Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהיכן האומץ לעקוף על פס לבן?

llaavvii
שימו לב! השרשור הזה בן 672 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גם אני לא משפטן תעבורה או מהנדס כבישים. אולי @shellcaseיסביר בעין מקצועית.

מה שאני מבין הוא שבפס הכפול "משייכים" כל אחד מהפסים למסלןל הצמוד אליו, וכאשר יש מפרדה מסומן פס בכל אחד מצידיה.

כך או כך, אין לעבור פס לבר רציך הנמצכ משמאל. בניגוד לפס,המהוב מימין הוא אינו מסמל שול אלא הפרדה מנתיב תנועה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, משה. ט כתב:

למה בחלק מהכבישים הדו מסלוליים יש רק קו אחד רצוף ובחלק יש שני קוים רצופים

תמרור 803 השתנה כחלק מאימוץ לוח התמרורים החדש ב2010, לפניו היה ד-4, שהיה פס הפרדה בודד:

image.png.ac8061d841ec57a265d8c87b1e35f04c.png.

image.png.5780a109b5d8b674ed014a7e3eb86e98.png
אם תשים לב - תראה שכביש שעבר סלילה מחדש או סימון מחדש יסומן בפס כפול, כבישים שלא סומנו מחדש תקופה ארוכה יהיו עם פס אחד.

מי שמסמן היום בפס בודד - עושה טעות. אבל בגלל שרשויות תמרור עירוניות מורכבות מעובדי רס"ר לשעבר - אני לא מופתע מכלום.

לגבי שיוך כל קו לנתיב - אין קשר. צורת הסימון היא 2 קווים ברוחב 10 ס"מ כאשר ביניהם 10 ס"מ. רוחב הנתיב כולל חצי מרוחב הסימון, כלומר - בדרך בינעירונית, רוחב נתיב סטנדרטי הוא 3.6 מטר, מתוכו 15 ס"מ הולכים לסימון של 803 שנמצא משמאל ועוד 7.5 הולכים ל801 (קו קטעים שרוחבו 15 ס"מ בדרך בינעירונית ו10 ס"מ בדרך עירונית) שנמצא מימין.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@shellcase תייגתי אותך בשאלת הקו הבודד בשמאל המסלול בכבישים עם מפרדה. מדובר בכבישים חדשים (סתם דוגמה, שמבחינתי היא יומיומית, 22 ונחל גיבורים). מצד שני, השבוע נתקלתי בכביש כזה עם 920 (שהוא 803 כתום, זמני) המסומן כפול בשמאל המסלול, שמריך להוסיף, הוא בעל נתיב בודד.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך נחל גיבורים:
image.thumb.png.f7eae9c7567ed47ed43b49ebb2a79115.png

כביש 22:
image.thumb.png.372c65fd4258912e69c459a6c316cf7b.png

רח' ארלוזורוב:
image.thumb.png.9a3b19480ed1d26b02b3961c4b7fa925.png

What are you talking 'bout willis?

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולעומת זאת 2:

image.thumb.png.ce155f65e3d9064acd9955c565a2d91d.png

ו-22image.thumb.png.28e299f67f2559cfb288821bb3e7053b.png

חוסר אחידות ושאלה של הצמדות לספר.

ארלוזורוב זה קטע ללא מפרדה, אני מדבר על קטעים עם מפרדה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובהמשך לעניין זה - נסעתי הבוקר ברמפה מפרויד לדרך ההגנה (4) - בתחילת הקטע פס בודד, ובחצי הדרך מתפצל לשניים.

דרך אגב, דבר דומה עם 503 (נת"צ) שאמור להיות קו קטעים כפול, צהוב,אבל פה ושם הוא בודד. אין לי כרגע דוגמה, אבל היה לנו דיון על הנושא לפני כמה שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, shellcase כתב:

תמרור 803 השתנה כחלק מאימוץ לוח התמרורים החדש ב2010, לפניו היה ד-4, שהיה פס הפרדה בודד:

image.png.ac8061d841ec57a265d8c87b1e35f04c.png.

image.png.5780a109b5d8b674ed014a7e3eb86e98.png
אם תשים לב - תראה שכביש שעבר סלילה מחדש או סימון מחדש יסומן בפס כפול, כבישים שלא סומנו מחדש תקופה ארוכה יהיו עם פס אחד.

מי שמסמן היום בפס בודד - עושה טעות. אבל בגלל שרשויות תמרור עירוניות מורכבות מעובדי רס"ר לשעבר - אני לא מופתע מכלום.

לגבי שיוך כל קו לנתיב - אין קשר. צורת הסימון היא 2 קווים ברוחב 10 ס"מ כאשר ביניהם 10 ס"מ. רוחב הנתיב כולל חצי מרוחב הסימון, כלומר - בדרך בינעירונית, רוחב נתיב סטנדרטי הוא 3.6 מטר, מתוכו 15 ס"מ הולכים לסימון של 803 שנמצא משמאל ועוד 7.5 הולכים ל801 (קו קטעים שרוחבו 15 ס"מ בדרך בינעירונית ו10 ס"מ בדרך עירונית) שנמצא מימין.

לרגע לא אמרתי שמותר לחצות קו הפרדה רצוף לא אחד ולא שתיים

אמרתי שבתוך הנתיב ללא חציית הקו (קורה כשכלי רכב כבדים נצמדים לשול ) כשיש קו אחד אסור לעקוף אותוגם ללא חציית הקו הפרדה הלבן, וכשיש שניים מותר

לא מוצא כרגע מאיפה מונח לי ככה בראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כנראה נהג ותיק מאוד מאוד  כי ההגדרה הזו בוטלה לפני כמה עשורים.

כבר בלוח של 2002 ההגדרה עודכנה. זה הלוח הישן מאותה שנה - אין לי יותר ישן - כאשר קו ההפרדה היה בודד. מ-2010 אין יותר קו בודד, אלא רק כפול (803). לכן מה שכתבת פשוט לא רלוונטי.

SmartSelect_20220823-114819_Drive.jpg

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3 שנים עם רישיון, ייתכן שאני טועה פשוט ככה מונח לי בראש לאיודע מאיפה זה בא,

ראיתי עכשיו שבקו כפול מותר לעקוף בלי לחצות את הקו הפרדה לא מצאתי מקום שכתוב את הדין בקו שאינו כפול

אם כי ייתכן שכמו שאתה אומר אין דבר כזה כבר היום אחד ולא שנים.

image.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסביר לך שוב: קו שאינו כפול לא קיים. זה תמרור ישן שבוטל ב-2010. אם מישהו הסביר לך שאסור לעקוף במקום כזה הוא כנראה תקוע איפה שהוא ב-1980.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@משה. ט
בוא נדבר בשפה מקצועית כדי שלא יהיה ספק.
את סימון 803 - אסור לחצות.
סימון ד-4, אינו קיים בלוח התמרורים ומה שתמצא על הכביש זה שאריות מפעם שתכלס - יש להתיחס אליהן כתמרור 803 (לא שההבדל בינו לד-4 כזה גדול).

כל עניין העקיפה מדבר על מצב בו רכב איטי מפריע לתנועה, החוק אוסר עלייך לחצות את הקו ומורה עליו לרדת לשוליים במידה והדבר מתאפשר ואז אם יש לך מספיק מקום לעקוף בלי לחצות את הקו - שא ברכה.

לפני 10 שעות, sperial כתב:

חוסר אחידות ושאלה של הצמדות לספר.

העלית תמונות מ2015, כביש החוף בחלקו הצפוני שופץ בשנים האחרונות (חלק היה בקורונה, חלק ממש עכשיו, אחרי שלא נגעו בו מעל עשור) וסומן מחדש לפי לוח התמרורים העדכני.

כל קטע שבוצע אחרי בערך אמצע 2011-תחילת 2012 סומן בסימון החדש.

מה חשבת? שירוצו לצבוע את כל הארץ ברגע שמפורסם הלוח?

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:28, dorsht כתב:

כמובן יש את אלו שרואים שאתה מאותת ומאיצים לך בכוונה למרות שהם היו נורא רחוקים, פשוט חס וחלילה שתיכנס לו לנתיב.

אחת השיטות שאימצתי כדי לשרוד בג'ונגל הכבישים: כשאני רוצה לעבור נתיב ויש רכב מאחורה. במקום לנסות לעבור ואז הוא יאיץ ולא יתן אני מאותת מוקדם מה שגורם לו בדרך כלל להאיץ כדי לא לתת לי ואז אני עובר מאחוריו בנחת.

זאת גם דרך טובה לעבור לנתיב שמאלי כשיש שם רכב מידי קרוב מאחורה אבל לא מתקדם. איתות שמאלה ומיד הוא יאיץ ויפנה את השטח..

עריכה אחרונה על ידי tza
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 672 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...