Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הדבקת והצמדת פרסומות לרכבכם ללא אישור- מה דעתכם?

zepnik
שימו לב! השרשור הזה בן 2798 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני חושב שראוי לשלוח להם מכתב תשובה המסביר כי לא מדובר על הנוהג של "הדבקת מדבקה" על המסגרת אלא החלפה שלה לחלוטין (לא חוקי לכשעצמו) ובנוסף לכך קדיחת חורים ופגיעה ברכוש הפרטי שלך!

אם תרצה עזרה בניסוח אני אשמח לעזור

טוב שלחתי להם פניה נוספת.. נראה מה יגידו.

תאמינו לי - אלמלא העידוד שלכם הייתי נשבר מזמן :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 389
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עדכון אחרון ודי:

השבוע שוחחתי בטלפון עם מנכ"ל איגוד המוסכים - מר אריה אשד.

רציתי להבין מה עמדת האיגוד לגבי פעולות פרסומיות כאלו של מוסכים, שבמהלכן יכול (ולפעמים) להגרם נזק לרכב או שנקדחים חורים בטמבון, הדבקות וכד'.

דבר ראשון, אני מעריך את העובדה שמצא לנכון לדבר איתי באופן אישי.

מצד שני:

בקצרה ובעדינות, מר אשד חזר על הדברים שכתבו לי במכתבם ואמר לי מפורשות - מבחינתם, קדיחת חור בטמבון והדבקת מדבקות פרסום הם אותו דבר.

אין להם שום כוונה לעשות משהו בעניין זה ואינם חושבים שזוהי בעיה, מכיוון שכל עוד המוסך פועל באופן חוקי (תולה שלט) אזי כל נזק הוא עניין שבין הלקוח למוסך. (כלומר, הבעיה היא שלי - שלא הבחנתי באותו שלט).

לסיכום, איגוד המוסכים סבור שהנושא הוא פעוט והפנייה שלי מעט קנטרנית (בזו הלשון).

הסכמנו שלא להסכים, וחבל לי מאוד שזוהי עמדת האיגוד.

לדעתי, בהחלטתם לא להתערב הם נותנים יד למוסכים לעשות דברים על דעת עצמם - היום מדובר במדבקה על הלוחית, ומחר תוספות ושינויים על דעת עצמם.

זהו, נשברתי סופית.

צדק מי שאמר שאנחנו חיים במדינה שבה כל אחד צריך לדאוג לתחת של עצמו ולצאת מנקודת הנחה שדופקים אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מצטער שכך הסתיים המקרה שלך.

אם כבר יש תקדים שבית משפט קבע שלשים שלט חוקי אז אין הרבה מה לעשות, אבל במקרה שלך נגרם נזק פיזי בדמות חורים ולדעתי זה משנה את התמונה. מבחינת איגוד המוסכים זה אולי אותו הדבר אבל לא בטוח בכלל שגם מבחינת החוק.

אם יש לך זמן פנוי, עו"ד טוב והרבה מוטיבציה לדעתי יש סיכוי "לעשות הסטוריה".

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער שכך הסתיים המקרה שלך.

אם כבר יש תקדים שבית משפט קבע שלשים שלט חוקי אז אין הרבה מה לעשות, אבל במקרה שלך נגרם נזק פיזי בדמות חורים ולדעתי זה משנה את התמונה. מבחינת איגוד המוסכים זה אולי אותו הדבר אבל לא בטוח בכלל שגם מבחינת החוק.

אם יש לך זמן פנוי, עו"ד טוב והרבה מוטיבציה לדעתי יש סיכוי "לעשות הסטוריה".

הוא יצטרך הרבה יותר מעורך דין טוב ומוטיבציה, כמו שאמרתי לי זה מרגיש שהכוח נמצא בידי העשירים.

יש כאן קודם כל שיקולים כלכליים.

לאיגוד המוסכים יש אינטרס לענות תשובות שיהיו נוחות לבעלי המוסכים.

מר אריה אשד צודק הדבקת מדבקה וקדיחת חורים זה בדיוק אותו דבר, אז אולי תשאל אותו מה דעתו לגבי פליירים ששמים מתחת למגבים אולי פעם הבאה שישימו לו פלייר כזה יקדחו לו חור אחד גדול בשמשה הקדמית, הרי זה אותו דבר לדעתו.

או שפעם הבאה כשידביקו לו פרסומת על דלת הבית, יהיה אפשר לקדוח שלט של מטר על מטר עם דיבלים שיעברו לצד השני.

לא נראה לי שיהיה איכפת לו, הרי הוא אמר זה אותו דבר .

עוד סיבה להנות מ"תדלוק עצמי" : הריח של הדלק :-)

גם אם התפוח נפל רחוק מהעץ הוא בכל זאת תפוח ולא אגס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון אחרון ודי:

רציתי להבין מה עמדת האיגוד לגבי פעולות פרסומיות כאלו של מוסכים, שבמהלכן יכול (ולפעמים) להגרם נזק לרכב או שנקדחים חורים בטמבון, הדבקות וכד'.

מצד שני:

בקצרה ובעדינות, מר אשד חזר על הדברים שכתבו לי במכתבם ואמר לי מפורשות - מבחינתם, קדיחת חור בטמבון והדבקת מדבקות פרסום הם אותו דבר.

אין להם שום כוונה לעשות משהו בעניין זה ואינם חושבים שזוהי בעיה, מכיוון שכל עוד המוסך פועל באופן חוקי (תולה שלט) אזי כל נזק הוא עניין שבין הלקוח למוסך. (כלומר, הבעיה היא שלי - שלא הבחנתי באותו שלט).

לדעתי, בהחלטתם לא להתערב הם נותנים יד למוסכים לעשות דברים על דעת עצמם - היום מדובר במדבקה על הלוחית, ומחר תוספות ושינויים על דעת עצמם.

זהו, נשברתי סופית.

צדק מי שאמר שאנחנו חיים במדינה שבה כל אחד צריך לדאוג לתחת של עצמו ולצאת מנקודת הנחה שדופקים אותו.

ועכשיו המלצה שלי לדרכי פעולת נגד.

גם אתה יכול לפעול בכמה דרכים, חוקיות לגמרי, אשר יגמלו למוסך על השרות שקיבלת, להלן המלצותי:

1. הדבק מדבקה על הרכב בזו הלשון: "מוסך ___ קדח לי חורים בפגוש על מנת לתלות שלט פרסום, היזהרו!"

2. הכן שלט גדול אשר חוזר על סעיף 1 ובאותיות קידוש לבנה (יכול להיות מפורט יותר) ותציב אותו על רכבך מול הכניסה למוסך למשך שעה אחת כל בוקר למשך שבוע.

3. דאג לפרסם את המקרה כולל כל הפרטים (כמובן עם שם המוסך) בכל פורום ברשת. דייק בדבריך ואל תוסיף דברים לא נכונים, אמת ורק אמת.

אנ יודע שזה לא פשוט, אבל בשביל נקמה צריך לעבוד! :evil:

אגב, שאלה מעניינת, האם מותר לך לתלות שלטים שונים על גבי קירות ודלתות המוסך, וזאת בתנאי שהצבת שלט יום קודם לכן אשר מודיע כי אתה הולך לעשות זאת?:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועכשיו המלצה שלי לדרכי פעולת נגד.

לי הצעה אחרת:

מאחר שקדחו לך חורים בפגוש, כלומר יש לך נזק ממשי, אני מציע לך לעשות כך:

1. (לא בטוח שכדאי) ללכת למוסך ולבקש פיצוי, ולהקליט את התשובה השלילית.
  2. ללכת לפחח ולתקן את החורים בפגוש, עם צילומים של לפני ואחרי, וכמובן עם חשבונית מס על התיקון.
  3. לתבוע את המוסך בתביעות קטנות. אם תבוא עם קבלה לא יוכלו לומר שאין נזק.
  4. אם תזכה במשפט, תוכל לחזור לאיגוד המוסכים.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון אחרון ודי:

מצד שני:

זהו, נשברתי סופית.

הקלטת את השיחה הזאת?

אני הייתי מוציא להם מכתב מנוסח היטב המציין גם כי השיחה הוקלטה ושיכינו את הלחיים שלהם לכמה סטירות מבית המשפט.

ד"א אם האיום יישמע מספיק אמין לא באמת תצטרך להגיע לבית המשפט

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלחו לי שאיני שותף להלך הרוח ולאווירת הקרב הסוררת פה.

פאקינג בערך 250 הודעות על דבר כזה.

הבנו את המסר של - ״זה יכול להיות דבר גדול יותר״ ואת - ״זה כאילו קעקעו וחרטו בבשרי החי!״ ואת - ״יכלו להחליף לי מנוע גיר ושילדה מבלי להודיע לי״

אבל זה לא ניראה לכם מוגזם? מכתבי מעורכי דין, משפטים, איומים, על 2 חורים שאפילו לא רואים?

וכן - עשו לי את זה בפאביה 2009 חדשה כשהוצאתי מהיצרן, והחליטו לשים את המסגרות לוחית המפגרות שלהם, ראיתי, לשניה התעצבנתי, ואז אמרתי לעצמי: ״ברוך הבא לישראל 2009״ (2013 בהתאמה)

לדעתי הטירחה שבלרשום את כול הכמות הודעות שנכתבה פה בנושא לא שווה את זה.

אגב לא מצדיק את המוסך, אבל כן, ברגע שיש שם שלט החוק לצידם ואין מה לעשות עם זה, רוצה לשנות משהו? רוץ לכנסת ותשנה את החוק, עד אז, זה מה יש.

ולפני שכול האבירים על הסוס הלבן משתלחים בי ומשחיזים חרבות, אני חייב לציין שאני אומר את דעתי האישית, עם כול הדברים שיש להתעסק בהם ביום יום, ה2 חורים המסכנים האלה, שאפילו לא רואים, שווים כקליפת השום, לא הייתי משקיע מאמץ של יותר מדקה, בטוח בטוח שלא משפטים, עורכי דין, וכ׳ו...

וכן זה הרכוש שלי, וכן זה מעצבן, אבל זה מה יש, זה שאני אתעצבן לא ישנה כלום, וזה שיתקנו את החורים האלה לא אומר שמחר איזה אידיוט לא יכנס לך ברכב בחניה ויברח, ואז 2 החורים האלה יתגמדו ממש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הפתרון שלך הוא להרכין את הראש ולקבל את הכאפה...

את הסיפור על הכומר במלחה"ע ה-2 אתה מכיר? כשבכניסה לפרוקטולוג יהיה לך שלט דומה אל תבוא בטענות.

אה ועניין החוק? זה רק נדמה לך, אבל למה לא לקרוא את ה-16 דפים עם טיעונים מפה ועד לתימן? בוא נלך לדף האחרון ונזרוק כמה מילים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך פיתרון אחר במדינתנו הקטנה? אהה כן, לצאת למלחמת עולם בגלל 2 חורים בטמבון.

קראתי את החפירות פה, פשוט ניראה לי שעושים מזבוב פיל.

זכותי כמו שזכותך לחשוב אחרת.

צריך לדעת על מה להלחם וכמה להילחם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה שלט יש שם?

נראה לי מוגזם לקרוא את כל השרשור הוא ארוך עד בלתי אפשרי.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תראה, לעשות סיפור מזה שהחליפו לך את המסגרת בגלל שלא שמת לב לשלטים שתלויים במוסך - זה באמת לעשות פיל מזבוב.

אבל פה גרמו לבחור נזק לפגוש. אאל"ט מדובר ברכב חדש. בשלט שלהם לא כתוב שהורסים משהו כדי להחליף מסגרת ללוחית.

איגוד המוסכים שלח לו במכתב שיש תקדים בבית משפט לזה שהחלפת המסגרת היא כן עפ"י החוק. לא מוזכרת ולו מילה על גרימת נזק לרכב בתהליך.

במקומו גם אני לא הייתי פותח במלחמה נגד המוסך הזה. הייתי מזהיר את כל מי שאני מכיר שלא יתקרב לשם וזהו. במחיר של פגוש חדש כולל צביעה לא שווה את כאב הראש והעצבים. אין על מי לסמוך חוץ מעצמך, זו עובדה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך, אבל לדעתי ללכת עם זה לבית משפט ובלאגן זה כבר הרבה מעל ומעבר למאמץ שכדאי להשקיע בדבר כזה, עד שזה יגיע למשפט ייקח המון זמן, ואני אישית לא רואה את עצמי משקיע על זה זמן ומאמץ רב כול כך, עושים לנו מספיק נזקים לרכבים בחניות/בכבישים ביום יום, אני לא רואה אף אחד פה מרים מלחמה על כוח נגיעה שיש לו ברכב כתוצאה מפתיחת דלת בחניה, וזה גם נזק לכול דבר ועניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך מלחמת עולם, צריך לדעת למי ואיך להתלונן ובעזרת מה.

אולי אתה מכיר את זה אם אני אזכיר לך את מבצע "עמוד ענן", זה שאתה מאיים בכניסה קרקעית לא אומר שתזדקק להשתמש באיום הזה, לפעמים האיום עושה את העבודה לא פחות טוב.

ואתה יודע מה? אם לי היו עושים שני חורים בטמבון ברכב חדש מסכן אותו המוסך, פשוט מסכן, הם יצטרכו למשכן כל מברג שיש להם שם.

בדיוק את מה שאתה אומר אמרו על הרבה דברים כמו על יוקר המחיה, אז מה נעשה? נצא להפגין? מה ייצא מזה?

מה שיוצא מזה שאתה מתחיל תהליך מנוגד, אתה עוצר את הסחף לכיוון הלא נכון.

אבל כנראה טוב לך בעולם שבו נותני שרות עושים מה שהם רוצים ברכוש שלך, אל תתלונן שהוט או יס ישברו לך את הגג כשיבואו להתקין לך כבלים / לווין.

מצטער אני אלרגי לתבוסתנות.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשפט האחרון שלך - וואוו איזה גבר אתה! כפיים כולם!

מצטער, אני אלרגי לאנשים שחיים באשליות שהם יצליחו לשנות את העולם.

גם אחרי ההפגנות יוקר המחיה נשאר ואף עלה, מחיר הקוטג׳ אולי ירד, זה הישג, השאר בינתיים רק עולה.

בתוך עמך אתה חי, זו המדינה וזה מה שיש, עם זה צריך להתמודד.

אגב - אם רק נדמה פה למישהו שהוא יצליח בדרך כזו או אחרת לשנות את דרך הפעולה של כלל המוסכים בארץ אז לצערי אני חייב לבשר לו ללחוץ על stop בסרט שהוא חי בו, לצערנו מוסכניקים יישארו מוסכניקים

וגם במוסכים הכי מומלצים פה בפורום הדביקו לי מדבקות על פח הרכב עם פרסומת מבלי לשאול אותי לשניה אחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2798 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...