Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משכנתא או סתם שיגעון? האם אני בכלל חושב נכון

Dark Crystal
שימו לב! השרשור הזה בן 1181 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה יודע, יש דבר כזה שנקרא שניצל עוף, לא חייבים לקנות בשר ב 300-500₪ לקילו.

ואז בוודאות לבשל בבית זה יותר זול.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, vladclar כתב:

אתה יודע, יש דבר כזה שנקרא שניצל עוף, לא חייבים לקנות בשר ב 300-500₪ לקילו.

ואז בוודאות לבשל בבית זה יותר זול.

אני בכלל לא מדבר על בשר 300-500 צא מזה

אני אוהב שניצל ומכין הרבה. גם שניצל אתה לא רוצה לאכול כל יום, בדיוק כמו מלאווח

פשוט נראה שזורקים לו כאן מספרים לא הגיוניים

"אתה צריך להתחיל להסתפק ב 1000 שח הוצאות בחודש" כאילו זאת החלטה שפשוט אפשר לקבל ולעמוד בה.

דברים עולים כסף

ואני עשיתי כאן חישוב הכי זול שיש על אחזקת רכב. מי אמר שהוא מבזבז רק 800 דלק ו 500 ביטוחים ?

מי אמר שהרכב שלו לא מתקלקל אף פעם ?

חודש שעבר המציאו לי איזה טיפול לשיניים של הכלב שעלה 2000 שקל.

דברים צצים כל הזמן גם כשלא אוכלים בשר ב 500 שקל לקילו

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות,
בעיקרון מה שרצינו זה לחסוך את ההמתנה אחרי ש"נסיים" לחסוך לדירה, כביכול אם נרצה ללכת על דירה חדשה לא נצטרך לחכות עוד, אך כנראה שכרגע זה לא אפשרי עם התקציב.
רשמתי הרצליה כי ככה רצינו, בין רצון למציאות אני מבין שעוד רחוק.

בנוגע להוצאות, מישהו פה רשם קצת הוצאות שמעט רחוקות מאיתנו, ואנחנו ממש לא נחשבים בזבזנים,
היו לנו הוצאות חד פעמיות גדולות וזה מה שגרם לנו להוציא יותר (למשל שנכנסו לדירה היינו צריכים לקנות ציוד מה שנשמשך עם כל מיני תשלומים)

אבל יש לנו 1800 שכר דירה
בין 1200 ל1400 הוצאות שותפות (חשמל, מים, ארנונה, גז)
רוב ההוצאות שלנו הם על אוכל, יוצא לנו להזמין הרבה כי אנחנו מגיעים בשעות מאוחרות לבית ואין כוח לבשל, ובעבודה לפחות אצלי אין חדר אוכל או החזר על אוכל, אז יוצא שאני מבזבז יותר על אוכל.

אז לבזבז 6 לא נצליח, אנחנו ננסה להוריד ממה שיש, אנחנו מבינים אבל אנחנו כרגע פחות מבזבזים על עצמנו ממש.

אבל אני רוצה לשאול שאלה תמימה,
למה בעצם לא ללכת על דבר כזה? הרי דירה על הנייר זה זול יותר, ולמה לא עדיף במקום לשים את הכסף שאנחנו חוסכים בבנק אלא על בית?
תמיד חשבתי ששכירות זה ביזבוז כסף, גם המגבלה שיש על בית בשכירות, זה לא נכון?

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

לא תוכל לחסוך את ההמתנה או חלקה, כי אין לכם מספיק כסף. אם נצא מנקודת ההנחה (האופטימית) שדירה תעלה לכם 2.25 אתם צריכים כ 600,000 שח הון עצמי ואתם לא נמצאים שם גם אם תחסכו 6,000 בחודש למשך שלוש שנים. מעבר לזה, לא לוקחים משכנתא של 1.65 עם שכר של 18,000 ש"ח. אתם תצטרכו גם עוד כמה עשרות אלפי שקלים כדי לרהט את הדירה ולאבזר אותה... אם היית אומר שיש לכם חצי מיליון ואתם מרוויחים 20,000 ש"ח אז ניחא. אפשר לתכנן משהו בסיכון מסויים.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Transporter לא מדברים על 1000 ש"ח לחודש אלא לשבוע, וזה לא כולל הוצאות דיור, חשבונות קבועים ורכב. אני לא רואה סיבה שזוג יוציא יותר מ-4000 ש"ח בחודש על מזון, בגדים ושאר קניות שוטפות, וגם יעמוד בקלות במבחן ה-2000 דולר. להתפנק על מזון מוזמן כל יום זה בזבוז עצום. אז בהתחלה יצטרכו ללמוד לבשל וללמוד לבצע קניה שבועית כך שהמקרר לא יתפרק מעומס ביום הקניה ולא יהיה ריק יומיים לפני הקניה הבאה. צריך ללמוד לתכנן את בישולים כפי שצריך ללמוד לתכנן את המשכנתה. 

ויש עוד נקודה חשובה מאד. הבחור רק התחיל לעבוד במקום חדש, נראה לי שהיציבות התעסוקתית עדיין לא קיימת והוא צריך להביא בחשבון מצב של כמה חודשי אבטלה. זה נכון בכל מצב, בוודאי בימים טרופים אלה.

בכל מקרה - שאלת מקום המגורים הנוכחי חשובה. לכמה זמן יספק אתכם גודל הדירה הנוכחית? כמה זמן תוכלו  להמשיך לגור בה במחיר הנוכחי או טיפה יותר?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הזוגות בישראל, לא מרוויחים 20 נטו. ועדיין הרוב כן בעלי דירה. (66% למיטב זכרוני בעלי נכס).

אם זוג יצטרך לחכות ל20 נטו וחצי מליון בחסכון, אחוז בעלי הנכס היה נמוך בהרבה. זה לא ריאלי.

ואני שואל, אם הבחור פה, שמרוויח עם זוגתו יחסית יפה (עשירון תשיעי אפילו גובלים בעשירון עשירי) מקבל מההורים 300 אלף שקל, יתקשה לרכוש דירה.

מה יעשה עשירון 8 ? יגור רק בדימונ ? עשירון 5 ? קופסאת קרטון ?

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק מיהם אותם זוגות - חלק גדול מהם זה דור ההורים שלך שהתנאים הכלכליים שלהם היו שונים לחלוטין משלך, חלק אלה אנשים שירשו דירות וחלק אלה אנשים עם ששקועים במשכנתא מעל הצואר. כן. לא מעט מהם חיים, רחמנא לצלן, בחיפה או באר שבע, שלא לדבר על הפריפריה ממש

• אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זוג שלא מרוויח 18 אלף₪ , לא יפזול לכיוון דירה חדשה בהרצליה שעולה 2.5M₪ ( בתור דירה ראשונה ) אלא יקנו דירה ישנה צנועה באיזור הרבה יותר זול.
יש גם כאלה שכל החיים נשארים בשכירות.

• רעיון טוב! 2

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרצליה בין הערים היקרות בישראל. יש הרבה אנשים מבוגרים שקנו כשהמחירים היו שונים. לא כולם גרים במרכז. חלק מקבלים הון ראשוני גבוה משמעותית מההורים. יש אינסוף סיפורים.

לגבי החסכון - לא חושב שצריך לדבר במספרים אבוסלוטים, אלא יחסיים. כמעט כל אחד, גם מי שמרוויח 10,000 לזוג בחודש, יכול למצוא משהו לחסוך בו. ואני לא מדבר על מצב של רעב או לוותר על מים חמים. זו פרספקטיבה שמאוד קשה לקבל מהצד, כי כל אחד מורגל לרמת החיים שהוא מורגל אליה, האזור שהוא גר בו, סל הקניות שלו וכו'. אבל חסכון כלשהו עדיין אפשרי.

• אהבתי 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם אני לא במצבו של פות"ש אך אני מבין שהחיים הם אוסף של אילוצים ופשרות.

1. לגבי עניין הבישול - אין מקומות כמו שופרסל/יוחננוף/טיב טעם שאפשר לקנות בהן ארוחות מוכנות במחיר סביר?

2.  אני מכיר זוג שלפני שהשתדרג לדירת חלומותיו הוא קודם כל קנה דירה בשכונה ממוצעת/בינונית בנתניה.  האם זו אופציה שהיא אפשרית עבורך?   בנתניה אפשר למצוא דירות 4 חדרים מרווחות ב- 1.4-1.5 מיליון תלוי בשכונה כמובן.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתי את הבן שלי, שבמצב דומה לפות"ש. הוצאות סופר  400-500 ש"ח בשבוע, כלומר פחות מ-2000 ש"ח בחודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2.  אני מכיר זוג שלפני שהשתדרג לדירת חלומותיו הוא קודם כל קנה דירה בשכונה ממוצעת/בינונית בנתניה.  האם זו אופציה שהיא אפשרית עבורך?   בנתניה אפשר למצוא דירות 4 חדרים מרווחות ב- 1.4-1.5 מיליון תלוי בשכונה כמובן.

בתור אחד שמחזיק דירה בשרון
מכרתי בנתניה 4 חדרים ב 1.9 לפני שנה

1.4 הם ישיגו באיזורים הפחות טובים של העיר
כנראה בלי מעלית
רחוק מאוד כנראה ממה שציפה להשיג בהרצליה

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה נכון...

1.4 בנתניה, זה בדורה, או איזה מחסן ליד החבר'ה של צאנז.

ממש לא מקומות שהיית רוצה לגור בהם.

אין מחירים כאלה באיזור השרון המבוקש.

מה שכן, 1.4 קונה לך יופי של דירת 4 חדרים בחדרה.

אפילו בשכונת הפארק (חדש, אטרקטיבי יחסית, אוכלוסיה איכותית).

יהיו לך כל יום בערך שעתיים על הכביש, אם תעבוד בהרצליה.

אם אתה צריך חהכנס כל בוקר לת"א, אז אפילו יותר.

העניין הוא, שההבדל בזמן הפקקים כבר  לא גדול בין נתניה לחדרה. עניין של עוד 10 דקות בערך.

אבל קשה לרוב האנשים לעשות את הסוויץ' הזה בראש.

בטח למי שחושב לקנות בהרצליה.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, natco כתב:

אבל זה נכון...

1.4 בנתניה, זה בדורה, או איזה מחסן ליד החבר'ה של צאנז.

ממש לא מקומות שהיית רוצה לגור בהם.

אין מחירים כאלה באיזור השרון המבוקש.

אבל הוא לא מבין את זה, כי הוא לא קנה דירה והוא סתם מחפש להגיד משהו ולהפריע לדיון

הוא גם לא יודע מה זה דורה, ואם הייתי שם אותו שם בלילה הוא היה בורח כמו בחורה שצריכה להסתובב בנווה שאנן

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אתם יכולים לחסוך 

במיוחד שההוצאות שלכם לא גדולות

אח"כ כשיש ילד והצרכים משתנים יותר קשה.

1800 שכירות זה בדיחה

ולכן לדעתי תמשיך לחסוך 

תצבור הון של 600 לפחות ואז...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...