Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת שמן מנוע .כל שנה?

netanel1014
שימו לב! השרשור הזה בן 464 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם. 

המלצת היצרן היא להחליף שמן כל 15k קילומטר או כל שנה.

אני נוסע בשנה סביב ה6-7 אלף .

החלפת שמן אצלי היא יחסית יקרה (תקן של סיטרואן שיש רק לשמן אחד). 

אחרי שנה השמן נראה טוב (חום כהה) אז למה להחליף אותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל רצוי להקפיד על שגרת הטיפולים המומלצת על ידי היצרן. תביא החשבון שחלק מהחומרים מדרדרים מעצם חשיפתל לסביבה, גם אם אתה ממעט לנסוע. שמן המנוע הוא אחד מהם.

במקרה שלך כנראה חשוב במיוחד. אני מנחש שמדובר במנוע המדובר כל כך בפורום. קרא את השרשור הייעודי ותבין.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר לדעת מה מצב השמן מבחינה כימית לפי הצבע.

אני מאמין שבשימוש סביר שנה זה לא הסוף שאפשר לחכות.

אבל עם הזמן הקשרים הכימיים בשמן מתפרקים והוא לא מפריד טוב בין החלקים.

אני בטוח שיש עוד שמנים במחירים יותר נוחים שאתה יכול למצוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי רנו פיגו וסיטורואן באירופה מאפשרות 30 אלף/שנתיים בין החלפות.

בעקרון, שמן מתחמצן ומאבד מתכונותיו כל עוד הוא לא באריזה שלו אבל מאוד לאט, האם להחליף אחרי שנה קריטי? לא חושב, במיוחד שהרכב לא נוסע הרבה.

אני מחליף אצלי באוטו כל 10 אלף או שנה נטו כי זה זול שאני עושה לבד אבל אני בטוח שגם אם הייתי מחליף כל 20 (שאלו הוראות היצרן באירופה) או שנה וחצי שנתיים, לא הייתי גומר על המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציינת בעקיפין שזה סיטרואן. לא ציינת את דגם הרכב, השנתון וסוג המנוע. אלה פרטים חיוניים למתן עצות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני מחליף כל שנה. אבל נסעתי 3,400 ק"מ מאז הטיפול האחרון שהיה לפני כמעט שנה.

השמן יקר, כנראה אחליף בכל זאת.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגדיר "יקר". הייתי מאמין לך אם הייתה לך למבורגיני גאיארדו. גם אם זה עולה 1,000 שקל (וזה לא) - זה גרושים בפריסה של שנה.

זה לא שווה את הסיכון.

• אהבתי 2

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.2.2023 בשעה 15:36, netanel1014 כתב:

אז למה להחליף אותו?

המלצת היצרן היא המלצה. 

אם אתה לא באחריות אתה לא חייב לנהוג לפי ההמלצה של היצרן. 

יש הרבה המלצות. למשל לא לעשן, לא לגזוז ציפורניים, לא לאכול את זה ואת זה ואת זה...

בסופו של דבר המון אנשים לא נצמדים להמלצות האלו, כמו שיש המון אנשים שמחליפים שמן מנוע פעם ב 30 או 40 אלף ק"מ כי "חבל על הכסף" או שסתם לא זוכרים.

כמו עם כל הדברים האחרים, הנזק אולי יורגש בעוד הרבה שנים, אולי האוטו כבר לא יהיה בבעלותך אבל זה משהו שקשה להעריך ולכן אם אתה רוצה להיות עם הצד הבטוח, תפעל לפי המלצות היצרן.

אבל כאמור אלו המלצות בלבד ואתה לא חייב. זה רכוש שלך ואתה מחליט איך אתה מטפל בו. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להערכתי שמן סינטטי מודרני יכול להחזיק שנתיים בקלות.

לאחד הרכבים שהיו בבעלותי הייתה המלצה להחלפה כול שנה 15 אלף בשנה X ואז שינו את ההמלצה לכול שנתיים 30 אלף 

כשדגם המנוע נשאר זהה ושההמלצה לשנתון הישן יותר נשארה כול שנה.

במקרה הזה במידה ומשתמשים בשמן איכותי ונוסעים מעט אפשר לעשות פעם בשנתיים לטעמי.

מצד שני למנוע קטן צריך פחות מ 4 ליטר שמן  וזה ממש זול.

בשביל 250 שקל כולל פילטר ועבודה אני מעדיף  להחליף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, AK8793 כתב:

להערכתי שמן סינטטי מודרני יכול להחזיק שנתיים בקלות.

לאחד הרכבים שהיו בבעלותי הייתה המלצה להחלפה כול שנה 15 אלף בשנה X ואז שינו את ההמלצה לכול שנתיים 30 אלף 

כשדגם המנוע נשאר זהה ושההמלצה לשנתון הישן יותר נשארה כול שנה.

במקרה הזה במידה ומשתמשים בשמן איכותי ונוסעים מעט אפשר לעשות פעם בשנתיים לטעמי.

מצד שני למנוע קטן צריך פחות מ 4 ליטר שמן  וזה ממש זול.

בשביל 250 שקל כולל פילטר ועבודה אני מעדיף  להחליף.

רק השמן 250 שקל. 

הפילטר עוד 60-70 ועבודה 150-200 .

בלי כל הדברים מסביב .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה במידה ואתה לא באחריות וההמלצה באירופה לדגם שלך היא כול שנתיים ואין מחלות ידועות במנוע ונסעת רק 3400 ק"מ לדעתי האישית בלבד כנראה אפשר לוותר.

מצד שני אתה לא מספר איזה רכב זה,מישהו רשם מנוע בעייתי,מישהו רשם גלון ב155,פילטר לא אמור לעלות מעל 60 ואפילו פחות.

גם עבודה לא יותר מ150 ואפילו פחות,אין מסביב ב"החלפת שמן בלבד" זה בערך 20 דקות עבודה.

אז במידה ואתה קונה את החלקים לבד ומשלם למוסך קטן שיחליף לך מול העניים זה אולי לא מה שעלה לי ביונדאי אבל כנראה לא הרבה יותר.

לשיקולך כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 464 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...