Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק ההון

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1364 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 5 שעות, tzahico כתב:

מהות הבעיה היא פשוטה - קיים נתק מוחלט בין הכלכלה הפיננסית לכלכלה האמיתית. רק שעכשיו הגענו לנקודה בה זה התפרץ.

בורסה היא לא יותר מבאר משאלות מבוססות יותר על פסיכולוגיה ואמונה מאשר על מציאות כלכלית. 

לפני 5 שעות, tzahico כתב:

כן, כי בחודש יוני בחסדי השם יתברך ויתעלה שמו נחזור לפקקים מטורפים, מטוסים מלאים וכמובן הפלגות נופש לפנסיונרים וערסים.

במילים אחרות, השוק הפיננסי היה עיוור לחלוטין לחוזה של מאי - מדוע אתה חושב שניתן לסמוך על צפי האנליטסים לחוזה של יוני?

ומפעלים בתפוקה מלאה כי לאנשים יהיה המון כסף לבזבז על שופינג, אוניות תובלה עמוסות סחורה מסין כי יהיה ביקוש מטורף בארה"ב. 

לפני 9 שעות, farkash7 כתב:

לפי האנומליה במחיר חבית נפט אמריקאית דווקא לא הולך להיות מעניין. הצפי הוא שיהיה חרא עד הקיץ, ואז יהיה שיפור (חוזים של 30$ לאותה חבית נפט).
יתחיל להיות מעניין אם גם באוגוסט יהיה חרא.

עד הקיץ צריך איכשהו לשלם משכורות, לתחזק בארות נפט, לתחזק מכונות. אני לא יודע יודע מה רמת האיתנות הפיננסית של אותן חברות נפט. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 57 דקות, ChemGuy85 כתב:

ומפעלים בתפוקה מלאה כי לאנשים יהיה המון כסף לבזבז על שופינג, אוניות תובלה עמוסות סחורה מסין כי יהיה ביקוש מטורף בארה"ב. 

בחברת שופיפיי (אחת מפלטפורמות ה-eCommerce הגדולות בעולם) מספרים שכמות הגולשים באתרים שלהם לאחרונה זהה למה שרואים ב-black friday.

אמאזון צומחת ומגייסת עובדים.

יכול להיות שהבורסה תיפול וכל החסכונות של כולנו ימחקו לא ברמה של 20-30% אלא ברמה של 100% (כן, גם אגח של ממשלת ישראל יקרוס). באמת. קטונתי מלהתנבא בענייני בורסה.

ויכול להיות שלא.

• מבאס 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, tzahico כתב:

אתה מבין שהתיק שלך נשען על 'מכונת ההנשמה' של הפד?

https://www.federalreserve.gov/monetarypolicy/bst_recenttrends.htm

זה לא רלוונטי אליי מה שמתרחש עכשיו מכיוון שאני משקיע לטווח הארוך.  5-10 שנים ויותר.

באותה המידה גם אם התיק היה קורס ב-40-50% הייתי נשאר בפנים.  (זה קל להגיד את זה כן? אבל למזלי קניתי במחיר ממוצע ולא בשיא השיאים.)

אני מאמין שהכלכלה תחזור לתפקד מתישהו ובתור משקיע יש לי ציפייה שהשוק יתאושש בטווח הארוך.

כמובן שהציפיות שלי יכולות גם שלא להתממש.

מס' שבועות לאחר תחילת המשבר, הסטתי את כספי הפנסיה שלי ממסלול כללי של בני 50 ומטה, למסלול מקסימום מניות שהרגולציה מאפשרת.

אין נביא בעירו.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, יבגניפ כתב:

בחברת שופיפיי (אחת מפלטפורמות ה-eCommerce הגדולות בעולם) מספרים שכמות הגולשים באתרים שלהם לאחרונה זהה למה שרואים ב-black friday.

אמאזון צומחת ומגייסת עובדים.

יכול להיות שהבורסה תיפול וכל החסכונות של כולנו ימחקו לא ברמה של 20-30% אלא ברמה של 100% (כן, גם אגח של ממשלת ישראל יקרוס). באמת. קטונתי מלהתנבא בענייני בורסה.

ויכול להיות שלא.

אין ספק שיש גידול ב-eCommerce חנויות פיזיות סגורות וחלקן כנראה לא יפתחו אחרי המשבר במיוחד חנויות שתנדנדו על קו דק בין הפסד לריווחיות. מעניין מה סה"כ הצריכה בארצות הברית עכשיו וטרם המשבר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון.

יש פה כמה שאלות שונות ומעניינות.

לדעתי הקורונה מזרזת תהליך שכבר קורה כמה שנים בארה"ב: חנויות פיזיות ומתחמי קניות גוססים. מייסיס, Jc penny ושאר החברים לא במצב מזהיר, וזה לא מאתמול.

רואים את זה גם בארץ, עם קניונים שבקושי מחזיקים, ואולי פה הקורונה תגרום לעזריאליס למיניהם לחטוף כאפה.

כמובן, יכול להיות שבעוד חודש - חודשיים לאף אחד כבר פשוט לא יהיה כסף לקנות שום דבר, ואז גם ה-eCommerce יפגע. אבל לדעתי, בטווח של אפילו שנתיים קדימה, שופיפיי, אדובי, כמובן אמאזון וגם כל החברות שחיות סביב עולם ה-eCommerce הולכות לטוס קדימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני שמעתי שיש דירת 200 מ״ר להשכרה במחיר זול בעזריאלי, בעבר הייתה חנות קסטרו והוסבה למגורים. כדאי לראות.

• מצחיק 2

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, יבגניפ כתב:

נכון.

יש פה כמה שאלות שונות ומעניינות.

לדעתי הקורונה מזרזת תהליך שכבר קורה כמה שנים בארה"ב: חנויות פיזיות ומתחמי קניות גוססים. מייסיס, Jc penny ושאר החברים לא במצב מזהיר, וזה לא מאתמול.

רואים את זה גם בארץ, עם קניונים שבקושי מחזיקים, ואולי פה הקורונה תגרום לעזריאליס למיניהם לחטוף כאפה.

כמובן, יכול להיות שבעוד חודש - חודשיים לאף אחד כבר פשוט לא יהיה כסף לקנות שום דבר, ואז גם ה-eCommerce יפגע. אבל לדעתי, בטווח של אפילו שנתיים קדימה, שופיפיי, אדובי, כמובן אמאזון וגם כל החברות שחיות סביב עולם ה-eCommerce הולכות לטוס קדימה.

מסכים. 

קורונה היא לא גורם אלא קטליזטור לתהליכים כלכליים וחברתים רבים אשר מתרחשים מתחת לפני השטח כבר הרבה מאוד שנים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, tzahico כתב:

אתה מבין שהתיק שלך נשען על 'מכונת ההנשמה' של הפד?

https://www.federalreserve.gov/monetarypolicy/bst_recenttrends.htm

לא רק התיק שלו, גם הפנסיות של כולנו ובערך כל הכלכלה הגלובלית. אנחנו בשלב שעדיף להיות חכם ולא צודק.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, farkash7 כתב:

יבגני שמעתי שיש דירת 200 מ״ר להשכרה במחיר זול בעזריאלי, בעבר הייתה חנות קסטרו והוסבה למגורים. כדאי לראות.

קח לדוגמא את קניון TLV השקיעו סכומי עתק בהקמתו וגם לפני המשבר הרווחים בקושי הצדיקו את הקיום שלו. תחושת בטן שלי אומרת שהקניון הזה גמור. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן רק שפה תישרף המדינה לפני שיתנו לקניון להסב את עצמו לנדלן למגורים. אתה יודע מה זה יעשה למחירי הנדלן והשכירות?

הם רוצים לשלם מכספי מדינה לבעלי בתים אז הם יתנו לקניונים להפוך לדירות?

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן לצד השני, מי ירצה לחיות בחנויות בלי חלונות בקומה מינוס זיבי?

מתחמי מגורים כאלו, שיכולים להיות כמו we work רק למגורים באמת צצים במקומות שונים בעולם. לדעתי זו דיסטופיה מוחלטת.

אפילו מגדל הקפסולות המפורסם בטוקיו תוכנן יותר כמקום שאנשים באים לישון בו בנסיעות עסקים, אלא פחות בניין מגורים רגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סין אוגרת זהב כבר מ-2008 והולכת לצחוק כל הדרך אל הבנק. 

https://www.ceicdata.com/en/indicator/china/gold-reserves

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, ChemGuy85 כתב:

מאגרי זהב של ארה"ב 

מאגרי זהב של סין

גרפים יפים אבל מה המשמעות שלהם?

עריכה אחרונה על ידי BarryG
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...