Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרויקט - תהליך הפקת דלק ביו-דיזל (תמונות והסברים).

זאהר
שימו לב! השרשור הזה בן 3292 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 208
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש במרכז אצל קוקו יצחק,רחוב החשמל 8, תל אביב.

תודה רבה לך.

באיזה כמות מוכרים?

אני שמעתי פעם על גריקנים/חביות 16 ליטר.

יש גם חוק האוסר להחזיק מתנול כי הוא חומר רעיל לא?( כלומר מותר עד כמות קטנה מסויימת ).

תמיד חשבתי שאני אתחיל לחקור בנושא רק כשיהיה לי רכב דיזל והנושא הזה בהחלט חוסך לי הרבה בלאגן.

מי שמעוניין בכמויות גדולות שיחפש בקייטרינגים גם אבא שלי מנהל אחד כזה - אם יש בתפריט באותו יום משהו מטוגן משתמשים בהמון שמן( המון = קונים שמן בצוברים של אלפי ליטר )

אם למישהו יש מקור יותר דרומי אני אשמח לקבל כתובת!

קבל ח"ח פעם שניה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

KD2 נכון אתה צודק בקשר לכמות המתנול אתה מוגבל עד 100 ק"ג כל פעם, אבל זה לא משמעותי כי אתה יכול לקחת כל יום 100 ק"ג יענו זאת לא הגבלה :) חוץ מזה 100 ק"ג יספיק לך ל 500 ליטר שמן משומש ו500 ליטר לוקיח לי חודשיים לאסוף :-D .

אבל הקטע אם אתה לוקיח בחבית שאתה חייב אישור כמובן יוצא לך יותר זול זה כל הקטע.

אם אתה קונה בפחים 18 ליטר יוצא לך 3.70 ש"ח לליטר לפני מע"מ

אם אתה קונה 100 ליטר יוצא לך 3 ש"ח

אם אתה קונה 200 תקבל ב 2.70 ש"ח .

דניאל את האמת הרכב היה מוזנח בהתחלה פ.אוויר סתום לגמרי, פ.סולר גם כן והרבה פיח במנוע.

חברה לא תאמינו חכיתי שהתרוקן המיכל כמעט עד הסוף מסולר ומיליתי בוות אחת 100%ביו דיזל שלא הייתי צריך לעשות, אלא צריך להרגיל את הרכב לפני כן יענו למהול עם סולר, אני מנסה להניע אוף מניע אבל מזה יוצא לי עננים של פיח שחור ואבק לא האמנתי חשבתי הלכה המשאבה אבל אחרי 30 מקות בגז ירד העשן כמעט עד הסוף יצאתי לסיבוב אחרי שהמנוע התחמם אין שום עשן יענו תתארו לעצמכם שהביו דיזל הזה הוא תוסף שמנקה את כל המערכת מפיח ולכלוך דרך אגב יש כאלה שמוהלים במיכל 20% ומשתמשים בו כתוסף :-D.

יענו אפשר להרוויח מזה הרבה כסף, חביבי ניקוי כל המערכת - מהמיכל ועד האגזוזט 250 ש"ח מתאים לך :lol: .כדאי לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש משהו במה שאתה אומר - כלומר השמן הרבה יותר צמחי מאשר דיזל וכנראה מכיל הרבה אורמטיים ומנקה נהדר.

דניאל - זה לא שמדובר בדלק פלאים שמעלה את הכ"ס אלה כנראה ניקוי של מערכת לא תקינה.

תודה שוב זאהר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להרויח מזה כסף , אבל אפשר להרויח יותר כסף בהפקת סבון (פי 3 יותר)

יש בזה משהו,

תגיד יש לך את הנוסחה ליצור סבון מגליצירול. אחרי שמוציאם ממנו את המתנול.

האם יש כאן מישהו שמבין בכימיה אורגנית אני צריך נסוחה לעשות סבון. יש לי נוסחה עם חומצה זרחתית אבל לא נראה לי :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה חומצה זרחתית ? הבסיס לסבון הוא עירבוב חומצת שומן עם בסיס. גליצרול כבר יש לך והרבה.

פה יש המון מידע שנראה אמין ומעניין : http://journeytoforever.org/biodiesel_glycerin.html#soap

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בזה משהו,

תגיד יש לך את הנוסחה ליצור סבון מגליצירול. אחרי שמוציאם ממנו את המתנול.

האם יש כאן מישהו שמבין בכימיה אורגנית אני צריך נסוחה לעשות סבון. יש לי נוסחה עם חומצה זרחתית אבל לא נראה לי :shock:

אם כי הקישור הקודם היה מצוין פה יש גם את הנוסחאות

http://chemistry.about.com/library/weekly/blsapon.htm

http://www.chandlerssoaps.com/chemistry-of-soap.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאהר כל הכבוד, נהניתי מאוד לקרוא את הפרוייקט ואת ההסברים המפורטים.

אני חושב שלפני כשנה מישהו פירסם בפורום זה או דומה לו שהוא נוסע בירושלים ברכב שנוסע על שמן פלאפל, אחד המוכרים בירושלים. לא היו הסברים מיוחדים, אצל זהאר זה ליגה אחרת, ממש מפורט.

אז גם אני חשבתי על תחילת שימוש בביו דיזל, אך פחדתי להיכנס לתהליך שמא הוא יזיק למנוע. כתושב עירוני אין כל כך מרחב או מקום למיכלים גדולים חביות ושאר ירקות כפי שניתן לראות בתמונות.

מה הפתרון לעיכול של צינורות הגומי ע"י הביו דיזל? האם ניתן לשנות את התמהיל שלא יזיק לצינורות הגומי?

האם משאבת הסולר עלולוה להסתם/ להנזק משימוש בביו דיזל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הפתרון לעיכול של צינורות הגומי ע"י הביו דיזל? האם ניתן לשנות את התמהיל שלא יזיק לצינורות הגומי?

האם משאבת הסולר עלולוה להסתם/ להנזק משימוש בביו דיזל?

הפיתרון הוא לעבור לצינורות מ Viton במשאבה הבעיתיות היא באטמים, שוב Viton (או אלסטומר דומה) יפתור את הבעיה.

לביודיזל קיים סטנדרט:

http://www.biodiesel.org/resources/fuelfactsheets/standards_and_warranties.shtm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיתרון הוא לעבור לצינורות מ Viton במשאבה הבעיתיות היא באטמים, שוב Viton (או אלסטומר דומה) יפתור את הבעיה.

לביודיזל קיים סטנדרט:

http://www.biodiesel.org/resources/fuelfactsheets/standards_and_warranties.shtm

אני כבר עשיתי שיפוץ למשאבת סולר לפני חודש (1750 ש"ח שזה כולל פירוק שיפוץ והרכבה + מע"מ).

עפ"י הקישור במנועים של VW מומלץ להשתמש רק ב 5% ביו דיזל, מעבר לכך זה יכול להזיק למנוע ולמשאבת סולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד זאת התשובה צנרת ויטון במחיר זול יחסית כמה עשרות שקלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עפ"י הקישור במנועים של VW מומלץ להשתמש רק ב 5% ביו דיזל, מעבר לכך זה יכול להזיק למנוע ולמשאבת סולר.
בדרך כלל יצרני רכב, חברות ,מוסכי שירות לא ימליצו לך להשתמש בביו דיזל כל עוד שזה לא מוקר בתחנות דלק ומוקר כדלק תחליפי לסולר מאושר.

לדעתי אין בעיה לשים 20%ביו דיזל מבטיח לך שלא יקרה כלום מחר אני עושה עוד נגלה של 150 ליטר סוף השבוע אני מסיים את התהליך ואני מתחיל לסים בפיאט :-D מתחיל עם 20%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3292 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...