Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מישהו יודע מה זה throttle bodies ?

ArIeL_sQ
שימו לב! השרשור הזה בן 6276 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייתי קצת בפורום האנגלי של פורד RS והחברה שם המליצו לי על throttle bodies .

ולא הבנתי מה זה עשיתי קצת חיפוש באינטרנט וראיתי שזה מין צופרים כאלה מישהו יכול להסביר לי בבקשה מה זה ?

איפה הוא יושב ומה תרומרתו למנוע?

"ומותר האדם מן הבהמה - אין, כי הכל הבל"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התרגום לעיברית הוא סט מצערות.

בצע חיפוש, דובר על זה רבות.

לעניין, קיט מאוד יקר (קיט בסיסי באנגליה יעלה כ 1K פואנד שזה כ 8000 ש"ח, שם ללא משלוח ומיסים/מכסים) שכמעט ולא ישים לארצנו הקטנטונת מאחר ובעת התקנתו יש לבצע סט-אפ מסובך על דינמומטר.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר פרוייקט אחד בלבד בארץ של מצערות שיושם בהצלחה ועוד לפחות שניים שנזנחו על ידי אושיות שיפורים שהתייאשו מהם.

מדובר בערך בגביע הקדוש של שיפור מערכת היניקה עד הראש במנוע אטמוספירי, אין שיפור יותר משמעותי למערכת היניקה. אבל (וזה אבל ענק) זה גם יקר מאוד, גם יכול להיות בעייתי ליישום ברכבים שהמחשב שלהם מתבסס על AIRFLOW METER, רוב הסיכויים שזה יצריך העלאה של סל"ד הסרק, ובעיקר יצריך המון עבודה וכיוונונים של מחשב ההזרקה, רוב הסיכויים שזה יצריך מחשב חדש (אלטק, מוטק, מגהסקווירט) שרק הוא והעבודה עליו זה פרוייקט בפני עצמו.

לא שיפור טריוויאלי בכלל, אפילו הייתי מגדיר אותו כקיצוני. למי שרוצה להוציא את המקסימום ממנוע אטמוספירי בלי מגבלות של זמן וכסף זו הדרך, אבל ברוב המקרים הגדשה של המנוע תיתן תוצאות עדיפות וכנראה זו הסיבה שרוב הפרוייקטים בארץ הם מוגדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר מאוד את מבנה היניקה במנוע הTwincam של לוטוס. על זה מדובר?

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בארץ לצערי אנשי מקצוע שיודעים איך להתעסק בנ"ל , את המצערות עצמן מביאים מאופנועים כבדים (כמו R1 וכו' )

את מערכת הניהול מחליפים גם כן , וחייבים לבנות סעפת COSTUM , פרוייקט יקר ומסובך

ניתן לרכוש ערכה מלאה של חברת WEBER ALPHA הכוללת מצערות + מערכת ניהול עצמאית - כנס לאתר שלהם ותראה את המחירים זה ממש לא זול , מדובר אבל על העלאת הספק של 50-80 כ"ס

A MACHINE , KEPT ALIVE BY HIS LOVE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר מאוד את מבנה היניקה במנוע הTwincam של לוטוס. על זה מדובר?
חיצונית זה מזכיר מאוד כל מנוע שיש בו זוג ווברים כפולים. לא רק לוטוס אלא גם רוב האלפות הישנות ועוד מנועים רבים.

ההבדל הוא שפה מדובר בהזרקה וזה כבר הרבה יותר מסובך.

פרוייקטים של הסבת מנועים מוזרקים סטנדרטיים למוזני זוג קרבורטורים כפולים דווקא לא חסר (ויכול להיות שאני אפנה לעזרת חברי הפורום לגבי פרוייקט כזה אם אני וחבר לא נתגבר על בעיה שהתעוררה בו), אבל מצערות - סמטוחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בארץ לצערי אנשי מקצוע שיודעים איך להתעסק בנ"ל , את המצערות עצמן מביאים מאופנועים כבדים (כמו R1 וכו' )

את מערכת הניהול מחליפים גם כן , וחייבים לבנות סעפת COSTUM , פרוייקט יקר ומסובך

ניתן לרכוש ערכה מלאה של חברת WEBER ALPHA הכוללת מצערות + מערכת ניהול עצמאית - כנס לאתר שלהם ותראה את המחירים זה ממש לא זול , מדובר אבל על העלאת הספק של 50-80 כ"ס

לא לשכוח שעקומת המומנט זזה לגבול העליון, לא ממש ידידותי לרכב שמשמש ביום יום.

אני לא יודע להגיד בכ"ס - אצלי בספר כתוב על שיפור באזור ה25%-35% בהספק. (נצילות נפחית עולה משמעותית עם עליית הסל"ד)

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל ברוב המקרים הגדשה של המנוע תיתן תוצאות עדיפות וכנראה זו הסיבה שרוב הפרוייקטים בארץ הם מוגדשים.

זה לא ממש נכון.... רוב המכוניות המוגדשות בארץ לא מכוונות בשיט.

אהה. ואגב... רכבים עם מצערות מכוונים לפי TPS\סלד.

קו---------------------------------------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, מאחר שלא נתנו עדייו הסבר פשוט וברור, אז הנה.

סט מצערות.

הכוונה שבניגוד למנוע רגיל בו יש מצערת אחת בכניסה לסעפת היניקה,כאן יש מצערת לכל אחד מהצילינדרים.

הסעפת יניקה משתנה והיא בעצם צינור בין המצערת לפתחי יניקה בראש.

כל המערכת הזאת נשלטת ע"י מחשב.

כמו שאמרו, מזכיר מאוד את הרעיון של קרבורטורים כפולים, כאן יש גם מערכת הזרקה מלאה (מחשב, מזרקים, חיישנים וכו').

הצטרפו עוד היום לאגודה לשחרור הטלטל.

"הטלטלים השחורים, יולי 2004".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באסטרה GSI שמגיעה עם 150 כ"ס בסטנדרט, סט מצערות מעלה את ההספק ל 195 כ"ס !

דא"ג, זה נראה ככה:

3006series_sm.jpg

b18_kit_lg.jpg

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6276 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...