Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ערעור על מבחן נהיגה מעשי(טסט)

dimka_r
שימו לב! השרשור הזה בן 1388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום היה לי טסט שני, הבוחן הכשיל אותי ואני בטוח שלא בצדק.

טסט ראשון-מחכה בצומת לא מרומזר לכניסה לכביש דו סטרי בעל 2 נטיבים, מכוניות מתקרבות במהירות משני הכיוונים, הבוחן הכין את הרגל על הבלם ושאל אותי "אתה לא נוסע?", עניתי לו שיש מכוניות ועדיף אני אחכה כמה שניות ואז נסעתי, כתב בטופס "מעכב את התנועה", ניחא שתקתי, צעיר, טסט ראשון, נגיד.

היום בטסט השני, נסענו, היה פיקס, נטיבים, איטוטים, חוקים חנייה ברוורס (בירידה), הכל מעולה, גם המורה שלי היה בטוח ב100% שאני עובר וגם הבחור השני שהיה איתי שהיה צריך לעשות טסט אמר שאני בדוק עובר, בין היתר כל הבוקר עשיתי 3 שעות נסיעות (כל 30 דק' מורה אחר ד"א כאילו "טסט פנימי"),וכל אחד מהם היה מבסוט לגמריי מהנהיגה שלי, 0 טענות.

מקבל שיחה מהמורה אח"צ, הוא אומר שהבוחן הכשיל וכתב "עבר נטיב ולא הסתכל במראה", למרות שאני בטוח ויודע ב101% שהסתכלתי, וכמובן גם שאוטטתי דבר שגרתי למדי עוד מהשעורים הראשונים, לא חתכתי אף אחד, לא עיכבתי אף אחד, כלומר לא "אי מתן זכות קדימה" לא "מעבר מסוכן" לא "לא חוקי" ולא " 'חתך' " מישהו.

כאילו אין כבר למה להטפל, אז דופקים תירוץ לא קשור כזה.

עכשיו יוצא ככה שעניין המראות, זה עניין של מבט, 3 מראות-2 צדדיות ועילית, מובן מאליו שאולי הוא לא שם לב לזה שהסתכלתי או משהו..כי לא עברתי עבירת תנועה או משהו שאפשר להגיד "הנה לא הסתכלת ובגל זה ככה וככה" או "כמעט ככה וככה", פשוט כאילו "לא הסתכלי" וזהו, מה הסיכוי שאני אצליח לערער על זה?

המורה שלי (שבמקרה גם מנהל הבי"ס) אמר לי שאני אערער, ואחרי חצי שעה התקשרתי אליו שוב והוא אמר "אל תשבור את הראש,יום שני(היום חמישי ד"א) אני אדבר עם מי שצריך נסדר את זה", באמת יכול להיות שהמנהל יכול איכשהו להשפיע על החלטת הבוחן במצב כזה?שישנה את דעתו?שיתנו לי טסט חוזר?

רעיונות?מה יכול להיות אם יכול להיות משהו?מה הסיכוי שערעור כזה יעבור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא אני אסביר לך משהו שלא ימצא חן בעיניך ואני מקווה שזה לא ככה באמת אצלך.

ברחובות לדוגמא, הרבה מהמורי נהיגה מכירים טוב מאד את הטסטרים ועושים מעין שיתוף פעולה על מנת לעשות יותר כסף. המורה אומר לטסטר להכשיל את התלמיד תמורת סכום כסף מסוים. ככה גם הטסטר מרוויח כסף וגם המורה מרוויח כסף בכך שהתלמיד נשאר אצלו עוד. בגלל זה המורה שלך אמר "נדבר עם מי שצריך ויהיה בסדר". ברגע שהוא שמע שאתה רוצה לערער הוא כביכול "ידבר עם מי שצריך".

את כל הדברים האלה אני לא אומר סתם ואני מדבר מניסיון. המורה שלי ברחובות מקושר מאד לטסטרים, ולמרות שעשיתי כמה טעויות בטסט הראשון שלי, אומנם מינוריות אבל בכל זאת, דיבר המורה שלי עם הטסטר ועברתי טסט ראשון ככה.

Renault clio RT 1994

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר בטסט הראשון לדעתי היית אמור לעבור כי בתור נהג חדש השיקול דעת שלך מטה אותך לכיוון הביטחון ולכן העדפת לחכות מספר שניות מאשר להכנס לצומת העמוסה.

לגבי הטסט השני כל הרעיון שאתה מסתכל במראות אתה צריך להראות את זה גם לעשות תנועות ראש שהבוחן ירגיש 100% ביטחון .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, חבר שלי גם ערער על טסט, אומנם בסוף הערעור שלו התקבל אבל זה לקח חודש וזהו זמן החיכיון הממוצע אצל כולם.

אולי פשוט עדיף לחכות שבועיים ולעשות עוד טסט?

אומנם איני מודע למצבך הכלכלי ואולי אתה לא מוכן להוציא עוד 300 ש"ח על טסט אבל בכל זאת, הערעור יקח יותר זמן מלעבור בטסט הבא...

"Life Is Like a Box Of Choclate, You Never Know What You Gonna Get"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לשמוע את דעתי, אל תערער.

מהסיבה הפשוטה, לערעור שלך יקח חודש בערך עד שתקבל תשובה (בזמן הזה לא תוכל לגשת לטסטים) ובמידה ואכן "תנצח" בערעור לא תצטרך לשלם רק את האגרה, אבל בכל זאת תצטרך לשלם על "שכירת הרכב" מהמורה לזמן הטסט.

בכל מקרה, חבל על המאמצים, מילה שלך מול מילה של טסטר ועוד על הסתכלות במראות...אבוד לך.

בהצלחה, תמשיך לטסט הבא בתקווה שתעבור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, ככה זה. נכשלתי 3 טסטים ראשונים, למרות שב2 האחרונים נהגתי פיקס. אבא שלי התקשר למורה שלי ודיבר איתו בתקיפות נקרא לזה והפלא ופלא טסט הבא עברתי(עם אותו טסטר מהטסט השני). אני לא יתפלא אם יש קומבינות בין המורים לחלק מהטסטרים

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המורה נהיגה שלי הסביר לי שלפעמים הנבחן לא עושה טעות משמעותית כמו להיכנס לצומת מהר או לשרוף אדום, פשוט הבוחן מתרשם שהנבחן לא ברמה מספקת, לא מספיק בטוח על הכביש ולא מוכן לקבל רישיון, אז הוא מנפיץ איזה משהו שכביכול עשית למרות שאולי הסתכלת במראה 100% מהפעמים.

אין מה לערער, תעשה עוד כמה שיעורים, ותיגש לעוד טסט

Auto Emoción

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא אני אסביר לך משהו שלא ימצא חן בעיניך ואני מקווה שזה לא ככה באמת אצלך.

ברחובות לדוגמא, הרבה מהמורי נהיגה מכירים טוב מאד את הטסטרים ועושים מעין שיתוף פעולה על מנת לעשות יותר כסף. המורה אומר לטסטר להכשיל את התלמיד תמורת סכום כסף מסוים. ככה גם הטסטר מרוויח כסף וגם המורה מרוויח כסף בכך שהתלמיד נשאר אצלו עוד. בגלל זה המורה שלך אמר "נדבר עם מי שצריך ויהיה בסדר". ברגע שהוא שמע שאתה רוצה לערער הוא כביכול "ידבר עם מי שצריך".

את כל הדברים האלה אני לא אומר סתם ואני מדבר מניסיון. המורה שלי ברחובות מקושר מאד לטסטרים, ולמרות שעשיתי כמה טעויות בטסט הראשון שלי, אומנם מינוריות אבל בכל זאת, דיבר המורה שלי עם הטסטר ועברתי טסט ראשון ככה.

הרבה בילבולי מוח בהודעה אחת.:???:

ההבדל בין גאונות לטיפשות הוא ,

שלגאונות יש גבולות . ( אלברט איינשטיין )!

Mazda 3 2.0!!:twisted::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערעור על טסטים הוא כואב ראש לא קטן,אל תצפה שיעבירו אותך,הגג שיבואו לקראתך זה טסט הבא חינם.

גם אני בטסט השני הייתי צריך לעבור,הכל עבר חלק ופתאום בצהריים קיבלתי את המכה שהודיעו לי שנכשלתי,חשבתי שרישיון כבר לא יהיה לי,הייתי בטוח שנהיגה טובה מזו אני לא יכול לתת,ירד לי כל החשק מהנהיגה.

לטסט השלישי בכלל לא קמתי לשיעור נהיגה,לא התרגשתי,לא עשיתי את מה שעשיתי לפני 2 הטסטים הראשונים(מתיחות,קפה,תפילות וכו'),באתי חצי רדום עם הרבה חוסר אכפתיות,בטסט נתתי את מה שאני יודע ואת מה שלמדתי בשיעורי נהיגה,עבר לי חלק ואפילו קיבלתי מילים טובות מהטסטר,כמובן עברתי.

עזוב אותך מהטסט הזה,תעשה שיעורים לקראת הטסט הבא,אל תתרגש יותר מדי,גם אל תחפף יותר מדי,שיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...
ערעור על טסטים הוא כואב ראש לא קטן,אל תצפה שיעבירו אותך,הגג שיבואו לקראתך זה טסט הבא חינם.

גם אני בטסט השני הייתי צריך לעבור,הכל עבר חלק ופתאום בצהריים קיבלתי את המכה שהודיעו לי שנכשלתי,חשבתי שרישיון כבר לא יהיה לי,הייתי בטוח שנהיגה טובה מזו אני לא יכול לתת,ירד לי כל החשק מהנהיגה.

לטסט השלישי בכלל לא קמתי לשיעור נהיגה,לא התרגשתי,לא עשיתי את מה שעשיתי לפני 2 הטסטים הראשונים(מתיחות,קפה,תפילות וכו'),באתי חצי רדום עם הרבה חוסר אכפתיות,בטסט נתתי את מה שאני יודע ואת מה שלמדתי בשיעורי נהיגה,עבר לי חלק ואפילו קיבלתי מילים טובות מהטסטר,כמובן עברתי.

עזוב אותך מהטסט הזה,תעשה שיעורים לקראת הטסט הבא,אל תתרגש יותר מדי,גם אל תחפף יותר מדי,שיהיה בהצלחה.

אני מקווה מאוד שאתה צודק..

אני נכשלתי שלישי והמורה שלי כן אומר שאני נוהג טוב ויכול לעבור בקלות.. אבל אני לא יודע מה השתבש בשלושה טסטים..

ואני גם מתחיל לאבד את החשק לרישיון ולנהוג.. :cry:

מחפש רכב זול ואמין שיקח אותי למקום העבודה ויחזיר בשלום

תודה :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בא לי להרחיב יותר מדי כדי שלא תשאלו שאלות חח

קומבינות בין המורי נהיגה לטסטרים יש ולא מעט.

בזה אתה יכול להיות בטוח.

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest רונן יצחק

אני חושב שעניין ה"קומבינות" הוא בלבול מוח ופראנויות. אם יש למישהו הוכחה, אנא ייגש עם זה למשטרה. עד אז, אנא לא לבלבל מציאות עם דמיונות.

לפני כשלושה שבועות התקיים הטסט האחרון שלי. במהלך הנסיעה עצר רכב מולי, ובמבט במראה השמאלית ראיתי שקיימת תנעה מאחוריי, לכן לשם הסר ספק עצרתי אחרי הרכב, וחיכיתי לעיתוי הנכון לעקוף. הבוחן (שנראה קשוח וחיפש אותי על כל דבר קטן) תהה למה עצרתי. הסברתי לו שעצרתי כי ראיתי תנועה בשמאלי, לא חשבתי שאני יכול לעקוף בביטחון ולכן לשם הסר ספק העדפתי לעצור. בנוסף, הוא פעמיים תהה למה הורדתי יד מההגה כדי להעביר הילוך (הילוך לראשון, לצורך עצירה - הוא ציפה שאעביר להילוך ראשון לאחר עצירתו המוחלטת של הרכב) - בפעם השנייה שהעיר לי על כך הסברתי שהמטרה שלי הייתה להוריד לשני לאחר האטת מהירות, ולא להילוך ראשון. הוא הנהן כמבין.

למרות הערותיו, עברתי את הטסט. אז אל תתייאש. למרות האכזבה, זה יקרה גם לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מר רונן יצחק...

סמוך עליי שיש לי מקור מוסמך שאני אומר לך שיש קומבינות

סוף סיפור בעניין :)

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...