Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משכנתא או סתם שיגעון? האם אני בכלל חושב נכון

Dark Crystal
שימו לב! השרשור הזה בן 1164 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אמ;לק:

רוצים לקנות דירה, לא יודעים מה הצעד הנכון

חוסכים 6K כל חודש.

שלום רב,

אשמח לשמוע מנסיון ההמון הנפלא כאן לגבי צעד גדול שאני וזוגתי מעוניינים לבצע.

רקע קצר,

אנחנו בני 28, מתחתנים בעתיד הקרוב אך חושבים על העתיד הרחוק.

האישה עובדת במשרד ממשלתי, אני מפתח תוכנה בתחילת דרכי עם משכורת בינונית.

כיום אנחנו משכירים דירה של המשפחה, 1800 ש"ח בחודש, דירה קטנה שלא מאפשרת לנו לגדול יותר מדי. אנחנו מרוויחים יחד בין 17-19 נטו כל חודש, ומצליחים לחסוך כבר 4 חודשים (סיימתי את התואר הראשון לפני כמה חודשים) כ-6 אלף כל חודש.

אנחנו רוצים לרכוש דירה, אך מתלבטים מה הצעד הנכון?

עשינו חישוב קטן, ואנחנו יכולים להשיג הון קטן של 300K, מההורים, מחסכונות עבר של שנינו.

אנחנו רוצים לקנות דירה במרכז, חשבנו על הרצליה אבל העיקר הוא המרכז (לא ת"א)

חשבנו על לקנות דירה חדשה מקבלן שעוד לא בנויה, נמשיך להשכיר איפה שאנחנו היום שזה זול לכל הדעות, ומתי שנקבל מפתח נעזוב את השכירות.

האם זה אפשרי בכלל עם הון כזה?

האם עדיף לנו להמתין שנתיים-שלוש לאסוף עוד הון עצמי ולקנות דירה לא חדשה /בנויה?

אנחנו לא רוצים להישאר בשכירות ובדירה פה לאורך זמן, גם כי אי אפשר לגדול פה (2 חדרים)

נשמח לעזרה לדעת אם אנחנו חושבים בכלל נכון?

אפשר להגיד שהאישה עם גב כלכלי חזק מהמקום עבודה, ואני מרגיש יציב במקום בו אני נמצא אך אין לדעת.

תודה.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרי מאוד.

זה בדיוק מה שאני ואשתי עשינו. חוסכים הרבה, גייסנו הון עצמי וקנינו איתו דירה, כשלפי הסכם הרכישה נדרשנו לשלם 20% ברכישה (שילמנו מההוו העצמי שהיה לנו) ן80% לקראת מפתח.

אנחנו ממשיכים לחסוך וכשנצטרך לשלם את היתרה כשנתיים לאחר תחילת התהליך ניקח משכנתה שתחליף את השכירות ותאכל מהחיסכון.

קח בחשבון שברכישת דירה מקבלן יש עוד הרבה הוצאות על תוספות ושדרוגים, והשמיים הם הגבול לפי מה שתרצה והמפרט לא נותן, וגם בכניסה לדירה חדשה יש הוצאה כבדה על ריהוט, מוצרי חשמל וכו'. את שני אלו צריך לקחת בחשבון ולא לקנות אם התקציב מאפשר רק את הקירות.

אם תרצה להתייעץ עוד, שלח טלפון בפרטי.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף לדברים הנכונים שכתב קודמי, עליכם להביא בחשבון שההוצאות שלכם ישתנו במהלך השנים, כאשר השינוי הגדול יהיה כאשר תרצו להרחיב את המשפחה. עלות גידול ילד היא אלפי שקלים בחודש, ומרגע שהאשה בהריון ומתכוננים ללידה ההוצאה הזו קשיחה. לכן, בתכנון החסכון ונטילת ההלוואות, עליכם להביא בחשבון הוצאות נוספות.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לא למשומשת.

להבנתי, צריך הון עצמי בדיוק כפול ממה שיש לפות"ש.

אלא אם קונים דירת 2 וחצי חדרים בת 70 ביד התשעה/נווה ישראל...

• רעיון טוב! 2

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן - אלא אם אתה מתכונן לקנות דירה קטנה בבניין ישן - אתה לא בכיוון חבר.

אתה צריך לחסוך כנראה עוד 3-4 שנים.

אם אתה יכול - ההוצאות שכירות שלך כרגע מאוד נמוכות ואתה חוסך סכום יפה כל חודש (שאני משאר שישתפר עם משכורת שתשתפר מהעבודה). בהחלט הייתי ממשיך לחסוך ולדאוג שגם הכסף הנוכחי יעשה כסף ולא ישב בסתם חיסכון לא מניב.

• אהבתי 2

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Dark Crystal כתב:

אנחנו מרוויחים יחד בין 17-19 נטו כל חודש, ומצליחים לחסוך כבר 4 חודשים (סיימתי את התואר הראשון לפני כמה חודשים) כ-6 אלף כל חודש.

מצטער אם זה חטטני אבל לאן הולכים 12 אלף בחודש לזוג ?

2000 זה הדירה והחשמים+-, 

ארנונה קניות והוצאות קטנות עוד 2000 והוצאות רכבים עוד 2000 ואני מתפרע, ז"א שנשאר 6000 בערך שאפשר לקצץ ?

כמו שאמרו מעליי, קניית דירה זה רק ההתחלה, ההוצאות מפה רק עולות (ודרסטית אם יגיע זעטוט).

נצלו את זה שאתם בקושי משלמים על דיור ותחסכו כמו משוגעים.

לדעתי כדאי לשבת מול דף הוצאות\הכנסות חודשי ולחשוב מאיפה לקצץ, בינתיים אתם לא בכיוון.

בכללי אני לא מבין את ההחלטה לקנות דירה כשאתם ככ צעירים וללא ילדים, אבל זה נושא אחר וחבל להסיט את הדיון..

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 8 שעות, Dark Crystal כתב:

עשינו חישוב קטן, ואנחנו יכולים להשיג הון קטן של 300K, מההורים, מחסכונות עבר של שנינו.

אנחנו רוצים לקנות דירה במרכז, חשבנו על הרצליה אבל העיקר הוא המרכז (לא ת"א)

לפני 8 שעות, OFF-RoaD כתב:

אפשרי מאוד.

זה בדיוק מה שאני ואשתי עשינו. חוסכים הרבה, גייסנו הון עצמי וקנינו איתו דירה, כשלפי הסכם הרכישה נדרשנו לשלם 20% ברכישה (שילמנו מההוו העצמי שהיה לנו) ן80% לקראת מפתח.

ממממ, לא.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שנאמר מה לא נאמר מה כן

כנראה בהרצליה זה לא אבל ב 300K ובהנחה שמצאתם קבלן שמוכן 20% בחתימה ו 80% בכניסה אז 300K מאפשר לך לרכוש ב 1500K.

מה הרווחת , הצמדת את עצמך למדד הנדל"ן

מה הפסדת המחיר של הדירה צמוד למדד תשומות הבניה.

כפי שכתב כתום אתם צריכים להפוך את הפירימידה

להוציא 6K ולחסוך 12K.

בתקופה של שלוש שנות בנייה נניח תחסכו כ 400-500K ואז משכנתא על 700K-800K

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרצליה עיר יקרה. לא חושב שבונים כמעט שלושה חדרים, וארבע חדרים זה 2.5 מיליון בערך - לפני כל התוספות שכבר התייחסו אליהן כאן.

עם מה שאתם מבקשים לעשות אפשר למצוא אולי דירה חדשה בערים פחות יקרות במרכז, כמו חולון, או אולי אפילו בדרום מזרח תל אביב. 

אולי אתם גם יכולים גם לחפש אצל קבלנים בפרויקטים רעיונים לפני היתר בניה. יש סיכון מסוים, וההמתנה יכולה להתארך בכמה שנים והפרויקט יכול גם לא לצאת לפועל. אבל לפני קבלת היתר בניה קבלנים גם יציעו מחירים יותר אטרטקיבים.

אם אתם מוצאים פרויקט כזה - אתם תמיד גם יכולים לבקש אישור עקרוני למשכנתא מכל אחד מהבנקים. זה לא מחייב לשום דבר, אבל לפחות לא תופתעו מסרוב פוטנציאלי בהמשך.

בכל מקרה, אישית לא הייתי עושה את מה שאתם מחפשים. זה stretch קיצוני, בעייני, ומתכון ללחץ נפשי בהמשך, שלא שווה את הסטטוס הרעיוני של בעלות על דירה חדשה. זה גם מקציב לכם זמן מאוד מגובל, יחסית, לחסוך.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

300K זה סכום יפה אך לא מספיק..

כמו שכבר רשמו והגדיל לרשום ישה, תהפכו את שיטת ההוצאות והחסכונות, יש לכם הכנסה יפה לכל הדעות , זוג עדיין ללא ילדים, אין סיבה שלא תחסכו כפול ממה שאתם חוסכים עכשיו, גם אם זה אומר לחיות בצמצום בתקופה הקרובה.

אולי יהיה לכם קשה לשנות תפיסה , אבל תזכרו שזה לטווח קצר מאוד (באורך חיים שלמים)שייתן לכם benefit עצום בהמשך ויקל עליכם שכבר יהיה קשה לחסוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות,
בעיקרון מה שרצינו זה לחסוך את ההמתנה אחרי ש"נסיים" לחסוך לדירה, כביכול אם נרצה ללכת על דירה חדשה לא נצטרך לחכות עוד, אך כנראה שכרגע זה לא אפשרי עם התקציב.
רשמתי הרצליה כי ככה רצינו, בין רצון למציאות אני מבין שעוד רחוק.

בנוגע להוצאות, מישהו פה רשם קצת הוצאות שמעט רחוקות מאיתנו, ואנחנו ממש לא נחשבים בזבזנים,
היו לנו הוצאות חד פעמיות גדולות וזה מה שגרם לנו להוציא יותר (למשל שנכנסו לדירה היינו צריכים לקנות ציוד מה שנשמשך עם כל מיני תשלומים)

אבל יש לנו 1800 שכר דירה
בין 1200 ל1400 הוצאות שותפות (חשמל, מים, ארנונה, גז)
רוב ההוצאות שלנו הם על אוכל, יוצא לנו להזמין הרבה כי אנחנו מגיעים בשעות מאוחרות לבית ואין כוח לבשל, ובעבודה לפחות אצלי אין חדר אוכל או החזר על אוכל, אז יוצא שאני מבזבז יותר על אוכל.

אז לבזבז 6 לא נצליח, אנחנו ננסה להוריד ממה שיש, אנחנו מבינים אבל אנחנו כרגע פחות מבזבזים על עצמנו ממש.

אבל אני רוצה לשאול שאלה תמימה,
למה בעצם לא ללכת על דבר כזה? הרי דירה על הנייר זה זול יותר, ולמה לא עדיף במקום לשים את הכסף שאנחנו חוסכים בבנק אלא על בית?
תמיד חשבתי ששכירות זה ביזבוז כסף, גם המגבלה שיש על בית בשכירות, זה לא נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם הוצאות היום,  כשיגיע הילד תוסיף לזה 5-6 בחודש. איפה תצליחו לשרוד תגיד לי?

לשכור או לקנות זה שאלת השאלות.

יש דעות לכאן ולכאן אבל בסופו של יום, מנסיוני, גם אלו שטוענים שאפשר להשקיע במקום אחר בזמן ששוכרים, או ש"משכנתא זה חוב ושכירות זה לא" וכל החארטות האלו,

כשתשאל את מי שטוען את זה, הם בעצם רוכשים דירה או מתכננים לרכוש דירה בסופו של דבר.

לדעתי שכירות מראיה כלכלית זה אכן בזבוז של כסף.

השאלה האמיתית היא - מה האלטרנטיבה כשאין כסף ? לגור ברחוב ? אצל ההורים ?

לא. אז צריך לשלם לבעל הדירה את המשכנתא עד שתוכל לרכוש בעצמך, אין ברירה.

ואז מגיעה השאלה, אז מה נרכוש, 3 חדרים איפה שרוצים או 4 חדרים איפה שאפשר.

ואז זה כבר שאלה באמת שאין לה תשובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בדירה על הנייר יש סיכון גדול יותר - עיכובים במסירה שלא תפוצה עליהם או אפילו (כבר קרה) שלא תקבל דירה. כמובן אם קונים מקבלן מסודר ומקבלים ערבות הסיכון לא גבוה, אבל קיים

2. "שכירת זה בזבוז כסף" - תשווה אותה לריבית שתשלם על המשכנתא. אם אתה משלם יותר בריבית, בעצם השכירות היא חיסכון יחסי.

בהצלחה

• רעיון טוב! 1

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתרון שאנחנו משכירים ממשפחה שכרגע אנחנו על חוזה לא מוגבל, השכר דירה כנראה לא יעלה.

נכון שאתם מדברים על הרחבה משפחתית, אבל המשכורות שלנו יעלו עוד, אני כרגע בתחילת הדרך אז אני לא רודף אחרי הכסף כי אני רוצה להתקדם יותר מקצועית, ככה שנרוויח יותר בעתיד.

זו הסיבה שבחרנו לעשות צעד כזה, אנחנו רוצים להתרחב משפחתית, אבל בלתי אפשרי בדירה הנוכחית, אולי מקס' לשנה שנתיים.

אני אומנם נשמע חרוץ על הצעד הזה, אבל כן רציתי לשמוע תגובות/הערות שאפילו לא חשבתי עליהם ואקרא עליהם עוד.

שוב תודה למגיבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...