Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרויקט - תהליך הפקת דלק ביו-דיזל (תמונות והסברים).

זאהר
שימו לב! השרשור הזה בן 3264 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הגשתי לפני שבוע פרוייקט גמר -סיום הנדסאים בנושא ביו דיזל

למי שמעוניין לעשות או להתעניין אני כבר בניתי מתקן בבית אוסף שמן ונוסיע על ביו דיזל, בינתיים ברכב אחד ובקרוב ברכב השני :grin:

הנה לכם כמה תמונות מהמתקן שבניתי.

img0740yn4.jpg

img0741ti0.jpg

img0742qe4.jpg

img0743qr0.jpg

img0744to4.jpg

img0745mt6.jpg

img0746ap8.jpg

img0747es5.jpg

img0748ki9.jpg

img0749fo7.jpg

img0750ym2.jpg

img0751jj9.jpg

img0752tx9.jpg

img0753hy3.jpg

img0754ut6.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 208
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כל הכבוד!

מאיפה השמן? ניתן להשתמש בשמן טיגון משומש, אם כן איך אתה מסנן אותו? או שצריך שמן נקי (עלות ליטר שמן סויה גבוהה לדעתי מעלות ליטר סולר, אז מה העניין?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי אחד אחד,

השמן אפשר להשיג ממסעדות, פלאפלים וכדו...

השמן הוא שמן סויה , חמניות או כל שמן אחר על בסיס אורגאני כמובן יענו צמחי.

מסננים אותו דרך רשתות סינון לפני התהליך ובסוף דרך פילטר 10 מיקרון שאתה רואה בתמונה בצבע אדום.

בקיצור משתלם חבל"ז עולה לי בסוף בסוף בערך כן בסביבות 2 ש"ח לכל ליטר מוכן במקום 4.8 ש"ח המוזל

ואני לא מזהם ויש לי פליטה ידודיתית לסביבה :-D והתהליך כיפי נחמד ואני מבסוט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין מאוד זאהר.

אם היה לי מקום לדברים כאלה פה, אולי גם אני היתי בונה דבר כזה.

למרות שאצלי יש המלצה חד משמעית לא לשים BIO DIESEL

המשאבות של LUCAS חרא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן להשתמש בשמן משומש כל עוד הוא נקי ממיים .

תוספת של סודה קאוסטית והמתנה של מספר שעות הופכת אותו לביו-דיזל

לא מדוייק החומר העיקרי חוץ מהחומר הבסיסי KOH שהוא הסודה קאוסטית, הוא המתנול.

צריל לדייק במדיקות בשביל זה צריך כלים מיוחדים ומשקל דיוק 0.01 ג"ר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין מאוד זאהר.

אם היה לי מקום לדברים כאלה פה, אולי גם אני היתי בונה דבר כזה.

למרות שאצלי יש המלצה חד משמעית לא לשים BIO DIESEL

המשאבות של LUCAS חרא.

אין שום בעיה לשים בציטרואין אבל ממליצים בספרות על רכב מעל 1995 בגלל שהמתנול שבביודיזל תוכף גומי טבעי, כמו בצינורות הדלק מטנק הדלק ועד משאבת ההזרקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאהר

אני שומע יותר ויותר דיווחים מחברים בפורמים בחול עם אותו מנוע ( XUD9TE -DHY) משאבת LUCAS XUD 90 שהמשאבה מתה מהר (20-30K) לאחר שימוש בביו דיזל, ואיגנקטורים נדפקים.

1998-2000

בקיצור - לא מומלץ לרכב הנל לפי מה שאני שומע. לכן אני מפחד לנסות , עד שיצאתי מהשיפוץ הקודם לא בא לי שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאהר

אני שומע יותר ויותר דיווחים מחברים בפורמים בחול עם אותו מנוע ( XUD9TE -DHY) משאבת LUCAS XUD 90 שהמשאבה מתה מהר (20-30K) לאחר שימוש בביו דיזל, ואיגנקטורים נדפקים.

1998-2000

בקיצור - לא מומלץ לרכב הנל לפי מה שאני שומע. לכן אני מפחד לנסות , עד שיצאתי מהשיפוץ הקודם לא בא לי שוב.

מוזר ! כי בפורד קורייר יש לי משאבת לוקס גם כן .

אבל אתה יכול למהול 20% ביודיזל וזה מהווה כתוסף לפי הספרות ולפי מה שאני רואה שהביו דיזל יותר צמיג מהסולר ובגלל זה הוא יותר טוב למשאבות :) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה יופי!

אתה יכול להסביר קצת על התהליך? ממה שאני ראיתי בנושא ביו דיזל בדרך כלל אנשים מערבבים ידנית חבית במרפסת ונראה שאתה בנית מערכת קצת יותר תעשייתית ורצינית.

ועוד שאלה - הבנתי שנשארות בסוף התהליך כמויות די גדולות של גליצרין. איך נפטרים מהן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שאני מיתפרץ, אבל מה זה ביו דיזל?

אלון

ביו דיזל הוא דלק ממוחזר המיוצר משמנים אורגניים. הוא מופק משמנים ושומנים מעובדים ומתאים לשימוש במנועי דיזל רגילים בדיוק כמו דיזל מנירלי רגיל (סולר), אלא שהוא בוער בבעירה נקייה יותר ופולט פחות מזהמים. ניתן גם להפיק ביו דיזל משמנים צמחיים משומשים (שמן טיגון למשל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לעשות מהגליצרול סבון כמו סבתא ג'מילה ....

המתקן נראה בהחלט ברמה מעל כל המערכות הביתיות. הקושי העיקרי נראה לי בליקוט מספיק שמן צמחי משומש - יש מאיפה לקחת ? הם מוכרים או מוכנים לתת בחינם ?

חוץ משמן, כוהל וסודה קאוסטית צריך עוד חומרי גלם ?

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה יופי!

אתה יכול להסביר קצת על התהליך? ממה שאני ראיתי בנושא ביו דיזל בדרך כלל אנשים מערבבים ידנית חבית במרפסת ונראה שאתה בנית מערכת קצת יותר תעשייתית ורצינית.

ועוד שאלה - הבנתי שנשארות בסוף התהליך כמויות די גדולות של גליצרין. איך נפטרים מהן?

שאלה טוב,

כמויות הנשארות הם כ 20% מהתהליך יש כאלה שקוראים לחומר גליצרין אבל זה לא גליצרין זה גליצירול.

מהגליצירול ניתן לעשות סבון ליידים.

אלא שהוא בעצמו חומר מצויין לניקוי אני בינתיים משתמש בו בטור סבון כמו משחת ידיים אבל נוזלית הוא מנקה טוב מאוד.

בקשר לתהליך זה תהליך קצת ארוך מבחינת זמן אבל מחולק מבחינת השקעה יעני אתה משקיע שעה ביום ל 4 ימים יעני 4 שעות השקעה אבל פרוס.

התהליך מחולק לכמה שלבים.

1. הכנת השמן- במטרה להגיע לשמן נקי ככל האפשר, הומוגיני וחם (55 מעלות בערך).

2. בדיקת השמן- כמה השמן שרוף? על מנת שנדע כמה כימיקלים נצטרך להוסיף.

3. הכנת המתוקסיד.

4. הוספת המתוקסיד לשמן- על ידי הוספת הכימיקלים וערבוב. בסוף שלב זה מוכן למעשה הביודיזל.

5. שיקוע והפרדה- הפרדת הביודיזל מהגליצרול.

6.שטיפת הביודיזל- לצרוך הבטחת ביודיזל נקי ככל האפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3264 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...