Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הדבקת והצמדת פרסומות לרכבכם ללא אישור- מה דעתכם?

zepnik
שימו לב! השרשור הזה בן 2800 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמו שאתה אומר, עם מערכת המשפט בישראל זה כנראה תופס, אז למה שזה יעניין את בעל המוסך?

אולי כי הוא רוצה שיהיו לו לקוחות חוזרים ולא פראיירים מתחלפים.

יכול להיות שבישראל, זה לא מה שבעל מוסך רוצה.

ובלי קשר יש לי אנטי לפרסומות ואני לא לובש שום דבר עם מותג.

כנ"ל.

זה זלזול.

נכון מאד. משום מה קשה להם להבין שהרכוש שלי שייך לי ולא להם.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 389
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

לא נראה לי שזה מה שמוסך חכמולוג מחפש. הוא רוצה לפרסם את עצמו על כמה שיותר מכוניות, כנראה זה חשוב לו יותר מלקוחות חוזרים (לא שפתאום לכל הנהגים אכפת מהאסטתיקה של לוחית הרישוי ואף אחד לא יחזור לשם).

1. אתה מתעלם מנושא השרשור הזה, לבנאדם שפתח את השרשור, סביבו כל הדיון הזה מתרחש, קדחו בפגוש.

תקרא שוב את ההודעה הראשונה של השרשור הזה. הוא מתייחס גם לתופעת הפרסומות בכלליות, לא רק לזה שקדחו לו בפגוש. מתי כתבתי שזה בסדר לקדוח בפגוש?

2. אני צריך לבקש גם שלא ישתמשו ברכב שלי כדי להבריח סמים בזמן שהוא אצלם? אולי שלא ישתמשו בו כמונית לסודנים? ולשחק איתו מכוניות מתנגשות? למוסך כנותן שירות אסור לעשות פעולה אחת בלי אישור בעל הרכב - לא להחליף מסגרת, לא להחליף שמן, לא להחליף רפידות בלמים, לא לשחק עם תחנות הרדיו ולא לעשן בתוך הרכב, הרכב הגיע לטיפול קטן שכולל פילטר אוויר, פילטר שמן ושמן? אלה הפעולות היחידות שמתבצעות על הרכב נקודה, כל דבר אחר אסור (גם חוקית) והשלט הזה לא פוטר אותם, ואם לפלוני אלמוני הם יזרקו לוחית רישוי מוזהבת והוא יתבע אותם גם הם וגם אתה תבינו את זה.

אתה צריך לבקש מהם לעשות בדיוק מה שאתה רוצה כדי לחסוך לעצמך כאב ראש. זה הכל. סוג של צרכנות נבונה.

3. השלט לא מכסת"ח שום דבר, וכשתהיה תביעה אחת שאותו מוסך ימכר לחלקים כדי לשלם אותה אז המסר יובן

ואם השלט הזה תקף מבחינת החוק? מאיפה הקביעה הזו, אתה במקרה שופט בבית משפט? אני לא יודע אם הוא תקף או לא, אני מניח שכן ועל זה מתבססת הדעה שלי.

4. איזה שימוש יש למסנן משומש? ולאום משומש? אבל כאן לקחו לוחית רישוי שהשווי (הכספי או הסנטימנטלי) שלה הרבה יותר גבוה, זרקו אותה לפח, קדחו או לא קדחו עוד חורים בפגוש ושמו לוחית רישוי פשוטה וזולה כי יש עליה פרסומת למוסך. פרסום אסור.

לידיעתך מסננים ממחזרים. מסנני אויר אפשר לנקות ולהשתמש בהם שוב אם הם לא גמורים. לדעתי לרוב האנשים אין ערך סמנימנטלי למסגרת ללוחית רישוי.

5. אז העובדה שיש מוסכים שמסתירים יותר דברים אומר שהמוסך הזה לא מסתיר דברים? ההגיון שלך עקום, קח פלס ותיישר אותו.

מה הקשר?! אני טוען שיש מקומות גרועים יותר ובגלל זה אתה כלקוח צריך להזהר ולהתנהל בהתאם, זה ההיגיון שלי.

6. לפחות אתה מודע לעובדה שהם עבריינים, ברגע שמוסך כזה יפשוט את הרגל כי לא יהיה לו כסף לשלם להוצאה לפועל על תביעות כאלה (וזה ממש לא הפסד שמוסכים כאלה ייעלמו) זה יהיה טוב יותר.

מה ההבדל בין רכב למכבסה שדיברתי עליה קודם?

שניהם רכוש, הרכב רכוש ששווה הרבה יותר מבגדים, רכוש הרבה יותר יקר, מה ההגיון העקום שלך אומר שמותר להם לעשות לרכב זהו, עכשיו אני בטוח שאתה בכלל לא קורא מה אני כותב. אם אתה רוצה שאני ימשיך לענות לך ברצינות תמצא איפה כתבתי כזה דבר.

לא צריך נוסח, צריך הבהרה שהמעשה הזה לא חוקי בדיוק כמו כל פעולה שמתבצעת במוסך ללא אישור הלקוח, ושאם קודחים בפגוש זה הופך כבר לעבירה פלילית של השחתת רכוש.

הנה עוד פעם, מתי לעזאזל אמרתי שזה בסדר מבחינת החוק לעשות חורים בפגוש?!

ושוב זה לא מקרין עליי חס וחלילה, כשהיה לי רכב משלי הייתי צמוד אליו בכל דבר שהוא לא טיפול 15K או החלפת רפידות (שאת זה עשיתי לבד). אלא זאת תפיסה שמעצבנת אותי כי היא לא חוקית, כי היא אסורה, וכי היא קיימת רק כי מאפשרים לה להתקיים למרות אי חוקיותה.

אני מחכה שתראה לי איפה טענתי שזה חוקי לקדוח חורים? יש לך הוכחה שזה לא חוקי לשים מסגרת בלי לגרום נזק כשי שלט שמודיע על זה מראש?

ד"א גם להחליף רפידות בעצמך (אם אתה לא בעל מקצוע מורשה) זה לא חוקי, אז מה?

אולי ננסח טופס שבו נכניס את כל הסעיפים האפשריים, בכל כניסה למוסך אתה תחתים את מנהל העבודה על טופס כזה ותשאיר לו עותק.

* לא תוחלף מסרת לוחית הרישוי הקדמית

* לא תוחלף מסרת לוחית הרישוי האחורית

* לא יילקח הג'ק

* לא יילקח הגלגל רזרבה

* לא תלקח מצת הרכב

* הרכב לא ישמש להסעת עובדי המוסך הביתה

* הרכב לא ישמש להסעת בני משפחת עובדי המוסך

* הרכב לא ישמש להעברת סמים

* לא יהיה שימוש ברכב לנסיעה למחסן החלפים המרכזי וחזרה למוסך

* לא יוחלפו התחנות השמורות ברדיו

* לא יאכלו עובדי המוסך ארוחת צהריים בתוך הרכב

* אסור לעובדי המוסך לבצע מתיחות על עובדי מוסך אחרים ברדיוס של 1 מטר מהרכב

אולי במקום כל השטויות האלה פשוט תהייה ספציפי ותגיד שלא יעשו כלום חוץ ממה שביקשת, זה יותר קצר וסוגר את כל הפינות. אתה מביא דוגמאות כ"כ לא קשורות וטוען שההיגיון שלי לא תקין...

הם לא צריכים לקרוא מחשבות, הם צריכים להיות מטומטמים לפי הספר.

הרכב נכנס לטיפול 10/15/20K? מחליפים פילטר שמן פילטר אוויר ושמן, בודקים גובה רפידות נקודה.

לא נוגעים ברכב שלא לצורך, לא עושים עבודה שלא נמצאת בתיק עבודה, לא נוגעים בדברים שנמצאים ברכב, לא מחליפים שום דבר בלי לשאול את בעל הרכב ולהחתים אותו. כל כך קשה? כל כך מסובך?

את הטיפול יעשו לך לפי הספר. את כל השירות מסביב כמו אולם המתנה, עץ ריח ומדבקות פרסומת זה כבר מדיניות העסק, שכלקוח אתה צריך להיות מודע אליה.

אתה לא צריך להזכיר למוסך שיש לך ג'ק בבגאז' וגלגל ספייר שאתה ממש תשמח שישארו באוטו כשאתה מקבל אותו חזרה, ושהמצית והזרוע לפלאפון שלך ולא שלהם.

אתה לא צריך לעשות את זה! ההגיון שלך עקום, אתה חושב שזה חוקי. זה לא!

*facepalm*

תתעורר ותרד מהעץ שטיפסת עליו, זה לא מקרה של אותיות קטנות, זה ניצול של חוסר אכיפה.

אכיפה שלא יזה חוק?

זה שלא אוכפים אי נסיעה בנתיב השמאלי לא הופך את המעשה לחוקי

זה שלא אוכפים את מה? קודם בוא תוכיח שזה לא חוקי. אני לא יודע אם זה חוקי או לא, בגלל השלט שהם תלו שם.

אתה נשאר בדעה שלך כי אתה לא רוצה לרדת מהעץ שלך, אתה טועה, תבין ותפנים את זה

החוק וההגיון כאן עולים בקנה אחד, לנותן שירות אסור לעשות פעולות מבלי לקבל את הסכמת הלקוח

להוט אסור לבוא להתקין לך כבלים ולקדוח לך בקיר כי זה הכי נוח להם בלי לבקש ממך אישור

ליס אסור להחליט על דעת עצמם שהם שוברים לך רעף בשביל להכניס כבל או תושבת לצלחת לווין

בבקשה אל תהפוך את זה לשרשור של התנצחויות אישיות, למרות שאני רואה שאתה ממש מנסה.

אנחנו לא רוצים להוריד פה את הרמה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא שוב את ההודעה הראשונה של השרשור הזה. הוא מתייחס גם לתופעת הפרסומות בכלליות, לא רק לזה שקדחו לו בפגוש. מתי כתבתי שזה בסדר לקדוח בפגוש?

תודה לאל זה לא בסדר שיקדחו לו בפגוש, אבל לזרוק את המסגרת הקודמת שלו שרק הוא יודע מאיפה קנה, בכמה וכמה היא חשובה לו זה בסדר? לא זה לא בסדר, זה רכוש שלו

אתה צריך לבקש מהם לעשות בדיוק מה שאתה רוצה כדי לחסוך לעצמך כאב ראש. זה הכל.

שוב - אסור, אסור, אסור, אסור לנותן שירות לבצע עבודות ללא אישור הלקוח, לא להחליף מסגרת רישוי, לא להחליף שמן, ואפילו לא לשים מים כחולים לוישרים

ואם השלט הזה תקף מבחינת החוק? מאיפה הקביעה הזו, אתה במקרה שופט בבית משפט? אני לא יודע אם הוא תקף או לא, אני מניח שכן ועל זה מתבססת הדעה שלי.

ואם השלט הזה לא תקף מבחינת החוק? ואם זה השחתת רכוש? ואם זה נחשב גניבה?, המסגרת רישוי המקורית היא רכוש, היא רכושו של הלקוח, לקחת אותה ממנו זה לא חוקי וזה לא משנה מה כתוב בשלט, כל כך קשה להבין את זה? באמת כל כך קשה? זה רכוש, שהבנאדם שילם עליו כשקנה את הרכב או שקיבל במתנה ממכון הרישוי המועדף עליו, זה לא רלוונטי, זאת גניבה.

ואם אני ישים שלט בכניסה למוסך שכל אדם שנכנס עם פלאפון יוחלף לו הפלאפון לנוקיה C200 עם מדבקה של שם המוסך אלא אם כן הוא יבקש שלא יוחלף לו, זה חוקי? זה זהה לחלוטין.

לידיעתך מסננים ממחזרים. מסנני אויר אפשר לנקות ולהשתמש בהם שוב אם הם לא גמורים. לדעתי לרוב האנשים אין ערך סמנימנטלי למסגרת ללוחית רישוי.

זה לא רלוונטי, חלק מהטיפול וכך זה מופיע בפנקס עבודה זה "החלפת שמן, החלפת פילטר שמן, החלפת פילטר אוויר", זוהי מהות הטיפול, החלפת מסגרת היא לא מהות הטיפול וזה אינו חלק מהטיפול ולכן פעולה אסורה ללא בקשת אישור מהלקוח.

מה הקשר?! אני טוען שיש מקומות גרועים יותר ובגלל זה אתה כלקוח צריך להזהר ולהתנהל בהתאם, זה ההיגיון שלי.

ההיגיון שלך אומר שאם זה קורה כנראה זה חוקי, ואם יתבעו אותם אז כנראה שהלקוח יפסיד, קשה לי להאמין שעו"ד שיעלה את הטענות שלי במשפט יפסיד, ולו רק כי מדובר על גניבה בסדר גודל קטן במקרה הטוב.

זהו, עכשיו אני בטוח שאתה בכלל לא קורא מה אני כותב. אם אתה רוצה שאני ימשיך לענות לך ברצינות תמצא איפה כתבתי כזה דבר.

בכלל לא התייחסת למכבסה, אמרתי שלפי ההיגיון שהעלית זה חוקי עבור מכבסה לעשות דברים כאלה אם יש שלט בכניסה, זה נשמע לך חוקי?

הנה עוד פעם, מתי לעזאזל אמרתי שזה בסדר מבחינת החוק לעשות חורים בפגוש?!

שים לב ההנחיה צריכה להגיד שני דברים:

1. החלפת מסגרת כזאת ללא אישור הלקוח הינה אסורה, עם או בלי שלט בכניסה, מכמה סיבות שהועלו כאן

2. נוסף על כך ועם או בלי קשר ישיר קדיחה בפגוש היא לא "סתם" אסורה, ולא סתם "גניבה" בסדר גודל קטן, היא עבירה פלילית של השחתת רכוש.

את סעיף אחד פיספסת במשפט שלי

אני מחכה שתראה לי איפה טענתי שזה חוקי לקדוח חורים? יש לך הוכחה שזה לא חוקי לשים מסגרת בלי לגרום נזק כשי שלט שמודיע על זה מראש?

ד"א גם להחליף רפידות בעצמך (אם אתה לא בעל מקצוע מורשה) זה לא חוקי, אז מה?

המסגרת שהייתה על הרכב כשהוא נכנס למוסך היא רכוש, כן או לא?

הלקוח נכנס עם רכוש א' ויצא עם רכוש ב', מבלי שביקשת את אישורו, כן או לא?

זה נשמע לך חוקי? זה הרבה מעבר לתחום האפור בכלל

אולי במקום כל השטויות האלה פשוט תהייה ספציפי ותגיד שלא יעשו כלום חוץ ממה שביקשת, זה יותר קצר וסוגר את כל הפינות. אתה מביא דוגמאות כ"כ לא קשורות וטוען שההיגיון שלי לא תקין...

ההיגיון שלך אומר שאני צריך לבקש שלא יעשו שום דבר חוץ ממה שביקשתי, כשהחוק דורש את זה מנותני שירות.

אם החוק דורש את זה והם שמים פס, למה נראה לך שזה משנה מה אתה תבקש או לא תבקש?

את הטיפול יעשו לך לפי הספר. את כל השירות מסביב כמו אולם המתנה, עץ ריח ומדבקות פרסומת זה כבר מדיניות העסק, שכלקוח אתה צריך להיות מודע אליה.

מה הקשר בין מחט לתחת? בין עץ ריח לבין זה שהלקוח שנכנס עם רכב שמכיל רכוש מכל מיני סוגים, אחד מהם זה מסגרת לוחית רישוי (ומחר חלון ומחרתיים דלת, זה לא רלוונטי בכלל) ויוצא כשהחליפו לו רכוש א' ברכוש ב' מבלי לבקש את אישורו מראש

זה שלא אוכפים את מה? קודם בוא תוכיח שזה לא חוקי. אני לא יודע אם זה חוקי או לא, בגלל השלט שהם תלו שם.

אני צריך להוכיח לך שגניבה זה לא חוקי?

רק כדי שאני אבין, יש כאן ויכוח על עצם העובדה שמסגרת רישוי זה סוג של רכוש?

כמו שכתבתי כבר למעלה, איך זה שונה מסיטואציה שבכניסה למוסך יהיה שלט שכתוב בו שמחליפים לכל הלקוחות מכשירים סלולריים לנוקיה C200 עם לוגו של המוסך, אלא אם כן תבקש אחרת?

בבקשה אל תהפוך את זה לשרשור של התנצחויות אישיות, למרות שאני רואה שאתה ממש מנסה.

אנחנו לא רוצים להוריד פה את הרמה.

זה לא התנצחויות אישיות, אני מנסה להבין על מה לב הויכוח פה, מה חסר לך כדי להבין שזאת גניבה?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
תודה לאל זה לא בסדר שיקדחו לו בפגוש, אבל לזרוק את המסגרת הקודמת שלו שרק הוא יודע מאיפה קנה, בכמה וכמה היא חשובה לו זה בסדר? לא זה לא בסדר, זה רכוש שלו

בשלט, הם אומרים לך מראש שהם יחליפו. בעיני זה כמו להיכנס למכונת שטיפה ולהתעלם מזה שכתוב בכניסה "אין למקום אחריות על מראות ואנטנות שישברו"

שוב - אסור, אסור, אסור, אסור לנותן שירות לבצע עבודות ללא אישור הלקוח, לא להחליף מסגרת רישוי, לא להחליף שמן, ואפילו לא לשים מים כחולים לוישרים

על "חומרי עזר" שמעת?

נכון שלפי ההיגיון של אדם נורמלי לא צריכים לעשות כלום מעבר לאישור הלקוח, אבל במציאות זה לא ככה. עובדה.

ואם השלט הזה לא תקף מבחינת החוק? ואם זה השחתת רכוש? ואם זה נחשב גניבה?, המסגרת רישוי המקורית היא רכוש, היא רכושו של הלקוח, לקחת אותה ממנו זה לא חוקי וזה לא משנה מה כתוב בשלט, כל כך קשה להבין את זה? באמת כל כך קשה? זה רכוש, שהבנאדם שילם עליו כשקנה את הרכב או שקיבל במתנה ממכון הרישוי המועדף עליו, זה לא רלוונטי, זאת גניבה.

ואם אני ישים שלט בכניסה למוסך שכל אדם שנכנס עם פלאפון יוחלף לו הפלאפון לנוקיה C200 עם מדבקה של שם המוסך אלא אם כן הוא יבקש שלא יוחלף לו, זה חוקי? זה זהה לחלוטין.

תקף או לא, את זה יקבעו בבית משפט. השופט תמיד יכול לחשוב אחרת בטענה ששמו לך אחד חדש ושאם היית רוצה היית פשוט שם לב לשלט ומודיע להם שלא יגעו במסגרת.

אם אתה מביא דוגמא, זה צריך להיות משהו בגדר הסביר. להחליף למישהו טלפון ב3K לטלפון שעולה 200 ש"ח זה ממש לא בגדר הסביר, בין אם יש שלט או לא. זה כמו מה שרשמתי מקודם עם שלט "סכנה אונס" בכניסה לדירה - דוגמה שכנראה לא הבנת שהיא באה להראות שיש פשע ויש פשע.

זה לא רלוונטי, חלק מהטיפול וכך זה מופיע בפנקס עבודה זה "החלפת שמן, החלפת פילטר שמן, החלפת פילטר אוויר", זוהי מהות הטיפול, החלפת מסגרת היא לא מהות הטיפול וזה אינו חלק מהטיפול ולכן פעולה אסורה ללא בקשת אישור מהלקוח.

המוסך מחליט בעצמו מה לכלול בשרות שלו. תרצה או לא, זו עובדה.

ההיגיון שלך אומר שאם זה קורה כנראה זה חוקי, ואם יתבעו אותם אז כנראה שהלקוח יפסיד, קשה לי להאמין שעו"ד שיעלה את הטענות שלי במשפט יפסיד, ולו רק כי מדובר על גניבה בסדר גודל קטן במקרה הטוב.

שוב, זה לא עניין של מה אתה מאמין או מה אני מאמין. שנינו מאמינים שלמוסכים כאלה אין סיבה ללכת, נכון?

לדעתי מקום שעושה את זה בלי להזהיר בשלט בטוח יצא אשם בבית משפט. כל הדיון הוא סביב השלט- האם הוא הופך את הפעולה הזאת לחוקית. לא הגיונית-חוקית.

בכלל לא התייחסת למכבסה, אמרתי שלפי ההיגיון שהעלית זה חוקי עבור מכבסה לעשות דברים כאלה אם יש שלט בכניסה, זה נשמע לך חוקי?

יכול באמת להיות שגם במכבסה זה חוקי, כל עוד הם לא גורמים נזק לבגד, ניתן להסיר את זה בקלות ויש שלט בכניסה שמודיע על זה.

עכשיו סתם לפי ההיגיון, נראה לך שמישהו ילך לכזו מכבסה?

שים לב ההנחיה צריכה להגיד שני דברים:

1. החלפת מסגרת כזאת ללא אישור הלקוח הינה אסורה, עם או בלי שלט בכניסה, מכמה סיבות שהועלו כאן

2. נוסף על כך ועם או בלי קשר ישיר קדיחה בפגוש היא לא "סתם" אסורה, ולא סתם "גניבה" בסדר גודל קטן, היא עבירה פלילית של השחתת רכוש.

את סעיף אחד פיספסת במשפט שלי

1. אסורה עפ"י מה? לדעתי גם לדרוש תשלום על "חומרי עזר" זה אסור אבל ממשיכים לעשות את זה. אומרים שגם החוק של טיפול בכל מוסך מורשה משרד התחבורה בתקופת האחריות לא כזה תופס, אז מה? הולכים ראש בקיר או מתנהגים בהתאם למציאות העגומה?

המסגרת שהייתה על הרכב כשהוא נכנס למוסך היא רכוש, כן או לא?

הלקוח נכנס עם רכוש א' ויצא עם רכוש ב', מבלי שביקשת את אישורו, כן או לא?

זה נשמע לך חוקי? זה הרבה מעבר לתחום האפור בכלל

העובדה שיש שם שלט מכניסה את זה לתחום האפור. אחרת לא פה דיון בכלל. כשנדע מה הכח של כזה שלט בעיני החוק, זה יבהיר עם העניין חוקי או לא.

ההיגיון שלך אומר שאני צריך לבקש שלא יעשו שום דבר חוץ ממה שביקשתי, כשהחוק דורש את זה מנותני שירות.

אם החוק דורש את זה והם שמים פס, למה נראה לך שזה משנה מה אתה תבקש או לא תבקש?

עוד פעם אתה הולך ראש בקיר עם החוק שלך. אתה רואה שאף אחד לא שם על החוק, תתנהג בהתאם. אתה רוצה בכח להידפק? ללכת לתביעה ולבזבז על זה זמן וכסף? תהייה חכם, לא צודק.

מה הקשר בין מחט לתחת? בין עץ ריח לבין זה שהלקוח שנכנס עם רכב שמכיל רכוש מכל מיני סוגים, אחד מהם זה מסגרת לוחית רישוי (ומחר חלון ומחרתיים דלת, זה לא רלוונטי בכלל) ויוצא כשהחליפו לו רכוש א' ברכוש ב' מבלי לבקש את אישורו מראש

אני צריך להוכיח לך שגניבה זה לא חוקי?

רק כדי שאני אבין, יש כאן ויכוח על עצם העובדה שמסגרת רישוי זה סוג של רכוש?

גם הפילטרים שלי זה רכוש, שילמתי עליהם. למה זורקים לי אותם לפח בלי לשאול אותי? ואם אני רוצה את השמן הישן, לשמן איתו דלתות בבית? אין לזה סוף.

כמו שכתבתי כבר למעלה, איך זה שונה מסיטואציה שבכניסה למוסך יהיה שלט שכתוב בו שמחליפים לכל הלקוחות מכשירים סלולריים לנוקיה C200 עם לוגו של המוסך, אלא אם כן תבקש אחרת?

כבר עניתי לך שהדוגמאות האלה לא מתאימות לעניין כאן.

זה לא התנצחויות אישיות, אני מנסה להבין על מה לב הויכוח פה, מה חסר לך כדי להבין שזאת גניבה?

גניבה, פשע, תקרא לזה איך שאתה רוצה.

כאן עושים הרבה דברים רעים בחסות החוק, אתה כלקוח צריך לדעת ולהיזהר.

ועכשיו נותר להמתין למשפטן שיכבד אותנו בחוות דעתו

מעבר לזה אין יותר מדי מה לעשות.

אני חושב שהסברתי את עצמי מספיק טוב. אם יש לך כח לחזור בפעם השלישית על הטענות שלך, לך על זה. אני מעדיף לחכות לדעה מבוססת ולדעת אם אני צודק או טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשלט, הם אומרים לך מראש שהם יחליפו. בעיני זה כמו להיכנס למכונת שטיפה ולהתעלם מזה שכתוב בכניסה "אין למקום אחריות על מראות ואנטנות שישברו"

לא רלוונטי מה יש בשלט, אתה לא מבין את זה? זאת עבירה על החוק וזה לא משנה אם כתבת בשלט שאתה מתכוון לעשות את העבירה.

זה יותר דומה לכניסה למכונת שטיפה שיש שלט בכניסה שהם מחליפים לך את המראה שלך לאחת פנורמית עם פרסום של חברת השטיפה.

על "חומרי עזר" שמעת?

נכון שלפי ההיגיון של אדם נורמלי לא צריכים לעשות כלום מעבר לאישור הלקוח, אבל במציאות זה לא ככה. עובדה.

זה עוד ניתן לויכוח ש"חומרי העזר" הללו הם חלק מהטיפול לפי אותו מוסך. אתה לא יכול לתת את אותה הצדקה על מסגרת לוחית רישוי, השוואה לא נכונה.

לא רק לפי ההיגיון אסור לעשות כלום בלי אישור הלקוח - לפי החוק אסור.

זה שהמציאות שונה רק אומר שהם עבריינים זה הכל, זה לא אומר שזה חוקי.

תקף או לא, את זה יקבעו בבית משפט. השופט תמיד יכול לחשוב אחרת בטענה ששמו לך אחד חדש ושאם היית רוצה היית פשוט שם לב לשלט ומודיע להם שלא יגעו במסגרת.

אם אתה מביא דוגמא, זה צריך להיות משהו בגדר הסביר. להחליף למישהו טלפון ב3K לטלפון שעולה 200 ש"ח זה ממש לא בגדר הסביר, בין אם יש שלט או לא. זה כמו מה שרשמתי מקודם עם שלט "סכנה אונס" בכניסה לדירה - דוגמה שכנראה לא הבנת שהיא באה להראות שיש פשע ויש פשע.

אם יש לך עו"ד קקמייקה שלא יעלה את הטענות הנכונות אולי.

אם יש לך עו"ד שיראה לבית המשפט כמה דברים:

א. מדובר ברכוש ששייך ללקוח

ב. יש לרכוש ערך כספי פוטנציאלי וסנטימנטלי פוטנציאלי

ג. מדובר בחוזה אחיד מקפח

ד. הלקוח אינו מקבל את הרכוש שלו חזרה, אלא רכוש אחר בשווי אחר

ה. יש כאן עשיית הון שלא בצדק - אף אחד לא ביקש את רשותך לפרסם על רכבך, פרסום שיכול להניב כספים לאותו מוסך סורר.

איזה טענות עו"ד ההגנה יכול להעלות בשביל שפעולה זאת תחשב חוקית? אני לא רואה כאלה

החוק לא מגדיר מה זה רכוש "סביר" או לא "סביר", ההקבלות מדויקות כי החוק מנותק מעלויות, והחוק מנותק גם מחשיבות סנטימנטלית לאותו רכוש, זה יכול להיות פלאפון מזהב במיליון שקל, וזה יכול להיות מחזיק מפתחות ב-10 שקלים. רכוש הוא רכוש נקודה.

אין בחוק הבדלה בין גניבה של רכוש עד X שקלים ומעל X שקלים, העבירה היא אותה עבירה, הפשע הוא אותו פשע.

המוסך מחליט בעצמו מה לכלול בשרות שלו. תרצה או לא, זו עובדה.

לא הוא לא, כמו שהוט ויס לא מחליטים מה לכלול בשירות שלהם, כמו שבזק לא מחליטה מה לכלול בשירות שלה, כמו שהמוסך לא יכול להחליט שהוא מחליף לך צמיגים (ומחייב או לא מחייב אותך) על דעת עצמו כי כתוב בשלט כוללני ומקפח.

שוב, זה לא עניין של מה אתה מאמין או מה אני מאמין. שנינו מאמינים שלמוסכים כאלה אין סיבה ללכת, נכון?

לדעתי מקום שעושה את זה בלי להזהיר בשלט בטוח יצא אשם בבית משפט. כל הדיון הוא סביב השלט- האם הוא הופך את הפעולה הזאת לחוקית. לא הגיונית-חוקית.

בוודאי שאין פה עניין של מה אני מאמין או מה אתה מאמין, יש חוק, וצריך להתלונן למועצה לצרכנות ולאיגוד המוסכים תוך ציון העובדה שמדובר על פשע מסוג גניבה

אגב אם מדובר כבר על החוק, סעיף החוק המדבר על גניבה:

נוטל ונושא דבר הניתן להיגנב, בלי הסכמת הבעל, במרמה ובלי תביעת זכות בתום לב, כשהוא מתכוון בשעת הנטילה לשלול את הדבר מבעלו שלילת קבע;

יש לנו ויכוח האם זה מתאים למקרה? זה בהחלט דבר הניתן להיגנב (בסה"כ שני ברגים), אין כאן הסכמת הבעלים (שכן אף אחד לא שאל אותם), אין תביעת זכות בתום לב (אין לבעל המוסך שום זיקה לבעלות על מסגרת הרישוי), בהחלט יש כאן מרמה (שכן לא שואלים ולא מחזירים את המסגרת הישנה - אקט של הסתרה), והוא בהחלט מתכוון לשלול את הדבר שלילת קבע (הוא זורק את זה לפח!).

יכול באמת להיות שגם במכבסה זה חוקי, כל עוד הם לא גורמים נזק לבגד, ניתן להסיר את זה בקלות ויש שלט בכניסה שמודיע על זה.

עכשיו סתם לפי ההיגיון, נראה לך שמישהו ילך לכזו מכבסה?

אני לא מדבר מההיבט הצרכני בכלל אלא החוקי.

ואם אין נזק לבגד אבל לבעל הרכוש נוצר נזק עקב כך שקיבל רכוש שאינו שווה בשוויו לרכוש שנלקח ממנו?

1. אסורה עפ"י מה? לדעתי גם לדרוש תשלום על "חומרי עזר" זה אסור אבל ממשיכים לעשות את זה. אומרים שגם החוק של טיפול בכל מוסך מורשה משרד התחבורה בתקופת האחריות לא כזה תופס, אז מה? הולכים ראש בקיר או מתנהגים בהתאם למציאות העגומה?

אסורה עפ"י החוק כמובן, וכמו שאמרתי, את "חומרי העזר" עו"ד מפולפל יוכל להצדיק כנדרשים לטיפול, ואז יכול להיות שהמוסך רק יקבל נזיפה או שבית המשפט ישלח את הנושא למחוקק להבהיר נקודה זו טוב יותר.

אבל שוב נקודה זו אינה רלוונטית בהשוואה למסגרת לוחית רישוי, או לצורך העניין כל דבר שנמצא ברכב או חלק ממנו.

העובדה שיש שם שלט מכניסה את זה לתחום האפור. אחרת לא פה דיון בכלל. כשנדע מה הכח של כזה שלט בעיני החוק, זה יבהיר עם העניין חוקי או לא.

לשלט אין מעמד חוקי בכלל, הוא שווה ערך לשלט "כל רכב שנכנס ניתן לגנוב ממנו ככל העולה על רוחנו כל עוד אנחנו מחליפים את אותו מוצר גנוב במוצר אחר עם פרסום שלנו".

וגם אילו היה לו מעמד חוקי אז כמו שנאמר כאן הוא סעיף מקפח בחוזה אחיד ולכן נפסל ואינו חוקי.

Either way זה לא חוקי.

עוד פעם אתה הולך ראש בקיר עם החוק שלך. אתה רואה שאף אחד לא שם על החוק, תתנהג בהתאם. אתה רוצה בכח להידפק? ללכת לתביעה ולבזבז על זה זמן וכסף? תהייה חכם, לא צודק.

אין כאן עניין של ראש בקיר, אלא סיכויים, ספציפית מה הסיכוי של מוסך ששם פס על החוק, להתייחס למה שאתה ביקשת? כנראה לא גבוה

גם הפילטרים שלי זה רכוש, שילמתי עליהם. למה זורקים לי אותם לפח בלי לשאול אותי? ואם אני רוצה את השמן הישן, לשמן איתו דלתות בבית? אין לזה סוף.

להגיד לך את האמת במוסך שאני טיפלתי שאלו אותי אם אני רוצה לקחת יוניט חום מנוע ישנה ותקולה אחרי שהחליפו, פילטר אוויר אחרי שהחליפו ועוד כהנה וכהנה.

אתה מתעלם מהשוני המובנה בין הפילטרים (שאתה ביקשת להחליף כחלק מהטיפול) ובין משהו שאתה לא ביקשת כחלק מהטיפול, כמו שכתבתי כבר, ניתן להתווכח האם בבקשתך להחליף פילטר מובנית הבקשה להחזיר לך את הישן או לא. לא ניתן להעלות את אותו טיעון כלפי מסגרת לוחית רישוי אתה מסכים איתי?

כבר עניתי לך שהדוגמאות האלה לא מתאימות לעניין כאן.

מתאימות גם מתאימות, למעט העלות הכספית מה השוני? (ומי אמר שלא קניתי מסגרת לוחית רישוי ב-3000 שקל?)

גניבה, פשע, תקרא לזה איך שאתה רוצה.

כאן עושים הרבה דברים רעים בחסות החוק, אתה כלקוח צריך לדעת ולהיזהר.

בהחלט, אבל גניבה ופשע מסוג זה אינם בחסות החוק, שלא תטעה. לקוח תמיד צריך להיזהר, אך מתוך ידיעה שטווח האפשרויות לפגוע בלקוח הוא כל כך רחב המחוקק קובע הגבלות כאלו.

מעבר לזה אין יותר מדי מה לעשות.

אני חושב שהסברתי את עצמי מספיק טוב. אם יש לך כח לחזור בפעם השלישית על הטענות שלך, לך על זה. אני מעדיף לחכות לדעה מבוססת ולדעת אם אני צודק או טועה.

הסברת את עצמך מצוין, אך לא העלית טענות פרט ל"אתה לא צודק וזה לא דומה וזה עולה 3000 שקל ואיך החלטת שזה לא חוקי".

אז בוא ניתן לך עוד דוגמה, אם השלט בכניסה היה אומר כי כל רכב הנכנס למוסך עם זרוע למכשיר סלולרי, תוחלף לו הזרוע הסלולרית לאחת עם פרסומת של המוסך", זה מקובל על החוק לדעתך? ואם למישהו היה זרוע ב-100$ והזרוע של המוסך שווה אולי עשרה שקלים?

ואני חושב שאתה יכול להגיע לבד למסקנה אם אתה צודק או טועה

תחשוב על דוגמאות אחרות ותראה האם זה מעשה חוקי והגיוני בהם, זה מה ששופטים עושים במקרים כאלו

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המסגרת באמת חשובה לבעל הרכב הוא יזכור להגיד להם שלא יגעו בה. אם לא כנראה שזה לא חשוב לו. לא שהם בכלל צריכים להתעסק עם זה אבל שנינו יודעים באיזו מציאות אנחנו חיים. תסמוך על נותני שרות בעיניים עצומות ותידפק כל פעם מחדש.

אחי מאיפה אתה מביא את השטויות האלה "אם המסגרת באמת חשובה ..."

למה אם זה חשוב לבעל הרכב הוא לא יכול לשכוח מיזה? קורה ששוכחים, נבדיל אלף הבדלות אבל כמה פעמים לאחרונה שמעת על ילדים שנישכחים באוטו? מה תגיד על זה? שהילדים לא חשובים להורים שלהם ובלל זה הם שכחו אותם??

עוד סיבה להנות מ"תדלוק עצמי" : הריח של הדלק :-)

גם אם התפוח נפל רחוק מהעץ הוא בכל זאת תפוח ולא אגס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הם רואים שלרוב הנהגים לא אכפת מהמסגרת הזאת ומנצלים את זה כדי לפרסם את עצמם. תקרא לזה שטויות אבל זה מה שקורה. אני לא אומר שזה בסדר אבל זה המצב.

וכן, לדעתי מי ששוכח את הילד ברכב הוא לא מספיק חשוב לו. עובדה שהורים כאלה מואשמים אח"כ בבית משפט.

לא רלוונטי מה יש בשלט, אתה לא מבין את זה? זאת עבירה על החוק וזה לא משנה אם כתבת בשלט שאתה מתכוון לעשות את העבירה.

זה יותר דומה לכניסה למכונת שטיפה שיש שלט בכניסה שהם מחליפים לך את המראה שלך לאחת פנורמית עם פרסום של חברת השטיפה.

נגיד וזה ככה, איך זה שונה משלט של שבירת מראות ואנטנות?

זה עוד ניתן לויכוח ש"חומרי העזר" הללו הם חלק מהטיפול לפי אותו מוסך. אתה לא יכול לתת את אותה הצדקה על מסגרת לוחית רישוי, השוואה לא נכונה.

לא רק לפי ההיגיון אסור לעשות כלום בלי אישור הלקוח - לפי החוק אסור.

זה שהמציאות שונה רק אומר שהם עבריינים זה הכל, זה לא אומר שזה חוקי.

המצב בשטח מראה שאף אחד עוד לא נענש על זה וזה ממשיך לקרות. להתעלם מזה זה גם לא הכי חכם.

אם יש לך עו"ד קקמייקה שלא יעלה את הטענות הנכונות אולי.

אם יש לך עו"ד שיראה לבית המשפט כמה דברים:

א. מדובר ברכוש ששייך ללקוח

ב. יש לרכוש ערך כספי פוטנציאלי וסנטימנטלי פוטנציאלי

ג. מדובר בחוזה אחיד מקפח

ד. הלקוח אינו מקבל את הרכוש שלו חזרה, אלא רכוש אחר בשווי אחר

סתם כדי להיות קטנוני, אם יוכיחו שהעלות של המסגרת של המוסך יותר גדולה ממה שהיה לך קודם, אז מה?

ה. יש כאן עשיית הון שלא בצדק - אף אחד לא ביקש את רשותך לפרסם על רכבך, פרסום שיכול להניב כספים לאותו מוסך סורר.

בקשת הרשות היא השלט הזה. אתה בוחר להתעלם ממנו.

איזה טענות עו"ד ההגנה יכול להעלות בשביל שפעולה זאת תחשב חוקית? אני לא רואה כאלה

אתה יכול לפנות למוסך הזה ולשאול אותם אם זה חוקי. לדעתי הם נעזרו בעורך דין כשבחרו לשים את השלט הזה.

החוק לא מגדיר מה זה רכוש "סביר" או לא "סביר", ההקבלות מדויקות כי החוק מנותק מעלויות, והחוק מנותק גם מחשיבות סנטימנטלית לאותו רכוש, זה יכול להיות פלאפון מזהב במיליון שקל, וזה יכול להיות מחזיק מפתחות ב-10 שקלים. רכוש הוא רכוש נקודה.

אין בחוק הבדלה בין גניבה של רכוש עד X שקלים ומעל X שקלים, העבירה היא אותה עבירה, הפשע הוא אותו פשע.

אם אני יגנוב ממך 2 שקל ויברח, אתה באמת חושב שיעצרו אותי על זה וניפגש בבית המשפט?

לא הוא לא, כמו שהוט ויס לא מחליטים מה לכלול בשירות שלהם, כמו שבזק לא מחליטה מה לכלול בשירות שלה, כמו שהמוסך לא יכול להחליט שהוא מחליף לך צמיגים (ומחייב או לא מחייב אותך) על דעת עצמו כי כתוב בשלט כוללני ומקפח.

בטח שהוא יכול. עובדה.

בוודאי שאין פה עניין של מה אני מאמין או מה אתה מאמין, יש חוק, וצריך להתלונן למועצה לצרכנות ולאיגוד המוסכים תוך ציון העובדה שמדובר על פשע מסוג גניבה.

אז בעצם כל התלונה שלך היא לא על זה שמחליפים את המסגרת, אלא על זה שזורקים את הישנה ולא נותנים לך אותה?

אגב אם מדובר כבר על החוק, סעיף החוק המדבר על גניבה:

יש לנו ויכוח האם זה מתאים למקרה? זה בהחלט דבר הניתן להיגנב (בסה"כ שני ברגים), אין כאן הסכמת הבעלים (שכן אף אחד לא שאל אותם), אין תביעת זכות בתום לב (אין לבעל המוסך שום זיקה לבעלות על מסגרת הרישוי), בהחלט יש כאן מרמה (שכן לא שואלים ולא מחזירים את המסגרת הישנה - אקט של הסתרה), והוא בהחלט מתכוון לשלול את הדבר שלילת קבע (הוא זורק את זה לפח!).

אני לא מדבר מההיבט הצרכני בכלל אלא החוקי.

ואם אין נזק לבגד אבל לבעל הרכוש נוצר נזק עקב כך שקיבל רכוש שאינו שווה בשוויו לרכוש שנלקח ממנו?

הוא קיבל מדבקות עם השם של המכבסה בנוסף על הבגדים שכבר היו לו. איפה בדיוק הנזק הכלכלי?

אסורה עפ"י החוק כמובן, וכמו שאמרתי, את "חומרי העזר" עו"ד מפולפל יוכל להצדיק כנדרשים לטיפול, ואז יכול להיות שהמוסך רק יקבל נזיפה או שבית המשפט ישלח את הנושא למחוקק להבהיר נקודה זו טוב יותר.

אבל שוב נקודה זו אינה רלוונטית בהשוואה למסגרת לוחית רישוי, או לצורך העניין כל דבר שנמצא ברכב או חלק ממנו.

אתה מניח הנחות. שום דבר ממה שאתה אומר לא עובדתי. אני מעדיף להמתין לתשובה ממשפטן.

לשלט אין מעמד חוקי בכלל, הוא שווה ערך לשלט "כל רכב שנכנס ניתן לגנוב ממנו ככל העולה על רוחנו כל עוד אנחנו מחליפים את אותו מוצר גנוב במוצר אחר עם פרסום שלנו".

וגם אילו היה לו מעמד חוקי אז כמו שנאמר כאן הוא סעיף מקפח בחוזה אחיד ולכן נפסל ואינו חוקי.

Either way זה לא חוקי.

אין כאן עניין של ראש בקיר, אלא סיכויים, ספציפית מה הסיכוי של מוסך ששם פס על החוק, להתייחס למה שאתה ביקשת? כנראה לא גבוה

אז כלקוח שאכפת לו מהרכב, למה מראש אתה בא לשם?

מה

להגיד לך את האמת במוסך שאני טיפלתי שאלו אותי אם אני רוצה לקחת יוניט חום מנוע ישנה ותקולה אחרי שהחליפו, פילטר אוויר אחרי שהחליפו ועוד כהנה וכהנה.

אז כמו שאתה רואה, יש מוסכים ויש מוסכים.

אתה מתעלם מהשוני המובנה בין הפילטרים (שאתה ביקשת להחליף כחלק מהטיפול) ובין משהו שאתה לא ביקשת כחלק מהטיפול, כמו שכתבתי כבר, ניתן להתווכח האם בבקשתך להחליף פילטר מובנית הבקשה להחזיר לך את הישן או לא. לא ניתן להעלות את אותו טיעון כלפי מסגרת לוחית רישוי אתה מסכים איתי?

לא ביקשת שיחליפו, אבל קראת את השלט בכניסה (זה מה שבעל המקום מניח) ולא אמרת כלום.

מתאימות גם מתאימות, למעט העלות הכספית מה השוני? (ומי אמר שלא קניתי מסגרת לוחית רישוי ב-3000 שקל?)

ולקנות מסגרת ב3000 ש"ח זה סביר?!

בהחלט, אבל גניבה ופשע מסוג זה אינם בחסות החוק, שלא תטעה. לקוח תמיד צריך להיזהר, אך מתוך ידיעה שטווח האפשרויות לפגוע בלקוח הוא כל כך רחב המחוקק קובע הגבלות כאלו.

וההגבלות האלה נאכפות? אני אשמח מאד כשיחליטו להרשיע אחד כזה שמחליף מסגרות. רק קודם שיוכיחו שגם אם יש שלט אזהרה זה לא חוקי.

הסברת את עצמך מצוין, אך לא העלית טענות פרט ל"אתה לא צודק וזה לא דומה וזה עולה 3000 שקל ואיך החלטת שזה לא חוקי".

אז בוא ניתן לך עוד דוגמה, אם השלט בכניסה היה אומר כי כל רכב הנכנס למוסך עם זרוע למכשיר סלולרי, תוחלף לו הזרוע הסלולרית לאחת עם פרסומת של המוסך", זה מקובל על החוק לדעתך? ואם למישהו היה זרוע ב-100$ והזרוע של המוסך שווה אולי עשרה שקלים?

אתה משווה בין דברים שונים. זה כמו להשוות בין שלט של "סכנה אונס" ל"שבירת אנטנות ומראות לא באחריות המקום".

ואני חושב שאתה יכול להגיע לבד למסקנה אם אתה צודק או טועה

אני חושב שכל עוד לשלט יש כח מבחינת החוק אז אני צודק.

תחשוב על דוגמאות אחרות ותראה האם זה מעשה חוקי והגיוני בהם, זה מה ששופטים עושים במקרים כאלו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ד"א אני לא חושב שזה דומה למקרה של חוזה אחיד. יש לך אפשרות להודיע שאתה לא רוצה את זה, אף אחד לא מחייב אותך לחתום על תנאים שאתה לא חפץ בהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם רואים שלרוב הנהגים לא אכפת מהמסגרת הזאת ומנצלים את זה כדי לפרסם את עצמם. תקרא לזה שטויות אבל זה מה שקורה. אני לא אומר שזה בסדר אבל זה המצב.

וכן, לדעתי מי ששוכח את הילד ברכב הוא לא מספיק חשוב לו. עובדה שהורים כאלה מואשמים אח"כ בבית משפט.

קרא באוף-טופיק, לא מאשימים הורים כאלה.

נגיד וזה ככה, איך זה שונה משלט של שבירת מראות ואנטנות?

כי זה לא עניין של לקיחת אחריות (שבירה) אלא עניין של החלפת רכוש ברכוש אחר.

המצב בשטח מראה שאף אחד עוד לא נענש על זה וזה ממשיך לקרות. להתעלם מזה זה גם לא הכי חכם.

וכמה נענשו על נסיעה בנתיב השמאלי שלא לצורך עקיפה?

זה אומר שאנחנו צריכים להשלים עם המצב ולעקוף מימין?

אני בהחלט לא מציע להתעלם, אני מציע לפנות למוסך ולציין שמדובר בעבירה מסוג גניבה, שהמוסך יהיה חשוף לתביעה באם לא יחזור את המסגרת המקורית שעלתה לבעל הרכב X שקלים ויש לה חשיבות סנטימנטית עבורו.

אני מציע לפנות למועצה לצרכנות ולאיגוד המוסכים בכל פעם ולהזכיר שמדובר בעבירה מסוג גניבה, או בלשון החוק "גזל".

מול כמה פניות כאלה אתה חושב שהם יעמדו? ואם יתאגדו כל נפגעי מוסך X לתביעה ייצוגית?

סתם כדי להיות קטנוני, אם יוכיחו שהעלות של המסגרת של המוסך יותר גדולה ממה שהיה לך קודם, אז מה?

לא רלוונטי, אם אני מבקר אצלך בבית לוקח את הטלוויזיה שלך ושם לך אחת גדולה יותר? זה אומר שלא גנבתי את הטלוויזיה שלך?

בקשת הרשות היא השלט הזה. אתה בוחר להתעלם ממנו.

זאת לא בקשת רשות, בקשת רשות צריכה להכיל בתוכה בקשה, זוהי הצהרה ולא בקשה ולכן אינה יכולה להחשב בקשת רשות

אתה יכול לפנות למוסך הזה ולשאול אותם אם זה חוקי. לדעתי הם נעזרו בעורך דין כשבחרו לשים את השלט הזה.

:shock: על סמך מה זה נראה לך? על סמך זה שכל מוסך מדרכה מחזיק עו"ד בחיוג מהיר?

אם אני יגנוב ממך 2 שקל ויברח, אתה באמת חושב שיעצרו אותי על זה וניפגש בבית המשפט?

זה הופך אותך לפחות פושע? זה אומר שלא עשית פשע מסוג "גזל"?

תבדיל בין אבחנה בחוק לבין תיעדוף אכיפה עד לרמת אי אכיפה של מקרים מסוימים

שוב זה שנהג X נוסע בנתיב השמאלי שלא לצורך עקיפה כבר 20 שנה ולא קיבל דו"ח הופך אותו לפחות עבריין?

בטח שהוא יכול. עובדה.

אתה שוב לא מבדיל בין החוק לבין המצב העברייני הקיים.

אז בעצם כל התלונה שלך היא לא על זה שמחליפים את המסגרת, אלא על זה שזורקים את הישנה ולא נותנים לך אותה?

לא, זו בעיה נוספת שגם גורמת לעניין ה"גזל" לעלות.

זה הופך מצב לא חוקי ולא תקין (שתיאורטית יכול להסתכם בקנס) למצב שהוא כבר עבירה פלילית (שתיאורטית יכול להסתכם ב-3 שנות מאסר).

הוא קיבל מדבקות עם השם של המכבסה בנוסף על הבגדים שכבר היו לו. איפה בדיוק הנזק הכלכלי?

אבל אני לא דיברתי על מדבקות, אני דיברתי על זה שחותכים לו חלק מהחולצה ושמים לו טלאי עם פרסומת של המכבסה

הרי הם לא שמו לבנאדם מדבקה, הם החליפו לו חלק שהיה בבעלותו לחלק אחר ללא בקשתו ואישורו

אתה מניח הנחות. שום דבר ממה שאתה אומר לא עובדתי. אני מעדיף להמתין לתשובה ממשפטן.

יכול להיות שתמתין למשפטן עד לשנה הבאה בירושלים הבנויה, מה שאני אומר בנושא "חומרי העזר" זה שתיאורטית יכולים להעלות הקשר ביניהם ובין הטיפול, הקשר כזה לא קיים בין הטיפול למסגרת אפילו תיאורטית.

אז כלקוח שאכפת לו מהרכב, למה מראש אתה בא לשם?

ואם אתה לא יודע? אם נתקעת עם הרכב בחופשה? אם המוסך הרגיל שלך החליף בעלות? יש עוד אלף סיבות, זה לא נותן הצדקה למוסך לעשות עבירות פליליות.

אז כמו שאתה רואה, יש מוסכים ויש מוסכים.

ואיך זה הופך את המוסך המדובר לפחות עברייני?

לא ביקשת שיחליפו, אבל קראת את השלט בכניסה (זה מה שבעל המקום מניח) ולא אמרת כלום.

כנותן שירות החוק לא מאפשר לו להניח דברים, בטח לא דברים כאלה, אבל שוב גם לו היה, אין השלט פוטר מאחריות פלילית למעשה פלילי.

ולקנות מסגרת ב3000 ש"ח זה סביר?!

ווקס ב-100 שקל? ושמפו רכב ב-50 שקל? ושמן מנוע ב-200 שקל? ואייפון ב-5000 שקל? מי אתה שתחליט ללקוח מה סביר ומה לא?

וההגבלות האלה נאכפות? אני אשמח מאד כשיחליטו להרשיע אחד כזה שמחליף מסגרות. רק קודם שיוכיחו שגם אם יש שלט אזהרה זה לא חוקי.

הבחור פנה למועצה לצרכנות ולאיגוד המוסכים לא? נחכה ונדע, כשהמשטרה תחליט להתערב בנושאים כאלה כנראה נדע שהמשיח קרוב. ואם זה קרה לך אתה מוזמן לתבוע את המוסך בתביעות קטנות ולהעלות את כל הטענות שהועלו כאן.

אתה משווה בין דברים שונים. זה כמו להשוות בין שלט של "סכנה אונס" ל"שבירת אנטנות ומראות לא באחריות המקום".

איך החלפת לוחית רישוי שונה מהחלפת זרוע לפלאפון?

אני חושב שכל עוד לשלט יש כח מבחינת החוק אז אני צודק.

אבל יש לך סיבה אחת ממש ממש ממש טובה למה השלט לא חוקי - מדובר בעבירה פלילית בשם "גזל"

ד"א אני לא חושב שזה דומה למקרה של חוזה אחיד. יש לך אפשרות להודיע שאתה לא רוצה את זה, אף אחד לא מחייב אותך לחתום על תנאים שאתה לא חפץ בהם.

יש לך אפשרות להודיע שאתה לא רוצה את זה במידה וראית את השלט, במידה וקראת אותו וכו' וכו', ובנוסף לכל זה - אז מה אם הודעת? מי מבטיח לך שהמוסך העבריין שעבירת "גזל" עם עונש של עד שלוש שנות מאסר לא הרתיע אותו ישים לב למה שביקשת?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
קרא באוף-טופיק, לא מאשימים הורים כאלה.

בחוק היבש יש עונש: זה שהשופט מחליט שאתה סובל מספיק ומרחם עליך זה כבר משהו אחר.

כי זה לא עניין של לקיחת אחריות (שבירה) אלא עניין של החלפת רכוש ברכוש אחר.

אז שוב אני אומר לך, לרוב האנשים כנראה זה לא מפריע, אחרת התופעה מזמן היתה מפסיקה. במציאות שלנו זה כנראה לא סביר שמישהו יתלונן על דבר כזה וזה לא מעניין אף אחד. עכשיו תגיד לי עוד פעם שאני מצדיק פשע? אז אני לא, אני רק אומר לך שזה לא מעניין אף אחד, כמו שאני יגנוב לך 10 ש"ח ובחיים לא נגיע על זה לבית משפט.

וכמה נענשו על נסיעה בנתיב השמאלי שלא לצורך עקיפה?

זה אומר שאנחנו צריכים להשלים עם המצב ולעקוף מימין? לעקוף מימין זה לפעמים יוצר מצב של סכנת חיים, אל תשווה מסגרת ללוחית רישוי לסכנת חיים.

אני בהחלט לא מציע להתעלם, אני מציע לפנות למוסך ולציין שמדובר בעבירה מסוג גניבה, שהמוסך יהיה חשוף לתביעה באם לא יחזור את המסגרת המקורית שעלתה לבעל הרכב X שקלים ויש לה חשיבות סנטימנטית עבורו. אחלה, בכיף. אם לאנשים פתאום תהייה מודעות לדבר הזה זה יפסק.

אני מציע לפנות למועצה לצרכנות ולאיגוד המוסכים בכל פעם ולהזכיר שמדובר בעבירה מסוג גניבה, או בלשון החוק "גזל".

מול כמה פניות כאלה אתה חושב שהם יעמדו? ואם יתאגדו כל נפגעי מוסך X לתביעה ייצוגית?

ולמה אתה חושב שעד היום אף אחד לא פנה, נראה לך שזה מעניין מישהו?

לא רלוונטי, אם אני מבקר אצלך בבית לוקח את הטלוויזיה שלך ושם לך אחת גדולה יותר? זה אומר שלא גנבתי את הטלוויזיה שלך?

אם היא טובה יותר וחדשה יותר אתה מוזמן בכיף לעשות את זה, רק תודיע מראש ואל תשבור שום דבר.

זאת לא בקשת רשות, בקשת רשות צריכה להכיל בתוכה בקשה, זוהי הצהרה ולא בקשה ולכן אינה יכולה להחשב בקשת רשות

אולי אתה צודק ואולי לא. זה עניין של מה אומר החוק וזה בדיוק כל הנקודה של הדיון הזה- האם לשלט יש כח או לא.

:shock: על סמך מה זה נראה לך? על סמך זה שכל מוסך מדרכה מחזיק עו"ד בחיוג מהיר?

בחיים לא שמעתי על מוסך מדרכה שדואג לפרסם את עצמו. בד"כ מקומות עלובים וקטנים לא יכולים להרשות לעצמם את עלויות הפרסום האלה. הרוב המוחלט שעושה את זה אלה מוסכים מורשים וגדולים, כמו במקרה של ליאור (?) ופוספלד עם הסיטרואן. ולעסקים כאלה תהיה בטוח שיש עורכי דין.

זה הופך אותך לפחות פושע? זה אומר שלא עשית פשע מסוג "גזל"?

תבדיל בין אבחנה בחוק לבין תיעדוף אכיפה עד לרמת אי אכיפה של מקרים מסוימים

שוב זה שנהג X נוסע בנתיב השמאלי שלא לצורך עקיפה כבר 20 שנה ולא קיבל דו"ח הופך אותו לפחות עבריין?

עובדה שהוא ממשיך לנסוע, ועובדה שאם שוטר יראה אותך עוקף אותו מימין אתה תהיה זה שיקבל קנס. למה? כי לאף אחד לא אכפת. אין אכיפה מושלמת. זאת המציאות - תתמודד איתה. כמו שכבר אמרתי עדיף להיות חכם.

אתה שוב לא מבדיל בין החוק לבין המצב העברייני הקיים.

כשיתחילו לאכוף את החוק (אם זה בכלל לא חוקי), פתאום התופעה תיעלם. מבטיח לך.

לא, זו בעיה נוספת שגם גורמת לעניין ה"גזל" לעלות.

זה הופך מצב לא חוקי ולא תקין (שתיאורטית יכול להסתכם בקנס) למצב שהוא כבר עבירה פלילית (שתיאורטית יכול להסתכם ב-3 שנות מאסר).

תאורתית זה יפה מאד, אבל אנחנו לא חיים ונושמים בתיאוריה. גם אם זה לא חוקי (וכרגע לא בטוח כי אנחנו לא משפטנים) כל עוד אין אכיפה אתה כלקוח צריך להיזהר.

אבל אני לא דיברתי על מדבקות, אני דיברתי על זה שחותכים לו חלק מהחולצה ושמים לו טלאי עם פרסומת של המכבסה

הרי הם לא שמו לבנאדם מדבקה, הם החליפו לו חלק שהיה בבעלותו לחלק אחר ללא בקשתו ואישורו

וזה לא נזק שמוריד מערך הבגד? כשמחליפים מסגרת בלי לקדוח חורים אין שום נזק.

יכול להיות שתמתין למשפטן עד לשנה הבאה בירושלים הבנויה, מה שאני אומר בנושא "חומרי העזר" זה שתיאורטית יכולים להעלות הקשר ביניהם ובין הטיפול, הקשר כזה לא קיים בין הטיפול למסגרת אפילו תיאורטית.

אז אני אומר שתיאורתית כמו שהמוסך שם לך עץ ריח על דעת עצמו ועושה לך שטיפה במסירת הרכב בסוף הטיפול (כמובן כשכל זה מצויין בפני הלקוח באיזה שלט בכניסה) אז גם החלפת המסגרת נכללת כחלק מהשרות. לא טיפול, שרות. יש לך שם פקידים, פקידות, בורקסים, קפה, אז גם זה נכלל בעסקה.

ואם אתה לא יודע? אם נתקעת עם הרכב בחופשה? אם המוסך הרגיל שלך החליף בעלות? יש עוד אלף סיבות, זה לא נותן הצדקה למוסך לעשות עבירות פליליות.

מי הצדיק עברה פלילית?! אם אתה רואה שמשהו חשוד לך תברח, אתה נותן לכל ילד להתעסק לך ברכב?!

ואיך זה הופך את המוסך המדובר לפחות עברייני?

כנותן שירות החוק לא מאפשר לו להניח דברים, בטח לא דברים כאלה, אבל שוב גם לו היה, אין השלט פוטר מאחריות פלילית למעשה פלילי.

עוד פעם, זה עניין של אם לשלט יש כח מבחינת החוק.

ווקס ב-100 שקל? ושמפו רכב ב-50 שקל? ושמן מנוע ב-200 שקל? ואייפון ב-5000 שקל? מי אתה שתחליט ללקוח מה סביר ומה לא?

הבחור פנה למועצה לצרכנות ולאיגוד המוסכים לא? נחכה ונדע, כשהמשטרה תחליט להתערב בנושאים כאלה כנראה נדע שהמשיח קרוב. ואם זה קרה לך אתה מוזמן לתבוע את המוסך בתביעות קטנות ולהעלות את כל הטענות שהועלו כאן.

כבר קרו לי דברים מסריחים בסגנון ואפילו יותר, ובגלל זה אני לא סומך על החוק (שיטרטר אותי ולא יעשה כלום) ועל המוסכים שאני לא מכיר.

כלקוח אני נזהר מראש והולך לטפל רק במקומות שאני סומך על העובד בעיניים עצומות, וגם שם אני מבקש ממנו בדיוק מה לעשות, לא כי אני לא סומך עליו, אלא כדי למנוע אי נעימויות לשנינו אח"כ.

אני באמת מקווה שהפניה של הבחור תעשה משהו בנידון ורמת האכפתיות והמודעות של בעלי המוסכים הגדולים תעלה, כי כמו שזה נראה לא אכפת להם יותר מדי מרצון הלקוח.

איך החלפת לוחית רישוי שונה מהחלפת זרוע לפלאפון?

פריט אסתטי מול פריט שימושי שאיכותו תלויה במחיר שלו.

אבל יש לך סיבה אחת ממש ממש ממש טובה למה השלט לא חוקי - מדובר בעבירה פלילית בשם "גזל"

אין לי כבר כח להתווכח איתך על חוקיות הנושא. בהחלט יכול להיות שמצאו פה דרך לעקוף את החוק.

אם השלט חוקי - הפעולה חוקית.

יש לך אפשרות להודיע שאתה לא רוצה את זה במידה וראית את השלט, במידה וקראת אותו וכו' וכו', ובנוסף לכל זה - אז מה אם הודעת? מי מבטיח לך שהמוסך העבריין שעבירת "גזל" עם עונש של עד שלוש שנות מאסר לא הרתיע אותו ישים לב למה שביקשת?

זה כבר הנחות שאתה מניח. אם מראש זו הדעה שלך על המוסך, אני לא מבין מאיזו סיבה בעולם אתה תבחר להכניס לשם את הרכב.

שאפו על ההתמדה והנחישות אבל אני בשלי חבר.

גם אם החוק לצידך-תמיד עדיף להיות חכם מאשר צודק. הרי בסוף אתה זה שנדפק, צודק או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמח שהדיון ממשיך לחיות כי זה רק מראה כמה העניין הזה נוגע לאנשים (מ-2 הצדדים).

SlowRide , אני מבין שאתה נוקט בגישה של "להיות חכם ולדאוג לעצמך, אחרת אף אחד לא ידאג לך". יש בזה משהו (במיוחד במדינתנו), אבל קח עוד דוגמא למחשבה:

תחשוב על בני ישראל המסכנים שנעשקו ע"י חברות הסלולר במשך שנים: זה נעשה בחסות החוק, ונגע להרבה מאוד צרכנים.

ברור שהיו הרבה מאוד אנשים חכמים שדאגו לעצמם (במובן החיובי) ובדקו טוב טוב את התנאים ואף השיגו תנאים מצויינים - אבל בכל זאת באה סמכות עליונה כלשהי והבינה שמשהו פה "מסריח".

אני רוצה לקוות שאיגוד המוסכים יתעניין בפנייה הזו וינהג באופן דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תאמין לי שם אני. לא שזה יגרום לי לחזור לטפל במוסכים מורשים אבל נחמד יהיה לדעת שכן אכפת למחוקק מהחוקים שלו.

אני לא חושב שאת מהפכת הסלולר אפשר להשוות לזה כי מדובר בסכומים גדולים ובחזירות שבאה על חשבון כולם (ועלתה המון כסף).

כנראה שבעניין המסגרות ללוחית רישוי לא אכפת לנהג הישראלי המצוי שיזרקו לו אותה וישימו לו אחת חדשה, כל עוד לא מדובר בגרימת נזק.

המקרה שלך שונה כי קדחו לך חורים חדשים וזה כבר נזק לרכב. השלט שלהם טוען שהמסגרת רק תוחלף, לא מצויין של שעלול להגרם נזק בפעולת ההחלפה. אם היו מציינים גם את זה כולם לא היו מסכימים שיגעו להם במסגרת ובצדק.

אני בכלל בעד שתכין מדבקה בגודל דף A3 שכתוב עליה "כאן הורסים את הפגוש כשמחליפים את המסגרת ללוחית רישוי" ותדביק את זה מתחת לשלט שלהם, או מעליו. :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחוק היבש יש עונש: זה שהשופט מחליט שאתה סובל מספיק ומרחם עליך זה כבר משהו אחר.

חצי צודק, החוק קיים, אבל זאת הפרקליטות שאינה מגישה תביעה כלל במקרה זה.

אז שוב אני אומר לך, לרוב האנשים כנראה זה לא מפריע, אחרת התופעה מזמן היתה מפסיקה. במציאות שלנו זה כנראה לא סביר שמישהו יתלונן על דבר כזה וזה לא מעניין אף אחד. עכשיו תגיד לי עוד פעם שאני מצדיק פשע? אז אני לא, אני רק אומר לך שזה לא מעניין אף אחד, כמו שאני יגנוב לך 10 ש"ח ובחיים לא נגיע על זה לבית משפט.

תלוי עד כמה אני רוצה לגרור אותך לבית משפט, אני תמיד אוכל לתבוע אותך בבית משפט לתביעות קטנות, ושוב אין פה ויכוח על המצב הקיים וכמה שהוא חרבנה, יש ויכוח האם מדובר בעבירה או לא, האם זה מעשה מותר או לא.

לעקוף מימין זה לפעמים יוצר מצב של סכנת חיים, אל תשווה מסגרת ללוחית רישוי לסכנת חיים.

לא רלוונטי, שתיהן עבירות שאינן נאכפות. סכנת החיים אינה חלק מהמשוואה.

אחלה, בכיף. אם לאנשים פתאום תהייה מודעות לדבר הזה זה יפסק.

בארץ אין מודעות להרבה דברים, ולמרבה המזל בשבילנו אנשים כמונו שהרכב חשוב להם, בד"כ לא מטפלים במוסכים האלה.

ולמה אתה חושב שעד היום אף אחד לא פנה, נראה לך שזה מעניין מישהו?

כנראה לא מעניין מספיק את רוב הנפגעים עד עכשיו, מצד שני זה לא אומר שזה פחות עבירה או שזה חוקי

אם היא טובה יותר וחדשה יותר אתה מוזמן בכיף לעשות את זה, רק תודיע מראש ואל תשבור שום דבר.

אני אבוא עם משאית שעליה רשום "אני מחליף טלוויזיות, אם אתם לא רוצים שאני אחליף לכם את הטלוויזיה תגידו", אם הכיתוב הוא במקרה בצד של המשאית שפונה לצד השני של הרחוב זו בעיה שלך, ומי אמר שהיא טובה יותר וחדשה יותר? אני אמרתי טלוויזיה, זה יכול להיות CRT 21 בת 10 עם ספריי לרוחב המסך שכתוב "m3x7r3m3".

אולי אתה צודק ואולי לא. זה עניין של מה אומר החוק וזה בדיוק כל הנקודה של הדיון הזה- האם לשלט יש כח או לא.

אז בבקשה תראה לי דוגמה שבה משפט הצהרתי יכול להיחשב כבקשה.

בחיים לא שמעתי על מוסך מדרכה שדואג לפרסם את עצמו. בד"כ מקומות עלובים וקטנים לא יכולים להרשות לעצמם את עלויות הפרסום האלה. הרוב המוחלט שעושה את זה אלה מוסכים מורשים וגדולים, כמו במקרה של ליאור (?) ופוספלד עם הסיטרואן. ולעסקים כאלה תהיה בטוח שיש עורכי דין.

גם מוסכי מדרכה עושים את זה, וגם מכוני טסטים, ומסגרת רישוי כזאת עולה אולי 10 שקלים במקרה הטוב, אין פה עלוית פרסום מטורפות, לפרסם בדפי זהב או ב-144 עולה יותר.

ד"א התפקיד הנדרש כאן אינו עו"ד (למרות שזה המקצוע) אלא יועץ משפטי, וגם המלצות יועץ משפטי לא בהכרח עולה תמיד בקנה אחד עם החוק, הוא רק מודיע ללקוח שלו, שהיה ויגיעו למשפט, הוא יכול להגן על הפעולה הנ"ל, המרחק בין זה ובין קבלת טענות ההגנה רחוק כמרחק הזנקה וסיום במירוץ מרתון.

עובדה שהוא ממשיך לנסוע, ועובדה שאם שוטר יראה אותך עוקף אותו מימין אתה תהיה זה שיקבל קנס. למה? כי לאף אחד לא אכפת. אין אכיפה מושלמת. זאת המציאות - תתמודד איתה. כמו שכבר אמרתי עדיף להיות חכם.

מי אמר עקיפה מימין? אל תדחוף סתם דברים לדיון, הטענה שלי היא שאין לקבל מצב עברייני, אלא לשאוף לאכוף בצורה מלאה, הסכנה מבחינתי היא שהמצב העברייני יתקבל כ"נורמטיבי", ואז "צדיק ורע לו רשע וטוב לו".

כשיתחילו לאכוף את החוק (אם זה בכלל לא חוקי), פתאום התופעה תיעלם. מבטיח לך.

מסכים איתך ב-1000%, לא ב-100%.

תאורתית זה יפה מאד, אבל אנחנו לא חיים ונושמים בתיאוריה. גם אם זה לא חוקי (וכרגע לא בטוח כי אנחנו לא משפטנים) כל עוד אין אכיפה אתה כלקוח צריך להיזהר.

תמיד אתה כלקוח צריך להיזהר, זה לא בא במקום, זה פשוט חוסר נכונות לקבל התנהגות עבריינית כנורמה.

אנשים שנהגו במשך שנים לנסוע בכביש 4 בין מחלף גנות למסובים בנתיב הימני ולהידחף ברגע האחרון על האי תנועה המצויר להמשיך ישר, גילו שהמעבר בין תיאוריה למציאות חד כסכין ופוצע קשה במעבר. בשבועות האחרונים ראיתי לפחות ב-3 בקרים ניידת שעמדה שם ועצרה בין 2 ל-4 מכוניות בכל בוקר רק בזמן הקצר שאני עברתי ליד.

המרחק בין תאוריה ומציאות אמנם גדול, אבל המעבר מתבצע במהירות האור, ושם העבריינים נחתכים.

וזה לא נזק שמוריד מערך הבגד? כשמחליפים מסגרת בלי לקדוח חורים אין שום נזק.

ומה עם ערך המסגרת עצמה?

יודע מה, ואם יחליפו לו את השרוול לאחד כזה שרשום "מכבסת X"?

אז אני אומר שתיאורתית כמו שהמוסך שם לך עץ ריח על דעת עצמו ועושה לך שטיפה במסירת הרכב בסוף הטיפול (כמובן כשכל זה מצויין בפני הלקוח באיזה שלט בכניסה) אז גם החלפת המסגרת נכללת כחלק מהשרות. לא טיפול, שרות. יש לך שם פקידים, פקידות, בורקסים, קפה, אז גם זה נכלל בעסקה.

שמים לך עץ ריח חדש (ולא נוגעים בישן אם יש לך), שוטף את הרכב (בהחלט לא פעולה בלתי-הפיכה), וכל השאר לא רלוונטי בכלל, כאן לוקחים לך חלק שלך ושמים לך חלק אחר, אתה לא מבין את ההבדל?

מי הצדיק עברה פלילית?! אם אתה רואה שמשהו חשוד לך תברח, אתה נותן לכל ילד להתעסק לך ברכב?!

המוסך מצדיק עבירה פלילית בשלט שלו, זה לא רלוונטי מי מתעסק לך ברכב או איך הגעת אליו.

כבר קרו לי דברים מסריחים בסגנון ואפילו יותר, ובגלל זה אני לא סומך על החוק (שיטרטר אותי ולא יעשה כלום) ועל המוסכים שאני לא מכיר.

כלקוח אני נזהר מראש והולך לטפל רק במקומות שאני סומך על העובד בעיניים עצומות, וגם שם אני מבקש ממנו בדיוק מה לעשות, לא כי אני לא סומך עליו, אלא כדי למנוע אי נעימויות לשנינו אח"כ.

אני באמת מקווה שהפניה של הבחור תעשה משהו בנידון ורמת האכפתיות והמודעות של בעלי המוסכים הגדולים תעלה, כי כמו שזה נראה לא אכפת להם יותר מדי מרצון הלקוח.

כמו שאמרתי, כשאין אכיפה העבריינות הופכת לנורמה, ואחרי זה בסגנון "הפוך עולם", אתה עוד מסוגל לחשוב שהפעולה חוקית!

פריט אסתטי מול פריט שימושי שאיכותו תלויה במחיר שלו.

לא רלוונטי השמישות או האסטתיות של הפריט, זה פריט וזה פריט.

אין לי כבר כח להתווכח איתך על חוקיות הנושא. בהחלט יכול להיות שמצאו פה דרך לעקוף את החוק.

אם השלט חוקי - הפעולה חוקית.

בבקשה, אל תתווכח, אבל אל תחשוב שאתה צודק לאחר שלכל אורך הדיון לא הבאת אפילו פיסת מידע אחת שתתמוך בגירסתך שמעשה זה אולי חוקי.

זה כבר הנחות שאתה מניח. אם מראש זו הדעה שלך על המוסך, אני לא מבין מאיזו סיבה בעולם אתה תבחר להכניס לשם את הרכב.

לא רלוונטי, את זה אתה תגלה בסוף הטיפול בעוד את בחירת המוסך עשית לפני תחילת הטיפול

הרי אף מוסך לא יגיד לך בטלפון "אנחנו גם מחליפים לך את המסגרת לוחית רישוי"

שאפו על ההתמדה והנחישות אבל אני בשלי חבר.

גם אם החוק לצידך-תמיד עדיף להיות חכם מאשר צודק. הרי בסוף אתה זה שנדפק, צודק או לא.

אם תביא דברים לתמוך בגירסתך אולי גם תשכנע אותי, וכל הדיון הזה הוא צידי לעניין ה"חכם", הרי המצב כבר קרה, כבר הוחלפה המסגרת, כבר נזרקה הישנה, כבר נקדחו חורים, אתה מדבר על חוכמה שלאחר מעשה ושואל את הבחור למה לא הייתה לו חוכמה שלפני מעשה?

כנראה שבעניין המסגרות ללוחית רישוי לא אכפת לנהג הישראלי המצוי שיזרקו לו אותה וישימו לו אחת חדשה, כל עוד לא מדובר בגרימת נזק.

המקרה שלך שונה כי קדחו לך חורים חדשים וזה כבר נזק לרכב. השלט שלהם טוען שהמסגרת רק תוחלף, לא מצויין של שעלול להגרם נזק בפעולת ההחלפה. אם היו מציינים גם את זה כולם לא היו מסכימים שיגעו להם במסגרת ובצדק.

לעניין החוק זה לא משנה אם לאותו נפגע אכפת שהוא נפגע או לא, זה שגנבו לך טלוויזיה שגם ככה רצית לזרוק לא אומר שלא גנבו אותה, וזה לא אומר שמי שלקח אותה אינו גנב.

וגם אם היה כתוב בשלט שעלול להיגרם נזק זה עדיין לא היה הופך את זה לחוקי, שהרי זה עדיין גרימת נזק לרכוש, אם אני מודיע שאני במוסך שלי לא משתמש במפתחות ושובר לכל רכב את הסוויץ' זה חוקי?

:)

אני חושב שאתחיל בצינורות המקובלים..

אני חושב שקיבלת כאן מספיק חומר למשפטים סמסטר א' - תשתמש בו

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2800 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...