Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור פליטה - הדוד האמצעי דורש החלפה, האם כדאי להשתדרג?

שימו לב! השרשור הזה בן 6204 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב הוא פוקוס 2.0

חזרתי הרגע מאיש האגזוזים, לאחר שאובחן רעש מכיוון אחד הדודים בעת לחיצה ועזיבה של הגז (מכה מתכתית)

בעל המקצוע אמר שכרגע אפשר להמשיך לנסוע בצורה הנוכחית אבל בסופו של דבר צריך יהיה להחליף את 2 הדודים.

השאלה היא כזו:

האם כדאי להשקיע ולקנות מערכת פליטה אפטרמרקט שתיתן קצת יותר? כרגע חשוב לי שההפרש במחירים יצדיק את עצמו (בסעפת המשופרת): שתיהיה שקטה כמו המקורית, שתיהיה עמידה יותר ושתיתן תגובת דוושה וכוח עדיפים. כמובן שאני לא מצפה להרים וגבעות אבל כרגע זאת ההתלבטות שלי.

מה דעתכם?

מתן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתשומת ליבך-מערכת הפליטה בפוקוס היא חתיכה אחת החל מהחיבור לדאון פייפ ועד לדוד הסופי כולל.

על מנת לפרק את המערכת פליטה יש לפרק חלק מהסרן האחורי או לחתוך את הצנרת אחרי הדוד אמצע.

מערכות פליטה מקצועיות מגיעות בחלקים(כמו שצריך) ולרוב ללא ממיר-דבר שיגרום לך לא לעבור טסט שנתי בוודאות.

בכל דרך שלא תבחר-תקפיד להישאר עם צנרת שמישה לטסטים-על כך המשתמע מכך.

אישית הייתי משקיע את הכסף בסעפת פליטה עצמה-דבר שייתן לך שיפור גדול יותר

ובמקביל מחליף את הדוד הרקוב בחדש תחליפי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתשומת ליבך-מערכת הפליטה בפוקוס היא חתיכה אחת החל מהחיבור לדאון פייפ ועד לדוד הסופי כולל.

על מנת לפרק את המערכת פליטה יש לפרק חלק מהסרן האחורי או לחתוך את הצנרת אחרי הדוד אמצע.

מערכות פליטה מקצועיות מגיעות בחלקים(כמו שצריך) ולרוב ללא ממיר-דבר שיגרום לך לא לעבור טסט שנתי בוודאות.

בכל דרך שלא תבחר-תקפיד להישאר עם צנרת שמישה לטסטים-על כך המשתמע מכך.

אישית הייתי משקיע את הכסף בסעפת פליטה עצמה-דבר שייתן לך שיפור גדול יותר

ובמקביל מחליף את הדוד הרקוב בחדש תחליפי.

איך תעזור לו הסעפת עם הוא יישאר עם צנרת מקורית. פתח הפליטה בצנרות אפטרמרקט יותר גדול משמעותית מהפתח של הצנרת המקורית.

מה שגם לא יתרום לך כ"כ מבחינת ביצועים.

קו---------------------------------------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך תעזור לו הסעפת עם הוא יישאר עם צנרת מקורית. פתח הפליטה בצנרות אפטרמרקט יותר גדול משמעותית מהפתח של הצנרת המקורית.

מה שמשתמע ממך ומרועי שאם אני נשאר אטמוספרי אין טעם לשדרג את העסק? הממיר הקטליטי לא יורד ולא ירוקן, בעיקר בגלל עניין הטסטים ואיכות הסביבה.

בכל מקרה אני אצטרך מערכת פליטה חדשה, אז חשבתי שהכי פשוט יהיה לשדרג במקום לקנות את המקורי..

:?:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה?!

לפי מה שאתה אומר כל מי שקונה סעפת פליטה משופרת-חייב להחליף את המערכת פליטה שלו כ-ו-ל-ה?

זה ממש לא המצב!

שקונים סעפת פליטה משופרת היא מותאמת (או לפחות אמורה להיות) למערכת הפליטה הקיימת ברכב.

*מערכות פליטה משופרות מגיעות לרוב (ברכבים אטמוספרים לפחות) באותו קוטר כמו המקורי או טיפה יותר,בכל מקרה הפלאנגים צריכים להיות זהים בנקודות החיבור של הרכב(לא בצנרת המשופרת עצמה).

מה שמשתמע ממך ומרועי שאם אני נשאר אטמוספרי אין טעם לשדרג את העסק? הממיר הקטליטי לא יורד ולא ירוקן, בעיקר בגלל עניין הטסטים ואיכות הסביבה.

בכל מקרה אני אצטרך מערכת פליטה חדשה, אז חשבתי שהכי פשוט יהיה לשדרג במקום לקנות את המקורי..

:?:

אני לא אמרתי שלא שווה לך לשדרג -

פשוט לא את הצנרת לבדה כי מבחינת עלות לתועלת זה יתן לך פחות מאשר תחליף את הסעפת פליטה והדוד הרקוב.

כמובן שעדיף להחליף הכל למערכת פליטה משופרת ייעודית.

אבל יש תקציב....לא? :wink:

ואתה לא חייב להחליף את כל מערכת הפליטה לחדשה,יש לך מספר אופציות:

להשיג צנרת מרכב מפירוק שעשה מעט קמ

להחליף רק את הדוד הסורר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי בארץ מערכות פליטה ייעודיות לפוקוס 2.0, ולהתקין משהו אוניברסלי מתוצרת מקומית שיעשה לי רעש כמו של ערסמוביל מצוי ביפו וייתן 1/4 כוח חמור, אני לא ממש רוצה 8).

חיפשתי משהו של 'מגנה-פלו' או 'בורלה' אבל כנראה שבארץ אין ביקוש לדברים איכותיים :|

כנראה שבסוף אני אלך על דודים תחליפיים. (אלא אם אני אמצא משהו טוב יותר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.זה שלא ראית/מצאת לא אומר שאין.

2.זה סך הל דוד אמצע-לא כל מערכת הפליטה ובטח לא יהיה לך רעש מוגזם.

בטח לא אם אין לך דוד סופי פתוח ו/או ביטול ממיר ו/או ביטול דוד אמצע...

3.שים דוד שמיועד לרכב בהספק דומה ובעל קוטר כניסה ויציאה זהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי באחד האתרים בחו"ל מערכת פליטה מלאה של מגנה-פלואו שתואמת ובנויה במיוחד לפוקוס 2.0

הם טוענים שהיא שקטה, אין צורך לוותר על הממיר ומשחררת כמה סוסים מהמנוע. מישהו נתקל במוצרי ההיי פרפורמנס של החברה הזו בארץ? (מצאתי רק דודים תחליפיים שלהם אצל האגזוזנים למיניהם)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לשם חידוד:

כשאתה אומ מערכת פליטה מלאה-אתה מתכוון לסעפת פליטה,צנרת מלאה עד הדוד הסופי כולל דוד סופי?

או רק המערכת החל מהחיבור של הדאון פייפ של הסעפת?

מה לגבי מחירים לסעפת לבד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה? איפה כתבתי שהוא חייב להחליף את כל הצנרת?

ואיפה ראית צנרת פליטה "משופרת" באותו גודל כמו המקורי....?

(אני מדבר על הקוטר הפנימי של הצנור... הרבה צנרות מקורית מגיעות עם צנור כפול(צנור בתוך צנור)

קו---------------------------------------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב סעפת פליטה משופרת כן תשחרר כמה סוסים או אולי תגובה יותר טובה כי היא בנויה אחרת

גם מבחינת רמת גימור בתוכה ו החומר ממנה היא עשויה וזה שהיא תהיה למשל 4-2-1 ולא 4 - 1

ואגב אני אישית עברתי טסט בלי שום קומבינה כשלא היה בכלל ממיר הייתה חתיכת צינור פשוט

בפעם הראשונה נכשלתי שמתי את החומר המטומטם הזה ופשוט עברתי לאחר מכן , בלי ממיר בכלל!!

תבדוק אולי יש לסופרספרינט או לדיסי ,מגנהפלוו לרוב עושים צנרות שלמות עם זכרוני אינו מטעני

רק אל תגדיל את קוטר הצנרת משמעותית כי אז באמת תתחיל לאבד במקום להוסיף

ואם אתה לא מוצא בארץ תמיד יש את אי - ביי

Hu - 880 prs

Tw - alesis point 7, 4 inch - amp xetec vector

Mids - morel pulse 6 mid bass - amp xetec xircuit

Sub - phase sx 220 - amp hifonics titan mono

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה? איפה כתבתי שהוא חייב להחליף את כל הצנרת?

ואיפה ראית צנרת פליטה "משופרת" באותו גודל כמו המקורי....?

(אני מדבר על הקוטר הפנימי של הצנור... הרבה צנרות מקורית מגיעות עם צנור כפול(צנור בתוך צנור)

משתמע מדבריך ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהו קוטר הצנרת המקורי?

שמתי עין על הדבר הזה:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/OBX-00-04-Ford-Focus-ZX3-Zetec-Catback-Exhaust-System_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ33630QQihZ016QQitemZ260117059937

המחיר שם ממש זול. מה שכן ראיתי שיש לו רק דוד אחד, האם דבר כזה עובר טסט והאם הדברים האלו בד"כ רועשים או שאפשר להשתיק אותם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ממיר-זה דוד משתיק במקום

אי לכך ובהתאם לזאת לא יעבור טסט

אבל לא אמרו להיות מרעיש בהיסטריה בזכות הדוד הראשון.

אבל-בטוח יהיה מרעיש יותר מעכשיו כי הסופי פתוח.

קוטר חיצוני-48 ממ או 1.8"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי,

תמיד קיימת אופציה להחליף את הדוד הרקוב בכזה המאפשר - זרימה חופשית, תורם לקוסמטיקה לווקאליות וכן קצת לתחושה על הדוושה. אם אתה במילא צריך להחליף אז זו הזדמנות מצויינת לפנק קצת. בקשר לרמת הרעש (המשתנה בין חברה לחברה) או לגבי חוקיות, חיפוש קטן ייתן לך את כל המידע המבוקש

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6204 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...