Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה ופיצויים בגין נזק תוצאתי

שימו לב! השרשור הזה בן 1315 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם , 

ברשותי מאזדה 6 , שלפני כחודש מישהו נכנס בצד של הדלת האחורית.

האדם שעשה זאת אדם מאוד חביב, לקח ישר את האשמה עליו ללא כל ניסיונות טיוח, ודיווח לחברת הביטוח שלו.

יום למחרת הלכתי למוסך שלי , והעריכו את הנזק באיזור ה -6 אלף שקל, עד לכאן הכל היה קל ופשוט.

הבעיה היא שבאותו צד של הרכב היה גם התיק שלי של העבודה , בתיק יש את המחשב נייד שלי ( מחשב חדש לגמרי של אפל) שקניתי אותו  בכ-18,000 אלף שקל.

מהמכה המחשב עף לצד השני של הדלת ונחבט בה, המסך נשבר ונסדק לגמרי, וכל ה body התעקם לגמרי.

כיוון שהמחשב זה המקור פרנסה שלי כמעט במלואו , וכל הפרויקטים שלי שהיו עליו (שכמה מהם אף לא היו מגובים ) כולם קיבלו hold .

זה לקח כמה ימים עד שיכולתי לשחזר משם את המידע, ומן הסתם עיקובים בהתחייבות שהיה לי בעבודה.

אך זה עוד פחות קריטי לי המספר ימים שהתעקבתי בעבודה.

מה שיותר קריטי לי זה הערך של המחשב , שכאמור הוא לא שמיש בעליל, בעיקרון הוא ברזל. 

המחשב שווה הרבה יותר מן התיקון של התאונה , שיחסית הייתה מינימאלית , אך בעקיפין גרמה לי נזק של כמה עשרות אלפי שקלים.

חברת הביטוח של הבחור לא מוכנה להחזיר לי שקל מעבר לעלות התיקון של הרכב שלי, מה אני יכול לעשות בנידון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעריך שאם תתבע את חברת הביטוח בתביעות קטנות תקבל את ערכו של המחשב.

תקפיד להגיש חשבונית רכישה.

מדובר בנזק צד ג' קלאסי.

אני מעריך שלא תקבל שום דבר מעבר לערך המחשב (עלויות השחזור והעיכובים בעבודה) אם כי אתה יכול לנסות ולתבוע סכום סביר גם בגין זה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא שאל אותי כלום, פשוט ציינו לי עובדה שהפיצוי שמגיע לי הוא עבור הרכב.

לעניין ההוכחה , כל מאוד במבט על המחשב לראות שהוא ניזוק והתעקם ממכה חדה , חזקה , ומקומית ( להלן שהוא עף לצד השני של הדלת )

בנוסף יש מין שקע/שריטות בפלסטיקה של איפה שהוא פגע בצד השני של הדלת 

ה״פח״ שלו שהתעקם , המסך השבור , ולא יודע אם זה עוזר או לא ... אבל שאני חושב על זה במשרד יש לי מצלמות , ואפשר לראות גם שכחצי שעה לפני הנסיעה אני במשרד ועובד עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית  דאג לתמונות שמראות כי המחשב אכן היה תקין חצי שעה לפני התאונה

שנית מחשב ב 18 אלף ש"ח?

שלישית - האם המחשב טוטל לוס או ניתן לתקנו? ואם ניתן לתקנו מה עלות התיקון?

ואז אתה פונה לנהג הפוגע ודורש ממנו את נזקיך הישירים  והעקיפים.

משלם, יופי , לא משלם , תובע בתביעות קטנות אם התביעה היא עד 33 אלף ש"ח

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן , זה מחשב עם מעבד וכרטיס מסך משודרג , יש לי צורך לעבודה. ( הדגם ה״בסיסי״ של המקבוק פרו עולה באיזור ה 12 אלף חח ככה שיש גם הרבה יותר יקרים מ 18 אלף)

את האמת שלפנות לנהג זו לא אופציה, עם כל הכאב שלי לקחת מבן אדם כזה כסף זה יותר כואב . ( זו נהגת ואם חד הורית ל -3 , ככה שלפי מה שראיתי והיא תיארה הם באמת חיים מהיד לפה)

לגבי הסרטון , יצא לי להציץ על זה ופשוט רואים אותי עובד על מחשב נייד , התמונה לא עד כדי איכותית כדי לאמת שזה הכן אותו מחשב.

המחשב טוטאלוס על פי איידיגטל.

אני פשוט לא מבין למה חברת הביטוח מתנערת מזה, בתכלס זהו הנזק העיקרי . הנזק בדלת עוד פחות היה מעניין אותי, מצידי שהם ישלמו לי רק על המחשב והדלת הייתי מתקן לבד.

קונה בפירוקיה דלת ב 700 שקל ועושה לה צבע , וסוגר את הסיפור ב 1500.

עיקר הנזק זה המחשב 18000, וזה עוד מבלי להחשיב את אובדן ימי העבודה, והוצאות שהיו לי כדי לחלץ נתונים ( שאני אפילו לא הייתי קטנוני ולא ביקשתי שקל על זה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרק ב': ביטוח אחריות כלפי צד שלישי בשל נזקי רכוש

11.  מקרה הביטוח

מקרה הביטוח הוא חבות המבוטח בשל נזק שייגרם לרכוש של צד שלישי כתוצאה משימוש ברכב בתקופת הביטוח.

זו ההגדרה בפוליסה התקנית ( שאותה רשאי המבטח רק לשפר לטובת המבוטח ) ועל פי הבנתי הם צריכים לכסות את הנזק גם עבור המחשב.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם השתמשת בחברה חיצונית כדי לחלץ את הנתונים מהמחשב תוכל לצרף את החשבונית עם התאריך והשעה כהוכחה לזה שביצעת את השחזור רק אחרי שהמחשב נפגע בתאונה.

עדיין, קשה להוכיח שהמחשב ניזוק ספציפית בתאונה. השופט צריך להאמין לך וחברת הביטוח תטען שהראיות לא קבילות/מוכיחות באופן חד משמעי בכתב ההגנה.

זה לפחות מה שאני הייתי טוען בתור חברת הביטוח. מה אתה אומר ישה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, כיוון שבמשפט אזרחי לא צריך להוכיח מעל לכל ספק סביר, במבחן הסבירות מה הסיכוי שהיה לו מחשב נייד שהתרסק באותם ימים ואז קרתה התאונה?

דווקא עלות השחזור ונזקים עקיפים לדעתי סיכוי נמוך יותר לקבל.

חזקה על מי שפרנסתו תלויה בכלי ובמידע באופן כל כך קריטי, שידאג לגיבוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכלל הוא המוציא מחברו עליו הראיה

כלומר אני צריך להוכיח את תביעתי ואת נזקי ואני צריך להוכיח זאת ברמה של 51% לטובת גרסתי

מניח שניתן לעשות זאת הן לגבי המחשב שזה נזק ישיר והן לגבי הנזק העקיף כמו שחזור המידע, שם אולי יפילו עליו אשם תורם בגלל שלא גיבה בלה בלה בלה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גילוי נאות אני עו"ד שעוסק בתחום הביטוח והנזיקין

מה שנאמר מעלי נכון רק רוצה לחדד.

ביטוח צד ג' של הנהג הפוגע מכסה כל נזק שנגרם לצד ג' (לך) ולא רק את הנזק לרכב כולל נזק תוצאתי אם אתה יכול להוכיח כזה. אז אתה בהחלט יכול לדרוש/ לתבוע את הכסף מהנהג הפוגע בלי חשש שכן חברת הביטוח שלה תכנס בנעליה תתגונן בשמה ואם תצלח בתביעה חברת הביטוח היא זו שתשלם.

תצטייד באישור מחברת איי דיגיטל שיכלול :

חוות דעת/ אישור שהנזק למחשב נגרם מחבטה

אישור שהמחשב אינו בר תיקון

שויי המחשב הזה כמשומש (אתה לא תקבל חדש במקום מחשב משומש)

תביא איתך את המחשב הניזוק לבית המשפט

העדות שלך לנסיבות הנזק למחשב + אישור איי דיגיטל דיי במידה ותהיה אמינה בעיני בית המשפט דיי בה כדי להוכיח במידת ההוכחה הנדרשת במשפט אזרחי שהנזק למחשב נגרם כתוצאה מהתאונה.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@KOOKE הוא טוען ככה:

בתאריך 9.9.2020 בשעה 17:27, KingLBJ23 כתב:

בתיק יש את המחשב נייד שלי ( מחשב חדש לגמרי של אפל) שקניתי אותו  בכ-18,000 אלף שקל.

זה כמו אוטו יד שנייה 0 ק"מ

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1315 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...