Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנעולי רב בריח לידית הילוכים . עוד קיים?

Gregos
שימו לב! השרשור הזה בן 6352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

ברשותי פיאסטה 87.

השבוע במהלך שיפוץ כללי שעשיתי לתא הנושאים חשבתי להפטר ממנעול הרב-בריח שיושב לו חסר תכלית בסלון הרכב (המנעול ללא פרסה וללא מפתחות).

לאחר לבטים רבים האם לנסר או להבריג החוצה הוחלט להשאיר ולברר האם ניתן לחדשו.

אשמח באם תוכלו להכוין אותי לבעל מקצוע שיתאים לי מנעול חדש ( על התשתית הקיימת) באיזור המרכז (ת"א).

בתודה לעונים

גרג

There's no bike too sacred, too slow, too heavy, too ugly, too small or too big that can't be turned into something amazing

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה שמנעולי רב בריח לרכב פסו מהעולם, היתה שהם לא סיפקו כל הגנה למכונית. באחת התכניות (כלבוטק נדמה לי) הראה איך אפשר לפתוח את המנעול תוך שניות בודדות בעזרת שתי רצועות קצרות של סרגל מתכתי נגלל.

אם אתה לא מעונין לשמר את זה בגלל נוסטלגיה אספנית (ויש לזה מקום), הייתי מתקין אמצעי אבטחה יותר מודרני נגד גניבה.

דרך אגב, פעם הרב בריח לרכב היה דרישת חובה של חברות הביטוח. לפני זה היה סימון חלקים במספר רישוי הרכב,ואחר-כך משבתים, קודניות, עלוקות ואיתורנים למיניהם. זמן היעילות הקצר של כל האמצעים הללו מעלה תהיות לגבי נחיצותם. אם בלאו הכי הם לא עוזרים, למה לייצר עלות מיותרת לבעל הרכב? שחברות הביטוח יוסיפו איזה "דמי מערוף" כלליים לפוליסה, ויפטרו אותנו מהעונש של להתקין, לשלם דמי שירות ותיקונים וכו. בדרך גם נפטר מאזעקות השווא הליליות.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנעולים האלו (וגם מנעולי הגה) לא מספקים שום הגנה מהסיבה הפשוטה שאפילו אם המנעול משוריין ועשוי מטיטניום ובלתי אפשרי לנסר אותו, לוקח בדיוק 5 שניות לנסר את מוט ההילוכים (!) או את ההגה (!) ולהיפטר מהמנעול.

כמה דבילי ככה פשוט.

אגב חבל שלא נזכרת לפני כמה חודשים הייתי מביא לך מנעול+מפתחות+פרסה שתוכל להתקין אם אתה כ"כ רוצה, אבל זרקתי אותם לצערך.

ולגבי הביטוח - היום הביטוח כבר לא דורש מנעולים וגם לא אזעקה (למעט במקרה של מערכת אודיו מיוחדת) אלא מסתפקים באימובילייזר של היצרן, קודנית לפעמים (נגד שיטת ה"דאבל") וברכבים יקרים או גניבים מערכת איתור.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות בידכם!

גנבים מעדיפים לרוב להיתעסק במערכות אלקטרוניות,מורכבות ככל שתהיינה,מלהתחיל לבצע עבודות מסגרות,שלרוב מה שהם מחפשים הוא להיסתלק מהשטח(עם הרכב כמובן)במהירות האפשרית.

רב בריח שהותקן נכון,מקשה מאד על גניבה,ולרוב המראה שלו יגרום לגנב לדלג לאובייקט הבא.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק חן

וסתם לצורך הדיון,

יצאה גרסה שניה של הרב בריח הזה,שהיתה למעשה מותקנת על השטנגה של הגיר,כלומר נכנסת למעין חור בתחתית הרכב לצד,כשהמנעול מותקן מתחת לרכב ולא רואים כלום. למעט חור של מפתח

משום מה הדבר הזה נעלם מהעולם,

מעניין למה?

אולי כי אי אפשר היה לפרוץ אותו וחברות הביטוח והמדינה הפסידו כסף?

תמונה לדוגמא

daewoo_push_nexia_tahlo.jpg.jpg

citroen_push_jumpy,-evasion.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעדיף להסתכן בגניבת המכונית ולא ליסוע עם דבר כזה. כאשר בעבר סוכן הביטוח הודיע לי שחברת הביטוח דורשת שאתקין מנעול כזה (על חשבונה) ביקשתי שימצא לי חברת ביטוח שלא דורשת את זה גם אם הפוליסה יותר יקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בהחלט מסכים עם הדעה שגנבים מעדיפים להתעסק עם מערכות אלקטרוניות ולא עם מכניקה, כמובן שתלוי באיזה רכב, כי המון פעמים גנבים יעדיפו רכבים ישנים יחסית ללא ביטוח מקיף כדי לנהל משא ומתן עם בעל הרכב על החזרתו.

רוב האנשים לא ינהלו משא ומתן עם הגנב אלא עם הביטוח המקיף...

הפשרה של היום היא הנורמה של מחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה שהם יעדיפו להתחיל לחפש את הממסרים וניתוקם בנבכי הכבלאז' מאשר לקחת קטר גדול או מסורית קטנה ותוך 3 דקות לכל היותר לנסר את ידית ההילוכים או ההגה?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד גם וגם.

בעקרון אצלי מותקנת אזעקה + אימובילייזר של היצרן המקורי.

אבל גם המנעול על הידית ההילוכים יכול להיות תוספת מעולה.

שימו לב שברגע שפורץ נכנס לך לתוך הרכב, בין אם הרכב בבוקר יהיה בחניה שלך ובין אם לא אתה מפסיד.

על החלון השבור אתה תשלם, על המערכת סטריאו שכבר לא יושבת בתוך האוטו שלך אתה תשלם על היום העבודה שאתה תפסיד כדי לקחת את האוטו לבקר בכל המוסכים שינקו לך את הזכוכיות וירכיבו לך שמשה אתה תשלם, אז למה לא למנוע את זה?

מה איכפת לאנשים שהמנורה האדומה של האזעקה תהבהב + הברזל על ידית ההילוכים ? אם כבר זה שם אני אומר להשאיר את זה ולהוסיף גם אזעקה לכל מקרה.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3 דקות? אתה לארג'.

ניסור ההגה יכול להתבצע בפחות מדקה, ההגה חלול ולא ממש חזק, בכוונה כדי שאם הראש שלך יפגוש בו בתאונה אז ההגה יישבר ולא הגולגולת שלך.

גם ידית ההילוכים לא מיוצרת מאיזה חומר אקזוטי חסין שאי אפשר לנסר.

ולגבי הנורה של האזעקה - פעם היתה תעשיה שלמה של אנשים שהתקינו כאלו מנורות מהבהבות כדי להרתיע פורצים :lol:

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...