Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משכנתא או סתם שיגעון? האם אני בכלל חושב נכון

Dark Crystal
שימו לב! השרשור הזה בן 1189 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הן תמיד קיימות, אבל כאשר אתה מחלק אותן על פני זמן המחזור שלהן ההוצאה החודשית מסתכמת במצטבר במאות שקלים.  אז קנית מכונת כביסה ב-1200 ש"ח והיא הלכה אחרי 5 שנים? זה 20 ש"ח לחודש. מקרר ב-5000 ש"ח שמחזיק 10 שנים? זה 42 ש"ח לחודש. אז יש לך תחושה שמדובר בהוצאה עצומה, אבל היא לא קורה כל יום. בסופו של דבר ההוצאה החודשית הגדולה היא מגורים, מזון, תחבורה ותקשורת. וכמובן - למי שיש ילדים נוספים עוד כמה אלפים, אבל לא זה מצבו של פות"ש

הזכרת טלפון - כאן מדובר בבעיה אמיתית - הנטיה לקנות מכשירים יקרים לעתים קרובות. הכנסתי את זה במסגרת "תחבורה ותקשורת", אבל יש לעם ישראל - ולא רק לו - נטיה לקנות מכשירים יותר יקרים מאלה שהוא באמת צריך.
אני לא מסכים איתך. תחלק כמה שתחלק אבל יש המון כאלה. ואתה יודע שקל ועוד שקל.
מההוצאות ה"חד פעמיות" שהיו לי ב 5 שנים האחרונות:
2 טלפונים, רכב, מיטה ומזרן, ארון בגדים פעמיים, הובלה, טלויזיה, ספה, קסדה וציוד מיגון לאופנוע למיניו, מכונת כביסה פעמיים, מקרר, מיקרוגל, קורס מקצועי, לימוד רישיון נהיגה, תיקון גדול ברכב, טיפול שיניים יקר, מחשב פעם בכמה שנים?, שולחן אוכל וכיסאות, תנור מדולב כיריים, תנור לחורף
אני יכול להמשיך על גבי עמודים שלמים. אין דבר כזה הוצאה חד פעמית זה שקר של השמאל.

Sent from my KB2003 using Tapatalk

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הוצאות לא צפויות כאלה אמורות להיות חלק מהתקציב החודשי. דברים שאתה יודע שאתה תרצה לקנות, בשביל זה חוסכים בנפרד.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לי אליך: פעם בכמה שנים אתה מחליף פינת אוכל? הקודמת שלי החזיקה משהו כמו 23 שנה, והשולחן עבר לבעליו המאושר במצב מעולה, הכסאות אכן התפרקו. לימוד נהיגה? אני מקווה שזה ארוע חד פעמי. מקרר זה מוצר ל-10 שנים לפחות. מיקרוגל זה מוצר שעולה 250 ש"ח, אז אפילו אם אתה מחליף אותו כל שנתיים - ואתה לא - זה 10 ש"ח בחודש. המוצרים היחיד שמצריכים החלפה או טיפולים תדירים הם ציוד המיחשוב, הטלפון והרכב, אבל אותם אני מכניס לסעיף תחבורה ותקשורת, שהוא אכן סעיף מרכזי בתקציב המשפחה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא אחר. העניין הוא שאתה לא מוציא על דברים אחרים, אולי, מעבר לזה. אבל אנשים מבזבזים על אינסוף שיט. בגדים, חול כשאין קורונה, אילת, רכב, בילוים, "סתם" דברים שבא פתאום לקנות אז קונים כי המשכורת סבירה.

כן, אפשר לצמצם 99% מזה ולהנות מהחיים. הכל שאלה של מטרות.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שיש הוצאות נוספות. השאלה היא כיצד מנהלים אותן. אתה קונה את הבגדים שלך בוורסאצ'ה או בתמנון? אתה (ובמיוחד את) מחזיק ארון נעליים של אימלדה מרקוס או מסתפק ב-5 או 10 זוגות? 

עם הכנסה שם 18 אש"ח נטו הזוג הזה ממש לא צריך להתכלב. אבל כיוון שהם בתחילת הדרך הם צריכים לחשוב איך לאזן בין רמת ואיכות חיים מספקות היום לבין רמת ואיכות החיים שירצו בעוד 5 או 10 שנים, אשר מושפעת מהתנהלותם כעת.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם זה. אני רק מסביר על מה הולכים אלפי שקלים בחודש אצל סוג היפותטי כזה. לא מכיר את פותח השרשור.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן. כיון שאני רואה את הזוגות ששוכרים דירות בת"א ב-6 אש"ח לחודש ויותר, והזוג הזה משלם רק 1800 ש"ח תמורת דירה שנכון להיום מספיקה לו וכנראה תספיק לעוד שנתיים - שלוש לפחות, הוא צריך לנצל את היתרון הזה לבנית העתיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, sperial כתב:

מקרר זה מוצר ל-10 שנים לפחות

ואי ואי אם אני שולח את זה לאשתך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...