Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בין אוטו לקטנוע (20 אלף שקל לא כולל ביטוח)

Rakuel
שימו לב! השרשור הזה בן 5112 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

מכרתי לפני פחות משבוע את מה שנשאר מהסוזוקי ליאנה שלנו והתחלקתי בסכום חצי חצי עם ההורים, שהם אלו שהביאו לי את האוטו.

כרגע יש לי בסביבות ה30 אלף שקל כולל הכספים של הביטוח, לאוטו ב20 אלף שקל, ביטוח ויישור קו בשאר הכסף.

ההתלבטות שלי היא כזאת:

יש לי רישיון A1 על אופנוע, וB על רכב.

מצד אחד אני רואה את הקטנוע (Joyride 200, חלום שלי) ככלי רכב חסכוני, בעל עלויות טיפול נמוכות מאלה של אוטו (קטנוע חדש מהחברה, ממש "בתול". לא צפויות בעיות בשנה הקרובה) אין את הסיבוכים של הפקקים, מציאת מקומות חניה והוא חסכוני מאוד בדלק (32 ק"מ לליטר? זה נשמע מעולה!). מצד שני, הוא לא כל כך בטיחותי והביטוח יקר מאוד (קרוב ל10 אלף שקל מקיף + חובה).

ב20 אלף שקל לעומת זאת, אני יכול להביא רכב שנת 98-02 עם קילומטרז' נמוך יחסית (בסביבות ה100 אלף, על הליאנה שנת 2002 היה לי 105) אבל מן הסתם שיהיו לרכב תקלות שונות ומשונות שהתיקונים שלהם יצאו מהכיס שלי, אין את ההרגשה שהרכב "חדש" מהאולם תצוגה ושאתה הראשון שעולה עליו, והצריכת דלק תחרפן אותי (אם על הליאנה שלי הצריכה הייתה 1:11, בטח על איזה פיג'ו 206 היא תהיה נמוכה יותר).. על הליאנה הוצאתי 250 שקל בשבוע על הדלק, ואני ממש מתון על הכביש (פוזות אי אפשר לעשות על הרכב הזה P: ) עם הרכב החדש אני כנראה אחלה במחלת הרגל הכבדה על הגז, והמצב יתדרדר.

מה אתם הייתם עושים במצב שלי?

אני מניח שיש פה אנשים שעברו את ההתלבטויות האלה, ויכולים לעזור לנהג צעיר לפתור אותם.

תודה רבה וחג שמח לכולם :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי עדיף רכב למרות העלות הגבוהה של הדלק,

עם כל היתרונות של הקטנוע (וישנן הרבה), לדעתי לא כדאי לוותר על הבטיחות. מספיק מפגר אחד בכביש שלא ישים לב אליך בשביל שתגיע לעולם שכולו טוב, או שתהיה נכה לכל החיים.

כבר כמה פעמים אנשים לא שמו לב אלי (ברכב!) וסטו לי לתוך הנתיב - רק עירנות שלי ומזל מנעה תאונה בטוחה ברגע האחרון, אז תחשוב מה זה כשאתה על קטנוע.

פרט לעניין הבטיחות שלדעתי הוא החשוב ביותר, ברכב אפשר לקחת 5 אנשים כשצריך כמו כן העלות הנמוכה של הדלק בקטנוע מתקזזת עם העלות הגבוהה של הביטוח ויש גם רכבים חסכוניים יחסית.

חג שמח שיהיה 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי עדיף רכב למרות העלות הגבוהה של הדלק,

עם כל היתרונות של הקטנוע (וישנן הרבה), לדעתי לא כדאי לוותר על הבטיחות. מספיק מפגר אחד בכביש שלא ישים לב אליך בשביל שתגיע לעולם שכולו טוב, או שתהיה נכה לכל החיים.

כבר כמה פעמים אנשים לא שמו לב אלי (ברכב!) וסטו לי לתוך הנתיב - רק עירנות שלי ומזל מנעה תאונה בטוחה ברגע האחרון, אז תחשוב מה זה כשאתה על קטנוע.

פרט לעניין הבטיחות שלדעתי הוא החשוב ביותר, ברכב אפשר לקחת 5 אנשים כשצריך כמו כן העלות הנמוכה של הדלק בקטנוע מתקזזת עם העלות הגבוהה של הביטוח ויש גם רכבים חסכוניים יחסית.

חג שמח שיהיה 8)

תודה רבה על התשובה המהירה,

אתה בהחלט צודק בעניין הביטוח.. התייעצתי עם הסוכן ביטוח שלי והוא אמר פחות או יותר אותו דבר..

מוזר, הייתי בטוח שאנשים מהסוג הזה ינסו להרוויח כמה שיותר, אבל מסתבר שהוא יצא אחלה איתי.

איזה רכבים יש בטווח ה20K שקל?

הרכב שהעיניים שלי נתפסו עליו הוא פיג'ו 206, שנראה פשוט מדהים (עם הפנסים השקופים מאחורה).

איזה עוד רכבים יכולים להכנס בתקציב?

3 דלתות \ 5 דלתות ממש לא משנה לי..

ידני זה פלוס ענק ושתהיה חסכונית בדלק עד כמה שניתן.

וכמה שפחות הוצאות אם אפשר (יפניות מישהו?),

ואם אפשר שיהיה את הלוק המודרני שיש לפיג'ו 206 (שלא תהיה מרובעת כזאת כמו האאודי והסובארו הישנות למיניהם).

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הצרכים שלך, אתה רווק? מי הולך לנסוע באותו חוץ ממך אם בכלל?

יש לי HD125 תענוג של כלי בנסיעה עירונית בלבד! אבל! מסוכן מאוד מאוד, במיוחד בחורף (בחורף אני לא נוסע עליו אלא עובר לרכב שלי בלבד)

כמו שאמרו לך תחפש רכב שמור וקנה אותו, או תדחה את הקנייה בכמה חודשים ותנסה לחסוך קצת כסף (אם אפשרי) ולקנות משהו ב30K אני חושב שזה עשוי לשנות קצת את התמונה בנושא האפשרויות שיעמדו לרשותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי התלבטות דומה, בחרתי באוטו.

דבר ראשון ג'ורייד זה לא כזה כלי חלומי זה סתם עוד תחבורה בסיסית, צריכת דלק שציינת זה אולי בנסיעה כמו של סבא, וממש לא בטיחותי.

באוטו אתה משייטמ במהירות של 120-140 בכביש מהיר (כמובן שיש תנאים מתאימים) ואל תגיד לי שטתה נוסע 90 מו שהשלט מציין כי זה נדיר למצוא אנשים כאלו, בטוסטוס 200 שלך 130 זה עם אתה סוחט את הגז וככה אתה משיג צריכת דלק גבוהה ובלאי גבוה, אל תשכח את עניין ההרצה בכלי חדש שתסע כמו קשיש בחודשים הראשונים (תלוי בקילומטרז שאתה עושה).

טוסטוס זה כלי עירוני בעיקר, עם הנסיעות שלך הם בעיר והסניעה שלך היא נסיעה קצרה לעבודה אבל מלווה בהרבה פקקים זה כלי אידיאלי, חוץ מזה אל תקחל טוסטוס, בכביש המהיר אתה תקרע את המנוע בשביל לעמוד בקצב התנועה ועם תחליט שלא לקרוע אותו אתה תסע בפחד סביב המכוניות שטסות סביבך, אחרי נסיעה ארוכה הוא ממש לא נוח, איחסון זה בעיה בפני עצמה, בקיצור לא מומלץ.

אי אפשר

לעומת זאת רכב יעמוד במשימות האלו שהצבתי לקטנוע, וגם יעשה זאת בנוחות בטיחות פרקטיות ואפילו כיף (מערכת שמע וכו').

עוד קו מחשבה הוא שהטיפולים אולי זולים אבל נעשים בתדירות נמוכה יותר, למשל באוטו זה נע בין 10-15 אלף או שנה בקטנוע זה 4 אלף ק"מ או מספר חודשים קטן. ועוד קו מחשבה זה שכלי חדש הוא באחריות אז שנה ראשונה זה חוסך.

בקיצור קטנוע זה תחבורה בסיסית עירונית נטו ולא יותר מזה.

וכאחד שיש לו רישיון גם לa1 וגם לb ונסע על לא מעט כלים ורכבים על אף הגיל הקטן שלי יחסית אני יכול להגיד לך שבשבילי דו"ג זה כלי פנאי, וקטנוע זה כלי עירוני זול למרות שאני מעדיף כל יום אוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5112 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...