Jump to content

Jack_R1

 • פרסום הודעות

  794
 • תאריך הצטרפות

כל מה שפורסם על ידי Jack_R1

 1. אוקיי, אני חושב שהצלחתי לאתר גם את התקלה השניה. היום יצא לי לעצור ולפתוח מכסה מנוע כשהנורה עדיין דלקה. בדקתי מיד מתח טעינה, והוא היה תקין - 13.8. אז ניסיתי להזיז את הקטבים של המצבר, כדי שיתחברו יותר טוב, נגעתי עם מברג - לא שינה כלום. ואז באלטרנטור עצמו הזזתי את אחד משני החוטים שבמחבר (S או L, לא יודע, אבל סביר להניח שזה S, כי L פשוט היה מכבה את הנורה) - והנורה כבתה. הוצאתי את המחבר, השפרצתי ספריי מגעים לשני הצדדים, הדקתי קצת את המגעים של המחבר, וחיברתי בחזרה. מאז נסעתי כבר יותר מ-100 ק"מ והנורה לא נדלקה יותר. מקווה שזה פתר את התקלה סופית. עכשיו רק נשאר להשיג איזה 20 ברגי פלסטיק
 2. את האמת, זה מה שרציתי למצוא בפורום.. ספר רכב מעולה יש לי - 952 עמודים, ואפילו לא סכמת חשמל אחת. מה שאני כן מצאתי - זה שהאלטרנטור מכיל 3 טרמינלים - B, L, S. ממה שמצאתי באינטרנט, זה הפירוש: B - Battery - פלוס למצבר. L - indicator Light - הדק למנורת חיווי. S - battery Sense - חישת מצב מצבר. השאלה היא - איך חישת מצבר עובדת, האם יש שם משהו שרגיש למגעים רופפים. אם אנסה להניע את הרכב, ואז לנתק את המצבר (ולצרוך רק את מה שהאלטרנטור מספק, כדי לראות מה עושה החישה הזאת) - יש איזשהו נזק שאני עלול לעשות?
 3. הרכב שנת 98. קודם כל, תודה על העזרה בשאלה הראשונה. היום פירקתי את המפוח (שהיה קצר מאוד לפירוק ויצא מאוד בקלות), פירקתי את המנוע שלו ממעטפת הפלסטיק, ניקיתי את העלים ואת האבק והחזרתי. עובד נהדר ובשקט. לגבי נורת הטעינה - כמעט "תפסתי" היום את התקלה בעמידה, אבל כשפתחתי את מכסה המנוע, הנורה כבתה. שמתי לב שהיא נוטה להידלק במהמורות ועצירות. חשבתי שאולי מדובר במגע רופף איפשהו, וגם עברתי וחיזקתי את המגעים של המצבר, אבל ממה שאני רואה בסכמאות שבקישור, אין שום מגע רופף במערכת שיכול לגרום לתופעות כאלה - ורצועת אלטרנטור מתוחה מספיק, כך שכנראה שזה לא זה. אוקיי, אחליף\אשפץ אלטרנטור. תודה.
 4. אוקיי, תודה לכולם. אבדוק את כל חיבורי החשמל מהאלטרנטור, אמתח את הרצועה, ואם זה ימשיך - אחבר וולטמטר עם חוטים מהסלון למצבר ואבדוק אם התקלה האמיתית, תוך כדי נסיעה. כשאגיע לטפל ברעש של מפוח - אעדכן בממצאים. שוב תודה ושבת שלום.
 5. שוקל לעשות בדיוק את זה. רק לא עם הכיסאות שלי - אלא למצוא כיסאות מפירוק של אאורה\וולקן דור 2, חדשים ותקינים יותר, ולהחליף. הברזל הזה שתקוע בגב בכסאות של לנטיס F פשוט מרגיז.
 6. אחלה, תודה. יטופל. מה עם התקלה השניה? יש רעיון, למה הנורה יכולה להחליט להציג תקלה אם התקלה לא קיימת? לא מצאתי סכמת חשמל בספר רכב, מישהו יודע, איך בנוי המעגל של הנורה הזאת?
 7. אכן, מפוח. Blower motor באנגלית. תמיד שוכח את השם שלו בעברית. הוא לא רק של המזגן, גם של החימום. משום מה, ספר רכב טוען שאי אפשר להוציא בלי לפרק את הדשבורד, ואני יודע שלפעמים אפשר בכל זאת. אתה כותב מניסיון\היכרות, או תשובה כללית? תודה.
 8. שלום, אוטו חדש אצלי. כבר הורדתי ספר רכב, אבל על שתי אלה הוא לא נותן תשובות, וגם החיפוש לא. ובאופן כללי, הצלחתי למצוא רק אחד שהוא PDF מצולם, ללא אפשרות חיפוש - מה שדי מבאס. תקלה 1: מאוורר מרעיש כשהוא במהירות מקסימלית (4), רעש רעידות\זמזום כזה, די חזק. אין חריקות. במהירויות יותר נמוכות לא מרעיש. מה האפשרויות? מה הסבירות לתקן \ להעיף מבט מבלי לפרק את הדשבורד? תקלה 2: נורת טעינה נדלקת לפעמים, לפרקי זמן קצרים מאוד (שניה-שתיים) ואקראיים, בד"כ תוך כדי נסיעה. טעינה נבדקה, תקינה. לא תפסתי עוד מצב של עמידה שבו הנורה דלוקה, לכן לא יודע אם באמת הטעינה "נעלמת" לשניה או שזה משהו אחר, והאפ
 9. רציתי לעדכן למען הדורות הבאים בסוף ראיתי לנטיס 323F במצב טוב, וקניתי. מושבים קדמיים לא משהו. לא נוראיים, אבל בהחלט לא מדהימים. אולי קצת מילוי ריפוד יעשה להם טוב. כל השאר - אחלה אוטו.
 10. וולקן שנת 93, אני מניח - דור ראשון. אני אכן מאושר מהרכב, הוא עושה את כל מה שאני רוצה ממנו. מושבים נוחים, מנוע חזק, חסכוני יחסית - 1:12 בבינעירוני, 1:9 בעירוני. לא הייתי מחליף ולא משדרג, אם הייתי מראש בוחר יותר טוב את האוטו הספציפי ולא סומך על היכולת לתקן הכל - כי לא הכל ניתן לתיקון באיכות טובה ו\או משתלם. אחת האופציות שאני שוקל - זה באמת לקנות עוד וולקן.
 11. ואני דווקא חושב שהייתי ברור בהודעה... אני לא מסתכל לכיוון הספורט הייעודי - ו-ZX וולקן עם מנוע RFX 8V זה לא בדיוק ספורט. אבל מצד שני, זה גם לא יונדאי לנטרה, לא דייהו רייסר, וגם לא מזדה 3 אוטומט. הדרישות שלי הן - רכב משפחתי קודם כל, אבל רכב משפחתי עם מנוע מספיק חזק כדי לא להחנק בעליות עם מזגן, וכזה שלא יתנדנד ויתהפך אם יבוא לי לקחת פניה על "קצת" יותר מהמהירות המותרת, כמו שוולקן מאפשר לי היום. גם בחירת הרכבים שלי מההודעה המקורית די מצביעה על זה. בקיצור, אתה מחזק את הבחירה בלאנטיס (ספציפית, לאנטיס F, כי אני ממש לא אוהב את הרגילה). אני מניח שהיא גם עונה על דרישות ה-ABS וחלונות חשמל?
 12. אין תקציב, כי הוא חלק מהשאלה - או ליתר דיוק, יש כמה אפשרויות. השאלה קצת מסובכת, מצטער מראש אם ייצא לי ארוך. מה שמעניין אותי - זאת תחזוקה חודשית של לא יותר מ-500 ש"ח על הרכב עצמו, שזה צריך לכלול בלאי, טסט, ירידת ערך וביטוח, ולא צריך לכלול דלק, טיפולים ובלת"מים. למה אני סופר חודשית? כי ככה נכון לספור את זה, וככה גם יש לי מדד - אני יכול לקחת ליסינג מהעבודה וזה יעלה לי ~3K ש"ח נטו בחודש, וזה גם גבול הכדאיות שלי, שאני רוצה להיות מספיק רחוק ממנו. אפשר לחשב דלק בערך לפי 1200 ש"ח בחודש, נניח מיכל בשבוע (1500 ק"מ בחודש) - אני משתדל לעשות עוד פחות מזה, אבל לא תמיד יוצא. בלת"מים, טיפולים ותיקונ
 13. תודה על ההתיחסות, 1) המהירות אצלי אנלוגית - כבל. חיישן מהירות משמש את מחשב המנוע לבקרת סל"ד סרק - בנסיעה מנוע צעדים קצת יותר פתוח מאשר בעמידה. אני מכיר את תקלת קלקול החיישן - ככה קניתי את הרכב, ואחרי שראיתי כיבוי מנוע בסרק בעומס עם מזגן לאחר עזיבת גז - זיהיתי את התקלה והחלפתי את החיישן. כרגע הוא תקין. 2) ניקיתי את מנוע הצעדים, עשיתי "בדיקת חיים" - כשמפעילים סוויץ', המנוע מתחיל לצאת. מצד שני, זה לא אומר הרבה על תקינותו. אני רואה שאין מנוס מלקחת מנוע צעדים תקין ולוודא שהוא הגורם לתקלה. שוב תודה.
 14. תודה על התשובה, יותר מסביר להניח שמחשב דיאגנוזה לא יגיד כלום, בטח אם יש תקלה במחשב רכב. לא נדלקת נורית אזהרה. הכלי שנת 93, מחשב הרכב שלו עתיק. חיישן מצערת היה גורם לסל"ד להשתגע גם עם מנוע צעדים מנותק - בשינוי כמות הדלק המוזרקת. אני יודע שהדרך המוצלחת ביותר היא פשוט למצוא מנוע צעדים להצלבה, אבל מנסה למנוע את הצורך בניסוי הזה. אם לא תהיה ברירה - זה מה שאעשה.
 15. שלום, הרבה מאוד זמן לא ביקרתי.. כפי שכתוב בכותרת, יום אחד החליט האוטו להשתגע קצת - ומאז הסל"ד לא יציב בסרק. הרכב הוא סיטרואן ZX וולקן, מנוע RFX. סימנים: במנוע קר מאוד - בד"כ מתנהג בסדר. עם החימום - מתחילות התופעות הבאות: * לחיצה על גז לפעמים משאירה "עודף גז" - בשחרור הגז ולחיצת קלאץ' הסל"ד עולה עוד, ורק אחרי זה יורד לאט, בד"כ עוצר הרבה מעל סל"ד הסרק התקין. * לפעמים במקום לעצור, הסל"ד מתחיל להתנדנד בין 1500 ל-2000. * לפעמים הסל"ד צונח ל-0. * כיבוי והדלקת הצתה מפסיקים את התופעה והסל"ד מתיצב - עד לחיצת הגז הבאה. * אם המנוע דומם וצריך להניע עם סטרטר - ההנעה לוקחת כמה שנ
 16. אל תערבב ביטוח חובה וביטוח מקיף. שני ביטוחים נפרדים, שתי תביעות נפרדות. אל אחד יש השתתפות עצמית, על השני - לא. אם תרצה לקבל כאב וסבל על תאונה באוטו - הסכום יהיה זהה לסכום שיקבל אופנוען על החלקה קטנה על האופנוע, רק שנהגי רכב פשוט לא יודעים את זה. סמיילי והשאר, אין מה לחפש תמיכה אצל נהגי רכב צבועים, שמצד אחד היו רוצים שאופנועים ייסעו כמו מכוניות, מצד שני רוצים שאף אחד לא יעמוד בנתיב שלהם בפקק, וכשאופנוע במקרה נוסע באופן חוקי - נכנסים איתו חופשי לאותו הנתיב, דוחקים אותו לשוליים ומזל שלא דורסים אותו (לפעמים כן), בלי לחשוב פעמיים בכלל. אם כל האופנועים היו נוסעים כמו מכוניות, היה בכי גדול
 17. יש לי ספר של 306. אם זה כמו ב-ZX (וכנראה זה דומה) - הכבלים הולכים אל מתחת לדשבורד באמצע, בצד בצמוד למנוע. אתה יכול לאלתר תופסן בשביל המעטפת של הכבל - הייתי צריך לעשות את זה בזמנו עבור הקצה של הכבל שהולך לבורר אויר פנימי\חיצוני. אם הכבלים עצמם תקינים - אין שום בעיה לפרק אותם מהיוניט ולבדוק את המהלך שלהם כשאתה מושך \ דוחף אותם עם היד. מה שמחבר אותם ליוניט וגם בצד השני - זה תפסני מתכת קטנים קפיציים.
 18. למה להרוס? זה מחזק את 2 הדברים שכתבתי: 1) טורבו פוגע בהתנהגות ושימושיות הכלי כאופנוע ספורט. 2) זה לעשירים שיכולים להחזיק יותר מאופנוע אחד. נ.ב. אפרופו שיפורי אופנועים לקו ישר, R750 ישן עם מיכל מוסתר ומע' נייטרו היה קיים לפני כמה שנים טובות איפשהו באזור עפולה. זה המקרה הכי ישן של "מפלצת תאוצה" שאני מכיר.
 19. והורסים את ה-tractability של האופנוע, הופכים אופנוע ספורט המיועד להתנהג טוב לבהמה חסרת שליטה. לא מועיל, זה לא כמו ברכב, מנוע לא ידידותי - מתכון לחיים קצרים. למשל: R1 עולה לווילי בלתי רצוני בתאוצה בסל"ד גבוה גם כך, עד הילוך 3 כולל (שזה מעל 200 קמ"ש). כדי להפוך את מה שטורבו יכול לתת לתאוצה - צריך להאריך את בסיס הגלגלים, לשים זרוע אחורית מוארכת - ויכולת התאוצה הנוספת מושגת ע"י פגיעה קשה בהתנהגות הכלי. אמריקאים אוהבים פרוייקטים כאלה, כי ממילא רוב הכבישים שלהם ישרים. אירופאים לא ממש בקטע. אופנועים ספורטיביים נבנים למסלול, והדגש הוא על התנהגות, מגובה בהספק. פגיעה קשה בהתנהגות לא שווה שום שיפור הספ
 20. אל תדליק אותי.. הייבוסה היום נמצא בייבוא סדרתי כבר שנה, וכבר יש כמה יחידות כאלה על כבישי הארץ. האופנוע בעל שוק aftermarket אדיר, כולל אינספור ערכות גדישה (האופנוע מוציא ~250-300 כ"ס יחסית בקלות עם הערכות הבסיסיות הנ"ל, ויש דוגמאות של מעל 450 כ"ס, אבל של טיונרים מקצועיים ורציניים). ברגע שמישהו ירצה - יש ברשת מבחר של קיטי גדישה מוכנים והוראות התאמה. הסיבה לאי קיום של זה בארץ... כי שוק הדו"ג יקר נורא ובעייתי בארץ. להרוס אופנוע ספורט עם ערכת טורבו - אין טעם, ולבנות מפלצת תאוצות טורבו על בסיס הייבוסה - אפשרי, אבל הייבוסה עדיין יקר מדי וזה לא מגיע לאנשים שאוהבים ויכולים לבצע את הפרוייקטים האלה
 21. במנועי R1 יש מחלה של אכילת שמן היישר מהמפעל. לפעמים קורה, לפעמים לא קורה - סבירות של 50%. מכיוון שלא סביר להניח תושבות שסתומים שחוקות היישר מהמפעל (אלא אם כן יש חופש יתר מובנה בתושבות) - האשמה נופלת על גומיות השסתומים. אם באמת תוך זמן קצר האכילה תתחיל מחדש - כנראה שגם המובילים שחוקים, אבל לפני שאני מתכנן לעבור את הגשר הזה, אני אחכה שאגיע אליו. מעברים צרים ביחס למכוניות, וגם בגלל 3 שסתומי יניקה (מעבר יניקה מתפצל ל-3). ציינתי את זה כי זה יכול להקשות על עבודה עם כלים שמספיק טובים לראשי מנוע של רכב עם מעברים גדולים בהרבה. הראש בינתיים מורכב (מפורק מהאופנוע, אבל בשלמותו), לא התחלתי לפרק א
 22. הגדלה או הצרה - תלוי בראש מנוע הספציפי, ואפילו במיקום ספציפי בתוך המעבר הספציפי. בגלל זה כתבתי "שינויים". אני פתוח גם להצעות על מומחים להשחזת שסתומים בצורה טובה ומקצועית ב-CNC או מכשור מתקדם, ומוכן לוותר על פורטינג (אולי בטיול עם האופנוע בחו"ל, מתישהו בעתיד, אעצור באחת הסדנאות הנ"ל).
 23. זאת בדיוק הנקודה. בפורטינג מקצועי לא עושים הגדלות, עושים שינויים. שזה אומר - גם להצר את הסעפת, אם נדרש, במקומות ספציפיים. החלקת מעברים לא מביאה לכלום - הם חלקים גם ככה, אין שם שאריות ייצור, והחלקת "מראה" ביניקה רק גורעת מהביצועים. ולנקות אותם עם נייר 400 אני יכול גם לבד. לכן שאלתי על מומחי פורטינג, כאלה שיכולים להביא לשיפור על פני כל סקאלת הסל"ד. וזה אפשרי (נעשה בחו"ל).
 24. משפצי ראשים אני מכיר בכמויות, גם כאלה שעובדים עם מוסכי אופנועים (בעיקר באזור "משולש סלמה-הרצל-שוקן"). לא שמעתי על אף אחד מהם כמומחה פורטינג. מחפש מקומות ספציפיים ומוכרים בענף רכב, אם יש כאלה. אם אין - אאלץ לפנות למשפצי ראשים שמוכרים לי, או להשתמש במשחת קרבורונדום, אם הם יגידו לי שזה מה שהם הולכים לעשות ממילא. משחת קרבורונדום שוחקת את שני הצדדים להתאמה הדדית - אבל גם הורסת את מבנה הזויות של השחזה מקצועית. אטימה של השסתומים היא תחזיר, בזרימה מסביב לשסתום היא עלולה לפגוע.
 25. אני מנהל פורום טכני בפולגז, למקרה שאתה לא יודע אין בעלי מקצוע בתחום האופנועים וכאלה שקשורים לאופנועים, שיודעים לעשות את העבודה. תחום השיפורים מאוד, מאוד לא מפותח בארץ. לכן פניתי לענף המכוניות. יש לי כרגע את האופציה לשלוח לפורטינג לסדנה מקצועית בארה"ב. עלות - סדר גודל של $1000-1200, כולל משלוח הלוך וחזור. הבעיה היא שזה לא cost-effective, כמו שרשמתי - אבל אפילו השחזת תושבות - זאת עבודה שאין לזלזל בה, ואני לא יודע, מי עושה אותה טוב בארץ (והשחזת תושבות לא טובה יכולה לגרוע הרבה מההספק, כמו שהשחזה טובה יכולה לעזור איתו).
×
×
 • תוכן חדש...