Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משכנתא או סתם שיגעון? האם אני בכלל חושב נכון

Dark Crystal
שימו לב! השרשור הזה בן 1189 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא קראתי את כל ההודעות בשרשור מודה.

אבל לא מכיר שום קונסטלציה שבה יש את האופציות של לשכור או לשלם משכנתא באותו הסכום פחות היותר,והאופציה של לשכור  תהיה נכונה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, michaelbe6 כתב:

לא קראתי את כל ההודעות בשרשור מודה.

אבל לא מכיר שום קונסטלציה שבה יש את האופציות של לשכור או לשלם משכנתא באותו הסכום פחות היותר,והאופציה של לשכור  תהיה נכונה יותר.

הוא לא משכיר ומשלם משכנתא באותו סכום

הוא משכיר בגרושים ו משכנתא על כזה סכום תהייה פי כמה וכמה

למעשה אפילו הריבית בלבד תהיה פי כמה.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה לא בר השוואה.

הדירה שבה הוא גר היום בשכירות זעומה, היא זמנית אני מניח והיא בטח לא מייצגת את רוב השוכרים.

חיפשתי את ההשוואה שהבחור עשה איפשהוא בעמוד 2 וזה ממש לא נכון מה שהוא רשם שם, הוא קצת שכח שלאחר 20 או 30 שנים, הוא נשאר עם נכס(ששווה כסף) ללא משכנתא וללא שכירות לעומת זה שימשיך לשכור עד מותו וישאר ללא שום נכס( כל זה בהנחה שיש כסף שנחסך בהפרש ביםן שכירות למשכנתא ובזה שהכסף מושקע- עובד בשבילך).

איך בדיוק שווה יותר לשכור?

ישה סיכם בעמוד 2 יפה מאוד את האופציות של פותח השרשור, ממליץ לכם לקרוא שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיאורטית, השקעה של הסכום שמיועד לדירה (בהנחה ויש אותו) במדד כמו S&P לתקופה ארוכה תו"כ המשך שכירות, ככל הנראה יצא מבחינה כלכלית נטו יותר משתלם (ממוצע של 7% בשנה, ריבית דריבית, 20 שנה קדימה, תעשה את החישוב לבד...)

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאמר מעניין אבל צריך לקרוא אותו בזהירות רבה, יש שם כמה הנחות מסוכנות, וכמובן להביא בחשבון את השינויים הגדוליםמבשוק בשנה האחרונה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהוא טיפה מפריז ברווחים בבורסה, אבל אין לי כח לחפש. הוא גם שוכח שאפשר להפסיד בכיף מאות אלפי שקלים דווקא ביום שצריך אותם. יש גם עוד מחיר למעברי דירות, וכמעט תמיד מול בעל דירה תהייה גם יותר סחבת בפתרון בעיות שצצות בכל דבר. בנוסף השאלה היא גם בן כמה אותו קונה היפותטי שקונה היום דירה בעוד 25-30 שנה, ומה הוא יעשה עם הכסף. יקנה אז דירה? ימממן לעצמו דיור מוגן? 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא כל הבחירות שלנו מוצדקות כלכלית אבל כדאי שתהיה לנו את היכולת הכלכלית לעמוד בהן.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכירות + השקעה של ההון העצמי באחד מן השווקים בין אם זה שוק המניות שוק הסחורות או כל שוק אחר 

= סיכון.  ההיסטוריה לא מנבאת את העתיד.

רכישת דירה בסופו של יום יש בידיך נכס.

שם בצד את השיקולים הלא כלכליים בין רכישה לשכירות.

• רעיון טוב! 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל גם ברכישת נכס יש לא מעט סיכונים.

כשאני קונה תעודה מחקת מדד על s@p500 אני מפזר את ההשקעה על כ500 חברות שונות. 

כאשר אני רוכש דירה ,כל ההון שלי תקוע בין 4 קירות וסביר להניח שזו תהיה דירה אחת או שתיים לכל היותר. 

יש יתרונות וחסרונות לכל דרך שבה תבחר להשתמש בכספך.

עריכה אחרונה על ידי Benor
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^^

מה הסיכון?

אם לא קפצת מעל הפופיק בסופו של יום יש לך דירה למגורים.

כשתהיה לך דירה למגורים תשקיע את הכסף העודף שלך במה שתרצה תרוויח בגדול תפסיד בגדול קורת גג תישאר לך

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...