Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש את עצתכם, שווי שימוש או אחזקת רכב

idan10
שימו לב! השרשור הזה בן 1505 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

כיום עם רכב מהעבודה, משלם רק שווי שימוש (2960 ש"ח שווי - הורדה נטו 1400 ש"ח)

עוד 4 חודשים הרכב יהיה אצלי 3 שנים, ק"מ נכון להיום 50K.

הרכב לא נוסע בשבת מטעמי המעסיק.

לאחר סימולצית שכר הכוללת אחזקת רכב ולא קבלה ממקום העבודה המשכורת גדלה בעוד 2500 נטו! כל חודש. (אי תשלום שווי שימוש+תשלום אחזקה)

בנוסף תשלום לביטוחים ולאגרת רישוי בנפרד מול הצגת קבלה.

עריכה: 

קיים בבית כיום רכב עבודה נוסף לאישה - שברולט ספארק רחמנא לצלן, אבל אומרים תודה.

מה דעתכם?

רכב מהעבודה או קניית רכב פרטי?

תודה רבה.

עריכה אחרונה על ידי idan10

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עושה בערך 20K בשנה, ואם אתה מחזיר הרכב אתה גם מקבל אחזקה חודשית, וגם החזר על ביטוח ורישוי, עד כאן נכון?

ההפרש בנטו שלך לפי הסימולציה הוא 2500 ש"ח לחודש.

הנה חישוב של הפרמטרים שלך עבור רכב פרטי בשווי 80K, עם צריכת דלק של 1/12 :

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xLwKihO3-lGMh4HtLyhBKHcvm41rWBuaiz2bW45ni3g/edit#gid=884692287

אתה יכול להוריד לך עותק ולשחק עם הפרמטרים. 

העלות החודשית תהיה סביב 2000 ש"ח, תוכל לחסוך עוד יותר אם תיסע פחות (מה שסביר שיקרה כשהרכב הוא לא של העבודה), ואם תשיג צריכת דלק טובה.

עכשיו תחליט אם ההפרש של 700-500 ש"ח לחודש שווה לך את הפינוק של רכב מהעבודה (יחד עם החיסרון של איסור נסיעה בשבת).

על פניו, אם אתה רוצה לנסוע בשבת ונמנע בגלל המעסיק - אין פה הרבה התלבטות, רכב פרטי עדיף מכל הבחינות.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, misterb כתב:

אתה עושה בערך 20K בשנה, ואם אתה מחזיר הרכב אתה גם מקבל אחזקה חודשית, וגם החזר על ביטוח ורישוי, עד כאן נכון?

ההפרש בנטו שלך לפי הסימולציה הוא 2500 ש"ח לחודש.

הנה חישוב של הפרמטרים שלך עבור רכב פרטי בשווי 80K, עם צריכת דלק של 1/12 :

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xLwKihO3-lGMh4HtLyhBKHcvm41rWBuaiz2bW45ni3g/edit#gid=884692287

אתה יכול להוריד לך עותק ולשחק עם הפרמטרים. 

העלות החודשית תהיה סביב 2000 ש"ח, תוכל לחסוך עוד יותר אם תיסע פחות (מה שסביר שיקרה כשהרכב הוא לא של העבודה), ואם תשיג צריכת דלק טובה.

עכשיו תחליט אם ההפרש של 700-500 ש"ח לחודש שווה לך את הפינוק של רכב מהעבודה (יחד עם החיסרון של איסור נסיעה בשבת).

על פניו, אם אתה רוצה לנסוע בשבת ונמנע בגלל המעסיק - אין פה הרבה התלבטות, רכב פרטי עדיף מכל הבחינות.

היי מיסטר תודה רבה על הטבלה, שאפו.....

ערכתי- שכחתי לציין שלבת הזוג שברולט ספארק חדשה מהעבודה, לא מוגבל לשבתות וחגים.

מה זה החישוב של ריבית אלטרנטיבית על ההון העצמי?

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש עוד רכב ליסינג בבית אז בכלל אין התלבטות - ברור שרכב פרטי עדיף.

את כל הנסיעות הפרטיות בשעות הפנאי עושים עם הספארק ואז גם הקילומטרז השנתי שלך יירד משמעותית.

חישוב ריבית אלטרנטיבית מכניס גם את עלות ההון שאתה שם על הרכב הפרטי, שהיית יכול להשקיע ולקבל עליו איזשהי תשואה, תכניס שם כל ערך בהתאם להערכה שלך, יכול להיות גם 0.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הנגזרת של השורה - עלות אחזקה שנתית של רכב פרטי, ממה מורכבת?

מניח שמתדלוקים לכל השנה+טיפול שנתי, ומה עוד? יצא לי כ20K ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירידת ערך זו ההוצאה הכי גדולה באחזקת רכב, והיא חלק מהחישוב הזה.

הכל כלול שם בחישוב (חלק שווה אפס במקרה שלך) : ירידת ערך, טיפולים, ביטוח, רישוי, מימון, הפסד ריבית על ההון.

לקחתי כאן ירידת ערך של 13% לשנה, שזה סביר לרכב לא חדש. אם תלך על רכב חדש זה יהיה יותר.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פניו יש לך אופציה נוספת

לשכור\ליסינג רכב בעצמך לא דרך העבודה אבל בפחות מ2500

כרגע אם אתה מוסיף לזה עלות ביטוחים ואגרה אתה מגיע לאזור ה3000 אם הבנתי נכון את החישובים בעוד שבליסינג אפשר להגיע לעלות של 2300+- למשפחתית כולל הכל

או להתחיל מאזור ה2500 של תפעולי מלא

עריכה אחרונה על ידי boynet
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא משתלם, בטח לא במקרה שלו - כי אז הוא לא ייקבל החזר על רישוי וביטוח מהעבודה, וזה מתומחר לו בעלות של הליסינג/השכרה.

לפי החישוב שלי עולה לו 1800 ש"ח להחזיק רכב פרטי - כולל דלק. רכב ליסינג גם אם תפעולי, לא כולל דלק. בשום מקום לא תקבל רכב בעלות שמתקרבת למשתלמת לעומת 
רכב פרטי. רכב קטן בסיסי יעלה לו בין 2000 ל-2500 לחודש, בלי דלק. איך זה רלוונטי?

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, misterb כתב:

ממש לא משתלם, בטח לא במקרה שלו - כי אז הוא לא ייקבל החזר על רישוי וביטוח מהעבודה, וזה מתומחר לו בעלות של הליסינג/השכרה.

לפי החישוב שלי עולה לו 1800 ש"ח להחזיק רכב פרטי - כולל דלק. רכב ליסינג גם אם תפעולי, לא כולל דלק. בשום מקום לא תקבל רכב בעלות שמתקרבת למשתלמת לעומת 
רכב פרטי. רכב קטן בסיסי יעלה לו בין 2000 ל-2500 לחודש, בלי דלק. איך זה רלוונטי?

קודם כל אני חייב לציין שאין לי הרבה ידע, רק רציתי להוסיף עוד אופציה שאולי הוא לא חשב עליה, אז לא לצאת עלי אם אני רושם שטויות:

ברור שרכב פרטי ב80k כנראה יותר משתלם, אבל אם השיקול שלו זה נטו לחסוך כמה שיותר אז מסכים, אבל אם השיקול זה איפהשהו באמצע בין לחסוך לבין להתפנק אז זה אופציה נוספת

אפשר להביא רכב בינוני בסיסי באזור ה2000 בליסינג, ויש גם אופציות לחסוך טיפה כמו לקחת בליסינג רכב 2019 לשנתיים עם אחריות יבואן ולחסוך עוד.

ופה אתה משווה בין לנסוע על פיקנטו ב80k או על לדוגמא יונדאי איוניק \ קיה סטוניק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם ימצא ב2000 שקל לחודש שאין הרבה מחירים כאלה זה רכב מיני וכשתוסיף אץ עלויות הדלק זה יוצא יותר יקר וכבר עדיף לו להישאר עם רכב מהעבודה .

אני אישית מעדיף להישאר עם רכב חברה כי זה נותן לי את השקט והנוחות שרכב פרטי לא מביא כמו רכב חליפי או הוצאה בלתי צפויה של משהו שהתקלקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, haimkm כתב:

גם אם ימצא ב2000 שקל לחודש שאין הרבה מחירים כאלה זה רכב מיני וכשתוסיף אץ עלויות הדלק זה יוצא יותר יקר וכבר עדיף לו להישאר עם רכב מהעבודה .

אני אישית מעדיף להישאר עם רכב חברה כי זה נותן לי את השקט והנוחות שרכב פרטי לא מביא כמו רכב חליפי או הוצאה בלתי צפויה של משהו שהתקלקל

באיזה מודל הרכב החברה? תפעולי מלא או ליסינג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל לא אמרתי שב-80 אלף הוא ייקנה דווקא רכב חדש. יכול בכיף למצוא אחלה רכב בן שנתיים ולא פיקנטו.
תבין שליסינג פרטי זה תמיד פחות משתלם מלקנות לבד - אתה משלם על ׳ראש שקט׳ ומישהו בצד השני צריך להרוויח ועדיין לשלם את אותן עלויות פחות או יותר.
במקרה שלו נוסף עוד אלמנט של חוסר כדאיות - הוא לא מקבל מהמעסיק החזר על רישוי וביטוח במקרה של ליסינג פרטי, וכן מקבל על רכב פרטי.
מעבר לזה - הרכב מהעבודה עולה לו 2500 שח כולל הכל, ליסינג פרטי פלוס דלק לעולם לא ייצא פחות מזה, אז מה ההגיון?

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, boynet כתב:

באיזה מודל הרכב החברה? תפעולי מלא או ליסינג?

מניסיון עם מספר רכבי חברה בחברות שונות הכל היה כלול בשירות במידה והייתה תקלה הגיע גרר עם רכב חליפי ולקח את שלי.

במקרה שלו שמורידים לו 1400 שקל כנראה זה רכב לצורכי עבודה ויש עניין בזה שצריך את העובד עם רכב והם לא יכולים להרשות לעצמם שהעובד לא יהיה מס ימים ללא רכב.

ולבתגובה למיסטרב אני בדעה שנכון שרכב פרטי יותא יותר זול בחישוב אבל אני מעדיף להוסיף קצת ולקבל את הנוחות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מוסיף את הניירות אתה מגיע לסביבות 2800 שקל לחודש הפרש.

עכשיו נוריד 800 שקל לחודש דלק ונשאר 24,000 שקל לשנה פחת, עלות מימון ותיקונים.

נניח תקנה רכב ב 45,000 ובהנחת ריבית 5% לשנה תשלם קצת פחות מ 1300 שקל לחודש.  נשארים 8000 ש"ח לאחזקה ועוד לא קרה לי שבשנה הוצאתי כזה סכום.

שים לב שאחרי 3 שנים אתה נשאר עם הרכב ששווה לפחות 20,000 שאתה מכניס לכיס.

בתנאים האלה אני הייתי מוותר על רכב וקונה לבד.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1505 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...