Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרויקט - תהליך הפקת דלק ביו-דיזל (תמונות והסברים).

זאהר
שימו לב! השרשור הזה בן 3292 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 208
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני כבר עשיתי שיפוץ למשאבת סולר לפני חודש (1750 ש"ח שזה כולל פירוק שיפוץ והרכבה + מע"מ).

עפ"י הקישור במנועים של VW מומלץ להשתמש רק ב 5% ביו דיזל, מעבר לכך זה יכול להזיק למנוע ולמשאבת סולר.

הבעיתיות עם גומי ניטרילי וביודיזל ידועה, אם שיפצו את המשאבה ושוב שמו אטם מגומי, לא כדאי להשתמש בביודיזל בריכוז משמעותי, האטם יאכל, ההפרש בעלות מול אטם עשוי Viton, ממש לא משמעותי, תבדוק איזה אטמים התקינו לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאהר, לא פחות מ-מדהים.

ממש בנית תהליך חצי-תעשייתי.

כמה שאלות...

1. האם יש אפשרות להשתמש גם בשמן משומש ממוסכים, או שהוא הרבה יותר מדי מלוכלך ע"מ שיהיה כדאי לנקות אותו?

2. האם לא נתקלת בבעיות התנעת בוקר כאשר המנוע קר?

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגשתי את הפרוייקט עבור סיום הנדסאי מכונות/רכב.

למדתי במכללת עתיד במפרץ חיפה.

לא עדיין לא הייתי בהגנה אני מקווה שבקרוב.

השם ישמור. אני הגשתי פרוייקט על כסאות במקרה של אסון. וגם זה לא היה קל.

בכל מקרה, בבדיקה של הדינמומטר, כמה אחוז מהילה של ביו דיזל הכנסת למיכל? מה לגבי צריכת הדלק? יש שינוי כלשהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד!!

לא הבנתי - כתבת שזה עולה לך 2 שח לליטר. ומצד שני - אתה מוהל 20%. אז אין פה חסכון רציני (יש כאן חיסכון של 60% מ-20% - כלומר 12%). תקן אותי אם אני טועה.

שנית - היית לוקח סיכון לתדלק בזה רכב מודרני (נניח הייתה לך מרצדס C CDI חדשה... או אפילו רכב חדש אחר)? ברכבים כמו קורייר, או אפילו קנגו או מגאן דיזל ישנות אתה מצמצם את הנזק.

אביעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד!!

לא הבנתי - כתבת שזה עולה לך 2 שח לליטר. ומצד שני - אתה מוהל 20%. אז אין פה חסכון רציני (יש כאן חיסכון של 60% מ-20% - כלומר 12%). תקן אותי אם אני טועה.

שנית - היית לוקח סיכון לתדלק בזה רכב מודרני (נניח הייתה לך מרצדס C CDI חדשה... או אפילו רכב חדש אחר)? ברכבים כמו קורייר, או אפילו קנגו או מגאן דיזל ישנות אתה מצמצם את הנזק.

אביעד

עפ"י הקישור שניתן למעלה קיים סטנדרט בארה"ב לביודיזל תוכל לראות גם מנועים של מרצדס.

אך עדיין הם ממליצים על תערובת של 5% ולא 20%.

אם לא פתחת את הקישור http://www.biodiesel.org/resources/f...arranties.shtm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאהר, לא פחות מ-מדהים.

ממש בנית תהליך חצי-תעשייתי.

כמה שאלות...

1. האם יש אפשרות להשתמש גם בשמן משומש ממוסכים, או שהוא הרבה יותר מדי מלוכלך ע"מ שיהיה כדאי לנקות אותו?

2. האם לא נתקלת בבעיות התנעת בוקר כאשר המנוע קר?

לצערי הרב לא ניתן להשתמש אך ורק עם שמן על בסיס צמחי (הומוגיני) כמ ושמן חמניות שמן זית ,סויה שומני בעלי חיים ...

שום בעיה בשום התנעה מניע כמו סולר לא יאמן :wink:, יש כאלה שנהיו להם צלצולים במנוע לאחר שישמוש בביודיזל צריך לאחר את ההזרקה 3 מעלות אחורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה אחוז מהילה של ביו דיזל הכנסת למיכל? מה לגבי צריכת הדלק? יש שינוי כלשהו?

100%אחוז ביודיזל

צריכת דלק נורמלית ביותר לא נראה לי שיש הפרש מסולר אבל מחר אני ממלא פול טנק אני אמדוד ואגים לכם אם יש שינוי :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד!!

לא הבנתי - כתבת שזה עולה לך 2 שח לליטר. ומצד שני - אתה מוהל 20%.

אביעד

עוד פעם אני אומר אני משתמש ב 100% ביודיזל אבל עכשיו אני רוצה להשתמש ברכב היותר חדש הזרקה ישירה מסילה משותפת דיזל (פיאט מולטיפלה) ואני מתחיל עם 20% ביוזל בתור התחלה רק אולי אני אסתפק ב 50% ביודיזל אבל בינתיים הפורד חוגג עם 100% אחוז ביודיזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאהר , כל הכבוד פרויקט באמת יפה ומעניין , כמו כן הדברים הובהרו בצורה יפה ומעניינת .

נ.ב : התמונה שלך (תמונה 15 ) עם דוד החימום מאוד מנקרת עיניים, סתם.:shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, נתתי לחבר שיש לו מערכת הסקה שעובדת על סולר 20 ליטר שינסה.

הוא אומר שאין הבדל מסולר והוא מזמין אצלי 1000 ליטר :lol: בגלל שזה כמעט חצי מחיר הוא אומר שכבר המערכת שנה לא עבדה בגלל עליית הסולר לפי מה שהוא אומר שזה לא משתלם לעבור לחשמל יותר משתלם, אמרתי לו מאיפה אני יביא לך כלכך הרבה שמן.

יש למישהו אולי מושג למי יש כמות של שמן משומש כמובן אורגני שרוצה להתפטר מהם או למכור במחיר סמלי, הובלה עליי :wink:.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההיתי שותף להתקנת מערכת דומה בברלינגו ,מערכת הזרקה רגילה.השמן היה שמן טיגון רגיל ללא תוספות. היה צורך להתניע את הרכב בעזרת סולר רגיל ולאחר חימום צנרת המים של המנוע וחימום השמן ניתן היה לעבור למצב שמן. הרכב כבר נוסע כ20000 קמ ללא בעיות. המערכת ניקנתה בארה"ב וכנראה תופץ מסחרית בקרוב לאחר רישוי ותקינה.

I LOVE PEUGEOT CITROEN CARS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אברך את זאהר על הפרוייקט,

אכן פרוייקט מושקע ונראה כי צברת ידע רב.

אנו מעבירים סדנאות לייצור ביודיזל ביתי.

הסדנאות מועברות אחת לחודש ביום שישי

אורך הסדנא כ-5 שעות.

הסדנא מעשית לחלוטין כלומר מבצעים תהליך ייצור מתחילתו ועד סופו.

כולל הסברים ורעיונות לבניית מכונה.

הסדנאות מועברות בשני מקומות:

1) מושב חיבת ציון (ליד חדרה) ע"י שימי רף

2) מושב שואבה (קרוב לירושלים) ע"י ערן בלאושטיין

אשמח למסור פרטים נוספים לגבי ייצור ולענות על שאלות בתחום.

מי שנוסע על

ביודיזל

לא משתולל כל פעם שמחירי הדלק משתנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אברך את זאהר על הפרוייקט,

אכן פרוייקט מושקע ונראה כי צברת ידע רב.

אנו מעבירים סדנאות לייצור ביודיזל ביתי.

הסדנאות מועברות אחת לחודש ביום שישי

אורך הסדנא כ-5 שעות.

הסדנא מעשית לחלוטין כלומר מבצעים תהליך ייצור מתחילתו ועד סופו.

כולל הסברים ורעיונות לבניית מכונה.

הסדנאות מועברות בשני מקומות:

1) מושב חיבת ציון (ליד חדרה) ע"י שימי רף

2) מושב שואבה (קרוב לירושלים) ע"י ערן בלאושטיין

אשמח למסור פרטים נוספים לגבי ייצור ולענות על שאלות בתחום.

את האמת הייתי אצל שימי פעם אחת בערב אני והשותף שלי לפרוייקט בעמק חפר אבל לא עברתי סדנה מלאה אצלו אלא רק הסברים וכבומבן הראה לנו את פרוצידורת התהליך ומצא חן בעיניי ההסבר שלו, בינדם משכיל ובעל נסיון התייעצתי איתו הרבה בטפון, מאוד עזר לי אפשר ללמוד ממנו הרבה, ממליץ עליו מאוד למישי מתעניין בתחום :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מצטער על השימוש המסחרי בפורום אבל נראה לי שעשוי להיות עניין רב,

בתאריך ה 12 לחודש תועבר סדנא להפקת ביו-דיזל במושב שואבה ליד ירושלים.

העלות 250 ש"ח ואשמח למסור פרטים נוספים.

מי שנוסע על

ביודיזל

לא משתולל כל פעם שמחירי הדלק משתנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3292 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...