Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אהיה יומיים בסטוקהולם- האם צריך מזומן?

flytomars

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

הולה!

השאלה בכותרת- האם אפשר להסתדר בלי מזומן בכלל אלא רק עם כרטיס אשראי?

לא בא לי עכשיו לסור לחלפן הקרוב לביתי בשביל כמה קרונות...

האם יורו יעזור לי שם?

תודות הו פורום יודע כל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבדיה היא די חלוצה בתחום ה-cashless באירופה, כך שיש סיכוי טוב יותר שתיתקל בשלט 'לא מקבלים מזומן' מאשר ב'לא מקבלים כרטיסי אשראי'. בהנחה והנסיעה שלך כוללת משימות תיור ועסקים שגרתיות, הייתי אומר שהסיכון נמוך ובמקרה הגרוע תמיד אפשר להוציא קצת מטבע (או שטר) מקומי בכספומט הקרוב. אם יש לך אפשרות להצטייד ביותר מכרטיס אשראי אחד (נגיד, ויזה ומאסטרקארד) - עדיף, כי לך תדע איזה קונצים הבנק הישראלי יעשה לך בזמן אמת.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי לפני שנה וחצי, אפילו את ה-5 קרונות (1.5 ₪) בשירותים הציבוריים שילמתי בגוגל פיי. המקום היחיד בו נאלצתי לשלם במזומן היה בית הכנסת/מוזיאון יהודי.

אירו לא יעזור - יש להם המטבע המקומי, שער החליפין הטוב ביותר יהיה בכרטיס אשראי, במיוחד אם יש,לך כרטיס מוזל. המרה כפולה (שקל לאירו ואז אירו לקרונה) יהיה בזבוז.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, העיר מקסימה. מקווה שיהיה לך קצת זמן להנות ממנה.

• רעיון טוב! 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תודה רבה למגיבים!

אני תמיד מטייל עם 2 כרטיסי אשראי (וגם גוגל פיי בפלאפון שבו שניהם מעודכנים),

לאחד מהם עמלה יותר טובה בחו"ל אז אני משתדל לשלם איתו (לפעמים יש תקלות...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך ניסיון תחביא את כרטיסי האשראי ותשתמש רק בגוגל פיי. ויש עוד יתרון - אם כרטיס האשראי אובד/נגנב/מבוטל בשל חשד להונאה בדרך כלל כרטיס חדש יתעדכן מיידית בגוגל פיי.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Derish כתב:

יש סיכוי טוב יותר שתיתקל בשלט 'לא מקבלים מזומן' מאשר ב'לא מקבלים כרטיסי אשראי'.

איפה ראית שלט ״לא מקבלים כרטיס אשראי״? אפילו ההגבלה על מינימום סכום לא קיימת ומנגד הרבה מקומות ייסרבו למזומן או ייסתבכו עם התשלום.

@flytomars אבל למה רק יומיים? מזג האויר עכשיו מדהים פה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא ראה. זה בדיוק מה שהוא כתב. שהסיכוי שהוא ייתקל בשלט שלא מקבלים אשראי נמוך, אלא אם אתה מתעסק עם יהודים, מסתבר לפי ספריאל. 

• מצחיק 2

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בימים הטובים שבהם הייתי נוסע לכנסים מקצועיים בחו"ל הייתי מוסיף 2-3 ימים לטיול, לפעמים אפילו יותר, ואפילו מצרף את האישה. כמובן משלם את ההפרש מכיסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, Rשף כתב:

איפה ראית שלט ״לא מקבלים כרטיס אשראי״? אפילו ההגבלה על מינימום סכום לא קיימת ומנגד הרבה מקומות ייסרבו למזומן או ייסתבכו עם התשלום.

@flytomars אבל למה רק יומיים? מזג האויר עכשיו מדהים פה

האמת שתכננתי ליסוע ל2 הופעות לסופ"ש ולחזור, סטוקהולם יקרה וגם אין לי יותר מידי ימי חופש.

בלית ברירה ראיתי שבתאריכים שאני רוצה אין טיסות ישירות אז כבר הצמדתי עוד שלושה ימים בוורשה (אחד לפני ו2 אחרי), אני לא יכול למתוח את הטיול הזה יותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, flytomars כתב:

סטוקהולם יקרה.

המשכורת שלי משולמת בקרונה שוודית אז קשה לי לדעת, אבל למיטב הבנתי הקרונה השוודית חלשה מאד מה שעושה את סטוקהולם פחות יקרה

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהייתי בסטוקהולם (כאמור, ספטמבר 2022), הופתעתי שבניגוד למוניטין כלל לא היתה יקרה. לילה במלון 4 כוכבים מצויין 100 מ׳ מהתחנה המרכזית עלה לי 700 ש״ח לזוג, כולל ארוחת בוקר. והיה מלון מעולה. הלוואי והייתי מוצא מחיר כזה למלון ברמה הזו בארץ. וגם שאר העלויות, כתייר, היו סבירות לגמרי. ולמרות שנגנב לי ארנק (לגמרי רשלנות שלי) אהבתי מאוד את העיר.

מה שכן, תכין קצת שיעורי בית - היכן תרצה לבקר, איך תתנייד (תחב״צ מצויינת, תבדוק נושא כרטיס תקופתי). ובעניין תחב״צ - בניגוד לרוב המקומות שאני מכיר, שדה התעופה כלול בכרטיס הנסיעה העירוני (שאתה יכול לקנות בשדה). הטריק הוא אגרה של כמה עשרות שקלים בכניסה וביציאה מתחנת הרכבת שבנמה״ת. הרכבת היא הקו הרגיל שבין שטוקהולם לאופסלה, אם כי יש גם קו רכבת מהיר ויקר.

לגבי טיסות - החברה שהפעילה את הקו בין ת״א לסטוקהולם (נורווגיאן), שהיא כנראה הלואו קוסט הטוב ביותר שפגשתי, ממשיכה לשלוח לי פרסומות, אבל לא עושה רושם שמתכוונת לחזור לת״א בעתיד הנראה לעין.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

טוב, האמת שביססתי את זה שסטוקהולם יקרה על דעות קדומות שכנראה צריכות עדכון גרסה.

אגב, ביום השני ההופעה היא באופסלה, ממה שראיתי אין בעיה לחזור לסטוקהולם בתחבצ בשעה סבירה, תוהה אם כדאי לטייל גם באופסלה? יש שם משהו שווה?

ביום הראשון אני לוקח WALKING TOUR וביום השני שייט בארכיפלגו, תכננתי לסמן מקומות פוטנציאליים ביום הראשון ולחקור אותם לעומק ביום השני.

מה שכנראה יקרה בפועל זה שאסתובב בעיקר בגמלא-סטן, לא שזה רע :P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...