Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תן ביס וצרות אחרות

DareDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 960 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי יותר משנה שלא היה במשרד ארוחות במימון של המשרד דרך מסעדה שהיה איתה חוזה (שנסגרה בראש השנה האחרון), התחלנו ממש השבוע לעבוד עם תן ביס. חוץ מהעובדה שזה אחלה של פתרון. יש לי בעיה להבין משהו בתנאי הכרטיס.

בתקציב הרשום באתר מופיע 70 שקל ליום (למרות שבע"פ אמרו שיש 26 שקל יומי) כאשר לפני הקורונה זה היה 30 שקל.

עם הגבלה לשעות העבודה ויש הגבלה של מינימום הזמנה של 50 שקל במסעדות כמו מקדונלדס, בעצם כל מה שבסביבת המשרד יש כזו דרישה.

כרגע אני הולך לקראת סיום יום העבודה והולך לקנות במקדונלדס (הייתי רוצה מקום אחר אבל כרגע זה לא משתלם ובעייתי כי יפתחו עיניים, אם הלכתי באמצע היום).

מה שאני לא מבין למה שהם יתנו לי 70 שקל יומי אבל בע"פ יגידו לי 26 שקל כאשר בת'כלס היה לנו 30 שקל ביום לפני הקורונה.

בהתחלה התלוננתי בפני אלו שישבו לידי על זה וניסתי להסביר אבל זה לא עובר מסך אצלם. 

לפנות למי שחתם על זה ולהתלונן או להניח לזה?

בלי קשר יש מקום שאני יכול לזרוק אליו את הכסף ולקנות יותר מאוחר עם הכסף שהעברתי?

בגלל מגבלות השעות, זה מקשה עליי לפעמים אז משתלם יותר נראה לי למצוא סופר או משהו להעביר לכרטיס שלהם או משהו בסגנון. יש כזה דבר?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מבין נכון ההקצאה היומית שלך מהחברה היא 26 ש"ח. ה-70 ש"ח זה הגבלה של קניה יומית מהתן ביס וזה לא קשור להקצאה היומית.  אם לא השתמשת בתן ביס יומיים וביום השלישי תנסה לקנות ב- 78 ש"ח, לא תוכל כי תהיה מוגבל ע"י ה- 70.

אפשר לקנות בתן ביס תלושים לשופרסל וויקטורי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כול תבדוק אם באמת פותחים עיניים על זה שאתה *יוצא לאכול* באמצע היום. או שאתה מדמיין סביבת עבודה רעילה (ותחליף דיסקט בראש), או שזו באמת סביבת עבודה רעילה (ותשקול האם כדאי להישאר שם למען בריאותך הנפשית).

לענייננו - מחיר המינימום של ארוחות אכן עלה לרמות בלתי סבירות, עברתי לקניית תלושים לשופרסל, תמורה הרבה יותר טובה לכסף (חוץ מזה שאני נהנה לבשל...)

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שזה נשמע, הקציבו לך 26 ליום על חשבון המעביד.

אם לא השתמשת אתה יכול להשתמש ביום אחר. (זאת הנחת הייסוד שמסבירה למה אתה רואה שני סכומים שונים, אבל תוודא את זה מול משאבי אנוש).

בתן ביס מגבילים אותך ל 70 ליום

כלומר אם לא ניצלת שבוע שלם, יש לך הקצאה של 26*5 = 130

אבל תכלס תוכל לנצל ביום אחד מקסימום 70 שקל.

עריכה אחרונה על ידי phpclub
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, hans כתב:

או שזו באמת סביבת עבודה רעילה (ותשקול האם כדאי להישאר שם למען בריאותך הנפשית).

ספויילר: לא שווה להישאר בסביבת עבודה רעילה. פשוט לא. 

תשאל אותי מאיפה אני יודע. 😢

• אהבתי 3

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 3 שעות, phpclub כתב:

כמו שזה נשמע, הקציבו לך 26 ליום על חשבון המעביד.

אם לא השתמשת אתה יכול להשתמש ביום אחר. (זאת הנחת הייסוד שמסבירה למה אתה רואה שני סכומים שונים, אבל תוודא את זה מול משאבי אנוש).

בתן ביס מגבילים אותך ל 70 ליום

כלומר אם לא ניצלת שבוע שלם, יש לך הקצאה של 26*5 = 130

אבל תכלס תוכל לנצל ביום אחד מקסימום 70 שקל.

בטוח שיש צבירה? זה ממש לא טריביאלי.

אצלינו אין צבירה ובמידה ועוברים את הסכום שהחברה נותנת אז עובר לחייב מהאשראי.

עוד משהו לשים לב אליו - במידה ולא מגלמים את שווי הארוחה, אתה משלם על זה מס כמו כל הטבת מעביד אחרת שאתה מקבל (קרי - זה מצטרף לך למשכורת בחיוב מס)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח בכלל, בגלל זה רשמתי שהוא צריך לבדוק עם משאבי אנוש.

אך זה מסביר למה הוא רואה שני סכומים שונים.

אצלך, כשאין צבירה אתה רואה סכומים שונים ? אני מנחש שלא.

אצלי יש צבירה - רואה סכומים שונים.

אצל אשתי אין צבירה - רואה אותם סכומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני בכלל עם סיבוס 😛

אבל אין לי צבירה, מצד שני אצל חלק מהעובדים מוגדר סכום תקרה יומי (שלא קשור לסכום שמגיע מהמעביד, וללא צבירה)

לדעתי אצלינו אפשר להגדיר את זה עצמאית, זה סך הכל נועד להגן במקרה ומאבדים את הכרטיס או מאבדים שליטה על ההוצאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, flytomars כתב:

עוד משהו לשים לב אליו - במידה ולא מגלמים את שווי הארוחה, אתה משלם על זה מס כמו כל הטבת מעביד אחרת שאתה מקבל (קרי - זה מצטרף לך למשכורת בחיוב מס)

לפני הקורונה כמדומני גולמה הארוחה כשווי ארוחה במשכורת. אבדוק מחר אם מדובר בהכרה כשווי ארוחה

לפני 4 שעות, flytomars כתב:

אני בכלל עם סיבוס 😛

לך תוציא עיניים למישהו אחר. דיברתי עם מי שאחראית על העניין, דווקא נצמדה חזק לתן ביס. 

לפני 11 שעות, hans כתב:

לענייננו - מחיר המינימום של ארוחות אכן עלה לרמות בלתי סבירות, עברתי לקניית תלושים לשופרסל, תמורה הרבה יותר טובה לכסף (חוץ מזה שאני נהנה לבשל...)

לפני 14 שעות, lm007 כתב:

אפשר לקנות בתן ביס תלושים לשופרסל וויקטורי.

תודה על ההמלצה, אני אבדוק באחד מן הימים שאעבוד בבית את העניין הזה של תלוש משופרסל\ויקטורי

לפני 8 שעות, ברווז כתב:

ספויילר: לא שווה להישאר בסביבת עבודה רעילה. פשוט לא. 

תשאל אותי מאיפה אני יודע. 😢

מכיר את התופעה הזו לצערי

תודה לכולם, הערתם את עיני ובהחלט עזרתם לי

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי יש תן ביס של 20שח ואני מדפיס תלושים לויקטורי(שופרסל זה שובר של 30שח, כלומר 10שח ממני- פחות נוח).

לא נצבר- חייב להדפיס יומי.

רשום אצלי 60שח יומי, אני מפרש זאת כמקסימום הזמנה ב 60שח, כאשר 20 על חשבון החברה והשאר על חשבוני- שהרי זה מה שקורה גם ככה כשמישהו מזמין אוכל(ופרקטית פחות מ 40שח אין מה להזמין).

מחירי הארוחות לדעתי גבוהים מאוד. סלט עם טונה וביצה 40שח. ארוחה נורמלית זה במינימום של המינימום 45שח.

לרוב אני מכין בבית לכל השבוע ולפי חישוב גס יוצא לי כ 15שח לארוחה בשרית שאני מכין.

יש לציין כי הסיבה העיקרית שאני מעדיף להכין ולא להזמין היא כי אני סומך על עצמי יותר מאשר על מסעדות- בריאות, נקיון ומה לא.

הסיבה המשנית היא כלכלית.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 38 דקות, DareDevil כתב:

לך תוציא עיניים למישהו אחר. דיברתי עם מי שאחראית על העניין, דווקא נצמדה חזק לתן ביס. 

לא ידעתי שיש הבדל, חשבתי שרוב אלה שמכבדים אחד מכבדים גם את השני? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לי את החברה הכי גרועה שבה עבדתי - היינו מקבלים 17שח שמתאפסים יומית. 

הרגע הכי גדול בעבודה ההיא היה כשגיליתי שהyellow מקבל תןביס וחבילת בפלות עולה 16.90

• אהבתי 1
  • מצחיק 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, flytomars כתב:

לא ידעתי שיש הבדל, חשבתי שרוב אלה שמכבדים אחד מכבדים גם את השני? 

אני יותר התכוונתי לבדיקת סיבוס שנתחיל לעבוד איתם ולאו דווקא ללכת ראס בן אמו על תן ביס.

רוב המסעדות מקבלות גם וגם

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק אם יש אופציה להזמנות מרוכזות בבניין/משרד. זה מוריד את הסכום מינימום מהשולחן בד"כ, ואם יש עלות משלוח זה מתחלק בין יותר אנשים.

היה לי סכום דומה בתןביס בעבר, אך הוא היה נצבר במהלך החודש, ומתאפס בסופו. רוב האנשים היו צוברים מספר ימים ואז רוכשים/מביאים אוכל מהבית/רוכשים תלושים, או תמהיל של כל הבחירות האלו.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...