Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בלמים ״מגמגמים״ במהירות נמוכה

Aviv13467

פוסטים מומלצים

בתאריך 17.6.2024 בשעה 18:09, BassDriver כתב:

ציין באיזה דגם רכב מדובר ושנתון, ויוכלו לסייע לך בפורום מה והיכן לרכוש.
אגב צלחות - מודדים את עובין ולא את קוטרן, בשימוש עם מכשיר מדידה קליבר/מיקרומטר. בכמה מיקומים על הצלחת. ומשווים להנחיות יצרן מתחת לאיזה קוטר יש להחליף. ספציפית התנהגות הצלחות אצלך, היות וכנראה מעוותות, נובע בין היתר מבלימות במהירות גבוהה בצלחת שכבר דקה מדי, או שאינה איכותית. צלחות מעוותות מומלץ להחליף לחדשות. חברות מומלצות לרפידות וצלחות הן ATE, REMSA, FERODO ויש עוד. אצלי ב CX30, על הרפידות המקוריות מוטבע "ATE".
מדובר בנושא בטיחותי ממדרגה ראשונה, כן ממליץ לתת למוסך לעשות את העבודה (מקסימום את החלקים האיכותיים תקנה אתה). "על הדרך" תוודא תקינות נוזל בלמים וניקוז אויר באופן יסודי (לא עם משאבה - מנסיון), ותרוויח מערכת בלימה איכותית ובטיחותית.

מה הבעיה כאשר מחליפים נוזל בלמים עם משאבה/מזרק ?

עריכה אחרונה על ידי beatman1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, beatman1 כתב:

מה הבעיה כאשר מחליפים נוזל בלמים עם משאבה/מזרק ?

מנסיון אישי פעמיים שביצעו כך במוסך - א. לאור שלא נוקז כל הנוזל והאויר אני לא מאשר את זה יותר בכלל. ב. - רק בשיטה המסורתית.

לפני שעתיים, Aviv13467 כתב:

עלות נמוכה? אשמח לדעת מאיפה אפשר לקנות 20 גוז'ונים ואומים במחיר סביר

לפי מחירון יבואן זה 25 שקל ליחידה, כלומר 500 שקל רק לגוז'ונים ועוד 25 שקל פר אום משמע 1000 שקל סה״כ

אלא אם כן התכוונת ל-2 וכמובן שאחליף אין שאלה

ככה הבנתי מדבריך. אך אם יקר אצל היבואן - אולי כדאי לרכוש מחו"ל.
כך או כך - לדעתי (כל אחד יכול להסכים או לא) - זה נושא בטיחותי, ולאור הממצאים שעלו (ג'וז'ונים שבורים), לא הייתי לוקח סיכון בנושא זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, BassDriver כתב:

מנסיון אישי פעמיים שביצעו כך במוסך - א. לאור שלא נוקז כל הנוזל והאויר אני לא מאשר את זה יותר בכלל. ב. - רק בשיטה המסורתית.

הבנתי, זה בגלל ניסיון רע עם מכונאים שלא עשו את העבודה היטב.
כי אין בעיה לנקז את כל הנוזל גם עם משאבה, רואים מתי הצבע מתחלף לנקי.
אוויר לא אמור להיכנס למערכת, ואם הוא קיים שם אז אפשר לנקז אותו בשתי השיטות, וגם בשיטת הדחיפה באמצעות מיכל בלחץ.

עריכה אחרונה על ידי beatman1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, BassDriver כתב:

ככה הבנתי מדבריך. אך אם יקר אצל היבואן - אולי כדאי לרכוש מחו"ל.
כך או כך - לדעתי (כל אחד יכול להסכים או לא) - זה נושא בטיחותי, ולאור הממצאים שעלו (ג'וז'ונים שבורים), לא הייתי לוקח סיכון בנושא זה.

מאמאזון 20 גוז'ונים ו20 אומים יוצא לי 250 שקל כולל משלוח, לפי שאני באמת מזמין. מישהו יכול לזרוק את ה-2 סנט שלו? האם באמת יש צורך להחליף את כל הגוז'ונים? אציין שפירקתי סך הכל 2 גלגלים ולמרות שלא התברג בקדמי ביד יותר מכמה סיבובים עם המפתח בוקסות כמובן בלי בעיה נכנס ובנוסף בגלגל האחורי הם היו יותר סלחנים

שלא לציין שזה גם הרבה מאוד עבודה וכנראה יקח לי יום שלם עם ידית כוח ופטיש להחליף 20 כאלו, שווה את הטרחה בכלל? האם להסתפק ולהחליף רק את השבורים בהנחה שלא בא לי להוציא עודף כסף על הרכב הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שצריך להחליף את כולם 

לי גם נשבר בורג לפני כמה שבועות

זה באמת הרבה עבודה ואני לא חושב שכדאי להחליף את כולם

תדאג שיהיה לך תמיד שני ברגים ואומים לגיבוי 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, tan tan כתב:

לא נראה לי שצריך להחליף את כולם 

לי גם נשבר בורג לפני כמה שבועות

זה באמת הרבה עבודה ואני לא חושב שכדאי להחליף את כולם

תדאג שיהיה לך תמיד שני ברגים ואומים לגיבוי 

נשמע רעיון טוב, אתקשר ביום ראשון לחנות חלקי חילוף לשאול לגבי הברגים האלו. מקסימום ארכוש עוד איזה 2-3 ספייר שיהיו לי מחול במחיר מוזל למקרה שישבר עוד אחד בעתיד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...