Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש המלצה לטלוויזיה לסלון

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1335 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 5 שעות, m3x7r3m3 כתב:

עוד שים לב שהמרחק צפייה המומלץ ל-75 אינץ' הוא בערך 3 מטר, ל-65 אינץ' הוא בערך 2.77 מטר.

מהיכן ההמלצות גודל למרחק?

בברכה ירון

אני תמיד אומר שיש דבר אחד שמפריד ביני לבין גאונות: וזה אני:shock2:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, yuvalganim כתב:

בדיוק מה שאני עשיתי לטלויזיה בסלון.

רציתי בהתחלה 55-60 אינץ, בסוף "הסתפקתי" ב-49 אינץ אבל nanocell. שלם לחלוטין עם ההחלטה.

איכות הצפייה בסלון משמעותית טובה יותר מאשר בחדר עם ה-7380 של LG שהיא טובה בפני עצמה

אני עדיין בדעתי, אפילו אשתי ואמא שלי שלא מבדילות באיכות תצוגה שמות לב למשהו שונה שנראה טוב יותר בנאנו

לפני 38 דקות, jhonston כתב:

מהיכן ההמלצות גודל למרחק?

מכאן

https://www.rtings.com/tv/reviews/by-size/size-to-distance-relationship

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אני למדתי בדיוק הפוך, וקניתי LG NanoCell 55 אינץ' במקום UM7380 65 אינץ'

וכל יום שאנחנו רואים טלוויזיה אני שלם יותר עם ההחלטה הזו

במה אתם צופים לרוב? 

עברתי קודם במחסני חשמל וכל הטלוויזיות מכל הסוגים היו פתוחות על ערוץ yes1 עם איזה סרט של מורגן פרימן, ובכנות, לא הצלחתי לראות הבדל משמעותי. בטח לא הבדל שמצדיק תוספת של 1,500~2,500 לטלוויזיות יוקרתיות עם הטכנולוגיות החדשניות (QLED ודומותיה)

אני חושב שההבדלים נראים לעין ככל שיושבים יותר קרוב אל המסך. כי מרחוק, מאוד קשה לקלוט משהו שמבדיל בין הטלוויזיות. ומי שיושב רחוק יעדיף כמה שיותר גדול.

חשבתי לעצמי אם כבר להתפשר על גודל תמורת איכות, אז ללכת על טלוויזיה קעורה. מה דעתכם על הקעורות?

ותודה רבה לכולכם על העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערוצי הילדים תינוקות כאלה, לולי, שמולי וחתולי, ערוץ 12 לפעמים, מחשב סלוני, נטפליקס.

• רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, yorng כתב:

במה אתם צופים לרוב? 

עברתי קודם במחסני חשמל וכל הטלוויזיות מכל הסוגים היו פתוחות על ערוץ yes1 עם איזה סרט של מורגן פרימן, ובכנות, לא הצלחתי לראות הבדל משמעותי. בטח לא הבדל שמצדיק תוספת של 1,500~2,500 לטלוויזיות יוקרתיות עם הטכנולוגיות החדשניות (QLED ודומותיה)

אני חושב שההבדלים נראים לעין ככל שיושבים יותר קרוב אל המסך. כי מרחוק, מאוד קשה לקלוט משהו שמבדיל בין הטלוויזיות. ומי שיושב רחוק יעדיף כמה שיותר גדול.

חשבתי לעצמי אם כבר להתפשר על גודל תמורת איכות, אז ללכת על טלוויזיה קעורה. מה דעתכם על הקעורות?

ותודה רבה לכולכם על העזרה.

קח בערבון מוגבל את מה שאתה רואה בחנות.

גם כי יש להם אינטרס למכור מכשירים מסוימים אז "מסדרים" את החדות של הטלויזיות.

וגם בגלל סוג התאורה שם מאוד מאוד קשה להבחין בהבדלים.

בסוף אתה תעשה את האופציה שלך, אני והחבר מעליי נהגנו הפוך ממך ודווקא הקטנו גודל לטובת איכות.

אני ממש לא מצטער, להיפך, אני ממש מבסוט מההחלטה.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב איכות תמונה Out of the box היא דיי דרעק בכל המותגים בכל הסדרות.

יש ל-Rtings הגדרות לכל סדרת טלוויזיה שהם בוחנים וההבדלים תהומיים לפני ואחרי ההגדרות המומלצות שלהם.

בחנות אף אחד לא טורח לשנות את ההגדרות.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, shai82 כתב:

לטעמי יש ל- LG כמה  יתרונות:

1) שירות מצויין של ח.י.

איזה שירות צריך  לטלוויזיה?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, m3x7r3m3 כתב:

מכאן

להבנתי כל הסיפור של מרחק צפייה מומלץ זה מיתוס מהימים שבהם חשבו שטלביזיה פולטת קרינה מסוכנת (אתה בטח זוכר את הכיסויים למסכי CRT).
נקבעו איכשהוא כללי ברזל שרירותיים ועד היום אתרים מצטטים אותם כאילו נמדדו במעבדה.

אפילו אצל היצרניות אין אחידות, אצל סאמסונג ממליצים לשבת במרחק של 7 וחצי מטרים מטלביזיה 75".
https://www.samsung.com/africa_en/support/tv-audio-video/what-is-the-recommended-viewing-distance-for-samsung-tv/

באתרים של LG ופאנאסוניק ממליצים על מרחקים רק לטלביזיות תלת מימד, אין התייחסות לפי מה שאני רואה לטלביזיות אחרות.

עריכה אחרונה על ידי Katom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אני עדיין בדעתי, אפילו אשתי ואמא שלי שלא מבדילות באיכות תצוגה שמות לב למשהו שונה שנראה טוב יותר בנאנו

אני דווקא עשיתי הפוך מכם, הלכתי על UM7340 (65), עד כמהשאני זוכר מביקורות שקראתי הגעתי למסקנה שהפער (הגדול? לא ממש זוכר) במחיר לא היה שווה את זה.

אבל אני כן מצטרף בפה מלא להמלצה על LG, הסמארט שלהם מצויין, יש סלקום TV מובנה (למי שיש סלקום TV זה מעולה), ובגדול התמורה לכסף היא טובה (לדעתי יותר מסמסונג).

על OLED לעומת זאת אין מה לדבר, הבדל של שמיים וארץ מכל טלוויזיה אחרת (חוץ מ-QLED, לדעתי OLED עדיין עדיפה בהרבה, מי שיש לו את הכסף לשתיהן והלך על ה-QLED, כנראה האיש מכירות עשה עליו עבודה טובה. אהמ אהמ).

לפני 1 שעה, m3x7r3m3 כתב:

אגב איכות תמונה Out of the box היא דיי דרעק בכל המותגים בכל הסדרות.

יש ל-Rtings הגדרות לכל סדרת טלוויזיה שהם בוחנים וההבדלים תהומיים לפני ואחרי ההגדרות המומלצות שלהם.

בחנות אף אחד לא טורח לשנות את ההגדרות.

בטוח? עשיתי את זה גם ב-OLED וגם ב-7340, בראשונה אני לא ממש זוכר אם היה הבדל (היה לפני די הרבה זמן ומאז נשאר ככה), אבל ב-7340 שיחקתי עם זה שוב לאחרונה וההגדרות של Rtings פתאום נראו לי הרבה פחות טוב (גם בסרטים/דרות וגם בערוץ 12 ושות'). אני רואה לא טוב או שעשיתי משהו לא נכון? עשיתי דרך זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, shai82 כתב:

לטעמי יש ל- LG כמה  יתרונות:

1) שירות מצויין של ח.י.

2) שלט חכם מעולה, כשמתרגלים קשה לחזור לשלט רגיל.

3) Smart TV מהיר ונוח.

בהחלט השלט זה משהו מעולם אחר, והקטע המגניב שאתה מקבל את אותו שלט מדהים כמעט בכל הסדרות שלהם.

לפני 4 שעות, Katom כתב:

להבנתי כל הסיפור של מרחק צפייה מומלץ זה מיתוס מהימים שבהם חשבו שטלביזיה פולטת קרינה מסוכנת (אתה בטח זוכר את הכיסויים למסכי CRT).
נקבעו איכשהוא כללי ברזל שרירותיים ועד היום אתרים מצטטים אותם כאילו נמדדו במעבדה.

אפילו אצל היצרניות אין אחידות, אצל סאמסונג ממליצים לשבת במרחק של 7 וחצי מטרים מטלביזיה 75".
https://www.samsung.com/africa_en/support/tv-audio-video/what-is-the-recommended-viewing-distance-for-samsung-tv/

באתרים של LG ופאנאסוניק ממליצים על מרחקים רק לטלביזיות תלת מימד, אין התייחסות לפי מה שאני רואה לטלביזיות אחרות.

לא קשור לקרינה במקרה הזה אלא לשדה הראייה האנושי.

הרי ברור שאין לך מה לשים טלוויזיה 75 אינץ' במרחק חצי מטר נכון?

אז בהכרח יש קו אדום כלשהו, ומצד שני יש קו אדום בצד השני, לא תשים טלוויזיה של 32 אינץ' למרחק 4 מטר.

מכאן נוצר טווח כלשהו, אם הוא 3 מטר או 2.77 אני לא יודע להגיד, Rtings בוודאות יותר מקצועיים ממני בזה.

לפני 3 שעות, Blaz00r כתב:

אני דווקא עשיתי הפוך מכם, הלכתי על UM7340 (65), עד כמהשאני זוכר מביקורות שקראתי הגעתי למסקנה שהפער (הגדול? לא ממש זוכר) במחיר לא היה שווה את זה.

אבל אני כן מצטרף בפה מלא להמלצה על LG, הסמארט שלהם מצויין, יש סלקום TV מובנה (למי שיש סלקום TV זה מעולה), ובגדול התמורה לכסף היא טובה (לדעתי יותר מסמסונג).

על OLED לעומת זאת אין מה לדבר, הבדל של שמיים וארץ מכל טלוויזיה אחרת (חוץ מ-QLED, לדעתי OLED עדיין עדיפה בהרבה, מי שיש לו את הכסף לשתיהן והלך על ה-QLED, כנראה האיש מכירות עשה עליו עבודה טובה. אהמ אהמ).

בטוח? עשיתי את זה גם ב-OLED וגם ב-7340, בראשונה אני לא ממש זוכר אם היה הבדל (היה לפני די הרבה זמן ומאז נשאר ככה), אבל ב-7340 שיחקתי עם זה שוב לאחרונה וההגדרות של Rtings פתאום נראו לי הרבה פחות טוב (גם בסרטים/דרות וגם בערוץ 12 ושות'). אני רואה לא טוב או שעשיתי משהו לא נכון? עשיתי דרך זה.

תשמע מה עשיתי, הדפסתי לעצמי את הדפי כיוונוני תמונה של שני הדגמים, הלכתי לחנות, ביקשתי את השלטים, הבטחתי שאני מחזיר אחר כך את כל הערכים למה שהיו, ועברתי אחד אחד חוץ מ-White balance (שגם ככה משתנה מהסביבה שלהם לחנות ולבית שלך), כתבתי מה היה הקודם ושיניתי להמלצה שלהם, ואז השוויתי את שתי הטלוויזיות אחת ליד השנייה.

אחר כך קיבלתי החלטה ללכת על הנאנו, החזרתי הכל לערכים הקודמים ויצאתי שלם עם ההחלטה שלי.

הדף הוא הנכון, שים לב שההגדרות שלהם לא נועדו שהתמונה תיראה יותר טובה, צבעים חיים, וכל מיני כאלה, אלה הגדרות מדידות לחלוטין שנועדו להציג תמונה נאמנה למקור כמה שיותר.

לפני השינויים לקושמרו בחדשות היה גוון עור צהבהב- אדמדם, אחרי השינויים נהיה לו גוון בצבע אוף ווייט, צבע עור, לא צבעים חיים, לא צבעים עמוקים, צבעים נאמנים למקור.

לפני 2 שעות, Katom כתב:

או שפשוט אתה אוהב שהתמונה נראת אחרת ממה שאנשים אחרים אוהבים ? 

יש מי שמעדיף את הצבעים החיים על פני הנאמנות למקור, אבל זה אלגוריתמים שלא תמיד עובדים פרפקט, ובכל מקרה אני מעדיף לראות את התמונה האמיתית ולא מרונדרת מחדש.

גם כשאני מצלם עם DSLR אני מעדיף תמונה אמיתית ולא משהו שנראה מרוטש. ובטח עוד ריטוש אוטומטי שעושה איזה אלגוריתם.

הרבה אנשים מתלהבים מזה שהטלוויזיה תציג להם צבעים חיים ועמוקים, זה מצריך התרגלות קלה לראות פתאום צבעים אמיתיים, וירוק דהוי כי זה מה שהמצלמה קלטה, וצבע עור אמיתי, אבל אחרי שמתרגלים לזה אני לא מסוגל לצפות בטלוויזיה עם צבעים מרונדרים, זה נראה מוזר.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד פעם הקטע הזה של מרחק צפייה? די נו.

טבלאות ארכאיות שלא עודכנו וסתם חוזרים עליהם כמו תוכי.

מרחק הצפייה המינימלי הוא כזה שלא צריך להזיז את הראש בשביל לראות את כל התמונה בבת אחת, או במילים אחרות, אין שום בעיה עם 65 אינץ ממרחק מטר חצי (תנסה פעם! רואים את כל המסך).

בנוגע לאיכויות מסך - עם כל החיבה שיש לי באופן אישי לצבעים הנהדרים ולניגודיות של פלזמה ו-oled, צריך ממש מזל רע במיוחד כדי להיתקל בטלוויזיית lcd גרועה. כולם יישרו קו והפערים קטנים בסך הכול - יותר עניין של הגדרות מאשר ביצועים.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי 55 אינץ' ממרחק של חצי מטר, לא עובד.

גם אם הערכים לא נכונים זה ברור שיש מרחק צפייה מינימלי ומקסימלי. אתה בעצמך כתבת, שלא תצטרך להזיז את הראש.

בפועל זה יותר רחוק מזה, כי הפוקוס שלך רק בחלק משדה הראייה שלך, תנסה למשל לשחק Call of duty במרחק שהטלוויסיה כולה בשדה הראייה שלך, אתה תפספס דברים שקורים קרוב לקצוות המאוזנים של התמונה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...