Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו מגאן II 2006 נזילת שמן בית טרמוסטט

eyal-gr
שימו לב! השרשור הזה בן 3346 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי רנו מגאן 2006 שקניתי לאחרונה. אחלה אוטו. מרוצה.

אבל השבוע פתחתי מכסה מנוע וראיתי מלא שמן על בלוק המנוע. ממש בריכות קטנות בחריצים של הבלוק.

נהיה לי חושך כי קודם היתה לי טויוטה ולא ידעתי מה זה תקלות בכלל :)

בכל מקרה הלכתי למוסך של רנו ברחוב מיטב בתל אביב (איפה שצילמו את הפרסומות עם לאון רוזנברג :) ושם מנהל המוסך אמר לי שיש בעיה עם בית הטרמוסטט. שברכב זה הוא עשוי מפלסטיק (??!!!) והוא מתרחב ומתכווץ לפי חום הרכב ולאט לאט מתחיל לנזול ממנו שמן. מאוד מכעיס כי אני צריך לשלם עכשיו קרוב ל2000 שח על טעות של מהנדס רכב צרפתי.

מה שמוזר לי זה שלרכב יש בסך הכל 46 אלף קילומטר ואני בכלל לא בטוח שעוד שנה זה לא יקרה שוב גם אחרי שאחליף חלק.

האם אתם חושבים שעלי לשלם את ה 2000 ולהחליף את החלק?

האם אתם חושבים שאפשר להסתפק בחלק תחליפי שעולה 200 שח בלבד?

האם זאת בעיה מוכרת ברנו מגאן? לא מצאתי על זה חומר בקארספורום.

תודה

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע לך לפנות למוסך לא מורשה יבואן, כדי לחסוך בעלויות .

אני מכיר שני מוסכים כאלה, שמתמחים ברכבים צרפתיים:

http://www.shaft.co.il/

http://www.musach.co.il/DetailsPrints.asp?id=580

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שידוע לי בטרמוסטט עוברים מים ולא שמן.

רובר 214 SI למכירה אלפא 75 טורבו למכירה

"הפחד הוא רק תחושה, האומץ לנסות - זאת המעלה" (א.איינשטיין).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לדעתי עוברים בטרמוסטט מים ולא שמן.

חוץ מזה? איך הגעת מחלק מקורי שעולה 2000 שקל לתחליפי שעולה 200 שקל? איזה חלק זה בכלל? הטרמוסטט? מקורי גם 200 שקל לא יעלה לך

Renault clio RT 1994

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לדעתי עוברים בטרמוסטט מים ולא שמן.

חוץ מזה? איך הגעת מחלק מקורי שעולה 2000 שקל לתחליפי שעולה 200 שקל? איזה חלק זה בכלל? הטרמוסטט? מקורי גם 200 שקל לא יעלה לך

שבת שלום

זה לא התרמוסטט זה הבית כולו

והוא משמש מעין קולר לשמן

מקורי במורשה כולל החלפת נוזל קירור שנדרשת

זה המחיר משוער

שא ברכה

אמר אחד מחכמי הפורום: המשותף לזול, זוגלובק, וזבל

הוא: הנקניקיה

MARIN MOUNT VISION 5.8

"אם לא תיתן לזה למות זה לא יתן לך לחיות"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2000 למקורי לעומת 200 לתחליפי?נישמע הזוי,אני חושב שתחליפי יחזיק שנה במצב הכי הכי גרוע,ככה שב2000 שקל אתה יכול להחליף אחד כל שנה במשך 10 שנים:lol: (לא מאמין שתחזיק את הרכב כ"כ הרבה זמן)-לכן הייתי ממליץ על תחליפי (במידה ולא קיים נזק צפוי לדברים אחרים עקב החלק הזול הזה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש המלצה לעניין... להחליף תחליפי ולדאוג תמיד מתי הוא ינזל ולהכנס שוב למוסך לתיקון (יום עבודה, מונית, יש גם עבודה ועוד חלקים כמו נוזל קירור ואטמים) ולדאוג מתי החלק יכשל (דווקא בטיול ביום שבת לצפון) ויש סיכוי שהמנוע יעבוד ללא שמן ונזק גדול יותר יהיה.

קצת שיקול דעת לפני שנותנים עצות מבלי שיודעים באמת מה מסתתר מאחורי החלקים, עלותם ואמינותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו! איזה כיף. זאת היתה ההודעה הראשונה שלי בפורום ואני שמח לראות שיש כאן אחלה אנשים שאכפת להם והם אוהבים לעזור. תודה.

קראתי עוד מלא חומר וראיתי שיש בחור אחד אפרים שמו שהוא מומחה לרנו. אפרים אם אתה קורא את ההודעה אז בבקשה תענה ותתן את דעתך המלומדת.

כמובן ששאר העזרה היא גם מלומדת וחשובה ובגלל שראיתי שזה נושא שמעניין אז ירדתי לאוטו עם מצלמה וצילמתי תמונות של הנזילה. מקווה שזה עוזר לכם להבין ממה הנזילה.

נכון לעכשיו אני חושב שאין לי ברירה אלא להוריד את ה2000 שח האלו ולקוות שזאת תהיה התקלה האחרונה באוטו הזה.

תנו דעתכם לתמונות

GLGLZ אנא תן דעתך לחלק תחליפי במקום מקורי. לפי הודעתך אני מבין שאתה מכיר את הבעיה.

תודה

אייל

leak1 above.jpg

leak2 side.jpg

leak3 part.jpg

leak4 handt.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא השארתי את האוטו שם להרבה זמן. כך שלא יכלו לבצע ניקוי והערכה. אבל עושה רושם מאיך שמנהל המוסך בדק את זה שזאת הבעיה והיא בעיה נפוצה ברכב הזה. הוא אפילו אמר שהוא היה צריך להחליף במגאן שלו.

אני מבין שאין לי ברירה ועכשיו כבר אחרי כמה ימים אני משלים עם העובדה שאני הולך להפרד מ2000 שח.

תודה על העזרה,

אעדכן את הפוסט כדי שמי שרוצה לקנות רנו בעתיד יקרא ויראה ויהיה מודע ל2000 שח שהוא הולך להוריד. ואז הוא יקנה טויוטה :)

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב

אצל כל יצרן יש תקלות, וחלקים שמידי פעם כושלים.

זה גם ענין של הרבה מזל.

וזה בטח לא השיקול אם לקנות רכב או לא.

אני מקווה שלא תחווה דברים כאלה, אבל אם חס וחלילה

תהיה מעורב בתאונה אתה תבין שהרנו בטיחותית ברמה שאין דומה לה.

גם טויוטה לא נקייה מכשלים ותקלות כפי שידוע

לחלק מקורי במוסך מורשה יש אחריות שנה כולל העבודה, ועדיף במרכזי.

שא ברכה

אמר אחד מחכמי הפורום: המשותף לזול, זוגלובק, וזבל

הוא: הנקניקיה

MARIN MOUNT VISION 5.8

"אם לא תיתן לזה למות זה לא יתן לך לחיות"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי,

הייתי במוסך, תיקנו והחליפו את בית הטרמוסטט. המנוע היה מלא שמן אז גם ניקו טוב את הכל.

שהעלו על הליפט מצאו שצריך גם להחליף את התושבת מנוע התחתונה שנקראית גם זרוע במגאן. נתתי אישור בגלל שמנהל המוסך אמר שחייבים ושהוא לא יחייב על העבודה. אז אמרתי יאללה, עוד 800 שח לחשבון.

בסוף היום צילצלו להודיע לי שהמגאן מוכנה. ואז קרה משהו נורא מוזר מבחינתי.

באתי למוסך ורציתי לראות את מה שעשו לפני שאני משלם, אז הרמתי מכסה מנוע והיה לי מוזר לראות מתחת למנוע את .... הכביש.

לפי הצילומים וההתבחבשות שלי בנושא ידעתי בזכרון שלי שלא ראיתי את הכביש לפני הטיפול. אז שאלתי את מנהל המוסך איפה הרצפה מפלסטיק שהיתה מתחת למנוע? ואז הוא אמר לי שהם רצו לנקות אותה אבל היא היתה מאוד מלוכלכת אז בכל מקרה הוא רצה שאחזור לביקורת ואז הוא תכנן להחזיר לי את הרצפה. (אתם קולטים? ) אז שאלתי אותו בתמיהה, יש עוד משהו שהוצאת מהמנוע או מהאוטו שלא החזרת ועדיין לא אמרת לי עליו??? אז הוא אמר שהוא תכנן להגיד לי שאשלם ושנגמור את הסיפור. מה שנשמע לי תמוה. אז התווכחתי איתו איך הוא יזכור לשים לי את הרצפה שאבוא לביקורת אז הוא אמר לי שהוא יזכור ושיהיה לי אמון בבני אדם קצת יותר... אחרי ויכוח סוער הכרחתי אותו לחתום על החשבונית ולרשום שבביקורת צריך להחזיר את הרצפה שקרויה "בטנה" בשפת הרנו. מרוב עצבים לא שמתי לב שהוא כמובן חייב על העבודה של החלפת תושבת המנוע אחרי שהבטיח שלא יחייב. בקיצור מאוד התאכזבתי מהמוסך הזה. היום התקשרתי אליהם וענה לי מישהו אחר, אמרתי לו שחייבו אותי על העבודה אז הוא אמר שישלחו צ'ק אחרי שיבררו שזה באמת מה שהיה ועוד אמרתי לו שאני אבוא ביום ראשון להרכיב חזרה את הרצפה אז הוא אמר שאין בעיה ושאבוא.

מצטער שאני טוחן לכם את השכל עם זה אבל זאת בדיוק הבעיה שלי עם מכוניות לא אמינות כמו רנו. כי זה לא רק זה שהן מתקלקלות מבחינה טכנית ומכאנית זה גם מצריך אותי להתלכלך בויכוחים מיותרים עם אנשים שאני לא מכיר ולא בא לי על זה. עם רכב אחר יותר אמין הייתי נפגש עם המוסך פעם בשנה, אולי מוריד איזה אלפיה או 2 אבל פעם בשנה זה בדיוק המינון שמספיק לי.

תודה על ההקשבה

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל יש לי את אותה הבעיה בדיוק עם אותו רכב ואותו שנתון, רק לי אמרו שנוזל מים על בית הטרמוסטט. מוזר... אבל עשיתי בירורים לפני כן ובחרתי מוסך מורשה טוב ומומלץ בת"א. והשבוע אני הולך לתקן זאת, אבל שאלה אחת נותרת פתוחה והיא: מה קורה אם לא מחליפים את בית הטרמוסטט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לי אמרו שנוזל מים על בית הטרמוסטט. מוזר...

דויד, למה רק עכשיו הגבת? חבל שלא התחברנו קודם. אני לא מבין מה הכוונה נוזל מים על בית הטרמוסטט? מה הסימפטום אצלך? אצלי כל בלוק המנוע והאיזור שמתחת לבית הטרמוסטט היה מלא שמן. ולשאלתך אם לא תחליף את החלק הזה אז אצלי אמרו לי שהשמן ימשיך לצאת ולאט לאט יאזל לכן חייבים להחליף את זה. אם אצלך יש תופעה אחרת שאני לא כל כך מבין מה היא ("נוזל מים על הטרמוסטט") אז אולי אתה לא חייב להחליף. התייעץ עם המוסך.

מה שכן אני מחזק את ידייך על החלטתך ללכת למוסך אחר מזה שאני הלכתי. (מוסך רנו ברחוב מיטב בתל אביב) ותשב להם על הראש שידעו שאי אפר לעבוד עלייך.

(הערה כנגד תביעת דיבה-לא מתכוון להשמיץ את המוסך ברחוב מיטב, אני התאכזבתי, יכול להיות שלמישהו אחר זה אחלה מוסך.)

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3346 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...