Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשת Mesh ביתית

Asaf-R

פוסטים מומלצים

בבית יש כמה חדשים בהם הקליטה חלשה עד לא קיימת.

ראוטר סלקום, סיבים.

נקודות ה-Mesh עם חיבור לחשמל בלבד (בלי חיבור קווי)

נראה לי ששני נקודות יספיקו

מעדיף לא סיני, אפשרי לרכוש בארץ או באמזון.

עד כמה רלוונטי להשקיע עוד עבור תמיכה ב-WIFI 7?

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי לפני כחודשיים שלישיית Deco M5 :
https://ksp.co.il/web/item/44044

עובדים במוד ממסר עם חשמל בלבד. אני מרוצה. מבחינתי WiFi 5 מספיק טוב.

• רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Wifi 7 יקר מאד מאד כרגע, רק החודש אם אני זוכר נכון אושר המפרט שלו. 

גם 6e לא בטוח שווה את ההשקעה. על 6 כבר יש מה לדבר. 

לגבי המש, אתה צריך שהראוטר יתאם ללוויינים. כלומר אם הראוטר של סלקום, אתה צריך לרכוש מהם, או להחליף ראוטר. 

ההמלצה שלי היא לקנות שלישיית מש, לבקש מסלקום מתאם סיב ולהחזיר להם את שהראוטר שלהם. 

(המלצה לדגם אין לי)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את ההמלצה מעל לגבי בחירת הדור. גם לדעתי אין מה להשקיע מעבר ל-6.

שים לב שבשביל לקבל חיבור אלחוטי איכותי יחידות ה-MESH צריכות להיות ממוקמות בין הנתב הראשי למקום בו אתה רוצה לקבל קליטה איכותית. לא יעזור לשים אותן באותו החדר שבו הקליטה חלשה כי גם הם יתקשו לשפר את המצב (אולי יצליחו אבל לא בהכרח שבהרבה).

בשביל קליטה איכותית בממ"ד אין מנוס מלהכניס פנימה כבל ולחבר ליחידה שתמוקם בפנים. אפשר לנסות לשים יחידה ממש בכניסה (שוב, צריך נק' חשמל) וגם אז לא מובטחת קליטה מקרה שהדלת סגורה.

• אהבתי 1

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, קורן בן אשר כתב:

קניתי לפני כחודשיים שלישיית Deco M5

מצטרף להמלצה, רכשתי גם כן בעקבות שרשור שפתחתי בנושא דומה, מאז אין תלונות

• אהבתי 1

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 21 שעות, קורן בן אשר כתב:

קניתי לפני כחודשיים שלישיית Deco M5 :
https://ksp.co.il/web/item/44044

עובדים במוד ממסר עם חשמל בלבד. אני מרוצה. מבחינתי WiFi 5 מספיק טוב.

אני צריך רק מאריך טווח אחד, כשאני בוחר אחד אני מקבל את האזהרה הבאה:

מגיע כיחידה בודדת, מחייב את הערכה המלאה

מה זה אומר? מה זו הערכה המלאה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, flytomars כתב:

אני צריך רק מאריך טווח אחד, כשאני בוחר אחד אני מקבל את האזהרה הבאה:

מגיע כיחידה בודדת, מחייב את הערכה המלאה

כמו שכתבתי בתגובה הקודמת שלי, מש זה סט. אתה לא יכול לקנות אחד אם הוא לא תואם לראוטר הראשי שלך. 

אתה צריך להחליף את הראוטר של סלקום לאחד פרטי תומך mesh ביחד עם הלוויינים שלו (כלומר לקנות ערכה מלאה), או לרכוש לווינים מסלקום. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון חלקית. לרוב רצוי לבחור ערכה של כמה יחידות שמגיעות כסט. 

עם הציוד של ASUS אין בעיה ליצור רשת mesh מדגמים שונים, אפילו מדורות שונים.

• אהבתי 1

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, flytomars כתב:

שרלוונטי לקנות אחד רק אם יש לו כבר חברים לדבר איתו, מאותו דגם או כזה שיודע לתקשר איתו.

לפני 24 דקות, DubelBoom כתב:

אתה צריך להחליף את הראוטר של סלקום לאחד פרטי תומך mesh ביחד עם הלוויינים שלו (כלומר לקנות ערכה מלאה), או לרכוש לווינים מסלקום. 

או לכבות את ה-WiFi בנתב של סלקום, לשרשר אליו בכבל את אחת היחידות הנ"ל ולהפעיל את כולן במוד AP. ככה זה מוגדר אצלי.

• אהבתי 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, קורן בן אשר כתב:

לכבות את ה-WiFi בנתב של סלקום, לשרשר אליו בכבל את אחת היחידות הנ"ל ולהפעיל את כולן במוד AP.

גם אצלי זה ככה, עם ראוטר של פרטנר. למרות שלא טרחתי לכבות לו את הווייפיי. פשוט יש לי 2 רשתות ובזו של פרטנר אני לא משתמש.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או כמו אצלי, שלושה מכשירי Asus שאחד מהם מוגדר כמודם ונתב, מקבל את האות מממיר סיבים ומשמש גם כנתב שאליו מתחבר מכשיר, גם נותן WiFi לאיזור שלו, וגם מזין (אצלי קווית) עוד שני מכשירים זהים המתוכנתים כ-AP’s. בכלל אין לי מודם של הספק (במקרה שלי סלקום).

• אהבתי 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, קורן בן אשר כתב:

או לכבות את ה-WiFi בנתב של סלקום, לשרשר אליו בכבל את אחת היחידות הנ"ל ולהפעיל את כולן במוד AP. ככה זה מוגדר אצלי.

למה לעשות את זה? 

גם ככה יש לך מש ראשי + לווינים, תחזיר לסלקום את הראוטר ותפסיק לשלם עליו, ובמקומו יביאו לך מתאם סיב לethernet ללא תשלום. מחברים לראוטר מש הראשי, מגדירים את החייגן וזהו. פחות מכשיר בדרך זה עדיף. 

עריכה אחרונה על ידי DubelBoom
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בסלקום, אלא פרטנר (תשתית בזק), ואין לי נתב שלהם. רק מודם שמחובר אליו כבל RJ45 שהולך לנתב. אבל העקרון זהה. יש לי נתב פרטי עם תכונות מתקדמות יותר מאלה של נתבים גנריים (לרבות מש), לכן העדפתי לשרשר את אחד המש-ים עם כבל ולקנפג הכל במוד AP.

• אהבתי 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מצב שונה מפותח השרשור. להשאיר את הראוטר הממוצע מינוס של סלקום ועוד לשלם עליו, כשכבר גם ככה קונים ראוטר שיכול להחליף אותו זה לגמרי מיותר בעיניי. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות, נראה לי שאלך על Deco M5 שהצעתם.

בתאריך 14.1.2024 בשעה 12:20, אורי מ. כתב:

מחזק את ההמלצה מעל לגבי בחירת הדור. גם לדעתי אין מה להשקיע מעבר ל-6.

שים לב שבשביל לקבל חיבור אלחוטי איכותי יחידות ה-MESH צריכות להיות ממוקמות בין הנתב הראשי למקום בו אתה רוצה לקבל קליטה איכותית. לא יעזור לשים אותן באותו החדר שבו הקליטה חלשה כי גם הם יתקשו לשפר את המצב (אולי יצליחו אבל לא בהכרח שבהרבה).

בשביל קליטה איכותית בממ"ד אין מנוס מלהכניס פנימה כבל ולחבר ליחידה שתמוקם בפנים. אפשר לנסות לשים יחידה ממש בכניסה (שוב, צריך נק' חשמל) וגם אז לא מובטחת קליטה מקרה שהדלת סגורה.

דווקא בממד יש קליטה טובה כאשר הדלת פתוחה (יש line of sight ישיר לראוטר)

במסדרון יש נקודת חשמל ממש במרכזו, אני מניח שזו נקודה מצויינת ביחס לשאר הבית

לפני 20 שעות, DubelBoom כתב:

זה מצב שונה מפותח השרשור. להשאיר את הראוטר הממוצע מינוס של סלקום ועוד לשלם עליו, כשכבר גם ככה קונים ראוטר שיכול להחליף אותו זה לגמרי מיותר בעיניי. 

האמת שאני לא משלם על הראוטר של סלקום (הייתי הראשון לאמץ בבניין, שהיה מהראשונים בשכונה, אז התנאים יחסית טובים).

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...