Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סל"ד סרק משתגע, אבל מתייצב כשמנתקים מנוע צעדים - ZX וולקן

Jack_R1
שימו לב! השרשור הזה בן 4818 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

הרבה מאוד זמן לא ביקרתי..

כפי שכתוב בכותרת, יום אחד החליט האוטו להשתגע קצת - ומאז הסל"ד לא יציב בסרק.

הרכב הוא סיטרואן ZX וולקן, מנוע RFX.

סימנים:

במנוע קר מאוד - בד"כ מתנהג בסדר.

עם החימום - מתחילות התופעות הבאות:

* לחיצה על גז לפעמים משאירה "עודף גז" - בשחרור הגז ולחיצת קלאץ' הסל"ד עולה עוד, ורק אחרי זה יורד לאט, בד"כ עוצר הרבה מעל סל"ד הסרק התקין.

* לפעמים במקום לעצור, הסל"ד מתחיל להתנדנד בין 1500 ל-2000.

* לפעמים הסל"ד צונח ל-0.

* כיבוי והדלקת הצתה מפסיקים את התופעה והסל"ד מתיצב - עד לחיצת הגז הבאה.

* אם המנוע דומם וצריך להניע עם סטרטר - ההנעה לוקחת כמה שניות של סטרטר פעיל.

אחרי שבדקתי שהפלאגים לא קשורים לנושא, ניתקתי חיישן MAF וראיתי שהמנוע כובה, בדקתי שאין חוטים גלויים סוררים בתוך תא המנוע, וכו' - היום ניתקתי את החיבור של מנוע צעדים, ולהפתעתי התופעות הפסיקו כליל. סל"ד הסרק התיצב על הערך שאותו "תפסתי" בניתוק מנוע צעדים.

עכשיו לשאלה:

האם התקלה היא במנוע צעדים או במחשב מנוע? אין לי מנוע צעדים "ספייר" להצליב, והוא עולה יקר מדי כדי לשפוך את הכסף סתם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

הרבה מאוד זמן לא ביקרתי..

כפי שכתוב בכותרת, יום אחד החליט האוטו להשתגע קצת - ומאז הסל"ד לא יציב בסרק.

הרכב הוא סיטרואן ZX וולקן, מנוע RFX.

סימנים:

במנוע קר מאוד - בד"כ מתנהג בסדר.

עם החימום - מתחילות התופעות הבאות:

* לחיצה על גז לפעמים משאירה "עודף גז" - בשחרור הגז ולחיצת קלאץ' הסל"ד עולה עוד, ורק אחרי זה יורד לאט, בד"כ עוצר הרבה מעל סל"ד הסרק התקין.

* לפעמים במקום לעצור, הסל"ד מתחיל להתנדנד בין 1500 ל-2000.

* לפעמים הסל"ד צונח ל-0.

* כיבוי והדלקת הצתה מפסיקים את התופעה והסל"ד מתיצב - עד לחיצת הגז הבאה.

* אם המנוע דומם וצריך להניע עם סטרטר - ההנעה לוקחת כמה שניות של סטרטר פעיל.

אחרי שבדקתי שהפלאגים לא קשורים לנושא, ניתקתי חיישן MAF וראיתי שהמנוע כובה, בדקתי שאין חוטים גלויים סוררים בתוך תא המנוע, וכו' - היום ניתקתי את החיבור של מנוע צעדים, ולהפתעתי התופעות הפסיקו כליל. סל"ד הסרק התיצב על הערך שאותו "תפסתי" בניתוק מנוע צעדים.

עכשיו לשאלה:

האם התקלה היא במנוע צעדים או במחשב מנוע? אין לי מנוע צעדים "ספייר" להצליב, והוא עולה יקר מדי כדי לשפוך את הכסף סתם...

ערב טוב

זה יכול להיות מנוע צעדים, או חיישן מצערת או מחשב, אין דרך לדעת בלי להתחבר למחשב דיאגנוזה.

הכנס למוסך שאתה סומך עליו שמצויד במחשב מתאים, ותקבל תשובה.

שבוע טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה,

יותר מסביר להניח שמחשב דיאגנוזה לא יגיד כלום, בטח אם יש תקלה במחשב רכב. לא נדלקת נורית אזהרה. הכלי שנת 93, מחשב הרכב שלו עתיק.

חיישן מצערת היה גורם לסל"ד להשתגע גם עם מנוע צעדים מנותק - בשינוי כמות הדלק המוזרקת.

אני יודע שהדרך המוצלחת ביותר היא פשוט למצוא מנוע צעדים להצלבה, אבל מנסה למנוע את הצורך בניסוי הזה. אם לא תהיה ברירה - זה מה שאעשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר בבעלותי הייתה 306 XSI שנת 95 וגם לי הייתה את אותה בעיה בדיוק.

החלפת מנוע צעדים פתרה, לא בניסיון לכוון אותו ולא בניקיון ולא כלום, רק להחליף.

ד"א חיברנו את הרכב למחשב ואכן ראו את התקלה-שווה לך לנסות.

כמה זמן לאחר מכן הייתה לי בעיה שמחוג המהירות היה פשוט נופל, גם זה לאחר חיבור למחשב התגלה שחיישן מהירות הלך זמנו.

Skoda Fabia 1.2TSI Sport

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההתיחסות,

1) המהירות אצלי אנלוגית - כבל. חיישן מהירות משמש את מחשב המנוע לבקרת סל"ד סרק - בנסיעה מנוע צעדים קצת יותר פתוח מאשר בעמידה. אני מכיר את תקלת קלקול החיישן - ככה קניתי את הרכב, ואחרי שראיתי כיבוי מנוע בסרק בעומס עם מזגן לאחר עזיבת גז - זיהיתי את התקלה והחלפתי את החיישן. כרגע הוא תקין.

2) ניקיתי את מנוע הצעדים, עשיתי "בדיקת חיים" - כשמפעילים סוויץ', המנוע מתחיל לצאת. מצד שני, זה לא אומר הרבה על תקינותו.

אני רואה שאין מנוס מלקחת מנוע צעדים תקין ולוודא שהוא הגורם לתקלה.

שוב תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי תקלה דומה בגלל חיישן טמפרטורה.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4818 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...