Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעשים לאחר רפידות חדשות

ninimom

פוסטים מומלצים

שלום,

ברשותי מאזדה 3 שנת 2016 ולראשונה הוחלפו רפידות בלם (רוב הנסיעות הן בינעירוניות), 

הרפידות שהוחלפו הן של Brembo. 

למרות שהבלימה מרגישה טוב יותר, יש רעשי חריקות צורמים בזמן הבלימה, ואבק בלמים נצבר נורא מהר. 

לגבי הרעשים, אני כמעט בטוח שזה נובע מהתקנה לא טובה, שזה אומר חוסר ניקוי וגירוז ראויים. 

העניין הוא שאני לא יודע אם יש מוסך שמוכן לטפל בזה. לטפל בחוסר מקצועיות של מוסך אחר. 

האם אני אהיה חייב לעשות התקנה של רפידות חדשות?

אני גם נוטה לחשוב שהרפידות של Brembo לא כאלה מוצלחות משום שהקודמות לא לכלכו את הג׳אנט בצורה כזאת מאסיבית. 

עריכה אחרונה על ידי ninimom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ninimom כתב:

שלום,

ברשותי מאזדה 3 שנת 2016 ולראשונה הוחלפו רפידות בלם (רוב הנסיעות הן בינעירוניות), 

הרפידות שהוחלפו הן של Brembo. 

למרות שהבלימה מרגישה טוב יותר, יש רעשי חריקות צורמים בזמן הבלימה, ואבק בלמים נצבר נורא מהר. -אבק בלמים זה טבעי ברמבו זה מותג ידוע ככה שלא צריכה להיות בעיה

לגבי הרעשים, אני כמעט בטוח שזה נובע מהתקנה לא טובה, שזה אומר חוסר ניקוי וגירוז ראויים. 

העניין הוא שאני לא יודע אם יש מוסך שמוכן לטפל בזה. לטפל בחוסר מקצועיות של מוסך אחר. -יש ,זה יהיה כרוך בעלות נוספת אבל תצטרך לדרוש ולוודא שזה בוצע.

האם אני אהיה חייב לעשות התקנה של רפידות חדשות?-לא,שיוציאו ינקו ויגרזו את המסילות, הצד האחורי(בלבד) של הרפידות ויבדקו אם המובילים נעים חופשי ובמידה ולא יש להוציאם ולגרז בגריז מיוחד של בלמים שעמיד בטמפרטורות גבוהות.

אני גם נוטה לחשוב שהרפידות של Brembo לא כאלה מוצלחות משום שהקודמות לא לכלכו את הג׳אנט בצורה כזאת מאסיבית. -אין קשר, התקנתי  עכשיו TRW שזו החברה שמייצרת את הרפידות המקוריות וגם הן יוצרות אבק

תשובות באדום

עריכה אחרונה על ידי nit_zan
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק אציין שבעוד שלרוב הבעיה היא באמת בגירוז, אבל יש סיכוי גם שמדובר ברפידות פגומות. יצא לי להיתקל בזה לאחרונה עם רפידות מקוריות של מאזדה (מאכזב מאוד, כי דווקא ביצועי הבלימה נהדרים). היו חריקות מרגע ההחלפה (שנעשה באופן מקצועי, כולל ניקוי וגירוז - הייתי נוכח שם). חזרתי למוסך שאמר לי שמדובר, כנראה, בסדרה פגומה של רפידות (קיבלת תלונות על חריקות מעוד בן אדם). החליף לי לסט חדש, על חשבונו - אך הסט החדש כנראה גם מאותה סדרה פגומה וממשיך לחרוק... בשלב זה ויתרנו (יש גבול לכמה אני יכול לדרוש מהבחור לעבוד בחינם על בעיה שבפועל לא באשמתו), ואני פשוט התרגלתי לחריקות (הן גם לא כ"כ נוראיות כמו שהיו בהתחלה). העיקר שהרכב בולם טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרפידות טובות מחברות ידועות האזור האחורי שבא במגע עם הקליפר הוא פלטה שנעה על ציר שמחובר לגוף הרפידה ואם זה תקין הרפידות לא אמורות להרעיש כי בעת בלימה יש לרפידה אפשרות לזוז כמה מ"מ ולא להתחכך בקליפר ולגרום לרעש.

הרעשים נגרמים בעיקר עקב חיכוך של הצד האחורי באוזני הקליפר בעת בלימה ואם יש בעיה במנגנון הזה תקוע  למשל) הרפידות ירעישו.

אם מגרזים את הצד האחורי של הרפידה זה מפחית את הסיכוי לרעשים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, ninimom כתב:

המלצה למוסך מקצועי שיודע לעבוד נכון?

מדובר ברפידות ולא בגנרטור של רכב חשמלי חדיש, וסביר שבמוסך שהיית יודעים איך לעבוד נכון. למה לא לחזור למוסך ושיתקנו?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה קבעת שהוא חאפר?

מהתשובות שקיבלת, לא בטוח שאכן הוא כזה.

אם כי רק אתה היית במגע פנים אל פנים איתו והתרשמת מהמקום ומהאנשים ישירות.

אבל ממה שהבנתי, אנשים כאן מעלים את האפשרות, שתתן לו צ'אנס לבצע "מיקצה שיפורים". (רצוי בלי לקחת שוב כסף).

(*) בראמבו אחלה של חברה. אני זוכר את הסלוגן הותיק שלהם: "הרמבו של הבלמים". נו אפשר להתווכח עם כזה משפט? 🙂

עריכה אחרונה על ידי IsraCar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב הקודם התקנתי רפידות של ברמבו, "שרקו" לי בערך כשבוע ולאחר מכן הפכו שקטות.

זה מותג ידוע באיכות טובה וגם יש להם חלפי OEM למספר יצרנים.

Hyundai Kona 2023 1.6T

I did not lose my mind, it was mine to give away

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

@IsraCar קבעתי שהוא חאפר מכמה סיבות: 

1. בנוסף להחלפת רפידות, הגעתי כדי להחליף נוזל בלמים. הבאתי איתי 2 יחידות של נוזל, הוא בקושי מילא חצי. ביקשתי לרוקן מכל גלגל ולא רק מהמיכל, מה שעשה היה פשוט לפתוח את הבורג, נתן לזה לטפטף קצת וזה הכל. עבודה גרועה. זו לא באמת החלפה. (אני אפילו חושב שבמצב כזה יש מצב שנכנס אוויר למערכת, לא בטוח)

2. כאשר הוחלפו הרפידות, המוסכניק עמד על הגלגלים בשביל גובה. מה הבעיה להוריד קצת את הגובה של הליפט? 

3. כאמור, הוחלף ללא ניקוי וללא גירוז. 

@bnsagi עברו כחודשיים ועדיין שורקות ברמה שכל השכונה שומעת. 

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפתי רפידות לא ממזן עם צלחות בלם הכל של BREMBO שהזמנתי מחו"ל במחיר בדיחה, החלפתי את המסילות וגרזתי אותם, גרזתי גם את הבורג המכוון בקליפר שום דבר לא שרק איפלו בלחיצה הראשונה על הברקס...

האבק בבלמים תלוי בחומר של הרפידות, יש רפידות שמלכלות יותר ויש פחות, Brembo איפשהו באמצע אם אתה יודע מה הסוג אתה יכול לבדוק באתר שלהם.

תנסה לחזור למוסך שבו בוצעה ההתקנה, תתלונן שיש רעשים לא טובים וחריקות שלא מפסיוקת בבלימה לאורך זמן ושזה קרה רק לאחר ההתקנה אצלהם ושיעשו בדיקה לכך ויסדרו את זה

אם אתה ממש לא רוצה לחזור למוסך אתה יכול לנסות לגשת לכל מוסך אחר, להחליף רפיידות זה משהו בסיסי והתהליך של ההחלפה כמעט זהה בכל רכב

עריכה אחרונה על ידי Alberrto
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...