Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ידני סביבות 20K- פאביה,איביזה,208,I20

BBon
שימו לב! השרשור הזה בן 1207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, יצא לי להסתכל הרבה בפורום ולקרוא שרשורים. אשמח לדעתכם על שלושת הרכבים הנ"ל בגירסא הידנית בשנים 2011/2012(2013 אם אמצא) .אני מחפש :

רכב אמין ובטיחותי(כמה שאפשר עם חלקי חילוף לא יקרים מדי).

רמת אבזור סבירה- 4 חלונות חשמל, כבל אוקס, מחשב דרך ומזגן נורמלי.
צריכת דלק סבירה בנסיעה רגועה.

הרכב ישמש לנסיעות ארוכות-נכון לעכשיו נסיעות מעטות יהיו בגלל הסגר אבל אחרי, מצפה ל 25K~ שנתי(😔 ) ל-2 אנשים ובעתיד גם תינוק.

וכמובן מחלות רקע ידועות וברות טיפול מונע.

הבנתי ש-208 הוא רכב מאוד מומלץ, אבל הבנתי שהעברת הילוכים לא הכי נוחה, האם צריך להחליף גם פה טיימינג?
איביזה אני רואה הרבה, אבל אני קצת לא בטוח לגבי השנים 2011 ו-2012, האם אלה שנים סבבה לרכב אם הוא שמור? יש הבדל בין רפרנס לאיבזור ספורט?
פאביה- הבנתי שפחות מאובזר מהפאביה השאלה אם יש עוד הבדל משמעותי ואם יש משהו שכדאי לשים לב אליו בשנים האלה? 

I20- רכב יונדאי= זול לתחזוקה, השאלה היא האם יש לו יכולות סבירות בידני בעליות יחסית תלולות(רב הזמן במישור)?

ראיתי שגם קליאו היא אופציה אבל קראתי שיכול להיות מצב שהיא מתחילה לשתות שמן, קראתי את הסיכום של יוליאן והוא נשמע טוב. אני פשוט לא יודע מה עלות החלפים שלו וכמה מחלות יש לו.

אני בונה על רכב שיחזיק 3+ שנים, אני מתכוון לתחזק אותו ברמה הכי גבוהה שאוכל(דש"מ על בסיס קבוע) ותאכלס, אם יש אופציה לשוק זה יהיה טוב אבל אני לא אופטימי שאצליח למכור עם הקילומטראז המתוכנן.

אשמח לדעת על מה כדאי להסתכל כשאני בודק אותן.

תודה רבה לכם. מת על הפורום הזה ועל כל הידע שאתם חולקים.

חג שמח!!!💗

נ.ב
אם אתם מכירים סירטונים או סירטונים שמלמדים איך לתחזק רכב ידני אשמח לדעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, תדע שהאיביזה והפאביה מדובר על אותו רכב- מנוע גיר שלדה, אך האבזור שונה ואכן האיביזה הרבה יותר מאובזרת.

האיביזה הידנית מאוד נחמדה- דיי שימושית לטעמי (אבל אני נוהג על אלפא מיטו- אז אין לי באמת מילה לזה), נראית לא רע בכלל ודיי מאובזרת לשנתון.

בנוסף ישנן המון (!) איביזות בלוחות כך שלא יהיה קשה כ"כ למצוא אחת במצב לא רע ובנוסף להמון החליפו את המולטימדיה המקורית למסכי אנדרואיד- כך שזה דיי יפצה על האוקס.

האחזקה שלה ממש בסדר אך יש לשיב לב להיסטוריית טיפולים בדגש על הגרסאות המטורבתות (לא זוכר מה יש בשנתון הנ"ל) ומי היו הידיים הקודמות- יש נטיה לילדים כמוני לחפש את הרכב הזה ולקרוע אותו כרכב ראשון. ולשאלתך- מדובר על רמות גימור שהרפרנס הינה הרמת גימור הנמוכה מבניהם. 

ה208 בשלל גרסאותיו ונמכר במחיר שחיטה יחסית- טוב אם הולך להחזיק לטווח ארוך. מחוויתי, אחלה רכב במחיר מאוד משתלם.

את הקליאו לצערי אני לא מכיר כ"כ כך שלא אוכל להועיל.

בנוסף כמובן שממליץ מאוד לעשות סיבוב על כל אחד מהנ"ל. יש דברים שעלולים להפריע לך שלי לא הפריעו כלל.

בהצלחה!

• אהבתי 1

2012 Alfa Romeo Mito Sprint TcT

Peugeot 208 GTI 2015

Suzuki Jimny 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

208 מציעה נוחות נסיעה טובה וצריכת דלק טובה לפי בעלי הרכב, כדי לחםש כרמת אבזור אקטיב ולא אקסס הדי ערומה מאבזור, הבעיה העיקרית רצועת טיימינג שיכולה להתפורר, לכן כדי לבדוק האם הוחלפה.

איביזה עם מנוע 1.4 שנחשב למוצלח, הפאביה עם איכות חומרים עדיפה ומעט מרווחת יותר מאחור, אך מרגישה צפופה לנהג גבוהה עקב מבנה הקונסולה באזור המולטימידה.

איביזה ברמת אבזור ספורט מאובזרת יותר אך תהיה יקרה יותר.

הקליאו בתקציב שלך היא כבר מדור 4 ולא 3 כמו אצלי, חפש את דגמי ה0.9,  הקליאו מציע שילוב טוב בין אבזור טוב לזריזות וגם היא נוחה לנסיעה ארוכה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם הייתי בסרט הזה,

סופר מיני ידני בכמה שפחות כסף - ללא פשרות בכל מה שקשור לעבר ביטוחי והיסטוריית טיפולים.

איביזה הכי נפוצה ביד 2, רוב הרכבים היו בבעלות צעירים עם עבר מפוקפק.

פאביה פחות נפוצה - ועל אלו השמורות דרשו מחירים מופקעים..

עד שנתקלתי בפיאסטה שנת 2012 ידנית עם 110 א' ק"מ והיסטוריית טיפולים במורשה.

מחירון משוקלל כ 18, תוך חצי שעה נחתם זכרון דברים והרכב נקנה בסוף ב 15.5 א' לאחר משא ומתן. הורדת מחיר בעיקר בגלל צמיגים שחוקים וצבע שצריך דיטיילינג. 

אני מחזיק פאביה 1.6 אוט בבית - לעומתה הפורד הרבה יותר נוחה ומתנהגת. הפאביה יותר שקטה בנסיעה בעיקר בכל מה שקשור לרעשי דרך וצמיגים.

ביצועי המנוע מספקים בהחלט וממה שאני זוכר נחותים לעומת פאביה/סיאט 1.4 ידנית.

בשורה תחתונה - תמורה מצויינת למחיר הזול גם כך לעומת המתחרות.

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בחיפוש דומה לא מזמן, בחרתי פיאסטה 2014 ידנית.

למצוא איביזה שמורה בתקציב הזה, ועוד 5 דלתות זה משימה לא קלה בלשון המעטה, פאביה אף פעם לא משכה אותי להעמיק בבדיקה אבל כמו שאמרו למעלה - בהנחה ומדובר במנוע 1.4 וגיר ידני, 

מדובר באותם מכלולים. החזקתי שתיים כאלה, אם תשים יד על אחת שמורה היא בחירה טובה מאוד. 

לגבי ההילוכים ב-208, במהלך החיפושים נהגתי על לא מעט כאלה - אל תצפה למהלך הילוכים קצר במיוחד, אבל גם לא נורא כמו שאוהבים לכתוב עליו (לפחות לדעתי). 

הקלאצ׳ אמנם קצת גבוה כמו ברוב הצרפתיות, אבל התפעול סה״כ נוח. יש את עניין השרשרת טיימינג הידוע. ההתרשמות הכללית שלי ממנה היא שהנסיעה נוחה, 

מרגישה חזקה יותר ביחס לכל מנוע 1.2 אטמוספרי שנהגתי עליו, משהו שפחות אהבתי הוא הפלסטיקים, זה נשמע זניח - אבל הקרקושים חרפנו אותי (אפילו בשנתון 15/16).

על i20 ידנית לא נהגתי, אבל על ריו כן, ולדעתי זה אותו מנוע/גיר. כבדה ומרגישה איטית אפילו במישור. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, yulianx כתב:

208 מציעה נוחות נסיעה טובה וצריכת דלק טובה לפי בעלי הרכב, כדי לחםש כרמת אבזור אקטיב ולא אקסס הדי ערומה מאבזור, הבעיה העיקרית רצועת טיימינג שיכולה להתפורר, לכן כדי לבדוק האם הוחלפה.

איביזה עם מנוע 1.4 שנחשב למוצלח, הפאביה עם איכות חומרים עדיפה ומעט מרווחת יותר מאחור, אך מרגישה צפופה לנהג גבוהה עקב מבנה הקונסולה באזור המולטימידה.

איביזה ברמת אבזור ספורט מאובזרת יותר אך תהיה יקרה יותר.

הקליאו בתקציב שלך היא כבר מדור 4 ולא 3 כמו אצלי, חפש את דגמי ה0.9,  הקליאו מציע שילוב טוב בין אבזור טוב לזריזות וגם היא נוחה לנסיעה ארוכה.

האם יש לה בגירסא הידנית מחלות מוכרות שאפשר למנוע? איך האחזקה שלה והעלות?

לפני 13 שעות, LEGACY 1.8 כתב:

אני גם הייתי בסרט הזה,

סופר מיני ידני בכמה שפחות כסף - ללא פשרות בכל מה שקשור לעבר ביטוחי והיסטוריית טיפולים.

איביזה הכי נפוצה ביד 2, רוב הרכבים היו בבעלות צעירים עם עבר מפוקפק.

פאביה פחות נפוצה - ועל אלו השמורות דרשו מחירים מופקעים..

עד שנתקלתי בפיאסטה שנת 2012 ידנית עם 110 א' ק"מ והיסטוריית טיפולים במורשה.

מחירון משוקלל כ 18, תוך חצי שעה נחתם זכרון דברים והרכב נקנה בסוף ב 15.5 א' לאחר משא ומתן. הורדת מחיר בעיקר בגלל צמיגים שחוקים וצבע שצריך דיטיילינג. 

אני מחזיק פאביה 1.6 אוט בבית - לעומתה הפורד הרבה יותר נוחה ומתנהגת. הפאביה יותר שקטה בנסיעה בעיקר בכל מה שקשור לרעשי דרך וצמיגים.

ביצועי המנוע מספקים בהחלט וממה שאני זוכר נחותים לעומת פאביה/סיאט 1.4 ידנית.

בשורה תחתונה - תמורה מצויינת למחיר הזול גם כך לעומת המתחרות.

האם בפיאסטה יש רמת איבזור סבירה? 

דרך אגב, יש דרך להשיג נסיעות מבחן על הרכבים האלה?

המון תודה לכם על התגובות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על איזה דגם מדובר?

לגבי נסיעות מבחן לא ניתן להתרשם בסוכניות, אלא רק נסיעה לרכב שאתה מתכנן לקנות ממשהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קליאו 0.9 טורבו ידנית הייתי מוותר בגלל הספסל האחורי הצפוף (לא כול כך תתאים למשפחה עם תינוק) דלת אחורית צרה וקטנה וגם מזגן חלש.

208 - מתאימה לרוב הדרישות מבחינת איכות חומרים בידוד רעשים ונוחות היא עומדת ליד הקליאו וטובה יותר מפיאסטה או איביזה או פאביה. בנוסף המנוע נמרץ שזה בונוס דיי נחמד היא דיי מרווחת ותתאים למשפחה עם תינוק והתא מטען יתאים לעגלה. לגבי ההילוכים רק אתה יכול לדעת אם הם יתאימו לך אחרי שתיסע באחת אני אישית הסתדרתי איתם (הייתה בבעלותי כ3 שנים) והמזגן שלה בסדר (לא טוב אבל בסדר) הבעיה שזה רכב יחסית מבוקש ואני רואה שיש עכשיו ביד 2 רק 2 אקזמפלרים ברמת אבזור אקטיב ושניהים עולים מעל ל20K לגבי רצועת הטיימינג הבעיה פחות אקוטית במנוע הVTI (בלי הטורבו) אך עדיין קיימת ומומלץ להחליף טיימינג או לחילופין לחפש רכב שכבר החליפו לו טיימינג.

פיאסטה לדעתי פחות תתאים לך מאותה הסיבה שהקליאו פחות מתאימה תא מטען קטן וספסל אחורי צר עם גישה לא נוחה הופך אותה לרכב פחות נוח למשפחה.

פאביה ואיביזה לעדתי פשוט לא מספקות את התמורה למחירן.

-------------------

שתי אופציות שהייתי מציע לך לשקול בחום הן קיה ריו שהיא אמינה ופשוטה ומאוד מרווחת בספסל האחורי ובתא המטען אבל תהיה יקרה יחסית (25 אלף שקל ומעלה) ואופל קורסה שאקזמפלר שלה אתה יכול למצוא בפחות מ20K הרכב דיי אמין בלי חסרונות בולטים ומרווח יחסית בספסל האחורי לכן גם יכול להתאים למשפחה.

בקצרה לפי דעתי זה ריו או 208 או קורסה

נ.ב עריכה עוד אופציה מצויינת לדעתי C4 קקטוס היא דיי דומה ל208 מבחינת נוחות בידוד רעשים וכו... אך מאוד מרווחת מה שמהווה היתרון לא קטן למשפחה עם תינוק.

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה :). ראיתי שהריו היא יחסית כבדה עם ביצועים לא משהו ובלי הרבה כח. האם לדעתך היא מספקת?

כמו כן, האם לאופל יש מחלות מוכרות? נסעתי פעם עם האדם רובוטי והיה סיוט מכל בחינה(יודע שלא אותה קטגוריה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרינו בסדר לא שונה בהרבה מהפיאסטה מבחינת כוח ותאוצות.
הקורסה ידנית ואוטומט 1400 בסדר לגמרי אין לה משהו משמעותי. המנוע 100 כ"ס כך שיש לו היתרון מסויים מול שאר האופציות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא לפי המבחנים,בסלד גבוה הקליאו תהיה חזקה מהפיאסטה אשר זאת הנקודה החלקה שלה בכול המבחנים.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מועדים לשמחה

עד לפני כשנה הייתה בבעלותי פאביה 1.4 ידנית שרכשתי חדשה ב2012.

מכרתי אותה עם 105 אלף קילומטר.

מלבד משאבת מים שהוחלפה ב60K לא היו בעיות. רכב אמין, נוח. מאוד אהבתי אותו ואיכות הבנייה והחומרים טובה מהאיביזה המקבילה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...