Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלת סאבים,אולי קצת מטומטמת שמסקרנת אותי!

Episode-666
שימו לב! השרשור הזה בן 6348 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

10" (אינטש) או 12" (אינטש) = קוטר הסאב.

מה עדיף? תלוי בך.

יצא לי לשמוע את הקסנון 12" בתיבה אטומה והוא אחד הסאבים הכי טובים ששמעתי.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

XMAX, שטח ממברנה וחשיבותם לSPL:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=341551#post341551

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=324854#post324854

אם היית קורא קצת בF.A.Q הית יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל בין 10 ל12 אינצ': ה10' דוחף פחות אוויר מ12' כי השטח עבודה שלו יותר קטן,לכן הסאב הנ"ל אותו איכות ב10' ו12' רק שה12' דוחף יותר אוויר זאת אומרת יותר SPL, יכול להיות שה10' יותר מהיר ממנו לכן יותר מתאים לSQ'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלדר רק עצה קטנה לי אליך

לפני שאתה קונה סאב כלשהו תעשה טובה ותשמע אותו לפני ותמנע טעויות לא נעימות.

תגיע לאחד המפגשים הקרובים ואני בטוח שתוכל לשמוע כמה סאבים וכך יהיה לך קל יותר להחליט.

גם אני אוהב ללחוץ Ctrl+W

:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל בין 10 ל12 אינצ': ה10' דוחף פחות אוויר מ12' כי השטח עבודה שלו יותר קטן,לכן הסאב הנ"ל אותו איכות ב10' ו12' רק שה12' דוחף יותר אוויר זאת אומרת יותר SPL, יכול להיות שה10' יותר מהיר ממנו לכן יותר מתאים לSQ'.

הבדל נוסף וחשוב מאוד מאוד בין 10 ל 12.

ב99 אחוז מהסאבים גודל הסליל ב 12" ו ב 10" של אותו סאב זה אותו הסליל.

ככל שאנו יורדים ביחס בין גודל הממברנה לגודל הסליל אז הסיכוי לסאב מדוייק יותר גדלה וזאת עקב כך שמשהוא קטן צריך לדחוף במהירות וכח משהו גדול יותר.

כמו עמודים לבניין , ככל שיש יסודות גדולים יותר כהיהי הבניין יציב יותר.

לגבי דוחף יותר אוויר זה לא תמיד נכון, אמנם ההבדל בין סאב 10" ל 12" הוא לרוב ככה אך בין דגמים שונים יש סיכוי עקב שינוי עומק הממברנה או שינוי גודל הספוג/גומי מסביב ל CONE יהיה שטח גדול יותר ל 10" מאשר בסאב אחר של 12".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלו. הנתונים של המגבר הם!

בגישור ! ב 4 אום הוא נותן 400W RMS! (לא 600W RMS)

המגבר נותן 300W RMS לכל ערוץ ב 2 אום!

ולכן כדי להוציא ממנו 600W RMS. צריך לחבר סאב 2 סלילים של 2 אום. להוריד את המגבר ל 2 אום. לערוץ! ולא ולחבר בגישור!.

ולכן עם הסאב יהיה 400W RMS 2 סלילים של 2 אום. אפשר לחבר אותו בשתי הדרכים!

בדרך אחת הוא יקבל כ 400WRMS. ובשניה 600WRMS. אני הייתי מחבר בדרך השניה!.

ולגבי גודל. לרוב גם סאב קטן יותר יכול לעבוד בתיבה קטנה יותר. (יש אנשים שרוצים סאב. ולא יתפוס את כל הבג'ז). אז הם בוחרים סאב 8" או 10" חלק 12" אבל בתיבות קטנות. לדוגמא. סאב 10" בפתוחה. מדגם אחד. יהיה שווה בנפח לסאב 12" באטומה!.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלו. הנתונים של המגבר הם! http://www.mac-audio.de/produkte/produkte.asp?grp=5&ser=43&lang=EN

בגישור ! ב 4 אום הוא נותן 400W RMS! (לא 600W RMS) על פי נתוני היצרן, המגבר מספק 600Wrms בגישור של 2 ערוצים, בהתנגדות של 4 אוהם.

המגבר נותן 300W RMS לכל ערוץ ב 2 אום! נכון מאוד, ולכן המגבר יספק 600Wrms בגישור של 2 ערוצים, בהתנגדות של 4 אוהם.

ולכן כדי להוציא ממנו 600W RMS. צריך לחבר סאב 2 סלילים של 2 אום. להוריד את המגבר ל 2 אום. לערוץ! ולא ולחבר בגישור!. אפשר לחבר את 2 הסלילים של הסאב בטור, לקבל התנגדות של 4 אוהם, ולחבר אותו בגישור ל - 2 ערוצים. ההספק שיתקבל מהמגבר יהיה 600Wems.

ולכן עם הסאב יהיה 400W RMS 2 סלילים של 2 אום. אפשר לחבר אותו בשתי הדרכים!

בדרך אחת הוא יקבל כ 400WRMS. ובשניה 600WRMS. אני הייתי מחבר בדרך השניה!. כאמור ב - 2 המקרים המגבר יספק את אותו ההספק. לכן עדיף לחבר את 2 הסלילים של הסאב בחיבור טורי, לקבל התנגדות כללית של 4 אוהם, ולחבר את הסאב ל - 2 ערוצים בגישור של המגבר. כאשר מחברים 2 ערוצים של סאב, כל אחד לערוץ הגברה אחר, צריך לבצע כיוון שיהיה מאוד מדוייק על מנת שלא לגרום נזק לסאב.

ולגבי גודל. לרוב גם סאב קטן יותר יכול לעבוד בתיבה קטנה יותר. (יש אנשים שרוצים סאב. ולא יתפוס את כל הבג'ז). אז הם בוחרים סאב 8" או 10" חלק 12" אבל בתיבות קטנות. לדוגמא. סאב 10" בפתוחה. מדגם אחד. יהיה שווה בנפח לסאב 12" באטומה!.

אלי,

טוב אז כנראה שאני לא טעיתי. מי שטועה זה אתה. כאשר מחברים רמקול בהתנגדות מסויימת ל - 2 ערוצים בגישור, כל ערוץ "מרגיש" חצי מההתנגדות של הרמקול. לדוגמא: כאשר מחברים ל - 2 ערוצים בגישור רמקול שההתנגדות שלו היא 4 אוהם, כל ערוץ של המגבר "מרגיש" התנגדות של 2 אוהם. לכן במקרה של המאק אודיו Z2200 כל ערוץ מספק 300Wrms בהתנגדות של 2 אוהם, בגישור של 2 ערוצים המגבר יספק 600Wrms בהתנגדות של 4 אוהם.

שלו.

ליום יום: יונדאי סונטה 1998 3000 סמ"ק V6

אסקורט MK1 בהמתנה לשיפוץ ?

פיג'ו 504SR אוטומטית 1983.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6348 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...