Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הכנת תביעה קטנה ע"י חברת הביטוח

פוסטים מומלצים

הרכב שלי (ספארק 2021) נפגע בתאונה - פגיעה של רכב מאחור (נהגה בו אשתי). הפוגעת מסרבת לשלם את הנזק (שקבע השמאי) בטענה שסכום הנזק מופרך (נזק לפגוש שהוחלט לא לתקן, אלא להחליף לחלוטין - סך של כ -4,500 ש"ח).

נותרו שתי אפשרויות:

1. לשלם את הנזק לבד וחברת הביטוח תסייע בניסוח כתב תביעה.

2. לתבוע את הפוליסה על התיקון - חברת הביטוח תתבע את הנהגת הפוגעת להחזר דמי הפגיעה.

בחרנו באפשרות הראשונה, מסרנו שיקים שנוכו מהחשבון.

חברת הביטוח מסרה לנו דף נייר - טופס 114 של בית משפט לתביעות קטנות. זה נראה כמו מסמך חפיף...

האם בכך חברת הביטוח יוצרת ידי חובתה בעצם?

או שחובתה להגיש כתב תביעה שמנוסח כהלכה בדיוק באותו האופן שהביטוח היה מגיש לו היה הוא התובע (בד"כ מנוסח ע"י עו"ד ממשרד עו"ד שעובד עם חברת הביטוח)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה נראה לך חפיף?

תעלה את מה שכתבו לאחר מחיקת פרטים מזהים
סה"כ אם העובדות מדברות בעד עצמן אין מה לספר סיפורים

1. רכב פגע מאחור ... אשמתו

2. דו"ח שמאי
3. תגובת הסירוב של חברת הביטוח של הנהג הפוגע

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החפיף הוא בעצם מילוי טופס עם פרטים מינימליים.

מה יש לראות את הפרטים שמולאו? שלחתי קישור לטופס.

דף ראשון פרטי התובע (אני - בעלי הרכב), ופרטי הנתבעת.

דף שני כלהלן.

לא שאלו את אשתי על דברים נוספים (כמו למשל שהפוגעת בכל לא טרחה לצאת מהרכב) , פשוט נראה לי חפיף.
image.thumb.png.d4edf6a7ab6f0c744e10cf3681d40897.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם עצם העובדה שהפוגעת לא טרחה לצאת מרכבה מהווה משהו משמעותי ?   האם זה משפיע על עצם קרות התאונה ?

הניסוח כאן הוא מספק. כתב התביעה צריך להיות תמציתי עם מידע רלוונטי בלבד.  לא צריך סיפורים מסביב.

מעבר לכך, תגיד תודה לחברת הביטוח שבכלל מילאו עבורך את הטופס.  הם אינם חייבים לבצע זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נראה לי ממצה...
יש תיאור עובדתי קצר
והמסמכים התומכים
מה הקשר אם היא יצאה או לא או שהיא שרקה לעצמה והיתה עם משקפי שמש?
עובדתית
פגעה מאחור
הינה המסמכים
איפה הכסף?

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.11.2023 בשעה 17:42, o_prime כתב:

כתב תביעה תקין. למה לא הדפיסו אותו? החזרתם אותי לשנת 87. אוהד

כי זו ההרגשה הכללית שקיבלתי מה"עזרה" שהגישו לי. חפיף. אני כבר אדפיס את הפרטים ובמסגרת הפורמט הזה גם ארחיב קצת.

בתאריך 13.11.2023 בשעה 11:35, guya72 כתב:

מעבר לכך, תגיד תודה לחברת הביטוח שבכלל מילאו עבורך את הטופס.  הם אינם חייבים לבצע זאת.

ממש לא מדויק. הפוליסה מציינת במפורש - "'כיסוי לסיוע להכוונת והכנת תביעה משפטית כנגד צד שלישי כמפורט בסעיף 20 לפרק ג' באמצעות עו"ד" (ההדגשה במקור). זה נראה כמו משהו שעו"ד הכין???

עריכה אחרונה על ידי usafun
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בת"ק עו"ד יכול לכתוב כתב תביעה אבל לא לייצג.

יש לך הוכחות שהנתבע פגע ברכבך? זה יותר חשוב מכל ניסוח.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.11.2023 בשעה 09:16, usafun כתב:

זה נראה כמו משהו שעו"ד הכין???

זהו כתב תביעה בתביעות קטנות. אין צורך בניסוחים משפטיים. אין צורך בהגשת תצהיר. כל מה שצריך זה הסבר ענייני ותמציתי כך שגם הלקוח (שרמתו במשפטים אינה ידועה) יבין מה כתוב בכתב התביעה שהוא מגיש.

אז כן, יתכן שזה משהו שעו"ד הכין מאחר וזה כתב תביעה תמציתי וענייני

בתאריך 17.11.2023 בשעה 09:16, usafun כתב:

כי זו ההרגשה הכללית שקיבלתי מה"עזרה" שהגישו לי. חפיף. אני כבר אדפיס את הפרטים ובמסגרת הפורמט הזה גם ארחיב קצת.

מספר אנשים מסבירים לך שזה מספק בהחלט, ואתה ממשיך להתעקש שזה מאוד רלוונטי עצם כך שהפוגעת לא יצאה מרכבה וכו'.

זה ההבדל בין כתב תביעה שנכתב ע"י אדם חסר ידע והבנה במשפטים  לבין אדם עם ידע כלשהו בתחום (או אולי אפילו עו"ד).

בקצרה איחלתי לחייל בהצלחה...(תבין את הרמז ה"דק")

עריכה אחרונה על ידי guya72
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...