Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק ההון

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 93
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נו מה אומרים, לאחר הנפילה של הנפט היום במעל 30%- האם אפשר לקוות לירידה של כ10 אגורות בסוף החודש? 🤣

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לדעת מה המנייה הזו של הנפט?

https://finance.yahoo.com/quote/CL=F?p=CL=F

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבין, כי כל הדיבורים על הנפט ולי אין מושג מי ומה, מעניין אותי על איזה מניית  נפט זה מדבר כי זה מה שמופיע תמיד בראש עמוד בYAHOO, מהתגובה הקודמת הבנתי שזה לא קשור בעצם למחיר הנפט שמשפיע עלינו?

לא כל יום רואים כזו התרסקות- מעניין אותי על מה זה כן משפיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מומחה לנפט, אבל בגדול שמדברים על נפט צריך להבדיל בין "נפט אמריקאי" הידוע בכינויו "טקסס מתוק" ובשמו הרשמי WTI. זה נפט שמופק בארה"ב מפצלים בעיקר.

יש את סוג הנפט השני, Brent, זה הנפט מרוסיה/המפרץ הפרסי אם הבנתי נכון.

הנפט האמריקאי חטף הרבה יותר חזק. אני לא מומחה כדי לתת את ההסבר.
לגבי מחיר הנפט אצלנו, הוא נקבע בסוף החודש ע"י איזה חישוב של מחיר הנפט כפי שנסחר בנמל/נמלים מסויימים באירופה, ומכאן הוא מתבסס על מחיר חבית Brent ולא WTI.

פה יש עוד מידע - בגדול מדברים שם על כמות גדולה מאוד יחסית של מיכליות נפט סעודיות שהולכות להגיע לארה"ב בקרוב. היצרנים האמריקאים גם ככה בבעיה, אין מי שיקח את הנפט שהם מייצרים, המאגרים התמלאו והביקוש נמוך מאוד בגלל הקורונה, ולא מספיק זה, הם הולכים לקבל מקלחת של נפט סעודי. מתחילים שם לדבר כבר על מצב הזוי שהיצרנים האמריקאים ישלמו לחברות כדי שיקחו מהם את הנפט שיוצא מהבאר.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

6 דולר לחבית נפט?! תקשיבו אני משלם יותר כסף עבור חנייה יומית באחוזת החוף. בורסה שמורסה 6 דולר לחבית נפט זה אומר שאין פעילות כלכלית בעולם נקודה. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש, רק שזה לא מצדיק את כמות הנפט ששואבים בכל יום.
אמרת 6? נסה 2.

image.png.3d7a7b6aed681ad69ff532a875f9b86a.png

באותו אתר מדווח שבקנדה הם לא מוצאים קונים לנפט, או במילים אחרות מחיר 0, והולכים לפסיק לשאוב פשוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

holy moly 

יש פעילות כלכלית כמו שיש פעילות מינית בבית אבות סיעודי. 

היום שילמתי יותר כסף על פחית קולה. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמבין בשוק ההון מה קורה בדיוק במצב כזה? נניח שמישהו עכשיו קונה תעודת סל עוקבת WTI מה קורה אם זה יורד ל-0?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר של החוזה למאי, שזה מה שאתם מצטטים, נחמד בעיקר לטובת הכותרות בעיתון, אבל אין דרך לעשות ממנו כסף אלא אם יש לך מיכלית נפט ריקה. תעודת הסל לא עוקבת אחרי החוזה הזה אלא אחרי חוזים ארוכים יותר, כך שאם תקנה היום תעודת סל על הנפט לא תקנה אותה במחיר מגולם של חבית ב- 2$ אלא משהו שיותר קרוב לחוזה של הנפט לאוגוסט, שעומדים היום על 30$ לחבית. אז אם יש לך דרך לקנות נפט, לאחסן אותו ולמכור ב- 30$ בעוד 4 חודשים, אתה תעשה הון. אם הכלי שלך זה תעודת סל אז זה לא יעבוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאללה מי מארגן מיכלית לכל הפורום? :-)
spacer.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל להרחיב עוד ברי? 
קניתי תעודת סל שעוקבת אחרי Brent, כשהוא היה ב-30$. מאז תעוד הסל שלי מתנהגת בצורה מאוד מאוד דומה למחיר של חבית brent בשוק.
זה קרה כי במקרה שלי החוזים העתידיים היו די דומים לחוזים של הנפט בפועל?
המצב שאתה מתאר עכשיו הוא אנומליה מוחלטת, מחיר חבית נפט הוא 2$ והחוזה העתידי הוא 30$? מתי זה יבוא לידי ביטוי בחוזה העתידי?

*שכחת לציין שאני גם צריך לגור בטקסס... איפה אור כשצריך אותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...