Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן מנוע מומלץ - טויוטה קורולה

sh1
שימו לב! השרשור הזה בן 5217 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כשאני קניתי את הרכב לחץ הצמיגים וסוג שמן המנוע היה שונה בתכלית בספר הרכב שהופיע בעברית של היבואן,מאשר מה שהופיע באנגלית בספר הרכב של היצרן.בספר היבואן היה רשום 35 מאחורה ו38 מקדימה,ואילו בספר היצרן באנגלית היה רשום 30 ו 32,בהתאמה.כנ"ל לגבי סוג השמן שהיה שונה לגמרי.

לדעתי עקב המורכבות של תרגום חוברות גדולות שכאלה,ומתוך רצון "להתאים את הנתונים למציאות החמה בארץ",היבואן פשוט "מעגל פינות" בנושאים מסויימים (כגון לחץ האוויר והשמן).

אני ממליץ לך להיצמד אך ורק לספר היצרן באנגלית במידה והוא קיים אצלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שאלה לפותח השרשור :

למי אתה מאמין יותר ליפני שתכנן את האוטו וקבע ששמים 5W30 (היפנים בודקים טוב לפני שהם קובעים משהוא)

או ליבואן של הרכב 10W30 ? (ישראלי שחושב כלכלית)

בברכה . אבי !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאן קצת חוסר דיוקים. אין שום קביעת יצרן לרמת הצמיגות מדוייקת, אלא רק המלצה לדרגה מומלצת וטווח רחב של צמיגויות בהתאם לאקלים הסביבתי, ההמלצה לשמן דק היא רק למטרת זימזום זיהום אויר ותצרוכת דלק משופרת לכאורה, כאשר גם שמן בדרגת 10W40 נופל בהגדרת היצרן וגם 10W30, הצמיגות שבחר היבואן מבלי לעגל שום פינה, מתאים לפי היצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דניאל שלום !

1)קודם כל אני חייב לציין אותך לשבח על התשובות המהירות וזה שאכפת לך !!

2) לגבי קביעת יצרן לגבי שמן לקורולה חקרתי באתרים בחו"ל ראה מסמך מצורף שתרגום קצר אומר תשתמש בעדיפות בשמן

5W30 ואם אין באפשרותך אז תשים 10W30 אבל בהיזדמנות ראשונה תחזור ל 5W30 זה מה שכתוב תקרא

3)הנושא הזה מאוד הטריד אותי אז חקרתי אותו במשך מספר ימיםon vehicle inspection.pdf

מקווה שעזרתי

בברכה . אבי !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הצמיגותיות שמופרטות במסמך לא מדובר בדגם טויוטה שנמכר בארץ אלא בצפון אמריקה. אני מניח שלדגמים שנמכרים בארץ ההמלצה תהיה מעט שונה, כדאי לבדוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזמנתי דיסק מחול שנקרא Toyota Corolla Workshop Manual-2004 והוא מכיל את כל המידע על הקורולות בדגמים

האלה דיסק זה כולל 1838 עמודים המסבירים איך מפרקים את הטויוטה לגורמים . דרך אגב ככה גם למדתי על הסובארו

אימפרזה ולמדתי משם המון

לגבי השמן הבהרה אחרונה אפשר לשים 10W30 ו 20W50 אבל השמן הכי הכי טוב לקורולה לפי זה שתכנן את האוטו הוא

5W30 המועודף. אם לצטט את מתכנן הרכב. לא משנה באיזה ארץ אתה .ואני לא מבין למה ההתלבטויות של החברה מהפורום תסמכו על מתכנן הרכב ועל המלצותו

אף אחד לא השקיע בדיקות לסוג השמן המועדף כמו מתכנן הרכב

דרך אגב לכל חברי הפורום מי שצריך לדעת משהוא מהדיסק אשמח לעזור

בברכה . אבי !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזמנתי דיסק מחול שנקרא Toyota Corolla Workshop Manual-2004 והוא מכיל את כל המידע על הקורולות בדגמים

האלה דיסק זה כולל 1838 עמודים המסבירים איך מפרקים את הטויוטה לגורמים . דרך אגב ככה גם למדתי על הסובארו

אימפרזה ולמדתי משם המון

לגבי השמן הבהרה אחרונה אפשר לשים 10W30 ו 20W50 אבל השמן הכי הכי טוב לקורולה לפי זה שתכנן את האוטו הוא

5W30 המועודף. אם לצטט את מתכנן הרכב. לא משנה באיזה ארץ אתה .ואני לא מבין למה ההתלבטויות של החברה מהפורום תסמכו על מתכנן הרכב ועל המלצותו

אף אחד לא השקיע בדיקות לסוג השמן המועדף כמו מתכנן הרכב

דרך אגב לכל חברי הפורום מי שצריך לדעת משהוא מהדיסק אשמח לעזור

היי

למה לא לשים 5W40, יותר מתאים לישראל לא?

האם קיים 5W30 חצי סינטטי?

TOYOTA COROLLA 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך !

1) אני חושב שדניאל מיצא את כל האינפורמציה לגבי השמנים הכי טוב שאפשר אז כל מילה שלי מיותרת

2)לגבי 5W30 זהוא שמן יחסית חדש למנועים חדשים לא ידוע לי על חצי סינטטי מסוג זה

3)תבדוק בבקשה על מדיד השמן שלך אם יש לך על הידית העגולה הצהובה אם יש לך נקודה ירוקה ותגיד לי

בברכה . אבי !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

למה לא לשים 5W40, יותר מתאים לישראל לא?

האם קיים 5W30 חצי סינטטי?

אם היית קורא את השרשור, היית רואה שכתבתי שה 5W-30 של MOBIL הוא חצי סינטטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך !

1) אני חושב שדניאל מיצא את כל האינפורמציה לגבי השמנים הכי טוב שאפשר אז כל מילה שלי מיותרת

2)לגבי 5W30 זהוא שמן יחסית חדש למנועים חדשים לא ידוע לי על חצי סינטטי מסוג זה

3)תבדוק בבקשה על מדיד השמן שלך אם יש לך על הידית העגולה הצהובה אם יש לך נקודה ירוקה ותגיד לי

היי

אני די השתכנעתי ובטיפול הבא אני אעבור ל 5W30 לפי המלצת היצרן.

הבנתי שאתה משתמש בסינטטי מלא, מאיזה קילומטרז' התחלת לשים אותו?

אני שואל את זה, כי בטיפול הבא שלי הרכב יעבור 100.000 ק"מ ולא יודע האם כדאי לשים סינטטי מלא

או שאני אחפש חצי סינטטי של MOBIL.

TOYOTA COROLLA 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5217 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...