Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרויקט - תהליך הפקת דלק ביו-דיזל (תמונות והסברים).

זאהר
שימו לב! השרשור הזה בן 3291 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זהר שלום

אני מייצר ביו דיזל להסקה במתקן אשר בניתי

אני לא מצליח לראות את התמונות של המתקן שלך לפי התגובות בפורום אני מבין שיש מה לילמוד.

כן אשמח לקבל טיפ להכנת סבון מגליצרול.

שאלה בנושא רכב

אני שוקל לרכוש רכב דיזל ע,מ לנצל את הביו דיזל גם לנסיעה

הבנתי כי יש בעיה עם רכבים צרפתיים רנו סיטרואן אשמח לשמוע דעות בנושא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 208
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חודש מאוחר יותר...
זהר שלום

אני מייצר ביו דיזל להסקה במתקן אשר בניתי

אני לא מצליח לראות את התמונות של המתקן שלך לפי התגובות בפורום אני מבין שיש מה לילמוד.

כן אשמח לקבל טיפ להכנת סבון מגליצרול.

שאלה בנושא רכב

אני שוקל לרכוש רכב דיזל ע,מ לנצל את הביו דיזל גם לנסיעה

הבנתי כי יש בעיה עם רכבים צרפתיים רנו סיטרואן אשמח לשמוע דעות בנושא

להפוך את הגליצירול לסבון עדיין לא נסיתי לעשות

אבל אני מוציא את שאיריות המתנול מהגליצירול ע"י תהליך אידוי ועיבוי, שזה גורם לגליצירול להיות פחות שמנוני ויותר מנקה

גם כן המתנול מזיק ליידיים .

ואת המתנול שיוצא אני משתמש לתהליך הבא ד"א יוצא הרבה מתנול.

בקשר לציטרוין פג'ו אין לי מושג.

אבל אם ידידנו DIAGON שקופית מס' 72 השתמש בשמן טיגון :) לא נראה לי שיש בעיה להשתמש בביו דיזל שהוא הרבה יותר נקי וחומצי.

בקשר למערכות מסילה משותפת כידוע יש ברשותי פיאט מולטיפלה (מסילה משותפת) אני מתדלק 100% ביו דיזל כבר חודש, התחלתי בהדרגה כמובן, ואני מרוצה מאוד מהסחיבה ומהריח שלו :)

בקשר לתמונות יערכו בהקדם האפשרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

שלום לכולם כפי שידוע לכם זה הפרוייקט שלי, הייתי לי הגנה ב 21.3 עברתי בציון 100

הבוחנים מזה התלהבו שזה לא רק כמו שעושים כולם עושים פרוייקט ושוכחים מזה, אלא אני גם חוסך לעצמי כסף ולא רק חוסך אלא גם מרוויח ונהנה מתהליך ההכנה למרות שזה היה הרבה יותר השקעה מפרוייקט רגיל אבל אני לא מתחרט שהלכתי על זה.

אני לא צריך שום תחנת דלק יש לי 2 רכבים דיזל ויש לי בן דוד שי לו מחפרון ועוד ניבאדה שכולם מתדלקים בביו דיזל.

אז אחכה לדיפלומה בשביל להתחיל בהסמכות :-D .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
סליחה על ההקפצה, מדוע מכניסים מים מלמטה ומוסיפים בועות - האם לא קל יותר להכניס מים מלמעלה ולתת להם לשקוע?

תודה רבה לך שקפצת גם אני רוצה שאלה:

ראיתי בתוכנית בYES "מכסחי המיתוסים" וניסו שם לחסוך בצריכת הדלק ולא הצליחו בקיצור שם הם הכינו ביו דיזל בלי שום חומר ובלי כלום פשוט לקחו שמן צמחי סיננו אותו עם איזה בד ואז הכינו טנק דלק קטן ושפחו את זה לשם והרכב הניע ונסע יפה..

האם זה נכון ואפשרי רק לסנן את השמן ואז להשתנמש איותו בתור דלק?

(*כמובן שאני לא יעשה את זה, גם אין לי רכב שעובד על דיזל*)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעריך שלאורך זמן זה לא טוב למנוע, צריך לבדוק חומציות, השמן סמיך מדי ועלול לדפוק משאבות מזרקים ומסננים, מה גם שמתאנול או אתנול נצטרך להוסיף בשביל הבערה - שמן צמחי לא 'בוער' כמו סולר או ביו דיזל.

אם אני לא טועה קראתי במקום כלשהו שאפשרי לתדלק בשמן שכזה אם מוסיפים מיכל דלק בשבילו ומניעים את הרכב עם סולר או ביו דיזל.

בריאות לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לך שקפצת גם אני רוצה שאלה:

ראיתי בתוכנית בYES "מכסחי המיתוסים" וניסו שם לחסוך בצריכת הדלק ולא הצליחו בקיצור שם הם הכינו ביו דיזל בלי שום חומר ובלי כלום פשוט לקחו שמן צמחי סיננו אותו עם איזה בד ואז הכינו טנק דלק קטן ושפחו את זה לשם והרכב הניע ונסע יפה..

האם זה נכון ואפשרי רק לסנן את השמן ואז להשתנמש איותו בתור דלק?

(*כמובן שאני לא יעשה את זה, גם אין לי רכב שעובד על דיזל*)

ניתן להניע את המנוע על שמן אבל כמו שנאמר זה לא בריא בגלל שהשמן המשומש נהיה כמו דבר אני לפעמים אחרי שאני מתעסק עם שמן משומש כל היום שוטף את הידיים בשביל שיפסיק להדביק.

חוץ מזה שהשמן פי כמה יותר סמיך מסולר/ביודיזל וצריך לשנות מזרקים והבעירה שלו שונה מזו של סולר וצריך לתת קידום 5 מעלות קדימה .

נכון שקשה להניע על שמן צריך להניע על סולר ואז לעבור הכוון להשתמש בעוד מיכל דלק אבל למה הביודיזל הוא אחלה דלק מספיק שהוא לא רעל יצא לי לשתות אותו כמה פעמים הוא לא מגיל ולא מזיק והוא חומר ניקוי מצויין ולא השמן הדביק הבעייתי שיכול לסתום מזרקים ולקלקל משאבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על ההקפצה, מדוע מכניסים מים מלמטה ומוסיפים בועות - האם לא קל יותר להכניס מים מלמעלה ולתת להם לשקוע?

מכניסים מלמטה בכדי לחסוך בערבול, אבל אני ממלא מלמעלה ומערבב עם מערבל

בקשר לבועות אפשר בלי אבל זה מאריך את תהליך השטיפה מכשיר הבועות מזרק את ההפרדה בין השמן למים בעזרת שהוא נותן לחמצן שבמים שלמטה לעלות דרך \הביודיזל ולצאת לאוויר החופשי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3291 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...