Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעקבות המחאות, מה עולה ל-כ-ם יקר יותר בהשוואה לחול ?

DrorZi
שימו לב! השרשור הזה בן 4716 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כולנו ראינו את מחאת הקוטג (לא הבית) ואת ההשוואות שעשו לגבי מיקומנו בעולם במחירי הגבינות והחיתולים (שלפעמים מריחים אותו דבר)

אבל לכל אחד יש גם דברים קטנים שהוא נתקל בהם שלא מגיעים לעיתון ובכל זאת מעצבנים מאוד, אולי נעשה שרשור של מחירי חו"ל? יש קאץ קטן - הנסיון חייב להיות אישי שלכם.

למשל:

לגו שקניתי לפני חודש, 1200 ש"ח בארה"ב לשני סטים (8053 ו 8043) - בארץ - 3000 ש"ח ! (ד"א משלוח חוקי כולל תשלום מס מלא העלה את העלות ל 2200 ש"ח, עדין זול משמעותית!)

חוט דנטלי (תצחקו אבל תכף נראה אם תמשיכו לצחוק) - באנגליה פחות מ 7 שקלים בארץ 22 ש"ח (oral-b)

פסטה ברילה באיטליה 2.5 ש"ח , בארץ 9 שקלים (אם יש לך מזל, אם לא 12)

צ'ופרים לחתול של ויסקס, באנגליה פחות מ 5 שקלים בארץ 20 ש"ח (ועוד הבאתי לו טעמים שאפילו לא ראיתי בארץ :) )

יאללה, שתפו במה אתם נתקלתם.

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הכל, חוץ מחינוך גבוה ושירותי רפואה.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היייתי היום בקניות בשוק:

קילו אבטיח חצי שקל!

קילו עגבניות 2 שקלים.

קילו מלפפונים 2 שקלים.

וכל זה כשאנחנו גרים במדינה קטנה שרובה מדברית עם כ"כ מעט שטחי חקלאות ומשקעים.

איזה פראיירים האירופאים והאמריקאים שמשלמים פי כמה על כל הפירות והירקות האלה :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש פראיירים, ההורים שלי חזרו לפני שבועיים מטיול בצרפת. בדרך, הם עצרו בגרמניה בסופר, מילאו עגלת קניות שלמה לארבעה מבוגרים ושלושה ילדים (הם נסעו עם אחותי, בעלה והילדות שלהם), אבא שלי היה בטוח שהוא משלם לפחות 500-600 שקל, בערך כמו בארץ. בקופה הוא סגר עניין עם בערך חצי מזה.

פראיירים האירופאים האלה, הא... :?

SAY MY NAME | www.alonadler.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דאודורנט ניוואה ספריי - בארץ 25 ש"ח, בברלין 1.75 יורו - 8.5 ש"ח

ג'ינס הוגו בוס - בארץ 1000 ש"ח - בברלין 100 יורו(מחיר מלא לא בסייל או משהו כזה) - 480 ש"ח

ג'ל לשיער של לוריאל - בארץ 25-35 ש"ח(תלוי ב"מבצע") - ברלין 4.25 יורו - 20 ש"ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל שהשרשור לא יגיע לאורכים מיותרים בואו נדלג על חלקי חילוף לרכב, כולנו פה יודעים היטב שבמקרה הטוב ביותר, הם עולים שליש ונתקלתי בעבר גם בפערים עד עשירית.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט הכל! למשל דלק, רכבים חדשים, על רכבים ישנים בכלל אין על מה לדבר, ביגוד וכל מוצר בסיסי בעצם והרשימה עוד ארוכה..

הכל לפחות בחצי מחיר בארה"ב! והמשכורות הרבה יותר גבוהות!

"And Justice For All..."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רסיבר פיוניר 520

היה 2200 שקל הכי זול בזאפ

800 שקל באמזון

גם עם משלוח עד הבית ותשלום של מיסים יוצא יותר זול מהארץ

בארץ ימשיכו לעקוץ כל עוד אנשים ימשיכו לשלם

וזה לא רק בגלל המיסים הגבוהים, היבואנים מרשים לעצמם לדפוק מחירים

(ולא, לא הזמנתי מחול... קניתי בסוף במכירה אישית ב400 שקל יותר זול מהמחיר של זאפ.. לא היה שווה לי את ההתעסקות)

Scooby WRX

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה פראיירים האירופאים והאמריקאים שמשלמים פי כמה על כל הפירות והירקות האלה

הכל לפחות בחצי מחיר בארה"ב! והמשכורות הרבה יותר גבוהות!

הסטת דיונים ממסלולם זה המומחיות שלי, ואתם מרימים לי להנחתה.

מתוך כבוד לדרור ואלון, חברי פורום מכובדים שכותבים בשרשור הזה, אני אמנע הפעם.

בואו נשמור על פוקוס ונדבר על מה זול יותר לישראלים לקנות בחו"ל, לא לתושבי אותן מדינות, פסדר?

הדוגמה שלי - לפני כחודש הבאתי לאחותי 7 עונות של "כולם אוהבים את ריימונד" על DVD במחיר של 15 פאונד (83 ש"ח)

לעונה. בארץ זה עולה בין 200-250 ש"ח לעונה, וזה בהנחה בכלל ותמצאו איפה לקנות (גוגל מוביל בעיקר לאתרים פירטיים).

דוגמה נוספת היא מצלמת DSLR מדגם סוני אלפא A330 שהבאתי מספרד לפני כשנה. פה זה עלה לי 326 יורו (1620 ש"ח)

לפי שער החליפין של אותה תקופה. המחיר בארץ כיום הוא בין 2500-3500 ש"ח, ולפני שנה זה היה מעט יותר גבוה.

בדברים יותר קטנים - דיאודורנט ספיד סטיק שקניתי באסטוניה ב-3.5 יורו (17 ש"ח) עולה משום מה בסופר-פארם 30.

לא לגמרי ברור לי מדוע.

ויש עוד הרבה... במהלך השנים שלי פה ביקרתי בארץ משהו כמו 6-7 פעמים, וכל פעם הגעתי עם מזוודה מלאה במתנות.

בכ"ז, בשביל שלא יגידו שאני שונא את ישראל, יש גם דוגמאות הפוכות: מקלדת בסיסית עולה בארץ 40 ש"ח, באירופה

לא תמצאו אותה בפחות מ-20 יורו; מתאם אנטנה לכבלים עלה לי 6 שקלים בארץ, ובחו"ל 3 יורו; הדוגמה החביבה עליי -

טיסה מישראל לברצלונה עולה 300 דולר, אבל אם טסים הלוך-חזור מספרד זה עולה 400 יורו... כמו שאומרים, מלוא הפין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סכינים.

בנצ'מייד דז'ה-וו, דגם 740.

באתר החברה, מפורסם ב-160 $.

באתרים אחרים המחיר קרוב יותר ל-100$.

נקנתה סביב ה-470 ש"ח כולל משלוח.

בארץ, אם היה ייבוא סדיר =סדר גודל של כ- 1500 ש"ח...

באופן כללי, המשוואה היא:

בארץ = מחיר ב-$ (מחירון) כפול 10.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שיש פה אנשים שבאמת חיים בלה לה לנד לגבי מה שהם חושבים על ארה״בי הנה כמה סנטים ממני:

ארוחת וופר בבורגר קינג עולה בהונג קונג כ-20 שקלים

טיפול שעשיתי לרכב שכלל החלפת מייסבי זרועות, משאבת מים, טרמוסטט ורצועות מנוע עלה לי כ-1450 שקלים, אני מפחד לדעת כמה זה היה עולה בארץ.

מכונת גילוח של פיליפס מדגם rq1290cc עלתה לי באוקטובר 1700 שקלים, בארץ לא היה הדגם הזה אבל דגם אחד פחות עלה 2600 שקלים.

עוזרת בית שעובדת אצלי 6 ימים בשבוע 12 עד 13 שעות ביום משתכרת 1800 שקלים לחודש ( על זה אני משלם לה עוד 1000 שקלים עבור הדירה בה היא גרה).

מנגד,

קרטון חלב עולה לי 15 שקלים ( לא סגור כמה זה עולה בארץ אבל די בטוח שזול יותר)

חניה עולה לי 500 דולר בחודש

הדירה עולה לי 3000$ וזה עתיד לעלות ל-4000 בקרוב מאוד.

גן ילדים לילד עתיד לעלות לי 3000 שקלים לחודש עבור 3 (!!!) שעות יומיות, 5 ימים בשבוע.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוזרת בית שעובדת אצלי 6 ימים בשבוע 12 עד 13 שעות ביום

נשמע כמו מוות לחיי המין, אלא אם כן היא זורמת (כן, כן, אני מתאר לעצמי שכמו שהיא נראית עדיף לוותר).

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...