Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משכנתא או סתם שיגעון? האם אני בכלל חושב נכון

Dark Crystal
שימו לב! השרשור הזה בן 1190 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

@yaniv572 אתה בכלל לא יכול להשוות את המצב לפני 30 שנה לזה שלפני 50 ולזה שהיום. כל מבנה ההכנסות ובעיקר ההוצאות השתנה, בעיקר כאשר תחשב לא בשקלים אלא במשכורות, וכמעט בלתי אפשרי לבצע את החישוב. קו התחתון הוא שגם לפני 30 שנה אנשים נאלצו לקחת משכנתאות ל-25 שנה ויותר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל אנשים כבר נזרע ומושרש חשש ופחד עמוק.

לא שכונה טובה מעל 2 מיליון ( מדבר על איזור השרון והמרכז)  = שכונת פשע, עוני, חורבה דירה ובניין מתפוררי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קורא את התגובות כאן ובא לי לבכות על הדור הצעיר שצריך לשלם סכומים מופרכים כאלו על דירות. אין חיים ממש, יש 4 קירות איזה רכב פשוט וזהו. 

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

וגם אם לא ובאמת פעם היה קל יותר להגיע לדירה, מה זה משנה? אלה החיים. 

האופציות הן להתמודד עם מה שיש או להתמרמר שפעם הכל היה קל יותר.

לדעתי 18k נטו לזוג בתחילת דרכו זה נהדר. 

תנסו לחסוך כמה שאתם יכולים בלי לוותר על הנאות כמו להזמין אוכל או קניות של מוצרי מותרות מדי פעם. אם תצליחו להגדיל את החיסכון החודשי מ6 ל10 זה מעולה, אבל אם אין פינוקים במהלך הדרך קשה מאד להתמיד בזה כי מתחילים להרגיש ש"מתכלבים" בשביל כלום. 

אם אתם לא חייבים להחזיק 2 מכוניות, זה יעזור לכם משמעותית.

מה מיוחד בהרצליה? כשאתם מחפשים דירה תחשבו על הקרבה (בזמני נסיעה, לא קרבה גיאוגרפית) לעבודות שלכם אבל גם להורים שלכם כי אם אתם מתכננים ילדים זה יתרון עצום.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, sperial כתב:

@yaniv572 אתה בכלל לא יכול להשוות את המצב לפני 30 שנה לזה שלפני 50 ולזה שהיום. כל מבנה ההכנסות ובעיקר ההוצאות השתנה, בעיקר כאשר תחשב לא בשקלים אלא במשכורות, וכמעט בלתי אפשרי לבצע את החישוב. קו התחתון הוא שגם לפני 30 שנה אנשים נאלצו לקחת משכנתאות ל-25 שנה ויותר.

כמה זמן חסכו להון עצמי אז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד נקודה היא מה הלחץ לקנות דירה בגיל כזה מוקדם?

ההורים שלי קנו את הבית הראשון שלהם בגיל 40 פחות או יותר, מעבר למנטרה הזו בארץ שלכל אחד חייבת להיות דירה יש איזה מן דחיפה כזו "בציבור" תקנה דירה בגיל כמה שיותר מוקדם.

אומנם אישתי קצת יותר לחוצה ממני לקנות דירה כי היא רוצה את התחושה שיש לה בית "שלה", אבל אין שום לחץ לעשות את זה בגיל 30 (למרות שבפועל יש לנו את היכולת כרגע) אין היגיון לעשות את זה כשאנחנו לא בטוחים איפה נהיה בעתיד כמה ילדים יהיו וכו'...

*סתם נקודה למחשבך עבורך...

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, BloodFist כתב:

ההורים שלי קנו את הבית הראשון שלהם בגיל 40 פחות או יותר, מעבר למנטרה הזו בארץ שלכל אחד חייבת להיות דירה יש איזה מן דחיפה כזו "בציבור" תקנה דירה בגיל כמה שיותר מוקדם.

אומנם אישתי קצת יותר לחוצה ממני לקנות דירה כי היא רוצה את התחושה שיש לה בית "שלה", אבל אין שום לחץ לעשות את זה בגיל 30 (למרות שבפועל יש לנו את היכולת כרגע) אין היגיון לעשות את זה כשאנחנו לא בטוחים איפה נהיה בעתיד כמה ילדים יהיו וכו'...

*סתם נקודה למחשבך עבורך...

אנשים לא מבינים את זה

אני רואה אנשים שרצים לקנות במחיר למשתכן  עם השקל האחרון שלהם ופחות הון עצמי ממה שנדרש. אחר כך לא מבינים למה נקלעים לחובות

דווקא הבחור פה נשמע יותר חכם ואחראי. בגלל זה הוא שאל לפני שעושה טעויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, BloodFist כתב:

אנשים בטוחים ונוטים לחשוב שהמחירים רק עולים ומטפסים מעלה,

והם עלולים לפספס את הרכבת. 

עיין ערך 2008/2009. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שכבר לא יהיו פה קפיצות כאלה כמו שהיו בעבר

חוץ מזה

אחד שיש לו רק 50,000 ולא יכול לקנות דירה כרגע

עדיף שישקיע את הכסף בבורסה על מדד שלטווח הארוך (עד שיוכל לקנות דירה) כנראה יעלה לפחות כמו דירה אם לא יותר

וככה גם אם המחירים של הדירות עולים, הכסף שלך עולה במקביל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד אין ילדים, להמשיך לחסוך 6 אלף כל חודש.
שנתיים ככה ויש לכם עוד 140 אלף שקל בהון העצמי.

יכולת החסכון יורדת משמעותית בהמשך.

עם 300 אלף הון עצמי לא תקנו דירה בהרצליה, זה פשוט לא מסתדר (אלא אם בא לכם על דירת חדר מעופשת).

בהצלחה

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם פלוני החליט בכל מקרה לרכוש דירה מתישהוא בעתיד שלו..

ואם פלוני , לא מנצל את הסכום שהוא חוסך במשך הזמן להשקעות מניבות אחרות..

ואם פלוני כבר מוכן עם הון עצמי לרכישת הדירה..

אז בוא תגידו לי אתם מה ההיגיון בלשכור דירה ?

כמובן שאם מראש מטרת החיסכון היא השקעות מניבות אחרות, אז התאוריה שלכם נכונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המטרה של פלוני בשרשור הזה לחסוך מספיק כדי שיהיה לו סכום שמספיק למקדמה עבור דירת 4 חדרים חדשה בהרצליה. נכון לעכשיו, לא נחסך מספיק.
ושכר דירה נמוך שהוא משלם עכשיו מאפשר לו להמשיך לחסוך האלה.
אולי קצב החסכון לא יעמוד בקצב עלית המחירים בהרצליה, אולי כן יעמוד - אי אפשר לדעת עכשיו.
מה עושים עכשיו עם 300 אלף ₪? משקיעים במשהו לא מסוכן.

• אהבתי 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...