Jump to content

beatman1

 • הודעות

  52
 • כאן מאז:

כל מה שפורסם על ידי beatman1

 1. כבר שברו לי בורג עם מברג אוויר בפנצ'ריה. מעדיף לסגור במדוייק עם ידית מומנט.
 2. אני הזמנתי עם משלוח בתשלום. המחיר הכולל הסופי יצא כמעט 65$, אז לא קריטי.
 3. קראתי חוות דעת ודירוגים באתרים שונים, הוא נמצא במקום די גבוה. אלך על הגרסה: LEXIVON 1/2-Inch Drive Click Torque Wrench 10~150 Ft-Lb/13.6~203.5 Nm (LX-183) תודה!
 4. מעולה, אחפש באמזון גם. לגבי יצרנים, כולם באיכות טובה או שיש כאלה שעדיף להתרחק מהם ?
 5. חגורת בטיחות זה גם מוצר בטיחותי להבנתי. הזמנתי מ e-bay, הגיע בדואר מהר ואף אחד לא עשה בעיות.
 6. אני מחפש ידית מומנט שתתאים קודם כל להידוק ברגי הגלגלים, והייתי רוצה שתתאים גם להידוק מצתים וברגים אחרים ברכב (אגן שמן מנוע, שמן גיר וכו') זו נראית לי מתאימה: https://www.brandtools.co.il/ProductInfo.asp?ProdId=1985 בספר רכב רשום שהמומנט הנדרש להידוק ברגי גלגלים הוא 88-107NM , אם להדק נניח ל-100NM, הידית הנ"ל אמורה להחזיק מעמד טוב ? זה כמעט בגבול העליון שלה. אני מתלבט בין ידיות מומנט ארוכות יותר ששם המומנט המינימלי הוא 40NM שתהיינה נוחות יותר לגלגלים, אבל לא תתאמנה למצתים ולברגים עדינים.
 7. הוא נפוץ בחנויות חלקי חילוף ? אני כבר קבעתי בדיקה עם חשמלאי רכב.
 8. האורות נשארים לדלוק גם לאחר כיבוי מנוע. אצלי הם אף פעם לא נדלקו כאשר המפתח בחוץ והעברתי את הידית להדלקה. זאת תקלה. ידוע לך אם צריך להחליף את הסוויץ' או שאפשר לתקן את זה ?
 9. גם על מצב תאורת חניה וגם על מצב אורות נסיעה נדלקים כאשר הסוויץ' על 0 או המפתח בכלל בחוץ.
 10. הרגע בדקתי, גם הרדיו ניתן להפעלה ללא מצב ON, לא הכנסתי מפתח כלל, לחצתי על מתג הפעלת הרדיו והוא הופעל. תקלה בסוויץ' ? או שיש ממסר כלשהו שמופעל ע"י הסוויץ' ?
 11. מוסיף שהחלפתי לפני כחודש נורת חניה שמאלית שהשרפה, הנורה היתה בדיוק לפי המפרט W5W התקלה הזאת לא היתה אז, רק מהיום.
 12. אני הדבקתי עם איזולירבנד שחור, מחזיק מעולה. בכל מקרה תודה על ההדרכה, אם יהיו בעיות, אחליף.
 13. שלום, מדובר בקיה פיקנטו 2013. במצב תקין פנס החניה והפנס הראשי היו עובדים רק כאשר המפתח על מצב ON וכמובן אחרי הנעה. כעת הם עובדים גם כאשר הסוויץ' מכובה. מה זה יכול להיות ? תקלת ממסר או קצר ?
 14. במקרה שלי אפילו 40 ש"ח מקורי. גם אני סבור שעדיף להחליף גם פילטר יחד עם השמן.
 15. בטיפול האחרון המכונאי המליץ לי להחליף שמן כל 7500 ק"מ. הוא אמר שאפשר להחליף רק שמן, הפילטר מיועד ל-15K, גם אם במצב כזה בערך 90% מהשמן יוחלף זה בריא יותר למנוע לטווח ארוך מאשר החלפת שמן כל 15K. בשאלה ששאלתי כאן בפורום לפני מספר חודשים חלק ממליצים על כל 7.5K וחלק כל 15K. בגדול אם הרכב לא מתאמץ הרבה ונוסע נסיעות רגילות רוב הזמן, אז אני בדעה שאפשר להחליף פעם בשנה/15K, במיוחד כאשר השמן איכותי.
 16. הדלק הזה עוד קיים ? לא נתקלתי בו בתחנות דלק כבר שנים. יש גם את המדריך המפורסם של כריס פיקס בנוגע להחלפת שמן איתותים:
 17. מזה אני חושש, האוויר הרי תמיד עולה למעלה, אם התרמוסטט סגור, הוא יתקע בסביבתו ואז לא בטוח שהתרמוסטט ייפתח. בגלל זה חשבתי על מילוי כאשר הצינור מהחלק העליון של הבלוק למחמם המזגן פתוח וכך חלק ניכר מהאוויר ייצא דרכו כאשר ממלאים נוזל חדש.
 18. אם ארוקן נוזל מהרדיאטור גם חלק מהנוזל מצינור רדיאטור תחתון וצינור מעקף תרמוסטט ינוקז. ואז אמלא מים/נוזל חדש לרדיאטור, ישאר אוויר בצינורות אלה שיעלה לאיזור העליון של בלוק המנוע והיכן שנמצא התרמוסטט. אם התרמוסטט לא טבול בנוזל חם, איך הוא ייפתח ? אוויר חם גם יפתח אותו ? הם קיימים בכל רכב ?
 19. אני מצרף תמונות: זה המנוע מלמעלה, לא מצאתי שום פתחי ניקוז אוויר: זה חיבור צינור הרדיאטור העליון, ממש מימין מתחבר צינור המוביל למחמם המזגן: אלה החיבורים של מחמם המזגן, הצינור התחתון הוא צינור הכניסה שיוצא מימין לצינור הרדיאטור העליון. הצינור העליון רשום עליו יציאה, והוא מתחבר לתוך בלוק המנוע בחלק נמוך יותר. ואם לאחר ריקון ומילוי כפי שאתם מציעים, יהיה כלוא אוויר באיזור התרמוסטט, איך הוא יתחמם וייפתח ? גם אין לי מד טמפרטורת נוזל קירור ברכב, רק נורית אזהרה, יהיה קשה לעקוב אחר הטמפ'.
 20. בעצם כאשר התרמוסטט ייפתח, חלק גדול מהנוזל הישן בבלוק המנוע יעבור לרדיאטור, ואז אפשר לנקז אותו, זה הרעיון ? ואז למלא נוזל קירור (בריכוז הנחוץ) ולחזור על הפעולה בשביל לנקז את המים שמילאתי ?
 21. גם אם פותחים וסוגרים את הברז בעדינות ? היתרון בו הוא ניקוז בזרם חלש ומדוייק בהשוואה לפתיחת צינור הרדיאטור התחתון שיעשה הרבה בלאגן ויסכן בעלי חיים כפי שהזכרת. הצינור כניסה למחמם המזגן יוצא מהחלק העליון של בלוק המנוע, הוא נמצא מאחורי התרמוסטט הרי. אם פותחים אותו נוצר פתח איוורור ואז הנוזל שבבלוק אמור להתנקז דרך ברז הרדיאטור, לא כך ? לא מצאתי שום פתחים/ברגים לאיוורור למעלה, כפי שקיימים בחלק מהרכבים, בגלל זה אני חושב על צינור המחמם. גם במילוי נוזל חדש האוויר יתנקז דרכו החוצה וברגע שאחבר אותו, ישארו מספר קטן של בועות, אותן בכל מקרה אפשר לנקז דרך פקק הרדיאטור העליון כאשר הוא פתוח והמנוע פועל עד פתיחת התרמוסטט. ברכב הנ"ל אין מחוג טמפרטורה, יש רק נורית אזהרה אם טמפרטורת נוזל הקירור גבוהה מדי.
 22. שלום, ראיתי מספר סרטונים לגבי החלפת נוזל קירור ברכבים קוריאניים ויפניים, מערכות קירור עם עקרון דומה, כאשר פותחים את הבורג-ברז בתחתית הרדיאטור ואת פקק הרדיאטור למעלה כמובן, רק הנוזל שברדיאטור נשפך החוצה והנוזל שבבלוק המנוע ובמחמם המזגן בעצם לא. בחלק מהרכבים יש בורג ניקוז מתחת לבלוק המנוע, לא ראיתי שום איזכור לכך לגבי קיה פיקנטו 2013. מה שכן נתקלתי בסרטונים בהם הסבירו שכאשר מחממים את המנוע עד שהטרמוסטט נפתח ואז משחררים את ברז הניקוז (הנוזל כמובן רותח) כלל הנוזל מתרוקן, כולל מהבלוק מנוע. לפי מה שהבנתי, הנוזל יכול לזרום הפוך במשאבה כאשר אינה מסתובבת, רק צריך איורור מלמעלה בשביל לחץ גרביטציוני ? אם כך אפשר במקום חימום המנוע, לפתוח את הצינור כניסה של מחמם המזגן, לא כך ? ועל הדרך לרוקן גם את המחמם.
 23. שלום, מדובר ברכב קיה פיקנטו 2013, חגורת בטיחות ימין מאחורה. בשלבים מסויימים של המשיכה של החגורה, היא ננעלת ויש צורך לשחרר מעט אחורה ולנסות שוב ואז מצליחים. זה מתרחש באופן תקין במשיכות מהירות של החגורה, אבל כאן הבעיה שגם במשיכה מאוד עדינה זה קורה. יש אפשרות לתקן את זה ? לנסות עצמאית ? או שרק החלפת כל המנגנון ?
×
×
 • תוכן חדש...