Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיתוף - תיקון נזילה במכונת כביסה אלקטרולוקס פתח קידמי

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1479 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נפתחים בפורום המון שירשורים בנושאי אחזקת הבית, גם אני פתחתי כמה כאלו ותמיד קיבלתי הסברים והדרכה מצויינים שבחלק גדול מהמקרים עזרו לי לפתור את התקלה. 

החלטתי לעלות תיעוד של תיקון קטן במכונת כביסה, שיישב על עמוס...יתכן שמישהו יוכל להיעזר בזה בעתיד.

מכונת כביסה פתח קידמי 6 קילו אלקטרולוקס, מודל 2009.

ראיתי מים על הרצפה מתחת למכונה.

פתחתי את הגב של המכונה - 6 ברגים עם ראש משושה 7 מ"מ, הפעלתי אותה על ריק והתחלתי להסתכל עם פנס.

ראיתי טפטוף ממקום שמסומן בתמונה.

1.thumb.jpg.86d71023db920cd41854eda972d27aa2.jpg

זה קצת ביאס אותי, היה נראה שזה מהתוף. ייבשתי את המקום והרצתי עוד כביסה על ריק.

ואז שמתי לב שאחרי שהמכונה מסיימת את מילוי המים בתוף ועוברת לשלב כביסה, הנזילה מפסיקה. 

פרקתי את המכסה העליון - שני ברגים מהצד האחורי והתחלתי לבדוק את הצינורות. יש שני צינורות גומי שמובילים את המים משסתומי הכניסה למגירת האבקה. יבשים לחלוטים. בדקתי את הצינור השרשורי הגדול מהמגירה לתוף - יבש.

הרצתי עוד כביסה על ריק עד שראיתי שהנזילה היא ממגירת האבקה עצמה.

התחלתי לפרק את המגירה.

תחילה ניתקתי ממנה את שני צינורות אספקת המים. הם תפוסים עם בנדים קפיציים בדומה לצינורות ברכב.

2.thumb.jpg.1bdc17a281a470d8df3f8d8a544cd549.jpg

ואחרי זה את הצינור מהמגירה לתוף, הוא תפוס עם בנד ברגי, גם בדומה לרכב. 

3.thumb.jpg.0644fe54719e0f78f19d8561a261c329.jpg

לאחר מכון פירקתי את המגירה.

היא מוברגת עם 2 ברגים עם אותו ראש משושה 7 מ"מ מלמעלה ועוד בורג פיליפס אחד בחזית, איפה שיש את המגירה הנשלפת בה ממלאים את אבקת הכביסה. ועוד שני קליפסים בחזית.

4.thumb.jpg.ac4a883fe1c373f48c7b72b39565bae3.jpg

בנקודה זו המגירה משוחררת ומטיילת חופשי אבל לא ניתן להוציא אותה, אין מספיק מקום.

5.thumb.jpg.369685441bf1ad35b10b427c1e72566b.jpg

פירקתי את שסתומי הכניסה כד לפנות עוד מקום, עדיין לא מספיק.

7.thumb.jpg.aae741ccc569f6bb4141538e22b1b54e.jpg

הצלחתי להוציא אותה רק אחרי שלחצתי את התוף חזק כלפי מטה והצידה. התוף יושב על קפיצים ובולמים ויש לו משחק גדול לכל הכיוונים. הזזת התוף פינתה מקום שאיפשר להוציא את המגירה.

8.thumb.jpg.d23f7d021444554ed114ba8f48da3e8d.jpg

וזה הסדק.

9.thumb.jpg.da625d467201f5bfc93bf33443ffc529.jpg

שייפתי את איזור הסדק עם נייק זכוכית והדבקת עם אפוקסי.

11.thumb.jpg.acdc4d58929fbca9ea6814ab8ca01835.jpg

על מנת להגן על המקום, מעל האפוקסי מרחתי Putty - מרק אינסטלטורים.

12.thumb.jpg.a2ad6147afd54f9bd4059aa17ea368cb.jpg

החזרתי הכל למקום, נראה יבש.

14.thumb.jpg.222e0e5702508766edca31365eb50742.jpg

אם ימשיך לנזול, אקנה מגירה חדשה ואחליף.

• אהבתי 3
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין, תודה. דווקא סדק במיקום הזה, שילוב של חום ורעידות אולי...

בסופ"ש הקודם המכונה שלנו של AEG נזלה וכבר הכנתי את עצמי לקנייה של מכונה חדשה או שרוול דלת בזמן הכי לא מתאים.

בדיקה קצרה גילתה שהנזילה מהשרוול דלת לבין התוף עצמו, פירקתי את המכסה העליון והקידמי עם הדלת ועוד חתיכת יציקה של אבן גדול שנועדה לאיזון כנראה.  שמתי לב שהשרוול לא יושב טוב, בעזרת כמה סירטונים ביוטיוב הלבשתי את השרוול בחזרה ועל הדרך ניקיתי את את המגירה והצינור שיוצא ממנה למכונה (הכל נראה דומה אחד לאחד למכונה הנ"ל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה כדאי מאד לקדוח 2 חורים בקוטר נניח 3 מ"מ בקצוות של הסדק כדי למנוע המשך התפשטותו, אף כי יתכן שבגלל מבנה היציקה (של המגרה) זה לא ייצור בעייה.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קידוח חור עצירה בקצוות הסדק אני מכיר מחייל האוויר...חשבתי על זה אבל הפלסטיק שם הפך לפריך מאוד וחששתי שקידוח יפוצץ אותו לגמרי.

בכל מקרה אני לוקח בחשבון החלפת המגירה. עכשיו כשאני יודע איך מרפקים אותה זה סיפור של 10 דקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חתיכת יציקה של אבן גדול שנועדה לאיזון כנראה. 

זה עשוי מבטון. תפקיד המשקולת הזו הוא לאזן את התוף כשהוא עולה לסל"ד גבוה בזמן סחיטה. לכביסה רטובה משקל משמעותי שתחת כוח צנטריפוגלי ללא משקולת איזון היה גורם למכונה לטייל בכל הבית...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותכם שאלה, רק להעשרת הידע הכללי. מהשהו שלא הבנתי איך עובד.

במגירה יש 3 תאים. 

תא אחד לאבקת כביסה הרגילה,

תא שני למרכך כביסה,

ותא שלישי להשרייה Pre wash.

888.jpg.0fc726529b4723b3389d7bd85cbd3431.jpg

איך המכונה מורידה את אבקת הכביסה או את המרכך לתוף:

צינור מים בכניסה למכונה מתפצל לשני שסתומי פיקוד.

כשצריך להוריד אבקה, המים זורמים במסלול הצהוב לתא של האבקה, שוטפים את האבקה מהמגירה לתוף.

בסיום הכביסה כשצריך להוריד מרכך, המים זורמים במסלול הירוק, שוטפים את המרכך  מהחלק שלו במגירה ומורידים לתוף.

אין מסלול שלישי.

השאלה, איך המכונה מורידה לתוף את האבקה להשרייה Pre wash מהחלק השמאלי ביותר של המגירה?

2.thumb.jpg.af0a2f5b60c5a7723f74e744252c4f14.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ PreWash המגירה עצמה נמצאת בזווית, ככה שאיך שאתה שופך את הנוזל השריה הוא ישר יורד לתוף

לפחות מהניסיון שלי

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~
@Buki - את הערוץ של אלכס מאודסה אתה מכיר? יש שם הרבה מידע שימושי על קניה ותיקון של מכשירי חשמל לבנים למי שדובר את השפה:

https://www.youtube.com/channel/UCd9joqFtFwqfBx5EK1htvcA

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת תמוה בעיני שאין אפשרות להשתמש באבקה לכביסה המוקדמת.

מהיכרותי עם מכונות דומות בעלות 2 ברזי מים, לקדם כביסה ולכביסה יש ברזים נפרדים ולמרכך/בושם/מלבין סופי יש תא מרכזי הנשטף כששני הברזים פועלים יחד. במקרה כזה כוון הזרימה משתנה.

מהצילום לא ברור לי איך מתקיימת הזרימה אבל בוקי, נתק את החשמל המקורי (זמנית) משני הברזים וחבר אותם יחד לחשמל. בסבירות גבוהה תראה שמתקיימת זרימה בתא השלישי.

אשמח לעדכון.

ללא קשר, לתא השלישי צריכה להיות התחכמות בצורת סיפון ה'יונק' את החומר הנוזלי מהמגירה.

יוסי

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם בוודאות היה אפשר, ולא רק זה אלא החומר השריה הגיע רק באבקה (סינטבון או משהו דומה, אולי @sperial או מי מהזקנים זוכר, אני ראיתי את זה פעם אחת ממן כשהייתי ילד קטן).

היו שמים כף אבקה כזו בגיגית עם מים ואז שמים את הבגדים להשריה.

כשהגיעו מכונות ראשונות למשפחה לא הייתה בהן פונקציה כזו אז המשיכו להשרות בגיגית ואז להכניס למכונה.

אחרי זה היו מכונות עם צינור נוסף ששמת אבקה להשריה והמכונה הזרימה את האבקה עם מים.

בשלב מסוים הגיעו נוזלי השריה ולא אבקות ולאט לאט נעלמה האופציה מהמכונות לחומר השריה מבוסס אבקה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סינטבון היה גוש סבון עם איזה חומר מחוספס, היה טוב להורדת זפת מהרגליים אחרי ביקור בחוף. נדמה לי שהיתה גם וריאציה ללא החומר הזה.

אני גדלתי בבית שבו היתה מכונת כביסה חשמלית כבר כאשר הייתי צעיר מאד, אבל למכונה היו שני מיכלים - האחד להשריה וכביסה, ואז היה צורך להעביר את הכבסים לצנטריפוגה נפרדת. (באצצעות מלקחי עץ ארוכים). כאשר השכנים קנו מכונה "אוטומטית" (בקיצור - תוף עם פתח קדמי וכמה תכניות) זה היה חידוש שכולם רצו לראות.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גדלתי בבית שבו היה קרש כביסה מחורץ שעליו סבתא שלי שפשפה את הבגדים.

כאשר סבא חזר מהעיר הגדולה והביא לוח אלומיניום כולם רצו ורצו לראות את הפלא.

עריכה אחרונה על ידי סלע

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, sperial כתב:

סינטבון היה גוש סבון עם איזה חומר מחוספס, היה טוב להורדת זפת מהרגליים אחרי ביקור בחוף. נדמה לי שהיתה גם וריאציה ללא החומר הזה.

אני גדלתי בבית שבו היתה מכונת כביסה חשמלית כבר כאשר הייתי צעיר מאד, אבל למכונה היו שני מיכלים - האחד להשריה וכביסה, ואז היה צורך להעביר את הכבסים לצנטריפוגה נפרדת. (באצצעות מלקחי עץ ארוכים). כאשר השכנים קנו מכונה "אוטומטית" (בקיצור - תוף עם פתח קדמי וכמה תכניות) זה היה חידוש שכולם רצו לראות.

אולי זה לא היה סינטבון אלא משהו אחר. לא זוכר האמת.

אצל סבתא שלי ז"ל לא היה שיכלול כזה או מקום, רק מכונת פתח עליון, וגם זה בקושי. ככה שאת ההשריה עשתה בגיגית.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...