Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רישיון נשק למי שלא היה לוחם?

שליקו99
שימו לב! השרשור הזה בן 198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, MiniMiz3r כתב:

אני לא בטוח אם זה הטרלה או שאתה בן אדם אמיתי? כל הקיבוצים בעוטף עזה זכאים לנשק.

לדעתי היישובים בעוטף במספרים הם ממש כלום לעומת כמות האזרחים שחיים ביהודה ושומרון, לכן אני לא מתפלא שיש יותר אישורים למצביעי הימין (אם זה נכון)

אני מקווה שהקונספרציה שנשק מחולק יותר למצביעי בימין לא תמשיך להתפתח ש'בן גביר מתכנן מלחמה פנימית בין היהודים ולכן הוא מחלק לימין נשק'.

בנוסף גילוי נאות: אני גר בישוב בשומרון, קיבלתי אישור מותנה לאחר כמעט 40 יום.

אני לא מצביע בן גביר, ודעתי האישית בנידון היא שיש איזה שהיא דרך אמצע, אני לא יודע מה הם בודקים לפני האישור, ואני מאוד מקווה שהמטווחים עצמם שהם בסוף הגוף היחיד הראשון והאחרון שרואה את הבן אדם בעיניים מבינים את גודל האחריות שנופלת עליהם בימים אלו.

נ.ב. אשמח שתגיב לעניין, ובצורה קצת יותר מכובדת.

עריכה אחרונה על ידי GREEN.

עבר: מציבושי כריזמה אייר 2002

הווה: ניסן אלמרה 2002

עתיד: רכב יפני עתיק ואמין מודל 2023

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תושבי העוטף עסוקים כרגע בשאלה איפה יגורו מחר. לא חושב שיש הרבה מהם שיוציאו עכשיו 5000 שקל על אקדח. 

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, sperial כתב:

זה כלכליסט אנטישמי. לא היה ולא נברא.

לפני שעתיים, GREEN. כתב:

אני לא מצביע בן גביר, ודעתי האישית בנידון היא שיש איזה שהיא דרך אמצע, אני לא יודע מה הם בודקים לפני האישור, ואני מאוד מקווה שהמטווחים עצמם שהם בסוף הגוף היחיד הראשון והאחרון שרואה את הבן אדם בעיניים מבינים את גודל האחריות שנופלת עליהם בימים אלו.

מתווחים הם אלה שגם מוכרים לך את הנשק והתחמושת. במקרה הטוב יבדקו שאתה באמת פגעת 70%.

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רישיון נשק זה שחור ולבן - או שאתה עומד בתבחין או שלא. אין פה פרשנות.

הריאיון זה כסתח כדי להגיד שבדקו את הבן אדם, גם לפני בן גביר כשהריאיון היה פרונטלי לכולם הוא היה דקה ורבע של "מי אתה ומה אתה", אין מה להתרגש מזה.

אם רוצים להעלות טענה לגבי התבחינים - אפשר, זכותכם. אבל תהיו ריאלים, זה שהאיש של בן גביר התקשר לבן אדם שהגיש בקשה לא הפך אותו לרובאי 07/בעל תעודת לוחם/ דרגה גבוהה/ישוב זכאי.

אפשר גם להעלות טענה לגבי החוקיות של העסקת אנשים של בן גביר (וזה מה שרשום אצל כלכליסט) אבל זה עניין אחר ולא קשור למי שקיבל את הרישיון נשק.

ממה שהבנתי הניסיון היה בעיקר להקל על העומס. שום קונספירציה.

עריכה אחרונה על ידי יובל .מ.
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך ההבנה שלכם לוקה בחסר. הבעיה אינם התבחינים אלא דרך גיוס המאשרים אותם, שנעשה בניגוד לכל כלל תקינות.

לקחו את אנשי שלומו של בן גביר, נתנו להם גישה למערכות מידע של המדינה שבהן מידע חסוי על אזרחים, עקפו את הליכי הגיוס הנדרשים מעובד מדינה שאינו משרת אמון, נתנו להם ״הכשרה״ סמלית ואפשרו להם לאשר לאזרחים קבלת נשק בלי לעבור את ההליך המינימלי של כראיון.

אין לי מושג מה כולל הראיון הזה, אבל אני רוצה להזכיר לכם שגם ל׳ארזת לבד״ אתה צריך לענות לאיש הביטחון מול הפנים ולא לשים ״וי״ על מסך, כדי שיתרשם מהתנהגותך. כנראה שגם בדקה וחצי אפשר לקבל איזה רושם.

• רעיון טוב! 2

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

אם כך ההבנה שלכם לוקה בחסר

אם לא היה ברור, תגובתי היא סרקזם לניצול הזוי ובלי שום קשר של מילה "אנטישמי". ברוב חוטים בזה דתיים ואנשי ימין, אבל לפעמים גם שמאל.

לפני שעתיים, יובל .מ. כתב:

רישיון נשק זה שחור ולבן - או שאתה עומד בתבחין או שלא. אין פה פרשנות.

לא יודע עד כמה זה נכון, אבל היו כאן דיווחים שחילקו רישיונות גם לאנשים שלא עמדו בשום בתבחין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

אם כך ההבנה שלכם לוקה בחסר. הבעיה אינם התבחינים אלא דרך גיוס המאשרים אותם, שנעשה בניגוד לכל כלל תקינות.

לקחו את אנשי שלומו של בן גביר, נתנו להם גישה למערכות מידע של המדינה שבהן מידע חסוי על אזרחים, עקפו את הליכי הגיוס הנדרשים מעובד מדינה שאינו משרת אמון, נתנו להם ״הכשרה״ סמלית ואפשרו להם לאשר לאזרחים קבלת נשק בלי לעבור את ההליך המינימלי של כראיון.

אין לי מושג מה כולל הראיון הזה, אבל אני רוצה להזכיר לכם שגם ל׳ארזת לבד״ אתה צריך לענות לאיש הביטחון מול הפנים ולא לשים ״וי״ על מסך, כדי שיתרשם מהתנהגותך. כנראה שגם בדקה וחצי אפשר לקבל איזה רושם.

לא, הטענה הייתה שבן גביר מחמש צד אחד, כולל אנשים שהם לא "נורמטיבים", או זו לפחות הייתה הרמיזה.

אמרתי כבר כמה פעמים - כאשר מתחילים עם קונספירציות, קשה להקשיב לטענות רציניות אחר כך.

אם האנשים שלו ניגשו למערכות מסווגות בלי אישור - כולם שם צריכים לקבל בראש, לעוף מהמערכת ובן גביר צריך להיענש בדרך המקובלת, ואת זה גם רשמתי.

לפני כשעה, mikyl כתב:

לא יודע עד כמה זה נכון, אבל היו כאן דיווחים שחילקו רישיונות גם לאנשים שלא עמדו בשום בתבחין.

גם אני שמעתי, ואז התברר שזה חרטא. כמו הדיווח של דה מרקסר על אנשים שהחטיאו 100 אחוז מהכדורים, וקיבלו רישיון תוך שעה, כשהיום לוקח לבט"פ כמה ימים לאשר את הרישיון נשק אחרי המטווח. 

אגב - בחיסול המחבלים היום בפיגוע בירושלים היו 2 חיילים ואזרח. לכל מי שעדיין מפחד לחלק נשקים לאזרחים טובים.

רק נשק בידיים של אזרחים טובים יכול לעצור נשק בידיים של מחבלים/אזרחים רעים. כל השאר זה בולשיט אחד גדול.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם הכל רק שלא מספיק שהאזרחים יהיו טובים. הם צריכים להיות גם מיומנים ואת זה אף אחד לא דורש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, Night Driver כתב:

מסכים עם הכל רק שלא מספיק שהאזרחים יהיו טובים. הם צריכים להיות גם מיומנים ואת זה אף אחד לא דורש.

להגנה עצמית כמו בפיגוע היום? המיומנות הנדרשת היא יחסית נמוכה.

אנשים לא מבדילים בין נשיאת אקדח להגנה עצמית לבין נשיאת אקדח ללחימה.

קח סקופ - אם אתה עומד בתחנה ומחבל יוצא מרכב, אתה יכול להחזיק נשק בפעם הראשונה בחיים ולפגוע בו ממרחק של 7-8 מטרים.

אם אתה מאבטח/שוטר, ואמור להיות מסוגל לתת איזה ספרינט של 100-150 מטר כדי להגיע לנקודה, לפתוח פינות, ולעשות סריקות בשטח, שם אתה צריך מיומנות גבוהה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לפגוע בו ואתה יכול לפגוע גם בעוד אזרח או שניים אבל רוב הסיכויים שאם אתה לא מיומן עד שתבין מה קורה  ותיזכר שבכלל יש עליך נשק כבר יירו בך.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, יובל .מ. כתב:

גב - בחיסול המחבלים היום בפיגוע בירושלים היו 2 חיילים ואזרח. לכל מי שעדיין מפחד לחלק נשקים לאזרחים טובים.

רק נשק בידיים של אזרחים טובים יכול לעצור נשק בידיים של מחבלים/אזרחים רעים. כל השאר זה בולשיט אחד גדול.

עוד לא יודעים מי בדיוק חיסל את המחבלים. גם בדיזנגוף דיברו על אזרחים, אחר כך התברר שהיה שוטר מיחידה מובחרת על אזרחי. חוץ מזה לא אמרו (ולא יודע אם יגידו) מי נפגע מאש של מי. קשה לי להאמין, שכדי לקבל רישיון נשק אתה עובר הכשרה רצינית של ירי בתוך קהל.

לפני 8 דקות, יובל .מ. כתב:

קח סקופ - אם אתה עומד בתחנה ומחבל יוצא מרכב, אתה יכול להחזיק נשק בפעם הראשונה בחיים ולפגוע בו ממרחק של 7-8 מטרים.

קח סקופ - אם ניסיון שלך זה כמה מחסניות במטווח אתה יכול חופשי לחסל כמה אנשים בינך ומחבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, יובל .מ. כתב:

אם האנשים שלו ניגשו למערכות מסווגות בלי אישור - כולם שם צריכים לקבל בראש, לעוף מהמערכת ובן גביר צריך להיענש בדרך המקובלת, ואת זה גם רשמתי.

שוב חוסר הבנה. האנשים קיבלו את הרשות לגשת למידע החסוי בלי שעברו תהליכי מינוי מסודרים. זו העבריינות של בן גביר או מישהו מטעמו, לא של הממונים על ידו (סביר, אבל לא מובטח, שידעו שמשהו לא כשר, וזה כנראה לא תפקידם לדעת זאת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, sperial כתב:

שוב חוסר הבנה. האנשים קיבלו את הרשות לגשת למידע החסוי בלי שעברו תהליכי מינוי מסודרים. זו העבריינות של בן גביר או מישהו מטעמו, לא של הממונים על ידו (סביר, אבל לא מובטח, שידעו שמשהו לא כשר, וזה כנראה לא תפקידם לדעת זאת).

אין פה שום חוסר הבנה, אם כבר תמימות שלך.

כל אדם יודע אם יש לו אישור או לא. יש תהליך מסודר שצריך לעבור, ואני לא מאמין שהם לא ידעו עליו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...