממליץ לך לחזור לסמוי (חוף צ'אוונג כמובן) לעוד יום יומיים , גרין מנגו וכו'.

אחר כך הייתי הולך למסעדת דניאלה ולוקח נסיעה יומית לפוקט. הדבר הזה חסך לי 3200 באט וזה המון , במקום 3800 שילמנו 600 באט במקום טיסה יצאנו ב6 בבוקר אוטובוס לצד השני של האי אחר כך מעבורת לקראבי אחר כך אוטובוס קצרצר לנמל שם ועוד מעבורת לפיפי (במקרה שלך עדיף פוקט) , פוקט אני ממליץ לך כי פשוט מטורף שם וכל כך מושחת שאסור לפספס , במיוחד את השדרות על גבי שדרות של בארים שיש שם צמודים אחד ליד השני וכולם פתוחים. לפחות 2 לילות ואלכוהול עף שם.

אחר כך הייתי לוקח מעבורת לפיפי , ושם עושה לפחות 5 לילות , הכי נהנתי בעולם באי הזה ואני מקווה לחזור הקיץ הזה או הבא לתאילנד לסיבוב נוסף.

אחרי זה הייתי הולך לסוכנות של לילי באי , מזמין מעבורת לקראבי משם אוטובוס לנמל תעופה ומשם טיסה לבנגקוק , מגיע למרכז למטייל נח טיפה ועובר לצפון ומשם ללאוס.

נ.ב.

אין לך בתחילת הטיול יותר מידי מה לעשות בבנגקוק , ברחוב הקוואסאן יש חיי לילה בלילה וביום המון קניות שם תוכל לקנות מה שחסר לך בהתחלה.

אתה הולך להנות בגדול

וואלה תודה רבה. אני ממש מדפיס את הדברים שרשמת שיהיה לי לקרוא בטיסה הארוכה חח.

הבנתי שקופיפי זה האי שצילמו בו את הסרט החוף. והוא אי ממש קטן שאתה מסתובב שם רק ברגל אפילו בלי טוק טוק.

מה כ"כ מטורף ונחמד בפוקט? הבנתי שזה אי ממש יקר לא? אם נגיד חדר פשוט בגסטאהוס בבנקוק עולה לי 40-50 שקל ללילה - כמה יעלה חדר ללילה בקופנגן, קופיפי ופוקט? קוסומי זה לא מין עיר שהיא גם חוף? זה לא בדיוק אי נכון?

אבל מבחינת מה שחובה זה קופנגן קופיפי וקוסומי מבחינת האיים?

אני פשוט פוחד שאני אתרגל לסתלבט של האיים על ההתחלה וככה יהיה לי קשה להיות בצפון ובלאוס.

אני יכול להקיד את כל חודש מרץ עד ה28 לאיים ולמסיבות פול מון.

אבל מצד שני אם אני נוחת ב31 וב 8 לבפברואר ובימים לפני יש מסיבות מטורפות שם אז אולי עדיף.

שמעתי על חוף הדרין בקופנגן ששם חייב לקחת את החדר. וגם עוד מישהו אמר לי על הסוכנות של לילי.

אגב מה זה בצפון מקום בשם תנע או טנע? אמרו לי שבצפון תאילנד אני חייב לנסוע לשם קודם ומשם לצאת לכל המקומות שזה מאורגן ומשם אפשר להמשיך לפאי וללאוס.

מאמא שניצל זה בקופנגן?

מה ככ מטורף בפוקט? שיש שם מלא בארים?? מה כיף שם?

נראה לי שהמקומות שאני הכי יהנה בהם זה קופנגן, קופיפי ובלאוס בוואן ויינג.

אני אגיב אחכ בצורה יותר מסודרת אני פשוט קורא גם תוך כדי ומנסה לחפש לראות תמונות וכדומה ולבחור בדיוק מה אני רוצה.

תודה רבה על העזרה.

I never thought it could happen, but love hit me like an elephant and I was thrown into a jungle of dreams.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה תודה רבה. אני ממש מדפיס את הדברים שרשמת שיהיה לי לקרוא בטיסה הארוכה חח.

הבנתי שקופיפי זה האי שצילמו בו את הסרט החוף. והוא אי ממש קטן שאתה מסתובב שם רק ברגל אפילו בלי טוק טוק.

מה כ"כ מטורף ונחמד בפוקט? הבנתי שזה אי ממש יקר לא? אם נגיד חדר פשוט בגסטאהוס בבנקוק עולה לי 40-50 שקל ללילה - כמה יעלה חדר ללילה בקופנגן, קופיפי ופוקט? קוסומי זה לא מין עיר שהיא גם חוף? זה לא בדיוק אי נכון?

אני פשוט פוחד שאני אתרגל לסתלבט של האיים על ההתחלה וככה יהיה לי קשה להיות בצפון ובלאוס.

אבל מצד שני אם אני נוחת ב31 וב 8 לבפברואר ובימים לפני יש מסיבות מטורפות שם אז אולי עדיף.

שמעתי על חוף הדרין בקופנגן ששם חייב לקחת את החדר. וגם עוד מישהו אמר לי על הסוכנות של לילי.

אגב מה זה בצפון מקום בשם תנע או טנע? אמרו לי שבצפון תאילנד אני חייב לנסוע לשם קודם ומשם לצאת לכל המקומות שזה מאורגן ומשם אפשר להמשיך לפאי וללאוס.

מאמא שניצל זה בקופנגן?

מה ככ מטורף בפוקט? שיש שם מלא בארים?? מה כיף שם?

אני אגיב אחכ בצורה יותר מסודרת אני פשוט קורא גם תוך כדי ומנסה לחפש לראות תמונות וכדומה ולבחור בדיוק מה אני רוצה.

תודה רבה על העזרה.

אוי שכחתי לכתוב לך על זה , קודם כל , כשאתה בקופיפי , אתה בטוח בטיול תתחבר עם ישראלים , תתארגן איתם , לא ממליץ לך בכלל על טיול מאורגן! זה מוגבל בזמן במקומות עצמם ואתה לא תהנה , אני עשיתי גם מאורגן וגם פרטי ואין על הפרטי , קח כמה חברה אנחנו היינו 4 בנים ו3 בנות שהכרנו , יצא לנו 300-400 באט כל אחד , לקחנו LONGTAIL מהמעגן שם על החוף סגרנו איתו על 5 שעות , הבנאדם לוקח אותך לאן שאתה רוצה ולא בשעות העומס! הגענו לחופים כמעט ריקים של מאיה ביי ,הסירה לוקחת אותך גם לאיים הקטנטנים ואתה יכול ממש להיות על חוף פרטי , והנהג פשוט מחכה לכם , בקטע הזה הם אמינים כמובן שאתה משלם רק בסוף ,בנוסף תבדוק עם הנהג קודם כל אם הוא מגיע למאיה ביי עצמו או שהוא בא בכניסה האחורית , כי אנחנו באנו כשהיה עננים וגאות לכן אי אפשר עם לונגטייל אלא רק עם סירת מנוע להגיע לחוף אז הוא "חנה" מאחורה ואתה צריך פשוט לשחות למדרגות לטפס ואז לרדת וללכת בתוך הג'ונגל לצד השני לחוף , זה שווה ממש כיף הרגשתי ממש בסרט , ואתה יכול להיות כמה שאתה רוצה ברגע שלא תרצה תלך , הנהג גם נותן לכם שנורקלים מי שרוצה לעשות את זה. חוויה.

אמרתי לך , פוקט זה חוויה היינו שם 4 לילות בהתחלת הטיול והיה פשוט טירוף זו סצינת לילה כזו מוזרה ומטורפת , יש לך שורות על גבי שורות של ברים צמודים ופתוחים באמצע הרחוב והברמניות משחקות איתך 4 בשורה ויש גם מועדונים כמו טייגר FBI וכו'

שווה אני לא הייתי מפספס , המלון לא יקר ומומלץ מלון קרוב לחוף וקרוב לבילויים תגיד לנהג הוליווד הוטל , זה מלון של משה , ישראלי שגר שם , אחלה מלון 250 באט ללילה לבנאדם , 500 לחדר זוגי , ומסעדה ממש ממש ממש טעימה במלון!

כל האיים יקרים בגלל זה תתאפק עם הקניות תשמע לי מה שאני אומר לך תתאפק תקנה מה שאתה ממש ממש ממש חייב ממש!

אני הגעתי ותוך 3 ימים בזבזתי 700 דולר

תחסוך על קניות אבל תתפזר ואל תפחד עם האוכל והאלכוהול , 25 אלף זה סכום מטורף! אני יצאתי מהטיול עם 15 אלף כ1500 מתוכם הלכו על קעקוע ועוד המון על קניות , אז 25 אלף זה סכום ענק (תלמד גם לגלגל בגדים כמו במוצ'ילה , יחסוך לך מקום ומשקל)

עוד משהו , החדרים הם לא יקרים , תקח גסטהאוסים פשוטים רק בקופיפי יקר יצא נו 900 באט לאדם ללילה בערך 100 ומשהו שקלים , בקופנגן אפשר גם למצוא חדר טוב בגלל זה להגיע מוקדם בד"כ מעלים מחירים לפני הפול מון , יותר מ100 שקלים ללילה לא יצא לך אלא אם כן מלון פאר. בקוסמוי היינו בLEX CITY המון ישראלים שם וקרוב מאוד לגרין מנגו ויצא 350 לבנאדם אבל זה היה בספטמבר.

סמוי הוא אי גדול , אבל רוב התיירות בו מתרכזת בחוף צ'אוונג , שם כל התיירים והמסיבות , הישראלים כל כך השתלטו על תאילנד שיש בגרין מנגו דיג'יי ישראלי שמנגן פה ושם , ולי אישית במסיבה יצא לשמוע דודו אהרון ועומר אדם.

אתה באמת תתרגל לסתלבט אבל אל תדאג פשוט תקום ותלך תקבע לעצמך תאריכים ותחשוב בראש שיש עוד מה לראות וזהו.

אני אומר לך עכשיו חד וחלק - אתה לא רק מפסיד , אתה עושה לעצמך עוול אם אתה לא מגיע לפנגן לפני הפול מול לפחות 3 ימים לפני , האי הזה מטורף והמסיבות שם לא נורמליות , ואם אתה מפסיד פול מון אז בכלל זה פשוט לא יאומן תסתכל סרטונים ביוטיוב ותבין. חוף הדרין הוא החוף המרכזי וכל המלונות שם קרובים , הייתי ממליץ לך אפילו להזמין מראש חדר אם יש אפשרות ב BAYSHORE , אחלה מלון. בכל מקרה סיבוב קצר באי ותמצא המון מלונות.

לילי היא בחורה תאילנדית לא שאלתי איך ומה אבל היא מדברת עברית שוטפת והיא תעזור לך בנסיעות מפיפי כל מה שאתה צריך אם זה כרטיס טיסה או מעבורת או לסגור טיול מאורגן אם אתה מתעקש.

תנא זה טיול הג'יפים המפורסם של צפון תאילנד , 3ימים טיול ג'יפים , רכיבה על פילים , שווקים בצפון (זולים מאוד כדאי שם לקנות אבל לא להעמיס) , רואים מאלפי קוברות , פילים מציירים , פילים משחקים כדורגל , תאילנדות עם צוואר ארוך , קצת צילומים עם מקומיים וזהו.

פוקט זה חצי שעה מקופיפי , חבל לא לנסות לפחות. תרשום בגוגל patong nightlife ותראה

הוואנג ויין לא הייתי אני מתכנן לפעם הבאה אבל שמעתי שזה לא רואה את תאילנד וזה הפקרות ואורגיה ומסיבת אלכוהול אחת גדולה.

אשמח לענות על עוד שאלות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור, Thana זה השם של החברה שמפעילה גסט האוס לישראלים בצ'יאנג מאי וגם מוציאה על בסיס יומי טיול ג'יפים שנמשך שלושה ימים בצפון תאילנד.

עלות הטיול לאדם היא 4,800 באט. מומלץ.

חברה נוספת שמארגנת טיולים כאלה לישראלים נקראת Red Brick, אבל אין לי ניסיון איתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נגיד חדר פשוט בגסטאהוס בבנקוק עולה לי 40-50 שקל ללילה - כמה יעלה חדר ללילה בקופנגן, קופיפי ופוקט?

יש ויש. אפשר למצוא ב300 בהאט ללילה ואפשר ב-5000.

רוב החדרים מוזמנים מראש ככה שתזמין כבר עכשיו מהארץ. אם תגיע לאי שבוע לפני פול מון תגלה שכמעט ואי אפשר להשיג חדר, אם בכלל.

אגב, המחירים לשבוע של הפון מון גבוהים יותר.

קוסומי זה לא מין עיר שהיא גם חוף? זה לא בדיוק אי נכון?

זה אי אבל יחסית (לקופנגן וקוטאו) גדול.

יש שם שדה תעופה ואפשר לטוס (עם Bangkok Airways) לשם ישירות מבנגקוק או צ'אנגמאי אם מתחילים מהצפון.

האזורים המתויירים יותר נקראים צ'אווינג (יש שם כמה מועדונים ומסיבות) ולאמאיי (מיועד יותר לזוגות ומשפחות).

אם אתה בעניין של צלילה, ממליץ לך לבקר גם בקוטאו (חצי שעה במעבורת מקופנגן).

אפשר לעשות שם קורס יחסית בזול ביומיים שלושה (ממליץ על חברת BANS, יש להם גם מדריכים בעברית). קוטאו זה מקום מצויין לצלילות, נראה לי השני בגודלו בעולם.

אם יש זמן, כדאי להתחיל מהצפון. אפשר לסגור טיול ג'יפים ב-3 ימים ולהמשיך בטיסה לקוסמוי.

לא יודע אם כדאי "לבזבז זמן" בלאוס. זה לא יחדש הרבה על צפון תאילנד.

המסיבות בקופנגן מתחילות בערך שבוע לפני הפול מון. יום אחרי האי מתרוקן לחלוטין.

לא מכיר את לילי אבל יש שם ישראלית חמודה בשם מיכל.

יש לה גם אתר עם הרבה מידע על האי: http://www.phangan.co.il.

אפשר להזמין דרכה מלונות (יש טלפון באתר - היא עונה בעברית).

בכל מקרה, לקחת רק בהדרין סנרייז. אמנם הכול נמצא במרחק 5-10 דקות הליכה אבל אתה ממש לא רוצה לעשות אותה כשאתה חוזר גמור ממסיבה או שסתם בא לך ללכת לים אחרי שבוקשי הצלחת לגרד את עצמך מהמיטה.

הכי חשוב, לא ללכת מלון קוקוהאט. גם רחוק וגם מלא בערסים ישראלים.

וכמו שכבר אמרתי, להזמין כמה שיותר מוקדם!!!!

נוסעים קודם לצ'אנגמאי (יש טיסה מבנגקוק).

יש 2 חברות שעושות טיולי ג'יפים - טאנה ורד בריק.

אין הרבה הבדל בין ה-2. עשיתי רד בריק ונהנתי. הם גם כוללים במחיר חדר באכסניה שלהם בלילה האחרון.

יש ישראלי ממש נחמד בשם משה שגר שם ומתעסק בכל הטיולים האלו. הוא יוכל להמליץ לך ואפשר גם להזמין דרכו. תוכל למצוא אותו בפיסבוק: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000705967252

מאמא שניצל זה בקופנגן?

כן.

קופנגן והמסיבות (חובה להגיע לפחות שבוע לפני פול מון!!!!!) כנראה יהיו שיא הטיול.

הפול מון עצמו לדעתי לא משהו - יותר מדי אנשים.

ינסו גם למכור לך צמיד כדי להכנס - אל תקנה, פשוט לך מסביב.

כמו שכבר רשמו לך, אין מה לחפש בבנגקוק.

תשריין שם 3 ימים בסוף בשביל קניות (MBK, פאנטיפ פלאזה, שווקים) וזהו בערך. הסיור בארמון גם נחמד.

אל תתפתה לקנות שום דבר שאתה לא חייב לפני. קניתי כמה דברים שחשבתי שנמכרו ממש בזול ובסוף גיליתי אותם בחצי מחיר בבנגקוק.

האזור המומלץ לגור בו הוא הקאוואסן (הכי הרבה תיירים). ממליץ על מלון D&D החדש (נמצא מול הישן שממש זוועה לעומתו והמחיר זהה).

אם אתה לא חייב לשכור טוסטוס/טרקטורון (לא צריך רשיון בשביל זה), אל תעשה את זה.

על כל שריטה קטנה שימצאו עליו כשתחזיר, ישחטו אותך ממש במחיר. גם אם הנזק היה שם קודם ולא שמת לב.

25,000 זה מלא.

עם כזה תקציב חבל להתכלב במלון זול ואפשר ללכת על מלונות מפנקים (בעיקר בהאדרין). ממליץ על Palita Lodge.

גם חבל לא להשתמש בטיסות כשאפשר. זה לא הרבה יותר יקר ויחסוך זמן.

לדעתי ישאר לך בכייף עודף של 10 אלף לפחות.

תהנה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

sperial אין צורך בחברות סלולר , הוא יגיע למרכז למטייל ישלם שם 5 שקלים יקבל כרטיס סים עם כמה דקות , יילך ל7 אילבן ישלם עוד 20 שקלים ויקבל עוד איזה 40 דקות שיחה , ייבקש מהמוכרים והם יזינו לו לטלפון את הקוד ושלום על ישראל , ככה כל פעם שייגמר נכנס ל7 אילבן ומטעין.

עוד משהו הציעו לי בארץ איזו חברה בסם ספיקפון, סים תאילנדי של TRUE MOVE. וככה יהיה לי גם מספר תאילנדי + מספר ישראלי של 057. וככה הם אומרים שאני אוכל לקבל שיחות נכנסות ל2 המספרים. העלות 60 אגורות לדקה למספר נייד, 15 אגורות לדקה לטלפון נייד + 220 שקל על הסים לחודשיים.

אוקיי התקשרתי לאורנג והם אמרו לי שלפי החוק מינואר 11 כל המכשירים החדשים הם סים פרי. אז הטלפון שאני אקח איתי הוא הנוקיה X3-02 ואני אשים בו סים תאילנדי. מה שהציעו לי משתלם או פשוט לקחת רק סים תאילנדי שיהיה לי רק מספר תאילנדי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי הבוקר מתאילנד דרך טשקנט.

אין לי הרבה מה להוסיף על מה שכבר נכתב, למעט זה שאתה חייב להתכונן מנטלית לפגוש עם שיש לו תרבות שונה מאוד ממה שאתה מכיר.

התאילנדים תאבי בצע וחמדנים בצורה מחליאה, אי אפשר לסמוך על מילה שלהם, הם יענו לך ב-yes גם כשאין להם מושג מה אמרת להם ובאיזורים שמחוץ לבנגקוק עפ"י רוב גם כלל אינם דוברי אנגלית.

הצטייד בהרבה סבלנות ואורך רוח. תאילנד היא ארץ מדהימה עם שלל אטרקציות אבל העם התאילנדי זה מכה שלא כתובה בתורה.

תשמע,

אני לא יודע איפה היית ועם מי היית אבל מה שאתה רושם עכשיו זו הכללה בלתי רגילה כלפי אנשים מדהימים.

את זה אני אומר בתור אחד שהיה בתאילנד חודשיים ב 2011. כמו בכל עם יש גם עשבים שוטים, אבל אל לך לשפוט את העם התאילנדי על פי סוחרים בשווקי הלילה ובנגקוק.

אני הייתי 3 שבועות בצפון תאילנד ושם אתה מגלה אנשים נדיבים וטובי לב שישמחו לעזור לך בכל הזדמנות.

הדבר שתמיד בולט בתאילנד בעיני זה התרבות של הישראלים שיתמקחו עד כלות הנשמה בשביל להוריד 20-30 באט מהמחיר (3.5 שקלים)

אגב לגבי צפון תאילנד, אחרי הטיול בתאנה (שעלול להיות מעולה או סיוט בהתאם לאנשים שיהיו איתך בג'יפ) - חובה ללכת ל Flight of the gibbon. מדובר באומגות בתוך יער גשם מעץ לעץ בגובה עשרות מטרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. נסה להכניס ל-X3 שלך סים של פלאפון או סלקום ותקבל תשובה אם הוא פתוח או חסום לסים זר.

2. אתה נוסע לתקופה ארוכה - אישית הייתי מוותר על הקו הישראלי שכן אם הכרטיס ייגנב\יאבד ומישהו יחגוג עליו תוכל לעבוד הרבה שעות נוספות כדי לשלם את החשבון. אם אתה מוטרד מהקטע בין הבית לנתב"ג קנה סים ישראלי פריפייד (עולה 30-50 ש"ח, למשל בדואר) ושמור 10 ש"ח ליום חזרתך ארצה כדי להגיד שלום לאבא\אמא.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...