Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אאוטלנדר ידני שהוסיפו לו מושבים - חוקי?

איתן_כ

פוסטים מומלצים

הייתי מתחיל לבדוק רכב כזה רק לאחר שהמוכר רשם את הכסאות שהוא התקין במשרד הרישוי

+ אישור יבואן,

או שתחפש אוטומטית.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני לא בטוח שיש אופציה שכזאת, אם יש עם אישור מהיצרן ל7 מושבים אז ניחא.

זה רכב שבדכ עם 7 מושבים
נראה לי שאתה מתייחס להתקנה םיראטית ברכבים אחרים

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את כל ההמלצות כאן לאילתורים (וזה ממש לא משנה אם זה נאמן למקור).
אתה יכול לשכוח מאישור של המחלקה הטכנית של היבואן לכזו פעילות, גם אם היא היתה מבוצעת על פי הספר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכתבתי בשרשור לגבי אישור של המחלקת הטכנית - מבוסס על תשובה מוסמכת שנתן מוסך מורשה יבואן של מיצובישי ללקוח שהתעניין בחוקיותו של שינוי המבנה הזה, ומסתבר שהמחלקה הטכנית (כנראה) כן מאשרת שינוי מבנה כזה.

באותה נשימה ציין המוסך שכלכלית - זה (כנראה) לא משתלם, אבל הדיון כאן הוא על החוקיות, ולא על הכדאיות הכלכלית.

נשאלתי לא אחת גם לגבי הוספת שני מושבים לסאנגיונג רודיאוס עם 7 מושבים (שהיתה לו גם גירסה של תשעה מושבים) לבקשה הזאת קיבלתי תשובה שלילית מהמחלקה הטכנית של טלקאר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את כל ההמלצות כאן לאילתורים (וזה ממש לא משנה אם זה נאמן למקור).
אתה יכול לשכוח מאישור של המחלקה הטכנית של היבואן לכזו פעילות, גם אם היא היתה מבוצעת על פי הספר.
אני לא מתרשם שהוצעו כאן אילתורים.
רוח התגובות הכללית היא הוספת מושבים רק בצורה מוסדרת תוך הסדרת עניין הרישוי.

אולי זה לא אפשרי ואולי זה מורכב בירוקרטית אבל יש פער בין זה לבין אילתורים

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד פה לא דיבר על אילתור.

נשוא הדיון היה על שימוש בכיסאות מקורים וחגורות מקוריות שפורקו מדגם 7 מושבים

אנשים מתלהמים כאילו ביקשו להדביק כיסאות של כתר פלסטיק עם סלוטייפ לשלדה.

אני לא משוכנע שזה לא כלכלי, עלות הרכיבים מפירוק לא גבוהה.

לפחות בדיוני שידרוגי תוכנה למנועי VAG לא תשמעו "זה לא חוקי", "זה מסוכן" ואת כל משפטי ההתחסדות.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאן עולה שאלה אחרת - כיצד נבדק מצבם הטכני של מושבים שפורקו מרכב שעבר תאונה, וכיצד מובטח שהם יעמדו בעומסים במקרה תאונה ברכב המקבל.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רכב יחודי למכירה. אין שימוש קבוע במושבים 6,7. אין יותר ברישיון מספר נוסעים .
לכן הייתי לוקח לבדיקה אצל מוסכניק אמין. באם המושבים והחגורות יושבים טוב, אין סימני חלודה בחלקים (סימן לכיפוף קודם) וכו. אני הייתי קונה בלי אישור רישמי. יש פה סיכון אבל סיכון מחושב. גם לעלות על הכביש זה סיכון.
באופן רישמי כמובן : לא ממליץ לעשות את זה לבאי הפורום.
היבואן יערים כמובן קשיים. הפער במכירה יכול להגיע לכ ₪15000 ל 7 מושבים.
אתם מבינים שאין לו ממש עניין בהמרת רכבים כאלו שעליהם לא קיבל שקל יותר.
בפועל , כמו שכתבו זו עבודת הברגה פשוטה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד פה לא דיבר על אילתור.
נשוא הדיון היה על שימוש בכיסאות מקורים וחגורות מקוריות שפורקו מדגם 7 מושבים
אנשים מתלהמים כאילו ביקשו להדביק כיסאות של כתר פלסטיק עם סלוטייפ לשלדה.

אני לא משוכנע שזה לא כלכלי, עלות הרכיבים מפירוק לא גבוהה.

לפחות בדיוני שידרוגי תוכנה למנועי VAG לא תשמעו "זה לא חוקי", "זה מסוכן" ואת כל משפטי ההתחסדות.

מי אמר לך שהשינוי הוא בהתקנת הכסאות והחגורות בלבד? אולי יש שינויים נוספים?
אני יודע להגיד שבוולוו xc90 החדשה אין אישור להתקין שורת מושבים שלישית ולהפוך את הרכב מ-5 ל-7 מקומות.
כשתראה תגובה שלי בנוגע לשרשור שדרוגי תוכנה תקרא לי מתחסד, עד אז אתה זה שמעודד לעשות משהו שלא מקובל.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, sperial כתב:

כאן עולה שאלה אחרת - כיצד נבדק מצבם הטכני של מושבים שפורקו מרכב שעבר תאונה, וכיצד מובטח שהם יעמדו בעומסים במקרה תאונה ברכב המקבל.

סתם דוגמא... לתאונה שעבר חבר (רוכב אופנוע לא ציית לרמזור אדום - לכל הצדדים שלום!)
לרכב לא קרה כלום והוא טוטל לוס... אתה רוצה להגיד לי שיש בעיה לפרק את המושב והחגורות של השורה השלישית 

נו באמת!

מוצאים תורם איברים מתאים ואין שום בעיה.

נכון שליבואן אין אינטרס לשתף פעולה, מצד אחד הוא יכול להיות נחמד ולעזור ואם לא תמיד אפשר לפנות ליצרן, לבקש הבהרות על ההבדלים הטכנים ואם אין הבדלים פשוט להתעקש.

Untitled-1 copy.jpg

לפני 7 דקות, asafasraf כתב:

מי אמר לך שהשינוי הוא בהתקנת הכסאות והחגורות בלבד? אולי יש שינויים נוספים?
אני יודע להגיד שבוולוו xc90 החדשה אין אישור להתקין שורת מושבים שלישית ולהפוך את הרכב מ-5 ל-7 מקומות.
כשתראה תגובה שלי בנוגע לשרשור שדרוגי תוכנה תקרא לי מתחסד, עד אז אתה זה שמעודד לעשות משהו שלא מקובל.

לא יודע איך בוולו, שורת המושבים השלישית בנויה ויתכן שלא בכל רכב זה אפשרי. אבל! באוטלנדר זה פלאג אנד פלי... כמו להוסיף בקרת שיוט לטיוטה קורולה.

לא מכיר ולא קראתי את  דעתך על שיפורי התוכנה ובכל מקרה הדברים לא נאמרו לגופו של אדם אלא לגופו של עניין... ששיפורי התוכנה מתקבלים מאוד בסלחנות בפורום, למרות שהמשמעות הבטיחותית שלהם הרבה יותר גבוהה והם בטח ובטח לא יאושרו לעולם ע"י היבואן והיצרן. 

אני לא מעודד אף אחד לעשות כלום, אני לא מהנדס רכב ולא בוחן מוסמך, אני רק מבקש להכניס את הדברים לפרופורציות.
כי אנשים "קצת" איבדו אותם בהקשר הזה.

עריכה אחרונה על ידי סולל הדרך
  • רעיון טוב! 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות.
נראה לי שארים ידיים.

המוכר מתעקש שהמושבים מקוריים ושהאוטו עבר טסט ובכלל חסר סבלנות כשאני שואל אותו על המושבים.

לא נראה לי שיסכים ללכת ליבואן ולעבור פרוצדורה.

אצטרך להתפשר על אווטומטית (גם ככה ביומיום האוטו מיועד לאשתי), או שאמצא אאוטלנדר ידני מקורי (את הCLA הידנית שלי חיפשתי שנתיים).

פעם אחת מצאתי כזה, וכמו ישראלי מצוי לא הסכמתי לשלם מעל מחירון.

זו הייתה טעות.

יש שוק של משוגעים לדבר כמוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבים טובים נמכרים מעל המחירון, שיש הצדקה - אני משלם ביד נדיבה. (עד הגבול הסביר)

למצוא רכב באמת שמור מכל הבחינות, זו משימה קשה שלוקחת זמן. (לכלוך/שחיקה בריפודים, הגה בלוי, נגיעות בפח מדלתות -זה לא רכב שמור)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהאוטומטי הוא כזה פשרה.
בסה"כ הגיר אמין וגם בגרסה האוטומטית הוא יחסית חסכוני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכבר כתבו פה, בדרך כלל אין הבדל בשילדה מבחינה טכנית בין גרסת 5ו7 מושבים של רכב זהה.

כל נקודות העיגון למושבים ולחגורה נמצאות לכן אם משתמשים במושבים מהדגם הזה אין שום פשרה בטיחותית. אם הייתי רוצה את האאוטלנדר הייתי הולך לבדוק אותו.

מי שרוצה לרשום את זה חוקית צריך להתמודד עם נפלאות הבירוקרטיה הישראלית.

נתקלתי בעבר בפיג'ו 307sw שניתן להוסיף לה את המושבים בקלות לדגם ה5 מושבים.

לעומת זאת בלנדקרוזר מודל 2008 5 מושבים לא מצאתי את נקודות החיבור לשורה השלישית.

אבל נקודה מעניינת: בכל שורה שלישית, גם מקורית יש התפשרות מסויימת בבטיחות. 

לכן וולוו ירדו ממסורת ארוכת שנים שלהם ובדור האחרון של הxc70 וxc90 לא ניתן לקבל שורה שלישית.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...